Walka z hegemonią ZUS.

/ 1 odpowiedzi
Wydaje się niemożliwe ale przy większej aktywności płatników może coś się uda wskórać.Pierwszy płatnik wymówił umowę ZUS a jego argumenty wydają się rzeczowe.                           http://alexjones.pl/pl/aj/aj-polska/aj-gospodarka-polska/item/50537-pierwszy-polak-ktory-wypowiedzial-umowe-zus-owi Art:Coś co wydawało się niemożliwe, jednak się wydarzyło. Grzegorz Sowa to pierwszy Polak, który wypowiedział umowę ZUS-owi i nie płaci składek.

Kim jest ten człowiek? To przedsiębiorca z Piotrkowa Trybunalskiego, który postanowił wejść z ZUS-em na wojenną ścieżkę. Jak sam utrzymuje, jego wypowiedzenie umowy jest zgodne z przepisami Kodeksu Cywilnego.

W sprawie toczonej przed sądem Sowa powołuje się również na Konstytucję RP. Twierdzi, że dokument, który stoi na czele polskiego prawa nie zmusza go do zapewnienia sobie świadczenia emerytalnego.

Czy Grzegorz Sowa wygra z ZUS-em? Na pewno będzie ciężko. Zakład jako państwowa instytucja z sektora finansów publicznych działa od 1934 roku.

 Ciekawe o tym często mówił Jan  Korwin Mikke że zmusza się kogoś żeby go niby uszczęśliwić na siłę gdy On tego nie chce.
 Bo np. gdyby ktoś tymi pieniędzmi które ma wpłacać sam obracał, inwestował itd. to  w wieku emerytalnym jeśli ma gość łeb mogłoby się okazać że jako emeryta stać go na znacznie więcej niż zaoferuje mu ZUS po  ok 50 latach płacenia składek. Może ten pan Sowa będzie prekursorem nowego systemu tzw. Indywidualny Fundusz Emerytalny, wypowiadasz  umowę zus, piszesz oświadczenie że sam sobie zapewnisz Emeryturę i  zakładasz Indywidualne Konto Emerytalne którym sam zarządzasz inwestujesz w co chcesz i  jak chcesz , w wieku 67 lat masz milion  i jak nie zdążysz wydać to  upoważnisz żonę, dzieci które to odziedziczą, system dosyć prosty ale wydaje się być pewniejszy od OFE czy ZUS i nie kusi złodzieja. Wiadomo że nasze państwo nadopiekuńcze martwi się o tych którzy by nie umieli lub po prostu prze pierniczyli kasę, ale to ich problem. Po prostu chodzi o to  żeby w wolnym kraju każdy mógł sobie wybrać jaką formę zabezpieczenia emerytalnego chce mieć i  komu płaci  składki czy płaci  je sam sobie na swoje konto, dlatego że to popieram  i popieram też J.K.M.

(2015/03/21 00:04)