Urszula Pawlak - kto to jest?

/ 29 odpowiedzi

Słyszałam ostatnio, że niejaka Urszula Pawlak ma kandydować na burmistrza z ramienia PO. Wiecie kto to jest, bo mi to nazwisko nic nie mówi ; ]

szefowa PO w Socho,radna,rozsądna,wykształcona,pracowała w Urzędzie Miasta,obecnie chyba w Warszawie

(2010/09/04 09:28)
Jak z PO to chyba niezbyt rozsądna.

(2010/09/04 19:39)
mefisto,przyjdzie czas prezentacji kandydatów,spotkania,będziemy mogli sami ocenić czy ktoś jest mądry czy głupi,godzien zaufania czy nie,mniemam że rozmawiam z wyborcą PiS ? no to Ty mi nie mów o rozsądku

(2010/09/04 19:58)
Nigdzie nie napisałem że jestem wyborcą PiS.Nie napisałem też że pani Pawlak jest głupia.Nie znam tej pani i nie będę jej obrażał.To że wątpię w jej rozsądek wynika z moich spostrzeżeń jakie ostatnio mam w związku z rządami PO.Podwyżki podatków i cen towarów ,problemy ze służbą zdrowia i cała masa innych wad tego rządu.Dodam jeszcze że w pierwszej kadencji głosowałem na Czubackiego.Ja chcę wybrać dobrego gospodarza a reszta mnie nie obchodzi.

(2010/09/05 10:55)
Ja kojarzę tą Panią, ale nie zagłosuje na nią. Tak samo jak i na obecnego burmistrza. Jestem zdania, że PO niezbyt poprawnie wywiązuje się ze swoich obowiązków w mieście (katastrofalny stan dróg podległych miastu - Radosna, Wyspiańskiego, Krzywoustego etc etc; brak synchronizacji pomiędzy ZKM a PKP, zagadnień jest mnóstwo).

Takim zaledwie drobnym przykładem na potwierdzenie tej tezy jest fakt, iż w sąsiednim wątku "POparcie dla..." rzecznik burmistrza (przewodniczący koła sochaczewskiej PO) bardzo szybko przestał odpowiadać na jakiekolwiek pytania użytkowników serwisu (w tym i na moje bardzo konkretne, sformułowane już 27 sierpnia o godzinie 12;17). Zresztą wystarczy przejrzeć moje posty chociażby zamieszczone na tym forum, by przekonać się dlaczego uważam, iż Platforma nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Poza tym dystynkcja na zwolenników PO i reszty jest w moim przekonaniu błędna. To nie jest tak, że każdy komu nie podoba się Platforma głosuje na Prawo i Sprawiedliwość (choć ja rzeczywiście jestem zwolennikiem PiSu z wielu merytorycznych powodów - np. dlatego, iż właśnie ta partia jako pierwsza w Polsce zainteresowała się "szerszym dostępem do zawodów prawniczych" - co podkreślają nawet jej oponenci). Znam wiele osób, które nie lubią PO ale z różnych przyczyn nie głosują na PiS. Uważam, też, że ciągłe wskazywanie, iż wybór istnieje tylko między PO a PiSem jest nieprawdziwe i krzywdzące dla innych partii. Poza tym przedstawianie Platformy jako antytezy Prawa i Sprawiedliwości napędza jej jedynie zwolenników. Gdyby ludzie głosowali na inne opcje, tak jak naprawdę uważają, a nie na PO bo z jakiś względów myślą, iż tylko ta partia jest gwarantem niedojścia PiSu do władzy to życie publiczne całkiem inaczej by wyglądało.

Tak na marginesie, to chyba w niniejszym forum istnieje błąd skryptu, bo w żaden sposób nie można otworzyć kolejnej strony w dłuższych wątkach (tych powyżej 26 wpisów), klikając na stronę numer "dwa" lub "kolejne wpisy" ciągle pojawia się zawartość pierwszej strony.

(2010/09/05 14:49)
Ok, już naprawiono skrypt, można teraz swobodnie przełączać strony (dodaje ten post, ponieważ w powyższym napisałem, iż takiej opcji nie było, a nie istnieje tu opcja edytowania treści :) )

(2010/09/05 19:11)
A co ta Pani ma do zaoferowania wyborcom ?

(2010/09/12 20:43)

Każdy, kto nadal chce wiedzieć, kim jest Pani Urszula Pawlak, może po prostu wejść na jej stronę: www.urszulapawlak.pl i dowiedzieć się więcej. Można nawet zadać pytanie, pozdro!

Knyszewr

(2010/10/21 16:47)

Chyba poprę Czubackiego, ponieważ wiem, na co mogę liczyć. A Pani jest mało znana w dodatku zbyt podatna na sugestie PO a ja nie lubię politykierstwa.

(2010/10/25 09:18)
"ta Pani jest mało znana i w dodatku zbyt podatna na sugestie PO,nie lubię politykierstwa",Szorstkowiec1,nie zabijaj mnie swoimi sugestiami,nie znasz kobiety,nie lubisz politykierstwa a popierasz innego kandydata którego znasz?jak z piosenkami albo filmami-nieśmiertelny blockquote z Rejsu-CZŁOWIEK LUBI TO CO ZNA-a może pora rozszerzyć horyzonty i otworzyć czachę na argumenty innych,nowa mietła-Szorstkowiec-nowe myslenie,nowe pomysły,Knyszewr podał Tobie adres Pani Urszuli,podyskutuj z kandydatką,zadaj pytanie,przebadaj w ten sposób innych kandydatów oprócz Burmistrza bo Ty za nim w ogień....

(2010/10/25 17:25)

Szefowa PO w Powiecie sochaczewskim, Wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Sochaczewie, pracuje w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie, i jeszcze tylko brakuje Tej Pani stanowisko Burmistrza Sochaczewa.

Pozdr

(2010/10/26 09:39)

A nie sądzisz, że stanowisko Burmistrza Miasta wymusza automatycznie rezygnację z tych stanowisk, które tak dumnie wymieniłeś (jakby były Twoje)...?

Poza tym jak ktoś wyżej już napisał, może wypadałoby Ci rozszerzyć horyzonty i pomyśleć chwilę. Osoba z dużym doświadczeniem w Programach Unijnych, dobrze rozeznana w sprawach samorządowych, zorganizowana... Przydałby się ktoś taki w Sochaczewie. 

(2010/10/28 03:20)
Knyszewr,chłopie,o 3 w nocy tłumaczysz gościowi?a do Szorstkowca1-takie cv przedstawia każdy z kandydatów,być może u Ciebie wyglądałoby to atrakcyjniej-urodziłem się -i to jest fak,skończyłem gimnazjum-i wystarczy,a do powiedzenia miałbyś mniej od kandydata z Jaworzna,bez odbioru

(2010/10/28 09:06)

Szanowny Panie  

(2010/10/28 09:09)

Zmartwię Cię Szorstkowcu. Nie jest bynajmniej moja koleżanka, a już z pewnością nie partyjna. Cieszę się, że posiadasz taką szeroką wiedzę na temat wyników nadchodzących wyborów. Absolutnie nie będę wdawał się w dyskusje polityczne, powiem jedynie, że zdradzasz się jako zdechła ryba, która płynie z prądem - "pytałem chodaków, oni będą głosować na (...) to ja też".

Powodzenia.

(2010/10/29 05:04)

Szorstkowiec jest w błędzie lub celowo wprowadza wszystkich w błąd mieszkańcy Chodakowa mają dość obecnego burmistrza !!! Kolejna kadencja przyniesie tylko burmistrzowi dostanią emeryturę a efekt rozwoju i modernizacji miasta pozostanie taki sam jak przez dwie ostatnie kadencje!

Pozdrawiam Karol

(2010/10/29 09:45)

Szanowni Państwo

Sam się sobie dziwię, że dałem się wciągnąć w taką dyskusję, ale mam, co chciałem. Chciałem tylko wyrazić swoją opinię. Widzę, że naraziłem się sztabowi Pani Urszuli. Pawiem tak, żaden z nowych Kandydatów nic nie zrobi dla naszego miasta, ponieważ najpierw będzie zajęty tworzeniem swojego zaplecza a potem będzie realizował swoje pomysły, więc będzie znowu  „od nowa”

Pozdrawiam Sztab.

(2010/10/29 10:52)

"Racjonalizm" i pesymizm godzien doświadczonego działacza starych sytuktur!

Ja nie wiem jakim burmistrzem będzie Pani Urszula, (a Pan to wie?!?) ale czytając to co napisała, mam nadzieję, że miastem zarządzałaby osoba merytorycznie przygotowana do takich zadań, z doświadczeniem w pracy samorządowej. Na pewno nie sprawi, że wszystkim wzrosną dochody, znikną korki, w 20 minut dojedziemy do Warszawy (ale tego nie sprawią nawet Ci, którzy dzisiaj o tym zapewniają!!!) W tym co pisze, jest prawda,wizja i pasja osoby, która nie stanęła w szranki z męską dryżyną dla ozdoby, ale po to, aby autentycznie zmieniać nasze miasto. Czytam co ma do pwoedzenia i nie widzę tam szalonego pędu na władzę, bo kobieta jest mocno zajęta, nie widzę skoku na kasę - bo jest samodzielna. Widzę zaangażowanie, troskę i chęć budowania lepszego wydania naszej "Małej Ojczyzny".

(2010/10/29 12:09)

Szanowna  „polko” to nie jest Pozdr,

(2010/10/29 12:47)

Oj, widzę, że trafiłam! I nie licytujmy sie kto z nas bardziej zasłużony, że żyjemy w wolnym kraju, bo być może oboje moglibyśmy siedzieć długo nad swoimi teczkami w IPN... I nie o to tu chodzi, a o przyszłość!

Ja czytam to co kandydaci obiecują i nie mogę wyjśc z podziwu, ale cóż - widocznie wyborca lubi takie bajki. Mam tę niedobrą, albo dobra cechę, że gdy czytam, to analizuję: obietnice burmistrza-weterana pod kątem tego co zrobił, obietnice innych - pod kątem tego, czego nigdy nie będą w stanie zrobić, bo obiecują rzeczy, na które nigdy nie będą mieć wpływu z mocy prawa... I na tym tle Pani Pawlak wypada wyjątkowo - obiecuje to, na co burmistrz może miec realny wpływ!

(2010/10/29 14:17)

SMA
Dyrdymały typu: "chcę coś zrobić dla miasta" , "mam wizję rozwoju", "naprawię to czy tamto" powinny dawno zniknąć z prgramów wyborczych i nie być częścią retoryki wyborczej,  a to dlatego, że obowiazki takie wynikaja wprost z obejmowanego stanowiska. Jak zatrudniamy lekarza, to po to, by leczył, a nie podkuwał konie.To samo jest z Burmistrzem, czy radnymi. Podział na programy partyine to kolejny idiotyzm, bo godzimy sie na to, że jedni wiedzą lepiej niż drudzy co mieszkańcom potrzebne, czy konieczne. Wg mnie kolejność realizacji zadań lub inaczej rozłożone akcenty nie powinny być podstawą do oceny programów wyborczych. normalny, zdrowomyślący sochaczewianin wie co mu w mieście konieczne i bez wiekszego trudu potrafi zgodzić się na realizację zadań wg ich wagi i z łatwością rezygnuje ze swojej osiedlowej drogi, na rzecz celów wyższych. problemem jest "kto" to ma zrobić, czyli kogo wybrać, bo za każdym razem jest to kupowanie kota w worku. Z tej prostej przyczyny bezcelową staje sie cała przedwyborcza dyskusja sprowadzająca się do tego co zrobić, a nie kto to ma zrobić, a juz tym bardziej "jak". Ktoś wspomniał, jeśli nie kandydatka  sama, że pracuje przy wdrażaniu programów unijnych - ale na Boga co to znaczy? Z tego zdania nie można wnioskowac, że zdobywanie środków unijnych to chleb powszedni tej damy. Bez obrazy, ale sekretarka, która kseruje tam papierzyska też przy tych srodkach pracuje, choć jej szlachetna zapewne, i potrzebna praca w rzeczywistości ze zdobywaniem funduszy nie ma nic wspólnego. Rozumiem, że z pomocy pani Pawlak nie można było skorzystac wcześniej. jak ufo sie pojawiła nagle? To nie jest głos przeciw kandydaturze pani Pawlak ale na Boga zastanówcie się co tu się dzieje. Zdobywanie środków nie jest wiedzą tajemną. Dostęp do tej wiedzy mają wszyscy obywatele. Procedury są jasno opisane i nie ma tam miejsca na "załatwianie". Jeśli ktoś liczy, że kasa nam z Unii popłynie nowymi ulicami to jest w ciemnej ... ( tu do wyboru, w zależności od preferencji seksualnych).I do jednej z forumowiczek: za zaangażowanie i troskę która u kandydatki widzisz to burmistrz bierze kasę. Nie nadzwyczajną ale bierze. W obowiązki ustawa mu wpisała -troszczyć się!. 

(2010/10/29 14:29)

Nie poradzę, że mam analityczny umysł i gdy czytam, że jeden musi zostać burmistrzem by dokończyć co zaczął, drugi by poprawić stan kolei, to mnie to śmieszy. Na stronie Pani PAwlak pisała (bo ja odrobiłam lekcje i zapoznałam się z publikowanymi stronami wszystkich kandydatów) napisała o możliwościach związanych z funduszami unijnymi, odsyłam więc tam po wwięcej informacji, bo chociaz kobieta, to pisze rzeczowo- więc chyba nie kseruje tylko papierów...

(2010/10/29 14:50)

SMA
Nie,  nie! nie pisałem, że pani  Pawlak kseruje tam cokolwiek. Jeżeli pani lub ktokolwiek  tak zrozumiał, to wypada mi za to przeprosić, co niniejszym czynię, zrzucając winę na niedoskonałość mojego języka. Mam świadomość klasy pani Urszuli. 
tak przy okazji - nie żebym się czepiał, ale czytam u pani seksizm. Przestała się emancypacja podobać? czy z góry zakłada pani przegraną w walce płci? Poza tym, tak analizując Pani i mój post, zastanawiam się kto pani Uli bardziej pomaga? :) 

(2010/10/29 15:43)
Wydaje mi się, że nie jestem szowonistką damską, ale szczęśliwym człowiekeim, ale jest to bardzo subiektywna ocena i nie muszę mieć racji.
A wracając do meritum, to nie jestem "żołnierzem: Pani Pawlak bo nawet (czego żałuję) nie znam tej Pani, ale jej wykształcenie, doświadczenie zrobiło na mnie wrażenie!

(2010/10/29 19:44)

"Podczas rozmów ze znajomymi z Chodakowa dowiedziałem się, że będą głosować na dotychczasowego Burmistrza a sondaż przeprowadzony na stronie e-sochaczew też wskazuje na Pana Czubackiego."

Wynik zweryfikują wybory. Mieszkańcy Chodakowa NIE zagłosują na Czubackiego z jednego prostego powodu. Nic nie zrobił aby żyło się nam lepiej. Nie wiem czy pamiętacie moment w którym był otwierany most w Chodakowie. Byłem tam razem z mieszkańcami Chodakowa. Ludzie planowali wrzucić burmistrza do wody ;-) Nasz kochany burmistrz gdyby mógł to by zablokował decyzję o budowie mostu i nadal byśmy jeździli na około. Podobnie jest z radnymi przykutymi do stołków. Wszystkich trzeba wymienić. Chyba że chcecie abyśmy nadal tkwili w tym bagnie. Powiem tak Czubacki na bank nie wygra, na pewno nie na terenie Chodakowa!!! Po za Czubackim na pewno nie będę głosował na Szostaka i tego Osieckiego z starego PIS-owca.

(2010/11/03 14:40)