Wędzarnia

/ 7 odpowiedzi / 2 zdjęć

Witam.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów wie może czy w Sochaczewie lub okolicach jest jakaś firma / osoba zajmująca się budową wędzarni?

oko

Jak masz trochę czasu i chęci to spokojnie sam to ogarniesz. Za wędzarkę zkasują Cię ostro...  W necie jest pełno schematów , zdjęć,

opisów krok po kroku. W zeszłym roku znajomy robił sam sobie wędzarnię i mu to  zajebiście wyszło - nie jest żadnym fachowcem , zwykły

emeryt po policji.   Drzwiczki do paleniska możesz poszukać na złomie ze starej kuchni... Powodzenia

(2016/04/22 08:13)

Zbuduj sam. Zrobisz jak Ci będzie pasowało. Polecam strony wędzarniczej braci. Warto poczytać o zasadach generalnych rządzących konstrukcją i doborem materiałów. Nie daj się tylko wpędzić w koszty z jakimiś klinkierami, kamieniami (nie wolno używać) i specjalnym drewnem do obrobienia komory.  Forma ostateczna to już może być Twoja fantazja. Czytałem o tym kilka dni, budowałem miesiąc w wolnych chwilach, wędzę już drugi rok. Koszt dużej wędzarni  i grilla = koszt materiałów i wyniósł ok 2 tys. zł.To jest najlepsze dla faceta. No i pierwsze dymienie.... wrażenia niezapomniane, szczególnie gdy się ma kumpli również lubiących wędzić. robić nalewki i wymieniać się doświadczeniami...

(2016/04/23 22:22)

Cały problem polega na tym, że kompletnie nie mam pojęcia o murowaniu... 

Co do zasad budowy, wędzenia itp., to też dużo czytałem na ten temat - wizję już mam chodzi bardziej o wykonanie.

bandar - ja wędzę od lat (w beczce) także klimat jest mi znany. Mógłbyś wkleić jakąś fotkę swojej wędzarki?

(2016/04/24 09:09)

Ja mam taką ... z piecem chlebowym!

(2016/04/24 21:40)

Może nie powala, ale moje, "od pomysłu do przemysłu"

(2016/04/25 19:44)

zajmuje się czymś takim [grile kominki,wędzarnie] mój nr.607156379.mogę przesłać zdjęcie ostatniej pracy,proszę o imeil

(2016/04/27 21:38)

(2016/04/28 20:23)