Ukraina - Krym

/ 42 odpowiedzi / 2 zdjęć

"Prezydent Rosji Władimir Putin oznajmił, jak dodaje Reuters, że ma prawo do inwazji na Ukrainę w celu obrony tamtejszych Rosjan. "...tak samo mówili 17.09.1939r. ...Wszyscy wiemy jak to się skończyło!!!

toć to najzwyklejszy dyktator przecież jest. Dla mnie jest to najnormalniejszy akt zbrojny/atak na suwerenne państwo - Hitler też tłumaczył, że bronił granic bo go podstępni Polacy zaatakowali. Jak widać w Rosji od czasów Stalina się dużo nie zmieniło - tylko nazwisko. Ja zdaje sobie sprawę z tego, że normalnych jak to się mówi rosjan winić za to nie wolno, ale tak samo można było mówić o niemcach w latach 40-tych - brak reakcji jest aprobatą aktualnego stanu rzeczy. Mało tego, proszę sobie sprawdzić procent poparcia dla Żyrynowskiego, albo jakie mają zdanie o Stalinie rosjanie, nawet ci młodzi. Plac czerwony powinien się aktualnie zapełnić flagami Ukrainy jeżeli ruskie mają troche odwagi i oleju w głowie w przeciwnym wypadku... rosjanie - warci jesteście siebie nawzajem :(

(2014/03/02 21:27)

Niestety mimo Internetu, prasy i innych mediów, mentalność Rosjan nie wiele się zmieniła od czasów Stalina.

Tam dalej duża grupa społeczeństwa, uważa Stalina za bohatera narodowego mimo, że wyrżnął kilka milionów ludzi.

Oby historia nie zatoczyła koła....

(2014/03/02 22:31)

KAT
nie popieram polityki putina ale..
w rosyjskiej TV pokazuja,
czarno-czerwone flagi i neofaszystowskie sybole ktore byly na Majdanie.
wiec karmia spoleczenistwo rosji propagada ze neofaszysci do wladzy na ukrainie doszli.
Brawo mozecie jeszcze wiecej skandowac Slawa Ukrainie Herojam sława - a ruskie zrobia z was Banderowcow - i przytacza jak to polakow mordowali i dlatego nalezy sie bac ze ukrainicy beda mordowac ruskich na krymie.

(2014/03/02 22:51)
KAT co ty pier...?????

(2014/03/03 01:30)

przestancie chrzanic ... wyrwaliscie sie spod ucisku ruskich i przez to macie spaczony punkt widzenia... usa robia dokladnie to samo w iraku, afganie, kuwejcie i wietnamie a do tego dziesiatki operacji CIA na calym swiecie i jakos wkur*** miszczowie nie protestujecie?? why?? bo mac donaldsa i dzinsy od nich macie i szroty dreamlinery?

ruskie robia dokladnie to samo co "amarykanie". "w imie pokoju" tluka innych tam gdzie maja interes, tylko troche obludnicy jestescie bo jak cos dzieje sie dziesiatki tysiecy km od polski i to USA robi, to macie to w dupie ale jak po sasiedzku i ruskie - to olaboga.

(2014/03/03 08:13)

dokładnie tak jest , ale nasze ze stanamy trzymają  a z ruskamy to byśmy na bagnety  poszli ... takie mocne jesteśmy

(2014/03/03 11:13)
Ludzie jakie wy bzdury piszecie i porównujecie Stany,Rosja-przecież wiadomo że te kraje to mocarstwa a mocarstwo żeby trzymać swoją moc musi co chwilę prowadzić walkę,wojnę,i to najlepiej w takich miejscach gdzie jest co brać,albo ropa albo inne bogactwa.
Nie odpowiem nic na opisy Kacperskyy bo to szkoda czasu,ta osoba powinna być pozbawiona wyrażania swoich bezsensownych opinii na jakikolwiek temat.

(2014/03/03 12:19)

dokladnie potwierdziles slowa ktore napisalem w moim poscie :) a na koncu twierdzisz ze to bez sensu... ehhh

biorac pod uwage bezsens twojej wypowiedzi w ktorej przebija sie chec "dokopania" kacperskyyemu oraz styl pisania :) domyslam sie ze to jeden z klonow moich dwoch ulubiencow na tym forum :)

(2014/03/03 12:33)
Kacpersky imho Twoj komentarz wynika z jednego tylko czynnika - niewiedzy. Jeżeli porównujesz sytuacje w iraku albo afganistanie do rosji no to nie ma o czym w ogóle dyskutować. Dla mnie to jak rozmowa o całkach z dzieckiem które nie wie jak wyrachować 2x2. Nie piszę tego żeby Ci ubliżyć, po prostu proponuję zgłębić temat dopiero zabrać sie do dyskusji. 

(2014/03/03 16:15)
po pierwsze primo-na Ukrainie był zamach stanu! obalono demokratycznie wybranego (pod nadzorem komisarzy z UE) prezydenta,w parlamencie nie było dostatecznej liczby głosów żeby podjąć uchwałę o pozbawienie władzy Janukowycza a tym bardziej liczby głosów aby go tej funkcji pozbawić,po drugie primo-ekscytowaliście się fotkami z jego rezydencji , (rezydencji rządowej,do przyjmowania innych prez. i premierów)a niektóre fotki pochodziły z obalenia Kadafiego-kibel tron,ale gawiedź zobaczy bogactwo i pluć,pluć,po trzecie primo-może bydle było z tego prezia ale następcy-Kliczko i inni już nie mogli się doczekać koryta i licytowali się w bijatykach kto jest lepszy, atakowanie budynków rządowych,palenie opon i obrzucanie kamieniami milicji-policji-no w każdym kraju ujdzie na sucho-ani Merkelowa ani Łobama by nie reagowali,policja dowoziłaby rebeliantom koce i kawę? (chyba?),jak amerykanom chcieli zabrać bazy w kanale Panamskim,USmeny puściły śmigłowce,bombowce i marines,nie pozwolili sobie nic uszczknąć ,łatwo im poszło ze zrobieniem zadymy w Libii,Syrii,Egipcie no to Krym Rosjanom chcą wyrwać (widzieliście ten piękny apel Ukrainki o pomoc? wyreżyserowane przez USmenów i puszczone w eter?-na koniec-ten nowy premier wybrany przez kilkuset ""bojowników" na Majdanie(takie są miejsca do wyboru władz) jest bogatszy od Janukowycza,piniendzy ma jak lodu na Antarktydzie w ostre zime -blockquote- do splendoru brakuje mu tylko stanowiska premiera albo prezydenta-Kliczko poszedł w pi..du,Julcia odpadła bo to nie ta liga.oligarchowie rządzą

• Honduras - pierwowzór tak zwanej republiki bananowej, United Fruit Company i Standard Fruit Company całkowicie zdominowały uprawę i handel bananami z Hondurasu. Uprawa tych owoców była kluczowym sektorem gospodarki honduraskiej. Monopol amerykańskich firm na tym polu doprowadził do wykupienia przez nie innych ważnych dziedzin gospodarki i niemal całej infrastruktury kraju. USA interweniowało w Hondurasie między innymi w celu obrony stanu posiadania amerykańskich firm. Interwencje miały miejsce w latach 1903, 1907, 1911, 1912, 1919, 1924 i 1925
  •               O BANANY SIĘ BILI I ŻOŁDACTWO WYSYŁALI
    DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ 
zamieszczałem już ale jeszcze raz-tylko minuta z kawałkiem oglądania   http://www.youtube.com/watch?v=FNQiL-TPobM

(2014/03/03 18:47)

LIST OTWARTY DO WSZYSTKICH POLITYKÓW I DZIENNIKARZY W POLSCE. :
W związku z haniebną i złowrogą dla Polski postawą polityków wszystkich opcji oraz dziennikarzy relacjonujących rewolucję na Ukrainie apeluję, ażeby politycy nigdy nie powoływali się, że reprezentują Naród Polski a dziennikarze, że jesteście dziennikarzami polskimi. Nie jesteście godni, aby reprezentować nas gdziekolwiek, nie mówiąc już o arenie międzynarodowej. Waszą postawą okryliście hańbą Polaków oraz Rzeczpospolitą Polską, której rozumna część Narodu Polskiego Wam nie wybaczy.
Wasze zaangażowanie w rewolucję na Ukrainie odbieramy jako wrogie mieszanie się w wewnętrzne sprawy innego państwa. Mając na względzie, że głównymi uczestnikami tych zajść są potomkowie bandytów UPA, kultywujący ich tradycje i identycznie jak tamci zbrodniarze są wrogo nastawieni do Polaków oraz roszczą sobie pretensje do 20 polskich powiatów, prześladujący Polaków na zagarniętych ziemiach polskich w wyniku zdrady przedstawicieli Wielkich Mocarstw w Jałcie (m.in. dzisiejszych, Waszych mocodawców), wyklucza Was z grona Polaków, którym można oddawać jakikolwiek szacunek. Ponadto wspieranie obecnych bandytów UPA na zleconej, przygotowanej wcześniej i finansowanej przez środowiska światowej mafii rewolucji, stawia Was w szeregu kolaborantów tejże mafii. Nie waham się użyć słowa „mafia” ponieważ związek polityków z pospolitymi przestępcami nie można nazwać inaczej. Pisząc „pospolici przestępcy” mam na myśli całe towarzystwo bankierskie, okradające ludzkość z jego pracy poprzez emitowanie pustego pieniądza odsetkowego i zagarnianie przez wąską grupę ludzi, całego bogactwa ziemi. Wspólnikami z bandytami bankowymi są mafiosi będący właścicielami przeróżnych korporacji (często ci sami ludzie). Dobrze wiecie, że to oni pociągają za sznurki i wybierają rządy (jesteście tego przykładem), przedstawicieli we wszystkich międzynarodowych organizacjach oraz znaczących przedstawicieli UE, że nie kto inny jak oni wzniecają wojny, rewolucje, są autorami zamachów i morderstw (Irak, Libia, Syria, Afganistan a teraz Ukraina) . Wy natomiast, nie zważając na los narodu podporządkowujecie się im na każde skinienie, uchwalając wszystko, co Wam każą, wykonując każde nawet najbardziej odrażające zadania. Taka postawa jest niegodna człowieka a polityka w szczególności, reprezentanta milionów ludzi, co godzi w człowieczeństwo, co godzi w egzystencję społeczeństw. Dla dobra Waszych mocodawców
zniszczyliście przemysł polski, pozbawiliście milionów Polaków środków do życia, ogromną ilość obywateli polskich (często z dziećmi) wyrzuciliście na bruk, z wielu rodzin odbieracie dzieci z powodu biedy,( którą sami im zafundowaliście) płacąc innym za wzięcie tych dzieci na wychowanie. To jest metoda barbarzyńska. Barbarzyństwem jest również przedłużanie wieku emerytalnego, kiedy młodzi ludzie nie mają pracy i wyjeżdżają za granicę. Wasza antypolska działalność sprawiła, że miliony Polaków tuła się za chlebem po całym świecie, bez perspektyw powrotu. Fundujecie Polakom sztuczne kolejki do służby zdrowia w ramach zakamuflowanej eutanazji. Pozbywacie Polaków całego majątku narodowego włącznie z ziemią, lasami i wszelkimi bogactwami nie licząc się w ogóle z protestującymi mieszkańcami tej ziemi, którzy żyją tu z dziada, pradziada. Komu służycie poza wymienioną wyżej międzynarodową mafią? Czy zmierzacie do wywołania wojny domowej, aby zlikwidować niepotrzebną część polskiego społeczeństwa? Czy chcecie przygotować miejsce dla Izraelitów, którzy siedzą na walizkach w związku ze swoją nazistowską działalnością? Czy nie po to właśnie, wprowadziliście Ustawę o „bratniej” pomocy obcych sił, gdyż dobrze
zdajecie sobie sprawę ze zdrady Narodu Polskiego? Oskarżacie prezydenta Janukowycza o wiele przewinień na Ukrainie, gdy tymczasem sami jesteście hienami żerującymi na Narodzie Polskim. Jak trzeba być perfidnym człowiekiem żeby buntować innych w obcym kraju przeciwko legalnie wybranej władzy, kiedy sami jesteście zbrodniarzami likwidującymi możliwości egzystencji „własnego” narodu. Jak trzeba być bardzo zakłamanym, żeby Ukraińcom wmawiać farmazony o demokracji, gdy we własnym kraju nie respektujecie woli społeczeństwa, popartej MILIONAMI PODPISÓW. Jakim trzeba być obłudnikiem, żeby bandytów z Majdanu nazywać pokojowymi manifestantami, którzy byli uzbrojeni po zęby, wcześniej szkoleni i dowodzeni przez profesjonalistów, którzy nie zawahali się strzelać do przedstawicieli prawa z zaciętością podobną do banderowców mordujących w okrutny sposób Polaków, Rosjan, Ukraińców i Żydów. Przypomnijcie sobie co mówiliście na manifestujących w Warszawie w kolejnych latach w dniu Święta Niepodległości. Czy Wy jesteście NORMALNI? Czy może uważacie społeczeństwo za nienormalne? Pytam się Was, ZDRAJCY NARODU POLSKIEGO, dlaczego nie powiedzieliście na Majdanie: kim faktycznie jesteście, co robicie z Narodem Polskim, jak wygląda Wasza demokracja,
jak niszczycie Naród Polski, komu służycie, komu służą pajace unijni zainstalowani przez bandytów światowych. Dlaczego nie poinformowaliście „majdanowców” jaki los czeka Ukraińców po wejściu do zniewalającej, odbierającej suwerenność, dżenderowej, zdegenerowanej pod każdym względem unii, narzucającej przepisy prawne niezgodne z logiką i polską racją stanu? Należało powiedzieć prawdę co ich czeka. Należało również powiedzieć prawdę, kto za tą ich rewolucją stoi
oraz to, że konstytucyjnym obowiązkiem prezydenta Wiktora Janukowycza jest chronić i bronić Naród Ukraiński i Ukrainę przed światową mafią i rodzimymi bandytami. Wy tego nie powiecie, bo tkwicie w tym bagnie po uszy.
Wy tego nie powiecie, bo zostaliście oddelegowani przez bandę unijną i światową do przejęcia Ukrainy dla dobra światowych bandytów. Wy tego nie powiecie, bo macie zadanie od tych samych bandytów, OSŁABIĆ ROSJĘ przez wyeliminowanie Ukrainy z rosyjskiej strefy wpływów. Wy wreszcie tego nie powiecie, bo dla Was najważniejsza jest władza i niesłuszne obdarowywanie się pieniędzmi z pracy Polaków.
Narracja i manipulacje jakie prowadzicie wraz z agenturalnymi mediami są żenujące. Natomiast w ostatnich dniach, kiedy byliśmy świadkami najboleśniejszych dni dla Ukrainy, przeszliście samych siebie. Tyle kłamstw, tyle nienawiści do rządzących Ukrainą, tyle wrogich i zakłamanych tekstów pod adresem Rosji i prezydenta FR Władimira Władimirowicza Putina nie mające nic wspólnego z prawdą, nie mówiąc już o Waszej kulturze
i wyrobieniu politycznym, które jest na poziomie przedszkolaka, wprawia obywatela Polski nie tylko w ogromny niesmak ale stwarza obawy, że dążycie do otwartego zwarcia z sąsiadami, przez co narażacie Polaków i państwo polskie na niebezpieczeństwo. Świadomie przyczyniacie się do wybuchu wojny tuż przy naszej granicy i to Wy będziecie tymi, którzy będą najbardziej winni jeśli ona wybuchnie. Wasza nieodpowiedzialna działalność powinna być ścigana z urzędu przez organa sprawiedliwości z paragrafu, który mówi o świadomym
narażaniu kraju i jego obywateli na niebezpieczeństwo. Tylko wróg Polski i osobnicy nienawidzący Polaków mogą w ten sposób prowadzić politykę państwa. Jestem ciekaw w ilu procentach wynika to ze służby obcym a w ilu z Waszej totalnej głupoty. Polski patriota, mający pięć klas szkoły podstawowej i będąc średnio rozgarnięty, lepiej reprezentowałby państwo polskie aniżeli Wasza cała kanciasto stołowa kasta polityczna. Nie sposób w tym momencie nie wspomnieć o wściekłej rusofobii wielu polityków i dziennikarzy, którzy tą rusofobią się kompromitują ale również przysparzają Narodowi Polskiemu wielkie zakłopotanie, ponieważ większość z nas uważa Rosjan za jednych z najbliższych Polakom nacji. Zarówno Rosjanie jak i Polacy są Słowianami i to sprawia,
że jest między nami naturalna więź, którą za wszelką cenę chce się zniszczyć. W tej dziedzinie nie podejrzewam rusofobów o głupotę ale o działania
z premedytacją zainspirowane potrzebą światowych graczy, którym niezwykle mocno zależy na skłóceniu naszych narodów. W związku z tym, wielu polityków i dziennikarzy powinno zostać prześwietlonych przez odpowiednie służby, dla jakich obcych sił działają (dla wielu Polaków nie ulega wątpliwości co to są za siły).
Jest to niezbędne, aby wyeliminować bardzo groźne dla naszych narodów konsekwencje. Nie będę wskazywał personaliów tych osób, chociażby z tego względu, że robią to z wielkim oddaniem i jawnością i każdy może ich wytypować bez większych problemów.
Gra na arenie międzynarodowej (na specyficznej scenie teatralnej) wymaga wielu umiejętności i znajomości reguł gry. Nie wszyscy mają do tego predyspozycje. Są jednak tacy aktorzy, którzy jeszcze nie wejdą na scenę a publika ma już ich dość. Wyjątkowym aktorem powinien być minister spraw zagranicznych. Problem w tym, że niektórzy mylą role aktorską z rolą błazna i myślą, że głupi widz to kupi. Doskonale wiadomo, że to nie aktor/błazen układa role a reżyser. Od talentu błazna/aktora zależy jak on to zagra. Ciekawi mnie, kto był tym reżyserem sztuki ostatniego błazna Rzeczypospolitej Polskiej. Sztuki, której nieco zmienioną treść można zastosować do polskiej rzeczywistości. A mianowicie:
WSZYSCY POLITYCY I PSEUDODZIENNIKARZE, POWINNIŚCIE STANĄĆ PRZED TRYBUNAŁEM STANU, ZA ZDRADĘ NARODU POLSKIEGO I NAJJAŚNIEJSZEJ RZECZYPOSPOLITEJ.

Dziennikarz: Jerzy Truchlewski

(2014/03/03 19:11)

KAT

(2014/03/03 20:10)
demokratycznie wybranego? a to kolega nie pamieta przekrętów na jakie owi komisarze zwracali uwage? jakoś nikt z obozu Janukowycza się nie przejął a świat zapomniał - bo w końcu tematem się znudził i jakieś tam wybory mieli - pies ich trącał. Zdjęcia kibelka kadafiego z podpisem jakoby to własość Janukowycza osobiście nie widziałem więc nie komentuje aczkolwiek towarzystwo Janukowycz znalazl sobie doskonałe. Samo to, że porównujemy zdjęcia obu panów powinno Ci dać do myślenia - nic to. Jeżeli 135 hektarową posiadłość z basenami, sztucznym jeziorem, kortami, garażem zabytkowych aut i już sam nie wiem co wymienić dalej uważasz za rzecz normalną to chyba sam siebie oszukujesz nie uważasz? Wiem, że są ludzie którzy mają pieniążki i ich na to stać ale porównaj sobie oficjalne dochody Janukowycza (są do dostania w internecie) z tym co posiadał - dla mnie nie ma o czym mówić. U nas też był taki kolega/poseł co mu się cała rodzina na zegarek ileś tam lat składała ;) tylko że u nas to sprawa zegarka a tam... Tymoszenko i kilka innych osób mnie się również nie podoba, ale... to jest lokomotywa zmian, zmian koniecznych.

Wyjeżdzasz tu o finansowaniu USmenów czy jak ich tam, reżyserowanych audycjach itp. Ja się Ciebie pytam: jak myślisz skąd pieniądze na walkę z komuna miał Wałęsa? jak nie wiesz to sobie poczytaj. Dzieki tym pieniążkom możemy sobie teraz na forum - bądź co bądź publicznym - dyskutować na temat władzy bez obawy, że nam jutro "kolbami w drzwi załomocą"

Dziwi Cię, że tych ludzi ciągnie do unii? bo mnie wcale. Jak miałem lat naście i oglądałem katalogi sklepowe z niemiec i te ich piękne kolorowe rzeczy to w dupie miałem Helmuta Kohla. Niech by mi ktoś wtedy powiedział jak to fajnie jest mieć w Polsce tyle octu a nie tam jakies kolorowe cuda... Ukraińcy to są normalni ludzie i jedyne czego chcą to normalności, ale normalności naszej, nie rosyjskiej, bo uwierz mi że ta jest inna.

Co do interwencji wojsk amerykańskich w tamtych latach to pewnie znalazł bym i coś znacznie wcześniej co by mi sie nie podobało ale... sprawa Ukrainy dzieje się TERAZ, TUTAJ a nie w latach 20-tych i w tej sprawie ja protestuje.

Temat Libii, Syrii, Iraku, Afganistanu przemilczę bo smutek mnie ogarnia jak czytam jakie ludzie mają pojęcie w tej kwestii. Jeżeli czytasz trochę po angielsku to polecam np. Republic of Fear autor Kanan Makiya - poczytasz - pogadamy, jeżeli nadal będziesz chciał. To co wyprawiali ci "ludzie" w Iraku, Afganistanie itd. urąga ludzkiej godności. Chcesz mieć wiadomości z pierwszej ręki - idź pogadaj w tym tonie do jakiegoś przedstawiciela narodu Kurdyjskiego - zobaczysz co Ci powie ja nie będę tu nikogo edukował bo mi się po prostu nie chce :)

Na tekst dziennikarza Truchlewskiego spuszczam łaskawie zasłonę milczenia - cieszę się, że podpisał się "dziennikarz" bo na pewno bym się nie domyślił ;)

pozdrawiam

(2014/03/03 22:26)
do- donwiktor- obejrzałeś film z gen. Veslejem Clarkiem do którego link zamieściłem wyżej?
kilka blockquoteów Kissingera (mam nadzieję że wiesz kto to był?

Henry Kissinger (ur. 1923) – amerykański polityk i dyplomata, laureat Pokojowej Nagrody Nobla.

• Jeżeli nie wiesz, dokąd zmierzasz, każda droga zaprowadzi cię donikąd.
  • Kapitalizm to nierówne dzielenie bogactwa. Socjalizm to równe dzielenie biedy.
  • Nawet paranoik ma prawdziwych wrogów.
  • Polityk, który idzie na wojnę z mediami, ma prawo napisać na swej wizytówce jedno słowo: idiota.
  • Trzeba nauczyć się rozróżniania między moralnością a moralizatorstwem.
  • Żołnierze są tępymi, głupimi zwierzętami używanymi w polityce zagranicznej.
Władza to największy afrodyzjak
.
Henry Kissinger: Emigracja Żydów ze Związku Radzieckiego nie jest celem polityki Stanów Zjednoczonych. A jeśli w ZSRR będą pakowali Żydów do komór gazowych, to nie jest to amerykańskie zmartwienie. Może humanitarne zmartwienie.
Richard Nixon: Wiem. Nie możemy z tego powodu wysadzić świata w powietrze.
  • Opis: rozmowa, która odbyła się w marcu 1973 r. w Białym Domu po wizycie Goldy Meir. Premier Izraela zabiegała, żeby Waszyngton zmusił Moskwę, by zezwoliła prześladowanym Żydom na wyjazd z ZSRR.
  • również pozdrawiam

(2014/03/04 07:15)

Widzę że choroba smoleńska się rozszerza, W jaki sposób ona się rozszerza? Może trzeba jakąś szczepionkę stworzyć.

Jak czyta się co piszą w internecie  to mam wrażenie że unia to komuna i najlepiej wpaść w ramiona Rosji, naszego słowiańskiego brata.

Panie Robroy w sobotę był dzień pamięci żołnierzy wyklętych. Warto poczytać kto był z kim i przeciw czemu.

Pozdrawiam

(2014/03/04 07:39)

donwiktor powiedz mi w takim razie co robila rosja w afganistanie? w czeczeni? czasem nie to samo co amerykanie (afganistan) i czy nie to samo co robia teraz na krymie?

amerykanie po prostu robia to pod przykrywka wszechobecnego terroryzmu - bull shit.

(2014/03/04 07:45)
Nie ze wszystkimi wypowiedziami się zgodzę bo żyjąc w tym okresie trudno nam ocenić działania na Świecie. Jednak słowa napisane przez dziennikarza i zacytowane przez ptaszka są zbyt przerysowane. Wojna dziś to zagłada nas wszystkich a nie tylko zabawa oligarchów na "psim polu". Wystarczy jeden przycisk i ktoś kto ma takie zabawki musi być pod ścisłą kontrolą by nie dopuścić do zagłady. Walczy się o coś i przeciw komuś a nie tak dla kaprysu. Życie ludzkie jest zbyt cenne by nim szafować. Na razie śledząc poczynania na Ukrainie i Krymie trudno wyrokować czy wszystko jest wyreżyserowane. Tam sama ludność jest podzielona.
A co do Unii to tylko dzięki zgodnym działaniom możemy wspólnie budować silną gospodarkę, choć wiem, że nie wszyscy się z tym zgadzają.

Karol

(2014/03/04 09:25)
myślę że nie wszyscy odczytali dobrze moje intencje-nigdzie nie napisałem że chcę powrotu pod kuratelę Rosji,zwróciłem tylko uwagę na politykę i polityków,my jesteśmy mięso armatnie (jak powiedział Kissinger-patrz wyżej),potępiłem tylko metody,takie same w Libii,Syrii,Egipcie--mała grupka rozpoczyna rozróbę,jedno miasto,jedna dzielnica a wygląda jakby cały kraj szalał,rozsyłają emisariuszy z dolarami,dołącza się kolejne miasta i grupy i gotowizna,potem walka o tron z którego strącono władcę,kolejni pretendenci,kolejne ugrupowania,przewiduję ostre zamieszki w czasie wyborów prezydenckich na Ukrainie-niech prowadzi w sondażach Kliczko-reszta uzna to za oszukaństwo,bo oni (inni) więcej walczyli,większe straty ponieśli,tylko oni są godni stanowisk,tak będzie i się przekonacie,nie zmienię swojej opinii że to był zamach stanu-obalono demokratycznie wybranego Prezydenta-jak on rządził to osobna sprawa--nas to nie dotyczy,my jesteśmy prawdziwymi demokratami i ani Tuska ani Komorowskiego nie obalimy,MY,NASZE DZIECI I WNUKI BĘDZIEMY SPŁACAĆ DŁUG BILIONA zł (rośnie,rośnie,każdy kto brał kredyt problem zna) bo nas nie mogli siłą to wzięli sposobem,nasi wybitni wyzwoliciele z pod jarzma socjalizmu sprzedali wszystko po okazyjnych cenach superpromocje!!!!,stocznie huty,cementownie,cukrownie,Kable w Ożarowie n.p też i jeszcze takiego długu narobili?  ZUS utrzymuje się z wpływów -składek,co zrobić aby go zdołować? ano do cyca podłączono jeszcze jedną żabę- OFE,odebrano 7-8 % wpływów ZUSowi aby móc zadowolić te otwarte fundusze--sukces!! pierwsza wypłata po 10 latach,kobieta 60 lat i OFE daje jej dodatek do emerytury zusowskiej--uwaga,uwaga-26 zł i 40 groszy!! (mój ulubiony przykład-wpłacamy na konto w banku 1000 zł i bank mówi.ma Pan aktualnie 850 zł bo wzięliśmy sobie na obsługę),ZUS zdycha,OFE nażarło się miliardów,a my na szczęście zdrowi , no trzeba być geniuszem godnym Nobla z ekonomii  żeby opylić wszystko(nawet sieć "RUCH" jest własnością jakiejś Amerykańskiej spółki) ,przykład--ocencie mój geniusz--miałem 100.000 zł długu,sprzedałem ziemię po Babci za 250.000 zł i dzisiaj mam 500 .000 zł zadłużenia! (bez szaleństw na giełdzie i strat)no kuźwa na ministra finansów mnie wybrać! oto Polska właśnie

(2014/03/04 16:20)
-
jak mówił tow. Winnicki z Alternatywy 4 -- mam te chałupinkę na Mazurach,mam szałasik w Bieszczadach...........Julia zwana "uczciwą-niesłusznie osądzoną" też ma

(2014/03/04 17:22)

Ale Majdan walczy o wejście do UE , przeciwko oligarchom i korupcji. To , że mistrz świata w boksie ma "bogaty " dom to nic niewłaściwego. Nie mieszjcie dwóch porządków.

(2014/03/04 18:25)
Ptaszku, wszystko się zgadza jak w tm powiedzeniu... prócz kasy. Pamiętasz denominację złotego? Kto dostał po doopie? My szaraki...a teraz popatrz na nasze podwórko. Kto pcha się do koryta i po co? Uporządkuj trochę swoją wypowiedź kto rządził i co wtedy było wyprzedawane a wtedy dojdziemy do konsensusu.

Karol

(2014/03/04 18:53)
wszyscy brali udział w rozbójniczej prywatyzacji-od Mazowieckiego-(stępa),poprzez Bieleckiego (konus szachraj-sprywatyzował (jeszcze nie jako premier krótkotrwały 5-miesięczny ale jego firma ) zakład włókienniczy za 2 miliony $ ,teren,zabudowania maszyny-gdzie same maszyny całkiem niestare warte były 2,5 mln.$ , Belkę ,Pawlaka,(kłus)Suchocką,Oleksego,Cimoszewicza,(galop)Marcinkiewicza,Buzka(no ten tak zamieszał jeszcze z reformami że w nagrodę za OFE został jakimś przewodniczącym w UE na pół roku!,Millera,Kaczyńskiego,no wszyscy,wszyscy!!ale chciałbym jednego speca ,wyróżnić! WIESŁAW KACZMAREK; to rude zasiadało jako minister w kilku rządach ,od Belki do Millera,był ministrem d/s przekształceń własnościowych i on namaszczał zakłady i branże do wyprzedaży "garażowej"-kilkaset decyzji zubażających majątek narodowy i niszcząc ludzi bezrobociem rocznie(on włączył "turbo dopalanie na podtlenku azotu), jakby była sprawiedliwość,to zarządziłbym--za każdy rok posłowania-rok więzienia,za rok ministrowania-dwa lata do odsiadki, za rok premierowania-5 lat we Wronkach
dopisek do -dolicha- zacytuję nieznanego forumowicza-Ukraińcy niech zadecydują-chcą wolności  czy do Unii? 

(2014/03/04 19:13)

(2014/03/04 20:46)
Ptaszku, ale zboczyliśmy z tematu a to co przedstawiasz to inny wątek.
Wiesz o tym co piszesz to wolałbym przegrać II wojnę światową i nie martwić się o pracę jak Niemiec.
Jak widać Putin mięknie na myśl o wojnie światowej...zobaczymy co będzie dalej.

Karol

(2014/03/04 22:17)