Waloryzacja

/ 7 odpowiedzi

Jakoś nie widzę  na naszym forum podziękowań dla "dobrej zmiany"w temacie waloryzacji rent i emerytur. Eemeryci mysleli, że wychowali już swoje dzieci i meryturka będzie już  dla nich. Otóż nie. Jak młodzi 500+ to muszą emeryci i renciści 500-. Bilans musi wyjśc na zero.

A jakby ktoś nie wiedział  o ile więcej dostanie w marcu, to niech sobie pomnozy swoje świdczenie przez  0,48 procent.

Mała poprawka. Współczynnik wynosi 0,44 a nie 0,48 proc.

(2017/02/12 15:11)
Emerytura mojej mamie wzrośnie o 3,54zł. „Dobra zmiana” zabrała się za reformę wynagrodzeń najważniejszych osób w państwie. Podwyżki mają być bardzo wysokie – pensja premiera wzrośnie o niemal 50 proc. Prezydent, wicepremierzy, ministrowie, wiceministrowie i wojewodowie zyskają od 4 do 5 tys. złotych.

(2017/02/12 16:31)
Oczywiście do tego jeszcze można dodać służbowe samochody,telefony i inne służbowe przywileje za które nie muszą płacić.Mojej mamie po zapłaceniu rachunków i wykupieniu leków zostaje na miesiąc ok 80zł na jedzenie.

(2017/02/12 16:41)
Dostanę 3,41 zł , czyli czterdzieści złotych na rok, nie jest źle -starczy na jedno wyjście do kina z wnuczkiem , na ,,Batman lego,, Przebieram nogami , byle do piątego marca. To bardzo dobra zmiana, przecież mogli nic nie dać , szkoda tylko że mam jedno dziecko , i mój syn tylko jedno- ominęło mnie i jego pięćset plus :-(

(2017/02/12 20:18)
Okey, ale proszę zwrócić uwagę na to ile tak naprawdę ktoś nazbierał składek emerytalnych? Taką ktoś będzie miał emeryturę na jaką sobie zapracował. Nie rozumiem, dlaczego ludzie mają cały czas jakieś roszczenia względem państwa?

(2017/02/13 08:11)
Wysokość świadczenia emerytalnego zależy od wysokości składek i okresu zatrudnienia. O,44 proc niewiele tu zmienia. Wyższe emerytury najczęściej maja pracownicy budżetówki, samorządowi, posłowie. Oni nie płacą składek, za nich faktycznie płaci budżet albo samorząd. Prowadzący działalność, mimo że płacą wysokie składki, bez względu na to czy mają dochód w danym miesiącu czy nie, emeryturę będą mieli małą.

(2017/02/13 10:50)
To też prawda, co napisał kolega wyżej. W naszym kraju mamy za dużo uprzywilejowanych grup. Nie powinno być tak, że Ci co są u władzy mogą sami sobie ustalać wysokość pensji oraz przyszłych świadczeń emerytalnych.

(2017/02/14 07:49)