Wczorajszy wypadek motocyklowy

/ 52 odpowiedzi

• konto usunięte

Wczoraj tj. 28 marca doszło do wypadku z udziałem motocyklisty podobno śmiertelny. Zdarzenie miało miejsce w okolicach skrętu do tesco (podobno). Czy ktoś na forum wie coś więcej na ten temat?
wczoraj również w Piorunowie k. Błonia ok 14:00 był wypadek z udziałem motocyklisty. Mam tylko nadzieję że nie okazał się śmiertelny choć wyglądało poważnie, trzeba częściej patrzeć w lusterka - to dopiero początek wiosny !!!!

(2012/03/29 17:43)
NASZ WIELOLETNI PRZYJACIEL , KTORY UCIERPIAL W WYPADKU W PIORUNOWIE ZYJE , MA POŁAMANE NOGI , NADGARSTEK I NOS.

NASTOMIAST NASZ WIELOLETNI PRZYJACIEL TOMEK ZMARŁ [*] [*]

(2012/03/29 18:43)
nie żebym był złosliwy i kogoś krytykował ale wczoraj motocyklista tak na trasie wywijał mało co na mnie nie wjechał ,to są trochę szaleńcy ,nikogo tu nie winię ale zapewne więcej winy zawsze ponosi kierujący motorem ,a już nie wspomnę o rowerach na tych dopiero trzeba zwracać uwagę i myśleć za nich ,tak serio jak bym był nie ostrożny to miał bym już z 6 -ciu na koncie .

(2012/03/29 19:20)
Kierowcy samochodowi traktują rowerzystów jakby oni nie mieli prawa znajdować się na drodze. Siedzi taki za kierownicą i musi być pierwszy bo jakie to poniżenie kiedy rower pierwszy dojedzie do skrzyżowania. Nie ważne, że zajeżdża się drogę, nie ma znaczenia, że spycha się rowerzystę na krawężnik - jestem większy, silniejszy no Pan za kierownicą ( choćby był to tylko "maluch").Najfajniej jest gdy pada deszcz. Wpada taki z radością w kałuże i oblewa od oczu do pedałów i tak już zmokniętego rowerzystę. Szanowni Panowie i Panie rozlani na siedzeniach swoich aut - rowerzysta też człowiek i dokąd nie będzie ścieżek rowerowych to ma prawo korzystać z tej samej  drogi co WY na takich samych warunkach jak.  

(2012/03/29 19:56)
NASTOMIAST NASZ WIELOLETNI PRZYJACIEL TOMEK ZMARŁ [*] [*]

Nie tylko przyjaciel ale i członek rodziny (mojej). Niech spoczywa w pokoju [*]

(2012/03/29 21:02)
Niech spoczywa w pokoju [*]

(2012/03/29 21:34)

W obydwu wypadkach wina była nie motocyklistów a idiotów z samochodów! Pędzą aby szybciej!

(2012/03/29 23:43)
nie żebym był złosliwy i kogoś krytykował ale wczoraj motocyklista tak na trasie wywijał mało co na mnie nie wjechał ,to są trochę szaleńcy ,nikogo tu nie winię ale zapewne więcej winy zawsze ponosi kierujący motorem ,a już nie wspomnę o rowerach na tych dopiero trzeba zwracać uwagę i myśleć za nich ,tak serio jak bym był nie ostrożny to miał bym już z 6 -ciu na koncie .

Dlaczego więcej winy zawsze ponosi kierujący motocyklem?
Najlepiej jest oceniać jak się nie ma pojęcia o czym się piszę.
Zrób prawo jazdy na A, kup motocykl i wyjedź na drogę. Szybko się przekonasz jak zachowują się kierowcy puszek (niezależnie czy będziesz jechał wolno czy szybko).

(2012/03/30 09:36)

idiotow z samochodow??? zal mi ciebie i tego komentarza

albo te smieszna naklejki patrz w lusterka ... a co wy motocyklisci jacys ulomni i jezdzic nie potraficie ze az tak afiszowac sie trzeba nakleikami??

poza tym jakbys jechal 80 albo 100 to bym dawno cie widzial w lusterku a zapierd... 140 i sek temu cie nie bylo w lusterku a w ciagu pieciu sek przejezdzasz pare set metrow to sie nie dziw ze ktos ci wyjedzie..

nie robcie z siebie takich ulomnych.. jak kierowcy samochodow szaleja to tez nazywam ich debilami.. przy wypadkach samochodowych jakos nikt szumu nie robi.. zawsze sie mowi ze jechal jak debil itd... a wy?? nazwiesz ich dawcami obraza,, kierowcy samochodow - debile! - wase podstawowe haslo, naklejki "patrz w lusterka",, ,jakies szopki w telewizji,,, kurw... czy widziales takie szopki z udzialem kierowcow samochodow? czy oni afiszuja sie robia zloty bo kierowcy tirow jezdza jak warjaci???? czy mam na zderzaku napis kierowco tira patrz w lusterka bo jade ja malutki osobowy???

coraz czesciej mysle ze motocyklisci to ulomna rasa i faktycznie trzeba uwazac na was jak na dzieci

(2012/03/30 11:10)

na prawde zachowujecie sie jakbyscie mieli zal co calego swiata ze nie macie troche zelastwa przed soba tak jak kierowcy samochodow.. to slychac w waszych wypowiedziach.

motor to chyba wasz swiadomy wybor razem z pozytywami i negatywami. ciekawe dlaczego tak rzadko ludzie zakladaj watki jak zabije sie kierowca samochodu. co by bylo jak tam by zderzyl sie mercedes. pewnie gosc by przezyl a moze nie.. nie bylo by wielkiego szumu.

ginie motocyklista i od razu podnoszony jest szum "kierowcy samochodow - debile" to jest przykre na prawde. tak samo gina ludzie w samochodach jak i na motorach.. roznica ze wy musicie bardziej uwazac wy nie macie blachy przed soba. taka prawda i swiadomy wybor motoru do jazdy i robienie szopek ze wy tacy bezbronni, niewinni a wszyscy inni to debile jest delikatnie mowiac zenujace i ja juz mam tego dosyc.

jestescie takimi samymi urzytkownikami drog jak tirowcy, osobowki i rowery. ja jak jade na rowerze to uwazam dwa razy bardziej bo wiem ze nie mam nic co mnie osloni i jakos wielkiego halo z tego nie robie tak samo piesi... a wy? w czym jestescie lepsi od takiego rowerzysty czy pieszego? ze to na was mam uwazac specjalnie?

w zderzeniach samochod-samochod ludzie popelniaja bledy tak samo jak w samochod-motor czy zgarniecie pieszego.. dlatego to sie nazywa wypadek - nikt tego nie planuje jedyna roznica ze wasz wybor to nie miec zadnej oslony jak to sie zdarzy. ani piesi ani rowerzysci takich szopek nie robia jak motocyklisci.

bede tak samo ignorantem i ci powiem: rada jezdzij 40-60 kmh nie bedzie tyle wypadkow.

(2012/03/30 11:50)

Niestety ale kacperskyy ma rację, może używa niezbyt fortunnego języka, ale kierowcy motocykli jeżdżą za szybki i bardzo niebezpiecznie, do tego nieprzepisowo.

Oczekują, że każdy im  ustąpi miejsca, a przy tak szybkiej jeżdzie po prosty ich nie widać w lusterkach samochodu.

I jeszcze jedno - głośno to nie znaczy fajnie, to jest zwykła wiocha.

(2012/03/30 13:52)
Moim zdaniem kacperskyy też ma rację i wręcz porusza ogromny problem niebezpiecznej jazdy po naszych drogach motocyklistów, z mojego doświadczenia życiowego wynika że z trzech kolegów których już pożegnałem dwóch zginęło na motorze a mam 34l, pozdrawiam wszystkich.

(2012/03/30 14:32)
Sorry śpieszyłem się z czterech kolegów których już pożegnałem trzech zginęło na motorach.

(2012/03/30 14:38)

fakt. moze troche mnie poniosly emocje. sorry jak kogos urazilem. ale na prawde uwazam ze niesprawiedliwie traktujecie kierowcow samochodow. to ze wypadki z udzialem motocyklistow zdarzaja sie z samochodami to rachunek prawdopodobienstwa. samochodow jest wiecej i prosze nie demonizujcie tak tych kierowcow tylko jezdzicie ostrozniej.

moim zdaniem wogole wypadki nie powinny sie zdarzac i kazdemu kierowcy tego zycze!

(2012/03/30 14:42)

fakt. moze troche mnie poniosly emocje. sorry jak kogos urazilem. ale na prawde uwazam ze niesprawiedliwie traktujecie kierowcow samochodow. to ze wypadki z udzialem motocyklistow zdarzaja sie z samochodami to rachunek prawdopodobienstwa. samochodow jest wiecej i prosze nie demonizujcie tak tych kierowcow tylko jezdzicie ostrozniej.

moim zdaniem wogole wypadki nie powinny sie zdarzac i kazdemu kierowcy tego zycze!

Mnie uraziłeś, ale przeprosiłeś, więc spoko. I tak na prawdę uważam, że niesprawiedliwie traktujecie kierowców motocykli. Widzicie tylko tych motocyklistów co jeżdżą jak wariaci. A są też tacy co jeżdżą normalnie. Tak samo jak wśród kierowców aut są wariaci, tak samo wśród motocyklistów. Ale trzeba pamiętać, że nie można wszystkich wrzucać do jednego worka.

A akcja ''patrz w lusterka" polega na przypominaniu rozkojarzonym kierowcą aut (którzy właśnie grzebią przy radyjku, malują się, jedzą, golą i robią wiele innych rzeczy nie związanych z jazdą), żeby nie zapominali, że nie siedzą na fotelu przed telewizorem, tylko są uczestnikami ruchu drogowego.
Motocyklista jadąc jest skupiony tylko na jeździe, kierowca auta często skupia się na wielu innych rzeczach.

(2012/03/30 16:30)
pochylam głowę nad śmiercią motocyklisty (*),a przy okazji pytanie do fachowców-motor Wałęsy miał na obrotomierzu 9,5 tys. obrotów,nie podejrzewam że jechał na pierwszym biegu,jak jest prędkość np na drugim-trzecim przy tych obrotach silnika?(zaznaczam, że sam jeździłem na swoim Romecie-Kadecie więc nic nie wiem o dzisiejszych szlifierkach i Harleyach Davidsonach

(2012/03/30 18:01)
Jeżdzą nieostrożnie i takie są tego skutki. Rzadko widac motocykl na trasie który jedzie przepisowe 90 lub 50 km/h ..

(2012/03/30 21:45)

Tak kacperskyy tak uważam IDIOCI W SAMOCHODACH!!! Mówię o tych którzy spowodowali te dwa wypadki.

(2012/03/30 22:10)
A KTóRY KIEROWCA SAMOCHODU PO TRASIE JEDZIE 50KM/h LUB 90KM/h ?????

Tak jak debili nie brakuje w samochodach tak samo i na motocyklach!!! KIERUJĄ RÓŻNI I RÓŻNIŚCI. 

Jeśli chodzi o te dwa wypadki to ewidętnie zawinili kierowcy samochodów!

Jestem kobietą, która jeździ na motocyklu i wcale  kierowcy samochodów  nie jeżdzą wolno , już trzy razy wyjechał mi samochód z drogi podporządkowanej.Bo mnie nie widzieli , a napewno nie jechałam 200km/h !!!

Nie obwiniajmy się nawzajem , tylko bądźmy czujni żeby przez nas nie umierali dobrzy ludzie ;(

TOMEK [*]
NORBERT [*]
ADAM[*]

i wielu innych ...

(2012/03/30 23:29)
Chwilę po tym jak zdarzył się ten wypadek śmiertelny (motocyklista - TIR) przejeżdżałam tamtędy.....
Pierwszego zobaczyłam kierowcę TIR-a - dłońmi trzymał się za twarz.... widać było, że łatwo i lekko mu w tej chwili nie było.....
Zaraz za tym TIR-em..... ciało przykryte czarnym workiem; wiejący wiatr unosił delikatnie ten worek....widać było, krótko obcięty blondyn...bodajże ewidentnie młody mężczyzna... i plama krwi... TRAGICZNY WIDOK!!!! Łzy same z oczu płynęły mimo, że nie znam ofiary tej tragedii...

WYRAZY NAJSERDECZNIEJSZEGO WSPÓŁCZUCIA  I ŻALU DLA RODZINY, BLISKICH I ZNAJOMYCH TEGO CHŁOPAKA.

"...odszedłeś tak nagle, że ani uwierzyć, ani się pogodzić..."

I szczerze mówiąc czy w takim przypadku wypada szarpać się za głowy: kto winny, kto nie winny; kto baran, a kto łoś???? Chyba nie bardzo...
Pomyślmy jak cierpi czytając tego posta najbliższa rodzina...matka, ojciec.... uszanujmy ich tragedię.
Pozdrawiam serdecznie.

(2012/03/31 01:06)
wcale nie musisz jechać 200km/h, wystarczy 150 i juz jesteś słabo widoczna... a co z tym 9.5 tys obr.? myśle ze ok 160... jak sie myle to mnie poprawcie...

(2012/03/31 10:14)
kingkong,9.5 tys. obrotów było (są zdjęcia obrotomierza) ,przez dwa-trzy tygodnie nie mogli znaleźć rzeczoznawcy który określiłby na którym biegu był motocykl (obawa jakaś?) a zapytałem się fachowców -jakoś na ten temat (dotyczący Wałęsy) nie chcą się wypowiadać,pewnie żaden nie patrzy na licznik i obroty tylko walą do przodu

(2012/03/31 11:08)
wcale nie musisz jechać 200km/h, wystarczy 150 i juz jesteś słabo widoczna... a co z tym 9.5 tys obr.? myśle ze ok 160... jak sie myle to mnie poprawcie...

mylisz się... 9,5tys obr. na ostatnim biegu (gdyby miał go wtedy zapięty) to ponad 200km/h

(2012/03/31 11:30)
...co do naklejek to mają przypominać o tym właśnie, że jadący motocyklem nie jest osłonięty blachą jak kierowca samochodu i trzeba mieć świadomość, że w każdej chwili może nadjechać motocykl i nie należy być złośliwym na drodze bo motocykl mnie wyprzedzi i będzie na skrzyżowaniu przede mną to mu zajadę, a co, jego będzie wina bo zapier****...co do głośnego wydechu to nie uważam, że to wiocha jak ktoś tu napisał, ale uważam, że jak mnie słychać to mnie widać!
każdy widzi co się dzieje na drodze, toczy się tam wojna, w większości przypadków winą jest męskie ego. jeśli ktoś uważa się za dobrego kierowcę, to ma wyobraźnię i potrafi przewidzieć sytuację na drodze, nieważne czym jedzie.najwięcej idiotów za kółkiem to kierowcy ciężarówek, bo jak zrobili dodatkową kategorię to uważają się już za nie wiadomo kogo, bo on jest "kierowca zawodowy", jak ktoś ma wątpliwości to zapraszam na kawę wyjaśnię dokładniej...kacperskyy lub kto inny chętny, zapraszam do mnie, pożyczę wam mój motocykl, przejedziecie się z socho do radzymina i z powrotem, zobaczymy jaki komentarz napiszecie po przejażdżce...
MOTOCYKLIŚCI JADĄ ŻEBY ŻYĆ, BO MOTOCYKLE TO NASZE ŻYCIE !
DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM KIEROWCOM, KTÓRZY MNIE WIDZĄ NA DRODZE
WSPÓŁCZUJĘ RODZINIE TOMKA [*]

(2012/03/31 12:04)