W bibliotece miejskiej

/ 16 odpowiedzi / 2 zdjęć

Przed chwilą wróciłam z biblioteki miejskiej i  pragnę podzielić się swoimi spostrzeżenimi.

Jeszcze do niedawna  na biurku Pani bibliotekarki leżały stosiki książek, które zwrócili czytelnicy, a które jeszcze nie wróciły na półki.

Były to różne pozycje,  Najczęściej nie musiałam szukać na regałach, bo można było wybrać coś interesującego.

Dzisiaj  nie miałąm wyboru. Na biurku leżały same Ziemkiewicze, Wołynie, żołnierze wyklęci i przepisy kulinarne siostry Anieli.

Polityka historyczna ma się dobrze. Dam sobie radę, bo mam bliskich, którzy wydają ostatnie pieniądze na dobre książki i chętnie pożyczają.  Aha, jakimś cudem  zawieruszyło się w tych "dydaktycznych" książkach "Sekretne życie drzew". Przeczytam po raz drugi i polecam.

Jasne. Podejść do regału i wybrać z półki - strasznie ciężko. Jeszcze trudniej skorzystać z katalogu i wybrać sobie coś interesującego.

Ponarzekać zawsze wygodniej.

(2018/02/14 12:56)

margot

czy naprawdę o tym pisałam?

Pisałam o tym jaka nachalna polityka historyczna odbywa się w bibiliotekach. To są

nowe nabytki, innych nie ma. 

No ty by mi nawet do głowy nie przyszło, żeby tak zrozumieć to co napisałam.

W bibliotece jak zawsze uprzejmie i miło.  Zdaje sobie sprawę, że taraz praca w bibliotece też jest polityczna, bo może znależć się wsród czytelników jakiś sygnalista i donieść na bibliotekarkę, że niewłaściwe książki są pod ręką.

(2018/02/14 16:45)

Wracastare "dobre"... Nachalna propaganda jedynie słusznej partii wszędzie: na poczcie, w bibliotece, na stacji benzynowej...

(2018/02/15 08:46)

WIdzę, że metasekwojai Jacekz team'u TO MASZ'a. Macie już chyba jakąś obsesje. Żeby nie było za późno.

(2018/02/15 09:26)

A ja widzę, że team Mitutoyo, adam111, jarl itp. mają obsesję na punkcie podlizywania się obecnej władzy.

(2018/02/15 10:17)

To koniecznie musisz udać sie do okulisty, bo słabiutko z Twoim wzrokiem. :)

(2018/02/16 09:04)

Metasekwoja, przyznam, ze nie rozumiem, czemu w dyskusji na każdy temat MUSI się znaleźć wątek polityczny.

W bibliotece bywam regularnie raz w tygodniu i przyznam, ze guzik mnie obchodzi, co leży na wierzchu - ja wybieram to, co mnie interesuje. I nie tylko w bibliotece - czy to, ze na poczcie leżą biografie katolickich świętych i błogosławionych zmienia coś w kwestii tego, ze ja przychodzę wysłać list?

Skoro w telewizji pełno jest propagandy politycznej pomieszanej z durnymi reklamami, a mnie to nie interesuje - nie oglądam. Od około 15 lat nie mam telewizora ani innego nośnika.

Moim zdaniem właśnie o to chodzi - może ktoś akurat chce sobie poczytać przepisy siostry Anieli albo "tfurczość" Ziemkiewicza? A może, tak jak w szkole czy w drogerii, panie maja nakaz wykładać akurat te pozycje?  To, ze mnie czy Ciebie to nie interesuje, nie znaczy, ze musimy krytykować.

(2018/02/16 10:03)

sorry meta ,ale jak ktoś się dzieli takimi bzdetami na forum to tylko wypada życzyć miłego dnia ,to samo co wróciłem dziś ze sklepu a tam kiełbasa droższa o 5 złoty.

(2018/02/16 11:09)

A ja widzę, że team Mitutoyo, adam111, jarl itp. mają obsesję na punkcie podlizywania się obecnej władzy.

Jacku, ja mam obsesję nie na podlizywaniu się władzom. Lubię śmiać się z przegrywów z PO. Macie taki ból czterech liter, że szkoda czasem was nie podpuścić do ośmieszania się :) 

Jesteście jak małe dzieci, którym zabrano zabawki :) 

Powodzenia w wyborach, a i może weźcie na listę naszego sochaczewskiego wikinga :) 

(2018/02/16 13:29)

Jarl, ciekawi mnie tylko jedno: płacą ci za to? Robisz to dla pieniędzy czy z własnej głupoty?

Czy z "przegrywów" z PiS też się śmiałeś przez poprzednie 2 kadencje?

(2018/02/19 14:54)

Jacek, gdybym robił to dla pieniędzy był bym na tym forum częściej od Ciebie. Odnośnie wynagrodzenia za aktywność w mediach społecznościowych mogę przypuszczać, że wiedziesz prym jako wicek w Sochaczewskiej PO. Bo charytatywnie to Ty chyba nie jesteś w tej partii :) Jeżeli chodzi o czepianie sie pisu, to sorry, ale oni jak byli w opozycji nie robili takich cyrków jak PO z najlepszym finansistą w kraju :) 

Dodajmy do tego słynne taśmy z sowy, wyjazdy na maderę rysia, wiele różnych wpadek medialnych. 

Lokalnie również dorównujecie poziomem swoim mentorom z wiejskiej. Więc jak z Was się nie śmiać, jak Was nie  drażnić.

Jak zakładałem tu konto, to chciałem być autentyczny, wyrażać swoje opinie i swoje poglądy zgodnie z własnym sumieniem. Niestety to forum jest zdominowane przez partyjnych kolesi i ich znajomych, którzy obecnie są w opozycji, a każdego kto nie zgadza się z nimi określają mianem przydupasów obecnej ekipy rządzącej. Sami się proście o takie traktowanie :) 

Życzę wam kolejnej porażki w wyborach :) będzie z czego się śmiać :)

(2018/02/20 00:26)

Tak, tak, Jarl ty jesteś taki obiektywny :) Normalnie aż łezka w oku mi się zakręciła

Pis wogóle nie urządzał marszy...

P.S.: Czy ja dobrze widzę, że obecny prezydent trzyma w ręku "symbol głupoty i nienawiści"? :D Marsz "w obronie wolnych mediów i słit focia z byłem komunistycznym prokuratorem". Tylko PiS mógł to wymyśleć :D

(2018/02/20 12:12)

Tu na naszym lokalnym podwórku też nie było żadnych "szopek" ;)

P.S.: I dlaczego oni maszerowali? Nie potrafili uszanować legalnie wybranego rządu? ;) Nie potrafili pogadzić się z wynikami demokratycznych wyborów?

(2018/02/20 12:16)

Jacek

daruj sobie. To nie ma sensu.

(2018/02/20 22:24)

Jacek, Ty nadal nie rozumiesz :)

PO ciągle najeżdża na PiS Tak jak ty. Nie przedstawiacie żadnego programu partii, nadal myślicie, że jak będziecie ciągle pieprzyć o tym jak PiS jest zły, to zdobędziecie poparcie.

PO za Tuska dobrze się trzymało, ale osoby które ogarniały wszystko siedzą w Brukseli.

Teraz zostali Ci, co nie mają pojęcia o PR. Cały czas lecicie na odgrzewanych kotletach po Tusku, ale to już nie działa. Najlepsze jest to, że Ci co niezałapali się do Brukseli nie ogarniają tego tematu i ciągną partię w dół.

Kiedyś dla jaj głosowałem na Palikota, a teraz na złość wam będę głosował na PiS :)

(2018/02/22 02:26)