Wczorajszy wypadek motocyklowy

/ 52 odpowiedzi

mks

Prosze o odpowiedz użytkowników motocylki - JAK CZĘSTO ZDARZAJĄ SIE WYPADKI ŚMIERTELNE Z UDZIAŁEM "CZOPERÓW"???????????

(2012/03/31 12:47)

Prosze o odpowiedz użytkowników motocylki - JAK CZĘSTO ZDARZAJĄ SIE WYPADKI ŚMIERTELNE Z UDZIAŁEM "CZOPERÓW"???????????

często.
tego ferelnego dnia drugi wypadek w piorunowie, kolega z socho jechał własnie "czoperem", na szczęście przeżył, ale leży połamany w szpitalu i długo będzie dochodził do siebie.
...powiem Ci nawet, że "plastikiem" masz krótszą drogę hamowania, bo "czoper" jak to nazwałeś, jest cięższy i ma gorsze hamulce, a ponad 200 też poleci...nie czepiajcie się prędkości motocykli, bo osobówkami czasem szybciej jeżdżą... jeśli wykonujesz manewr skrętu w lewo, to musisz oszacować prędkość zbliżającego się pojazdu z naprzeciwka, żeby nie spowodować zagrożenia, czy będzie jechał 200 czy 80, zanim skręcisz powinieneś to zrobić.

(2012/03/31 13:02)

jeśli wykonujesz manewr skrętu w lewo, to musisz oszacować prędkość zbliżającego się pojazdu z naprzeciwka, żeby nie spowodować zagrożenia, czy będzie jechał 200 czy 80, zanim skręcisz powinieneś to zrobić.

Może pokażesz jak się szacuje prędkość gościa jadącego z prędkością  200km/h.
Życzę powodzenia i dużo szczęścia,chyba że będziesz gościa wypatrywał przez lornetkę,a jadąc ciężarówką załadowaną to już zapomnij całkowicie o skręcie

(2012/03/31 15:12)
ja wim jak oszacować takową prędkość... kupić sobie takie cus laserowe co mają policjanty i strzelają tym w kierowców... tylko nie wim  do ilu to wyskanowane jest...  bo mogę nie złapać na to takiego motura ścigacza ...

(2012/03/31 15:30)
napisałem oszacować, a nie zmierzyć, widzę, że macie problemy ze zrozumieniem tego, ale nie będę was za to negował, bo rozumiem, że nie każdy nadaje się na kierowcę, niestety prawo pozwala takim jak wy prowadzić pojazdy...Lukas0207 dajesz do zrozumienia, że Tomek, ofiara wypadku, jechał 200km/h, czy masz na to dowody?Ja nie wiem z jaką jechał prędkością, ale wiem, że kierowca TIRa, miał możliwość go widzieć, ponieważ siedział wysoko, a przed nim był długi prosty kawałek drogi i widoczność też była bardzo dobra. Nie wiem czy go nie widział bo nie spojrzał przed siebie, czy może widział, ale myślał, że zdąży przejechać, a może pomyślał sobie, że skoro motocykl jest jeszcze daleko (nie oszacowując jego prędkości bo przecież to nie ważne jak szybko się zbliża, ważne że jest tu ograniczenie prędkości i tyle musi jechać) to przejedzie, bo tamten jak go zobaczy to się zatrzyma i go przepuści, nie wiem też jaka była reakcja motocyklisty czyli Tomka, nie wiem co on w tym momencie myślał, ale widzę, że większość z was w tej dyskusji wie to wszystko najlepiej, może powinniście być prokuratorami???

(2012/03/31 17:45)
Jak zwykle KOZAKÓW piszących anonimowo jest sporo w takich dyskusjach, więc tak jak napisałem wcześniej zapraszam was do siebie, pożyczę wam motocykl, kupię wam nawet pampersa na drogę żebyście się za bardzo nie obsrali, przejedziecie się, zobaczycie, wtedy będziecie osądzać...
Lepiej skończcie tą bezsensowną dyskusję pokazującą tylko waszą ignorancję, a pomyślcie lepiej jak wy zachowacie się gdy znajdziecie się w podobnej sytuacji.
Krytykować jest łatwo, a tym czasie ktoś cierpi przez was jeszcze bardziej, czy jesteście jeszcze ludźmi czy już straciliście człowieczeństwo???

(2012/03/31 18:02)
rabit nie chodzi mi o to że Tomek jechał szybko,tylko że ciężko jest oszacować prędkość wariatów,a przecież nie wszyscy są wariatami.Tomka znałem bardzo dobrze,i ze zdjęć wynika że szybko nie jechał,ale cóż wypadki były,są i będą.A o motocyklach jak chcesz to możemy porozmawiać,bo już ładnych parę lat doświadczenia mam.
Pozdrawiam

(2012/03/31 19:41)
Jak zwykle KOZAKÓW piszących anonimowo jest sporo w takich dyskusjach, więc tak jak napisałem wcześniej zapraszam was do siebie, pożyczę wam motocykl, kupię wam nawet pampersa na drogę żebyście się za bardzo nie obsrali, przejedziecie się, zobaczycie, wtedy będziecie osądzać...
Lepiej skończcie tą bezsensowną dyskusję pokazującą tylko waszą ignorancję, a pomyślcie lepiej jak wy zachowacie się gdy znajdziecie się w podobnej sytuacji.
Krytykować jest łatwo, a tym czasie ktoś cierpi przez was jeszcze bardziej, czy jesteście jeszcze ludźmi czy już straciliście człowieczeństwo???

dobrze piszesz Rabit!

Tomek nigdy nie jeździł szybko , zawsze wiedział co może,a czego nie!
 Motor nie jest bardzo zniszczony i to mnie zastanawia dlaczego Tomek nie żyje:(

(2012/03/31 20:17)

Pluto1,

Oczywiście winna jest droga, przepisy, policja, kierowcy samochodów tylko nie ja i moi koledzy motocykliści ...

(2012/04/01 00:40)

Oczywiście winna jest droga, przepisy, policja, kierowcy samochodów tylko nie ja i moi koledzy motocykliści ...

albo jesteś totalnym idiotą albo nie przeczytałeś artykułu (na głównej stronie) w którym jest wyraźnie napisane czyja jest wina

(2012/04/01 09:15)

Rabit,

W twoim pisaniu na forum i jeżdzie motorem jest jeden wspólny mianownik - wszystkich macie w d ....

A pózniej macie pretensje do wszystkich tylko nie do siebie.

(2012/04/01 10:28)
W tym konkretnym przypadku winny jest kierowca cieżarówki , to nie Tomek wymusił pierszeństwo i on nie jechał 200!!! a teraz wypowiadamy sie właśnie o tym wypadku, który wydarzył się w środe.

Ten kto nie jeździ na motocyklu nigdy nas nie zrozumie , więc darujcie sobie zbędne komenatrze!!!

Dla Was zawsze będziemy winni, jesteśmy dawcami i wrzucacie nas do jednego worka , ale nikt się nie zastanawia ze tak jak kierowcy samochodów jak i motocyklów są różni i różniści !!!Dla tego, kto nigdy w życiu nie jechał motocyklem w każdym śmiertelnym wypadku z udziałem motocykla - winny bedzie właśnie on!

Pluto1,

wszystkieryskitofajnechlopaki3 TERAZ MASZ OKAZJE SIE POPISAĆ!!! CO WEDŁUG CIEBIE TOMEK ZROBIŁ NIE TAK , ŻE ZGINĄŁ??(CO MIAŁ ZEJŚĆ NA ŚWIATŁACH Z MOTOCYKLA I PRZEPROWADZIĆ PRZEZ PASY) ? IDZ DO PROKURATORA NA POLICJE I IM TO POWIEDZ, ŻE MASZ DOWODY NA TO , ŻE TO WINA MOTOCYKLISTY,A NIE KIEROWCY CIEŻARÓWKI !!!

(2012/04/01 10:53)

Rabit,

W twoim pisaniu na forum i jeżdzie motorem jest jeden wspólny mianownik - wszystkich macie w d ....

A pózniej macie pretensje do wszystkich tylko nie do siebie.

skąd wiesz jak ja jeżdżę "motorem"? nie wydaje mi się abyśmy się znali, więc chyba jesteś jasnowidzem... jeżdżę różnymi pojazdami, nie tylko motocyklem, więc jestem raczej obiektywny w ocenie, czego nie można powiedzieć o tobie. nie mam pretensji do nikogo, ponieważ wiem, że z drogi korzystają również tacy marni kierowcy jak ty ryśku i jadąc jakimkolwiek pojazdem zwracam na was szczególną uwagę, a żeby udowodnić ci że nie "mam wszystkich w d ...." to może dowiem się kim jesteś i będę za tobą jeździł z kamerą i nagrywał twoją przepisową jazdę, a potem dostarczę nagrania w odpowiednie miejsce aby cię nagrodzili?
przyjdź na pogrzeb Tomka i powiedz jego rodzinie, kto według ciebie jest winien, bo na forum widzę, że jesteś odważny.

(2012/04/01 13:33)
będę za tobą jeździł z kamerą i nagrywał twoją przepisową jazdę, a potem dostarczę nagrania w odpowiednie miejsce aby cię nagrodzili?
uuuuu mamy na forum kogoś coś w stylu danego ormo??

(2012/04/01 15:29)
będę za tobą jeździł z kamerą i nagrywał twoją przepisową jazdę, a potem dostarczę nagrania w odpowiednie miejsce aby cię nagrodzili?
uuuuu mamy na forum kogoś coś w stylu dawnego ormo??

(2012/04/01 15:30)
RABIT I INNI na motocyklach , wyjdźcie na obwodnicę w rejonie Zatorza i Żyrardowskiej i oceńcie, ilu z Was jeździ normalnie , nie wspomnę o jeżdżeniu zgodnie z przepisami .
RABIT a pampersy zachowaj dla siebie bo mogą się przydać w szpitalu.
Jak możesz to odpowiedz ile metrów potrzebuje motocykl aby zatrzymał się jadąc z prędkością 60 km/h ?
Śmierć jest zawsze traumatyczna bez względu na okoliczności i zmarłym należy się szacunek, a nikt tutaj nie odbierał go Tomkowi, więc luzuj RABIT z komentarzem .

(2012/04/01 17:10)
wszystkieryskitofajnechlopaki3 kingkong hansior kacperskyy  
kierowcy puszek , wyjdźcie na obwodnicę w rejonie Zatorza,Żyrardowskiej,Warszawskiej i oceńcie, ilu z Was jeździ normalnie , nie wspomnę o jeździe zgodnie z przepisami .
wszystkieryskitofajnechlopaki3  kingkong hansior kacperskyy
a pampersy zachowajcie dla siebie bo mogą Wam się przydać w szpitalu.
Jak możesz to odpowiedz ile metrów potrzebuje SAMOCHÓD aby zatrzymał się jadąc z prędkością 60 km/h ?

Śmierć jest zawsze traumatyczna bez względu na okoliczności i zmarłym należy się szacunek, więc luzujcie  z tymi komentarzami! bo to do niczego nie prowadzi my przeciwko Wam , Wy przeciwko Nas !!!

i możemy tak bez końca , ale nie o to tu chodzi...

(2012/04/01 18:31)
Może wystarczy jak po założeniu uniformów motocyklisty, nie będzie wam się wydawało, że jesteście niesmiertelnymi bohateremi jakieś bajki.

(2012/04/01 20:25)
Może wystarczy jak po założeniu uniformów motocyklisty, nie będzie wam się wydawało, że jesteście niesmiertelnymi bohateremi jakieś bajki.

Może wystarczy jak kierowcy puszek nie będą tak zawistni na drodze i nie będą chcieli sprawdzać czy motocykliści rzeczywiście są takimi nieśmiertelnymi bohaterami.

A propos obwodnicy. Wystarczy logicznie pomyśleć, nim sie zada jakieś pytanie. W takie miejsca jeżdżą głównie po to, żeby zapie....ać. Ja na przykład wolę mniej uczęszczane drogi. Lubie zabrać żonę i przejechać się coś zwiedzić. Czasami sam, czasami w grupie. I znam wielu motocyklistów, którzy jeżdżą turystycznie, a nie po to żeby ścigać się z puszkami na obwodnicach czy głównych trasach.

Jak ktoś jest motocyklistą to od razu dawca. Jak ma motocykl to pewnie ścigacz i jeździ jak debil. Motocykliści nie są tacy źli jak wszyscy myślą. Motocyklista zawsze pozdrowi drugiego na drodze. Kierowca puszki prędzej pokaże drugiemu faka i ostro przyhamuje żeby postraszyć.

(2012/04/01 22:32)
Ludzie ogarnijcie się. Jest tragedia a tu zaczynają się przepychanki słowne. Wśród motocyklistów i kierowców samochodów znajdzie się idiotów. Nie generalizujmy. Wystarczy odrobina wyobraźni z jednej i drugiej strony.
Przyznam się, ze sama nazywam niektórych motocyklistów dawcami, np. tego co ostatnio zasuwał po 600-lecia na jednym kole i napewno nie jechał 50.

Niech każdy weźmie pod uwagę, że nie jest sam na drodze i użyje mózgownicy. Nasze drogi nie nadają się do szaleństw.

Kaśka (kierowca "puszki")

(2012/04/02 09:59)

zderzenia samochodow z motorami zawsze beda tak samo jak tirow z samochodami czy osobowek nawzajem... to jest chwila nieuwagi, zbieg innych okolicznosci.. i tak jak pisalem to ze motor zderza sie z samochodem to zwykla statystyka. z czym ma sie zderzyc? z furmanka? samochodow po prostu jest wiecej

mysle ze ponizsze podsumowanie "lancucha pokarmowego" zakonczy dyskusje.. niestety taka jest rzeczywiscosc i nie wiem jak bysmy wszyscy nie uwazali, klocili sie, to szanse pozostana takie jak ponizej, nic tego na razie nie zmieni:

pociag - ciezarowa - bus - osobowa - motor - rower - pieszy

nie chodzi o prawo dzungli - wszyscy mamy OBOWIAZAK uwazac na drodze... niestety czym stoisz nizej w lancuchu tym bardziej musisz uwazac z jednego podstawowego wzgledu - NIC CIE NIE CHRONI :(

(2012/04/02 15:57)
Wiem coś na ten temat,to się zdarzyło przy carrefour wczoraj,rowerzysta wjechał w niego,a Janek zginął na miejscu. A ja wiem że on szybko nie jeździ,dbał o swój motor,wkładał w niego wiele serca,jeździł już ładne parę lat,to bardzo dobry człowiek,kto go znał to wie jaki był naprawdę,i takiego chcemy go zapamiętać.Zawsze uważał na drodze,był ostrożny,rowerzyści powinni zwrócić uwagę,jak sie wyjeżdża to się patrzy na drogę.Nie zapomnimy Cię,zawsze będziesz w naszych sercach,

(2012/06/24 15:34)
wkradla sie drobna pomylka - droga hamowania nie zalezy od masy obiektu

(2012/06/26 11:14)
każdy jest cwany i tylko zawsze zwala winę na motocyklistów a rowerzyści myślą że bezkarni jak są na ulicy to są najważniejsi i im wszystko wolno ochlac się i wsiadać na rower i jechać jakie to nie sprawiedliwe

(2012/06/26 22:24)