Więcej na urzędników.

/ 40 odpowiedzi
Moja krótka refleksja nad projektem budżetu Sochaczewa.W kampanii wyborczej pan burmistrz Osiecki rysował piękną perspektywę najbliższych lat.Sochaczew mlekiem i miodem płynący. I o dziwo obietnicę wyborczą spełnia. Co prawda lepiej ma być na razie tylko urzędnikom z UM.Budżet miasta przewiduje bowiem wzrost wydatków na administrację z kwoty 11 520 716 zł w 2014 roku do kwoty 12 168 490 zł w roku 2015. Gratuluję wszystkim urzędnikom, a w szczególności tym którzy aktywnie wsparli kampanię pana burmistrza Osieckiego.
No tak, na wydatki na urzędników wzrosną o prawie 650 tys. zł, ale na na oświatę wydatki wzrosną o 1,5 mln zł. W takim razie gratuluję TYM ZATRUDNIONYM W OŚWIACIE, że tak dobrze im za rządów Osieckiego ;)

(2014/12/18 20:24)
Hurrrra! Koleżanki i Koledzy burmistrz Osiecki da nam wyższe dodatki - za wychowawstwo , motywacyjne i inne zależne od samorządu. Pamiętacie kiedy ostatnio była taka podwyżka? Nie będzie się dzieci zwalniać do domu lub wysyłać do czytelni. Będą doraźne zastępstwa! Głos burmistrza na forum wam to mówi!

(2014/12/18 20:36)
I całe szczęście PANIE NAUCZYCIELU, że podlega Pan pod miasto, a nie powiat, bo tam w ostatnich latach w oświacie cięli, a podnosili na administrację ;)

(2014/12/18 20:39)
Wydatki na oświatę wzrosną o około 3,5% . Wydatki na urzędników o około 6%.

(2014/12/18 20:46)
Koleżanki i Koledzy ze szkół powiatowych wam też podniosą!!!

(2014/12/18 20:48)
Wydatki na oświatę wzrosną o około 3,5% . Wydatki na urzędników o około 6%.

Tak, te poziomy wzrostu szokują! ;)Ale kwotowo i tak wygrywa oświata.

(2014/12/18 20:54)
Średnia płaca rok rocznie rośnie o ok. 4-5%, więc nie ma co się dziwić tym wzrostom."Wstrętne urzędasy" ciut więcej podnieśli sobie ;)Jak wzrosty będą dwucyfrowe to proszę bić na alarm (casusu powiatu w ostatnich latach).

(2014/12/18 20:59)
Czyja rośnie , bo nie moja.Dzięki oszczędnościowej polityce burmistrza raczej maleje.

(2014/12/18 21:08)
No i jeszcze jedno. W odróżnieniu od Zirgu2 mam imię i nazwisko i się tego nie wstydzę.

(2014/12/18 21:11)
Oburzającym jest, że w odpowiedzi na merytoryczną uwagę, jakaś nędzna anonimowa kreatura, ogrzewająca się przy obecnej władzy, lekceważąco zwraca się do osoby, która nie wstydzi się swojej tożsamości, słowami "PANIE NAUCZYCIELU z miejskiej szkoły". Oj uderza w dekiel władza.

(2014/12/18 22:34)
Średnia płaca rok rocznie rośnie o ok. 4-5%, więc nie ma co się dziwić tym wzrostom."Wstrętne urzędasy" ciut więcej podnieśli sobie ;)Jak wzrosty będą dwucyfrowe to proszę bić na alarm (casusu powiatu w ostatnich latach).

Chyba w budżetówce tylko tak rośnie :D :D

(2014/12/18 23:03)
Płace w budżetówce nie rosną bo są od kilku lat zamrożone. Także te nauczycielskie. A płace w sochaczewskiej oświacie w ostatnim czasie maleją bo w ramach "oszczędności" zamiast zastępstw merytorycznych, czyli lekcji i realizacji podstawy programowej, za nauczycieli na zwolnieniach lekarskich czy nieobecnych z innych powodów, uczniowie są zwalniani do domu lub spędzają wolne godziny w czytelni. 

(2014/12/18 23:19)
No i jeszcze jedno. W odróżnieniu od Zirgu2 mam imię i nazwisko i się tego nie wstydzę.

Startował Pan do Rady Miasta, brał Pan aktywny udział w kampanii MWS, więc stał się Pan osobą publiczną ze wszystkim tego konsekwencjami. Gdyby udało się Panu dostać do miejskiej rady pewnie wszyscy poznaliby jeszcze Pana oświadczenie majątkowe. Takie są konsekwencje 'bycia osobą publiczną'. Ja, podobnie jak 95% osób na tym portalu, cenię sobie anonimowość, która, póki co, nie jest zakazana.

(2014/12/19 09:00)
Chyba w budżetówce tylko tak rośnie :D :D

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w gospodarce narodowej - dane dostępne w internecie.

(2014/12/19 09:04)
Oburzającym jest, że w odpowiedzi na merytoryczną uwagę, jakaś nędzna anonimowa kreatura, ogrzewająca się przy obecnej władzy, lekceważąco zwraca się do osoby, która nie wstydzi się swojej tożsamości, słowami "PANIE NAUCZYCIELU z miejskiej szkoły". Oj uderza w dekiel władza.

Panie Jerzy, uznajmy, że miał Pan gorszy dzień, kotlet był przypalony, a zupa przesolona i słowa o "nędznej anonimowej kreaturze" nie padły. Komu jak komu, ale Panu to nie przystoi!

Zarówno Pan, jak i pan Walda jesteście osobami, które ubiegały się o miejsce w Radzie Miasta (PW) i Radzie Powiatu (JŻ). Naturalnym staje się, że Wasze wpisy to element kampanii wyborczej służącej przekonaniu wyborców do swoich racji. Ja nie aspirując do żadnych samorządowych czy administracyjnych posad, podobnie jak 95% osób na tym forum cenię sobie prywatność i w pełni z niej korzystam (nikt z oponentów nie wzywa blogerki Kataryny czy blogera Azraela do ujawniania się). Pozytywnie jednak odnotowuję fakt, iż przestał mnie Pan brać za rzecznika UM (no chyba, że nie i tak nazwał Pan... nie, na pewno nie;).

A wracając do meritum i powodu Pańskiego oburzenia.
Pan Walda we wcześniejszych wypowiedziach potwierdził, że jest nauczycielem historii, więc sformułowanie Pan nauczyciel, który podlega pod miasto, jest zgodnie z prawdą i NIE MA W SOBIE ANI KRZTY LEKCEWAŻENIA. Jego informację, iż wydatki na administrację UM wzrosną o 650 000 zł uzupełniłem, tym iż wydatki na oświatę w tym samym czasie wzrosną, aż o 1 500 000 zł. Ot zwykła wymiana poglądów.

(2014/12/19 09:25)
Zigru2 jako utrzymanek U.M.chwali i broni pracodawcy dostanie podwyżkę za wypisywanie tych wywodów na e-sochaczew,tylko afery w starostwie się wypalają i o czy tu pisać.HIP-HOP

(2014/12/19 09:48)

@Zirgu2
sorki, że się czepiam. Cytuję:

"Startował Pan do Rady Miasta, brał Pan aktywny udział w kampanii MWS więc stał się Pan osobą publiczną ze wszystkim tego konsekwencjami"

Ten fakt  nie czyni z człowieka osoby publicznej. To daleko idąca nadinterpretacja.

(2014/12/19 10:17)
Płace w budżetówce nie rosną bo są od kilku lat zamrożone. Także te nauczycielskie. A płace w sochaczewskiej oświacie w ostatnim czasie maleją bo w ramach "oszczędności" zamiast zastępstw merytorycznych, czyli lekcji i realizacji podstawy programowej, za nauczycieli na zwolnieniach lekarskich czy nieobecnych z innych powodów, uczniowie są zwalniani do domu lub spędzają wolne godziny w czytelni. 

Żarty sobie robisz?
Zamrożone?
Podstawa zamrożona owszem, ale premie już nie :)

(2014/12/19 11:56)
Zwykły Dyrektor szpitala podobno zarabia coś około 40tyś miesięcznie więc o co wy się spieracie  taka pensja w przypadku nieudolnego burmistrza czy cwaniary urzędniczki to dopiero ''przegięcie pały''... Naturalnie czapka z głowy przed nauczycielami którzy nie mają łatwego zarobku... 
To że Osiecki będzie więcej przeznaczał na swoich pracowników widać było podczas wyborów po ich zaangażowaniu w kampanię i same wybory... W końcu wygrał głosami swoich pracowników hehehe Leniwi co nie poszli na wybory teraz niech się teraz trzymają za portfel zaraz podatki pójdą w górę :/ 

(2014/12/19 12:25)
@Zirgu2
Nie mamy o czym gadać. Pańskie tłumaczenie się może przekonać zirgu, zirgu 3, zirgu 4, i kolejne klony. Przepracowałem 20 lat przy tablicy, znam doskonale nauczycielski trud i każdy kto lekceważąco potraktuje doświadczonego pedagoga zasługuje na mocną ripostę. Gdyby to było niezamierzone, to należało grzecznie Pana nauczyciela przeprosić. W szkole dobrych manier nie nauczyli? To nie był mój zły dzień, a kotlet czy zupa Panu mogą psuć nastrój. Ja nie grymaszę z takiego powodu.Jeśli mnie maluczkiemu nie przystoi, to przywołam i kieruję na koniec do Pana słynną ripostę wypowiedzianą przez ś.p. Prezydenta jako odpór dla namolnego, złośliwego typa. Tyle i nic więcej.  

(2014/12/19 21:42)
''pwalda'' powiedział: Moja krótka refleksja nad projektem budżetu Sochaczewa.W kampanii wyborczej pan burmistrz Osiecki rysował piękną perspektywę najbliższych lat.Sochaczew mlekiem i miodem płynący. I o dziwo obietnicę wyborczą spełnia. Co prawda lepiej ma być na razie tylko urzędnikom z UM.Budżet miasta przewiduje bowiem wzrost wydatków na administrację z kwoty 11 520 716 zł w 2014 roku do kwoty 12 168 490 zł w roku 2015. Gratuluję wszystkim urzędnikom, a w szczególności tym którzy aktywnie wsparli kampanię pana burmistrza Osieckiego.

Szanowny ''Jerzyk2205'' ciekawi mnie Pana stanowisko dotyczące spraw bardziej istotnych... z punktu widzenia samorządowca i urzędnika, którym niewątpliwie jest Pan od wielu lat, jak Pan odniesie się do refleksji użytkownika ''pwalda'' patrząc naturalnie przez pryzmat obecnych Sochaczewskich realiów administracyjnych? 

(2014/12/19 22:03)

Niestety, Panie Jerzy, to się będzie nasilać. Wyborcy dają premię za takie zachowania. 

(2014/12/20 10:23)
Nie mamy o czym gadać. Pańskie tłumaczenie się może przekonać zirgu, zirgu 3, zirgu 4, i kolejne klony. Przepracowałem 20 lat przy tablicy, znam doskonale nauczycielski trud i każdy kto lekceważąco potraktuje doświadczonego pedagoga zasługuje na mocną ripostę. Gdyby to było niezamierzone, to należało grzecznie Pana nauczyciela przeprosić. W szkole dobrych manier nie nauczyli? To nie był mój zły dzień, a kotlet czy zupa Panu mogą psuć nastrój. Ja nie grymaszę z takiego powodu. Jeśli mnie maluczkiemu nie przystoi, to przywołam i kieruję na koniec do Pana słynną ripostę wypowiedzianą przez ś.p. Prezydenta jako odpór dla namolnego, złośliwego typa. Tyle i nic więcej.

@jerzyk2205
Oto moje oryginalne sformułowanie użyte w kontekście wzrostu wydatków na oświatę:"I całe szczęście PANIE NAUCZYCIELU, że podlega Pan pod miasto".Co wg Pana JEST tu obraźliwe?
Oto Pańskie sformułowanie użyte w odpowiedzi na mój wpis w stosunku do mojej osoby:"Jakaś nędzna anonimowa kreatura, ogrzewająca się przy obecnej władzy".Co wg Pana NIE JEST tu obraźliwe?

(2014/12/20 16:42)
Niestety, Panie Jerzy, to się będzie nasilać. Wyborcy dają premię za takie zachowania.

@Gąsior
A co konkretnie będzie się nasilać? Sformułowania wobec nauczyciela historii "PANIE NAUCZYCIELU"? Doszukuje się Pan w tym jakieś obrazy? Do Pana zapewne zwróciłbym się PANIE ADWOKACIE, czy to też lekceważące? 
Proszę nie powtarzać bzdur, bo coraz więcej dostarcza Pan dowodów, że dla realizacji swoich politycznych celów popiera Pan kłamliwe stwierdzenia i cynicznie pochwala obrażanie innych ("nędzna anonimowa kreatura" by Jerzy Żelichowski). Tak, ma Pan rację, wyborcy wychwytują takie przykłady hipokryzji.

(2014/12/20 17:03)
Szanowny ''Zirgu2'' jeśli w podobny sposób sformułujesz tak jak przy nauczycielu '' Panie Adwokacie z małego miasteczka'' to będzie równie obraźliwe jak '' nędzna anonimowa kreatura'' co można podpiąć również i do mnie choć tego nie zamierzam zrobić hehehe

(2014/12/20 20:20)