Więcej na urzędników.

/ 40 odpowiedzi
''Zirgu2'' Choć właśnie doczytałem się że nie padło od Ciebie ''z miejskiej szkoły'' więc ''Jerzyk2205'' twoja wina - wyprostuj wać Pan wst....u  oszczędź... Mimo że ''Zirgu2'' stoi po Novoosieckiej ciemnej stronie ''Mordoru'' w tej kwestii słusznie dopomina się... sam Pan wie czego... 
Forum tak jak ''wybory'' rządzi się swoimi prawami które są o niebo bardziej przejrzyste... było nie skąpić na kampanię siedział by Pan teraz w magistracie a tak to 200i coś tam kilka głosów czyli jakieś 1000 ulotek było za mało... 

(2014/12/20 20:31)
1000 przesadziłem ... zabrakło jakieś 4 tysiące tych ulotek:/

(2014/12/20 20:37)
Oto Pańskie sformułowanie użyte w odpowiedzi na mój wpis w stosunku do mojej osoby:"Jakaś nędzna anonimowa kreatura, ogrzewająca się przy obecnej władzy".Co wg Pana NIE JEST tu obraźliwe?

Najcięższą traumę u obu Panów powoduje anonimowość użytkowników potrafiących merytorycznie i celnie przywalić. Wtedy wystarczyłoby kilka telefonów do jakichś znajomych i Zirgu mógłby zabierać swoje grabki i wiaderko z piaskownicy. Metody znane i sprawdzone. Z anonimowym użytkownikiem są same męczarnie, bo wali trafnie i precyzyjnie. Jemu zaś nie można wywlec nic osobistego, lub związanego z pracą, czy działalnością.Przyznam, że tylko na tym portalu spotykam się z pejoratywnym odcieniem znaczeniowym słowa "anonimowy" użytkownik. Na szczęście brak danych osobowych przeszkadza niewielu, ale zawsze tym samym osobom. To nie sól w zupie, to przegrana doskwiera. Stąd coraz częściej puszczają nerwy. Na marginesie: wszędzie anonimowi internauci zwracają się do siebie per "ty". Tutaj panuje często forma służbowa, czyli per "pan", "pani". Niby blisko dużego miasta, a jakoś zaściankowo się robi.

(2014/12/20 20:39)
Ale musicie przyznać że... 

Więcej na urzędników.

Teraz będzie musiał Osiecki wydać kasy... ''NASZEJ z PODATKÓW'' wierne są te bestie i skuteczne podczas kampanii... za to trzeba Osieckiego pochwalić... umie zorganizować sobie ludzi podczas kampanii wyborczej.

(2014/12/20 20:42)
tadeusz, przytocz oryginał wypowiedzi:

"I całe szczęście PANIE NAUCZYCIELU, że podlega Pan pod miasto, a nie powiat, bo tam w ostatnich latach w oświacie cięli, a podnosili na administrację ;)"

Trzeba wyjątkowo złej woli by sformułowanie "PANIE NAUCZYCIELU" w tym kontekście interpretować jako obraźliwe.

(2014/12/20 20:44)
Nie zaściankowo tylko uprzejmie Szanowny ''bandar'' a to jest ogromna różnica... ''Uprzejmość to moneta o niskim nominale którą powinno się obdarzać bez wyjątku każdą osobę którą spotykamy na swojej drodze życia'' to wyróżnia nasze forum e-Sochaczew.pl od całej masy innych portali internetowych !!!

(2014/12/20 20:50)
tadeusz, przytocz oryginał wypowiedzi:

"I całe szczęście PANIE NAUCZYCIELU, że podlega Pan pod miasto, a nie powiat, bo tam w ostatnich latach w oświacie cięli, a podnosili na administrację ;)"

Trzeba wyjątkowo złej woli by sformułowanie "PANIE NAUCZYCIELU" w tym kontekście interpretować jako obraźliwe.

Szanowny ''Zirgu2'' tak zgadzam się i całkowicie popieram ''ze smutkiem :)''twoje roszczenie

(2014/12/20 20:53)
Tylko 2ch osobników na naszym forum zasłużyło na brak mojej uprzejmości... choć każdy zasługuje na drugą szansę więc mam nadzieję że nigdy mi się więcej nie zdarzy taki brak..... cierpliwości...  co sprawia że czuje się z tym źle ... Choć tamci zasłużyli swoją postawą... 

(2014/12/20 21:02)
Pozwolę sobie wrócić do meritum i zadać proste pytanie. Na co mają być przeznaczone większe środki na administrację miejską? Czy na podwyżki płac? A może na informatyzację urzędu? A jeśli na podwyżki to dla kogo? Jeśli dla tych najmniej zarabiających a ciężko pracujących to pełna zgoda.Czy nauczyciele mogą się spodziewać podwyższenia tych dodatków które zależą od samorządu. I jeszcze jedno pytanie. Czy którykolwiek urzędnik miejski kupuje za własne pieniądze tusz do drukarki i papier do kserokopiarki.

(2014/12/20 22:47)
Pozwolę sobie wrócić do meritum i zadać proste pytanie. Na co mają być przeznaczone większe środki na administrację miejską? Czy na podwyżki płac? A może na informatyzację urzędu? A jeśli na podwyżki to dla kogo? Jeśli dla tych najmniej zarabiających a ciężko pracujących to pełna zgoda.Czy nauczyciele mogą się spodziewać podwyższenia tych dodatków które zależą od samorządu. I jeszcze jedno pytanie. Czy którykolwiek urzędnik miejski kupuje za własne pieniądze tusz do drukarki i papier do kserokopiarki.

Ma Pan absolutną rację, należy trzymać się meritum! 
Analizując wydatki na pozycję "administracja publiczna" można znaleźć m.in takie sub-pozycje: - promocja jednostek samorządu terytorialnego - spisy powszechne i inne - zakup materiałów i wyposażenia - zakup energii - wydatki na zakupy inwestycyjne jednostek budżetowych  - opłaty za tytułu zakupu usług telekomunikacyjnych  - zakup usług dostępu do sieci i internetu.  Oczywiście takie sub-pozycje jak "wynagrodzenie osobowe pracowników", "składni na ubezpieczania społeczne" czy "dodatkowe wynagrodzenia roczne" stanowią ok. 80% całości wydatków z pozycji "administracja publiczna". 
Ów 5,6% wzrost na "administrację publiczną" w planowanym budżecie nie poraża, ale oczywiście trzeba pilnować, aby "nasi kochani urzędnicy" za bardzo nie obrośli tłuszczem z naszych podatków. Polecam pilne studiowanie zmian w oświadczeniach majątkowych ww, bo tylko to jest tak naprawdę jedynym skutecznym narzędziem kontroli. 
PS. Ponieważ dwóch Panów (JŻ i AG) raczyło mi zrobić "karczemną awanturę" o zwrot, którego użyłem stosunku do Pana (Panie Nauczycielu) sugerując, iż jest obraźliwy, to mimo, iż tak nie uważam pragnę Pana szczerze za niego przeprosić. Mam nadzieję, że to zakończy ten temat.

(2014/12/21 08:00)
WWW.sprawdzsamorzad.pl  i prawda sama wychodzi!!!

(2014/12/21 12:05)
"...Ów 5,6% wzrost na "administrację publiczną" w planowanym budżecie nie poraża..." - Pana nie poraża???

Mnie poraża, chociażby ze względu na fakt, iż prognozowany na 2015 rok wzrost PKB określono na poziomie 3,4 % co oznacza, że burmistrz Osiecki zamierza wydawać o 2,2% więcej na samą tylko administrację od prognozowanych przez analityków wpływów.
Odnosząc to do kasy miejskiej, jaki procentowy wzrost wpływów zakłada budżet miejski w 2015 roku?
Czy jest to wzrost o 5,6%?

(2014/12/23 08:37)
Wymieniane dane procentowe to tylko prognozy,które jeśli przyjrzeć się się sytuacji miasta,choćby pod kątem lokalnych przedsiębiorców mogą ulec zmianie i to na gorsze.Planowany budżet nie wnosi nic co by mogło w przyszłości zaowocować wzrostem dochodów odnawialnych,podnosi tylko koszty własne U.M.

(2014/12/23 09:10)
Czyli jaśnie burmistrz zaplanował wyrwać o 5,6% więcej kasy na potrzeby urzędasów z naszych portfeli?... czyli Konsekwentne Dojenie Mieszkańca?...

(2014/12/23 09:40)
No a jak  mogłoby być dobrze w kraju przez kiepsko opłacanych : polityków, urzędników itd. NATOMIAST Z PUNKTU WIDZENIA EKONOMICZNEGO TO BY ZABIJAŁO GOSPODARKĘ

(2014/12/24 14:42)