W Chodakowie sali przy ZS nr 7 nie będzie!

/ 21 odpowiedzi

Dlaczego?  Już wyjaśniam.

Tuż przed nadchodzącymi wyborami w SP nr 4 zostanie oddana do użytku nowa piękna i na pewno bardzo potrzebna dzieciom sala gimnastyczna. Można sprzeczać się czy jest ładna, dobrze zlokalizowana itd., ale na pewno dzieciaków to interesować nie będzie, dla nich ważne jest to, że jest i mogą z niej korzystać.
Przy Zespole Szkół w Chodakowie również w tym roku oddano do użytku, wybudowane dzięki woli i olbrzymiemu zaangażowaniu  mieszkańców, zespół boisk.
I tu również, podobnie jak to ma miejsce w przypadku sali przy SP 4, słyszymy różne opinie dotyczące np. praktyczności tej inwestycji. Ale do czego zmierzam…

Przy SP 4 brakuje obecnie zespołu boisk, a przy ZS w Chodakowie brakuje sali gimnastycznej. Sala przy SP nr 4 kosztowała ponad 4 000 000,00 zł (cztery miliony złotych), zespół boisk przy ZS w Chodakowie 1 600 000,00 zł (jeden milion sześćset tysięcy zł). W sumie te dwie inwestycje kosztowały razem 5 600 000,00 zł (pięć milionów sześćset tysięcy zł)!

Postawmy sobie teraz pytanie, czy po wyemitowaniu obligacji za 27 000 000,00 zł z czego podobno około 3 500 000,00 postanowiono przeznaczyć na inwestycje przedwyborcze, miasto Sochaczew stać będzie w najbliższych latach na zaspokojenie zasadnych potrzeb najmłodszych mieszkańców dzielnic Chodaków i Centrum dotyczących sali gimnastycznej dla ZS nr 7 i zespołu boisk dla SP nr 4?  

Chyba nikt trzeźwo myślący nie wyciągnie innego wniosku jak taki, że oczywiście Sochaczewa nie będzie już stać na realizację tych dwóch inwestycji, tym bardziej, że jak mówił burmistrz Osiecki w Chodakowie (22-10-2014 MOK) w ciągu najbliższej kadencji ma zamiar w tym tempie (jak w roku wyborczym) asfaltować ulice …ciekawe… ;)!

Reasumując, co zostanie wybudowane, zespół boisk dla SP nr 4 za 1 600 000,00 zł czy sala gimnastyczna w Chodakowie za 4 000 000,00 zł?

Na to pytanie odpowiedzcie już sobie Państwo sami…

Krzysiek Kubik

oczywiście ma pan rację dzieci z Chodakowa będą wiecznie chodzić na wf na halę tracąc czas a zimą marznąć, pamiętam jak 4 lata temu pan P.Osiecki obiecywał salę dla SIÓDEMKI i co ? wszyscy widzą jak jest.  

(2014/10/26 08:57)
Smutne, ale prawdziwe.
Jest jednak sposób aby to zmienić i postaram się go wykorzystać niezależnie od tego czy zostanę radnym miejskim czy nie.
Już za rok sprawdzimy czy Chodaków jest ważny dla włodarzy i radnych  zawsze czy tylko przed wyborami!!!

(2014/10/26 17:50)
O co pretensja. Chcieliście boiska to je macie. Sale obiecał Osiecki i jest tyle że w centrum. Są lepsi i gorsi. Widać, że wasza dzielnica znów obejdzie się smakiem. Nawet nowe zadaszenie nad trybunami wygląda jak z bazaru, a w centrum ma być piękne boisko.

(2014/10/26 18:03)
chcieliśmy boiska, ale wybudowane z głową a nie bubel za tyle tysięcy, boiska do kosza są super i dzięki za nie, ale boisko trawiaste na pewno nie nadaje się dla podstawówki czy gimnazjum a te bramki to wielka pomyłka.  Gdzie burmistrz teraz pobuduje salę, kto to projektował chodzi mi o rozmieszczenie.

(2014/10/26 18:22)
Szanowni Państwo 
Pan Kubik był na spotkaniu z burmistrzem, na którym Piotr Osiecki bardzo wyraźnie wytłumaczył, że pieniądze na budowę sali w Chodakowie są zarezerwowane w Wieloletniej Prognozie Finansowej. To oficjalny dokument zatwierdzony przez Radę Miasta. Jawny. 
Wszystko to co piszę pan Kubik to nieprawda. 
Przypomnę, że niedawno na tym forum pan Kubik narzekał, że asfalt na jego ulicy jest za cienki. Podczas spotkania z burmistrzem dziękował za wykonanie ulicy. 
Bardzo proszę nie wprowadzać mieszkańców w błąd. Z wyrazami szacunku 
Robert Małolepszy 
rzecznik prasowy UM

(2014/10/26 19:21)
Pierwszy raz mogę się zgodzić z panem Robertem Małolepszym.Sala sportowa przy szkole w Chodakowie zawsze była w planie wieloletnim. Na chwilę obecną dwudziestopięcioletnim , bo tyle pracuję w tej szkole. Czy jest pan tu na tym forum powiedzieć jasno i prosto - kiedy będzie zbudowana sala gimnastyczna przy Zespole Szkół w Chodakowie?

(2014/10/26 19:35)
Co to znaczy "wieloletniej prognozie finansowej" Pan P.Osiecki jako kandydat na Burmistrza 4 lata temu obiecał salę dla "Siódemki" i co? ile jeszcze lat młodzież z Chodakowa będzie się tułać po MOSIR-e deszcze , mrozy, wichury trzeba iść.proszę podać konkrety daty, daty, a nie wieloletnie prognozy finansowe.

(2014/10/26 19:48)
Panie Robercie proszę mi podać termin budowy sali gimnastycznej przy "Siódemce". 4 lata temu pan P.Osiecki obiecał salę dla Chodakowa jak na razie nie spełnił obietnicy, teraz Pan pisze coś o planach proszę o konkrety - daty, lata. Co to znaczy wieloletni plan inwestycyjny? jak długo dzieci z Chodakowa będą tułać się po MOSiR-e?

(2014/10/26 21:28)

x2x
no to jak w końcu było Krzysiu? Dziękowałeś za ten asfalt czy nie?

(2014/10/26 22:41)

Szanowny Panie Małolepszy !

To tej pory zawsze starałem się być w miarę neutralny i obiektywny. Starałem się wstrzymywać się od komentowania Pana często naciąganych, żeby nie powiedzieć nieprawdziwych informacji.

Tym razem jednak nie mogę sobie pozwolić na to ponieważ to mnie osobiście próbuje ubrać Pan w jakieś półprawdy.
Napiszę Panu, bo zdaje się Pan większości wypowiedzi burmistrza nie słyszał, co ja usłyszałem.

Na moje pytanie czy i kiedy będzie budowana sala gimnastyczna przy ZS nr 7 burmistrz wyraźnie powiedział, że są takie plany, kiedyś….
Nie był wstanie podać kiedy, a jedyne czym się zaczął podpierać kiedy dopytywałem o szczegóły, było stwierdzenie, że w Prognozie Finansowej jest mowa o budowie sali gimnastycznej w Chodakowie.

Dokument oficjalny, zatwierdzony przez Radę, ale do niczego nie zobowiązujący….  Pan to wie, ale przecież Panu płacą nie za prawdę, a prawdę wygodną burmistrzowi!
Pan mówi zarezerwowane świadomie czy nie świadomie....?

Zarzuca mi Pan wprowadzanie mieszkańców Chodakowa w błąd? Niech Pana Osieckiego publicznie oświadczy, że sala w Chodakowie powstanie z podaniem dokładnej daty jej oddania do użytkowania.
Na spotkaniu w chodakowskim MOK nie chciał na to moje pytanie odpowiedzieć. Temu też Pan zaprzeczy?

Odnośnie tego pseudo asfaltu, to znów mija się Pan z prawdą…. Ja nie dziękowałem za asfalt, tylko za to, że przychylił  się do naszych wniosków i próśb o asfalt. Dziękowanie burmistrzowi za to, że po latach, mojej i im mych mieszkańców walki o doprowadzenie bagna, które burmistrz nazywał drogą, byłoby  co najmniej nieporozumieniem. Za co tu dziękować .. mieszkańcy mojej ulicy do tej pory sądzą się z miastem o zniszczone samochody.  

Jak Pan doskonale wie, w związku z tym asfaltem niektórzy z mieszkańców, w tym również ja, zmuszeni zostali do oddanie fragmentów swoich działek pod asfalt … w zamian za nic! Burmistrz, tak jak za komuny, ma za nic prawo własności! Wie Pan jak w cywilizowanym kraju powinny być te kwestie uregulowane? Pewnie nie, bo i skąd. Pan ma przecież inne zadanie!

Radny burmistrza biegał po ulicy zbierając raz podpisy pod jakimś pseudo wnioskiem o asfalt, później z bezprawnymi oświadczeniami wymuszającymi na nas oddanie fragmentu nieruchomości, a ostatnio już zaplanował nam podobno progi zwalniające bo usłyszał, że Krzysztof Kubik chciałby doprowadzić do tego, że droga zmieni status na osiedlową – taka propaganda przedwyborcza.

Burmistrz Wachowski na spotkaniu z nami na ulicy mówił o 5 cm warstwy nośnej i 3 cm warstwy ścieralnej. Asfalt położony na naszej ulicy miejscami nie ma 3 cm w sumie!

Pytam, dlaczego Pan Wachowski okłamał mieszkańców, a może to naczelnik UM nie dopilnował wykonawcy? Czy ktoś mi by mógł to wyjaśnić, odpowiedzieć na moje pytania?

Taka jest prawda Panie Małolepszy o inwestycjach w „drogi zamiast błota”! Sądzę, że przypadek naszej ulicy nie jest odosobniony. Prawdopodobnie wszystkie ostatnio asfaltowane ulice są wykonane w ten sam sposób. Byle jak, z pozalewanym asfaltem zaworami wodociągowymi i nie uporządkowanymi poboczami.

Zresztą co tu dużo mówić, burmistrz w Chodakowie powiedział… ”Miałem do wyboru jakość albo ilość.” Wybrał ilość … przed wyborami!

(2014/10/27 09:25)

x2x
a czy mógłbyś Krzysztofie precyzyjniej?

najpierw napisałeś artykuł o asfalcie, który nie spełnia żadnych norm i generalnie jest nieporozumieniem a później dziękowałeś za przychylenie się do Waszych próśb?

Czy może odwrotnie?

(2014/10/27 11:18)
"Pan Kubik był na spotkaniu z burmistrzem, na którym Piotr Osiecki bardzo wyraźnie wytłumaczył, że pieniądze na budowę sali w Chodakowie są zarezerwowane w Wieloletniej Prognozie Finansowej."

A z prognozami wiadomo jak to jest - albo się sprawdzi, albo nie...
Nawiasem mówiąc genialne narzędzie dla samorządu - do niczego nie zobowiązuje i odsyła na "św. Nigdy"! Zaprawdę fajnie jest wpisywać w "Wieloletnią Prognozę Finansową", o wiele fajniej niż w "Wieloletni Program Inwestycyjny"... Tak trzymać Panowie! ;)

(2014/10/27 11:44)

x2x
ja tam cały czas chciałbym tą chronologię zdarzeń ustalić - panie Krzysztofie da się?

(2014/10/27 23:24)

Drogi x2x, rzecznik burmistrza w mojej wypowiedzi podczas spotkania w Chodakowie ironii nie dostrzegł. Trudno, wyjaśniłem mu to i zdaje się temat jest zamknięty. Ciebie na spotkaniu zdaje się nie było więc po przeczytaniu mojej odpowiedzi dla Pana rzecznik wątpliwości raczej mieć nie powinieneś. Być może ironia to dla Ciebie za mało i oczekujesz sarkazmu … przykro mi, Twojej prośby nie spełnię.

Jeszcze jedna mała uwaga, zwracasz się  do mnie Krzysiu, Krzysztofie,  na panu Krzysztofie kończysz, a zdaje się dobrze się znamy – zapraszam Cię, z chęcią porozmawiam z tobą o Twoich i moich poglądach. Ludzie mają różne zdania, ale to przecież nie powód, żeby incognito czepiać się na forum. Ja przynajmniej tak uważam dlatego nie chcę być anonimowy.

Pozdrawiam… ;)

(2014/10/28 08:58)

x2x
na spotkaniu mnie nie było - dlatego próbuję ustalić pewne fakty. Zagrywki rzecznika znam nie od dzisiaj ale zdziwiony byłem, że ktoś robiąc tyle szumu wokół asfaltu (braku asfaltu, źle położonego asfaltu, asfaltu niespełniającego norm drogowych - nie wiem jak to nazwać) wcześniej potrafi dziękować Burmistrzowi za jego położenie.
Dlatego też chronologia była ważna. Czepiać się nie czepiam, chciałbym tylko żeby kandydaci na radnych byli porządnymi ludźmi. Tak samo jak personalnie nie mam żadnych zastrzeżeń.

Ironii czasami w słowie pisanym dostrzec nie można dlatego drążyłem. Dla mnie EOT

pozdrawiam

(2014/10/28 11:08)
X2X - cieszę się, że tu piszesz - myślący człowiek, który docieka prawdy i układa sprawy w logiczne ciągi, eliminując pomówienia i kalumnie. Więcej takich nas i zmienimy to forum na lepsze! I zatrzymamy mieszaczy, którym chodzi tylko o walkę o stołki! Jeszcze raz - szacun i dzięki!

(2014/10/28 11:54)
x2x - cieszę się, że tę sprawę sobie wyjaśniliśmy... :)

Szkoda tylko, że wątek główny mojego postu przestał być interesujący ... dla rzecznika burmistrza.
Jako mieszkaniec Chodakowa chciałbym usłyszeć jasną deklarację burmistrza, chociażby wypowiedzianą ustami jego rzecznika, kiedy zostanie wybudowana sala gimnastyczna dla dzieciaków ze szkoły w mojej dzielnicy?

Nie rozumiem, czemu tak wybiórczo Pan rzecznik wypowiada się na tym forum?

(2014/10/28 12:41)

to forum powinno zmienic nazwe na:

(2014/10/28 12:43)
Halę Sportową maja, przy szkołach też coś  tam jest, wystarczy, wszyscy zajęć w-f nie mają jednego dnia i o tej samej godzinie

(2014/10/29 11:55)
Tia... Tak się zastanawiam po co było budować w centrum sale gimnastyczne - w końcu na Orkanie hala jest, przy szkołach też by się "coś tam" znalazło i jakoś to by było...
CWKS - jednym nowe sale gimnastyczne, a drugim wycieczki na miejską halę i "coś tam" przy szkole. A podatki wszyscy płaca po równo.

(2014/10/30 10:22)
Chyba nikt nie ma wątpliwości, że sala dla dzieciaków z Chodakowa jest potrzebna. Nie wiem jak teraz, a le jeszcze niedawno była tam jedna szatnia dla dziewczynek i chłopców!
Poza tym, w jakim stanie jest ta sala....i cała szkolą!

(2014/10/30 13:59)