Uprawa ogórków

/ 3 odpowiedzi

• konto usunięte

Mamy 4 ary ziemi na której chcielibyśmy posadzić własne ogórki gruntowe. Czy ogórki to wymagająca uprawa? Czy są tutaj osoby które mają określone doświadczenie w tym zakresie?

Z 4 arów to ty pół osiedla wyżywisz. Ja rozrzucam kompost (ewentualnie obornik), następnie trzeba przekopać lub przeorać, wyrównać i zasiać(instrukcja na opakowaniu). Później podlewać(jeśli jest sucho) i pielić. Ja nie używam nawozów sztucznych jak i oprysków, ale jest takie coś jak zaraza i ona jest głównym zagrożeniem. z dwóch opakowań rok temu zebrałem kilka taczek ogórków.

(2017/02/22 08:34)
ERROR - nie to forum. Wejdź na forum hodowców ogórków kiszone.info.pl

(2017/02/27 21:24)

na początku trzeba doprawić ziemię, posiać nasionka, później podlewać ponieważ jest to roślina która wymaga dużej wilgotności, oraz wytywać chwasty. Nasionka ogórków sadzimy w odległości podanej na opakowaniu. Nasiona wysiewamy na Stanisława, a gdy już zaczną owocować to zrywa się je co drugi dzień. Ogórki są skupowane przez zakłady produkcyjne np. w Iłowie są dwa punkty skupu ogórków oraz w Rybnie. Następnie po zerwaniu ogórki się sortuje wg. wielkości na 3 klasy: drobny, średni i tzw. sałaciaki (gdzie średnica grubości jest pow 3 cm, czyli grube i przerośnięte). ""Trochę"" ciężkiej pracy przy tym jest i wynoszenia ciężkich wiaderek z ogórkami.

(2017/02/28 20:40)