Wielkanocna Hańba...

/ 30 odpowiedzi / 2 zdjęć

Panie ''włodarzu lub burmistrzu'' jakim prawem w dniu dzisiejszym wysłał Pan pracowników ZGM do sprzątania miasta ja osobiście widziałem ich między 7:40 a 9:00 w ubraniach roboczych!!!

Gdyby Pan nie wiedział mamy dziś pierwszy dzień świąt Wielkanocnych!!! a biedni pracownicy ZGMu zbierają papierki i śmieci w tym i tak ''brudnym'' mieście!!!

to jest Hańba dla miasta i jego mieszkańców!!!

Wstydzę się za Pana i pańskich protegowanych których umieścił Pan na kierowniczych stanowiskach!!!!

Czy Pan we własnym domu w Nowej Suchej dziś trzepie dywany i biega z miotłą zamiatając chodnik!!!! Czy jednak dzieli się pan jajeczkiem przy suto i wykwintnie zastawionym stole!!! Pracownicy ZGM nie mają takiego szczęścia i ze zgiętym w pół krzyżem między Katolikami idącymi do kościoła ze wstydem na twarzy wykonują polecenia sprzątania miasta w tym najważniejszym świątecznym dniu w roku!!! Wielkanocne święta nie są jak widać dla wszystkich równe!!! Czas na sprzątanie był przed świętami!!!

Wyrafinowane to działanie pod publiczkę dziś wszyscy mieszkańcy zauważyli służby miejskich robotników no myślałem że niczym mnie Pan nie zaskoczy po poprzedniej kadencji różnych perfidii medialnych ale ta akurat to świąteczne epitafium braku szacunku do wszelkich wartości !!!

''Wesołych Świąt''... panie burmistrzu....:/   

Witam Panie Tadeuszu jak pan do tej pory nie zauwazył wczoraj była Sobota a co się z tym wiąże młodzież szaleje pije gdzie popadnie i zostawia butelki po napojach wyskokowych gdzie popadnie .Czy pana zdaniem lepjej isc przez miasto gdzie stoją butelki po tych napojach i powywalane kosze czy lepiej przejsc sie po miescie z dzieckiem i nie tłumaczyć mu dlaczego np na  chodniku lub witrynie skleowej stoji pusta butelka po piwie ??? Jezeli pan uwaza ze nie powina pracowac słuzba oczyszczania miasta to odwołajmy wszystkich co dzis pracuję np "policję ,lekarzy strazaków itp
Pozdrawiam życząc Wesołych świąt

(2015/04/05 09:34)
tu tadeusza popieram,i zauważmy że te sluzby to nie tylko dzis pracuja bo widziane były i w Boże Narodzenie, itp święta,nic by się nie stało jak by nawet gdzieś stał pełny kosz czy leżala butelka ,a co do czystosci miasta to akurat mam gości z Krakowa i stwierdzili że miasto wygląda naprawde czysto,i tu chylę czola w stronę pracownikow ZGM.A ciekaw jestem co by pisał olek284 jak by akurat w dni świateczne pracował bo raczej chyba ma wolne.

(2015/04/05 09:51)
Szanowny ''olek284'' jakoś w ciągu dnia Policja sochaczewska potrafi dopilnować aby żaden pieszy przechodząc przez jezdnie w miejscu niedozwolonym nie obył się bez mandatu... wieczorem w dni powszednie jeżdżą bez celu i leniwie całymi nocami... Pragnę zwrócić Pana uwagę  że do utrzymania porządku w mieście jest właśnie policja tylko jak tzw. młodzież pijana krąży po mieście to Ci sami policjanci którzy tak dzielnie pilnują porządku wśród dzieci w wieku szkolnym i staruszek biegnących z biedronki lub do niej w nocne służby PIiątkowo-Sobotnie znikają ewentualnie jeżdżą z klapkami na oczach stroniąc od agresywnych młodych chuliganów i  pijaczków... 

To Policja powinna dopilnować aby burdy na tak małym terenie jaki zajmuje centrum miasta nie miały miejsca!!! Policja na ten cel dostaje od nas pieniądze!!! nie bez powodu nazywamy ich ''Stróżami Prawa'' Policja odpowiada za porządek w mieście!!! 
Kiedyś Policjant nie bał się nakazać pijanym gnojkom aby po sobie posprzątali zanim zgarnął ich na dołek!!! A jak gnoje byli zbyt pijani to po zapakowaniu ich do ''SUKI'' wrócił się i pozostałe butelki sam wyrzucił do kosza... tak było jeszcze 10-15 lat temu... teraz obecna policja to grupka bojaźliwych weekendowców i odważnych powszedniaków wręczających mandaty pieszym.... 

Pracownicy ZGMu jak reszta mieszkańców miasta w dniu dzisiejszym powinni świętować i celebrować Święta Wielkanocne!!!

(2015/04/05 09:57)
dragon w nie jedne swięta pracowałem i nie narzekałem a po drugie tacy znawcy obroncy jestescie a widzieliscie co ci pracownicy maja w umowie napisane  ja nie widziałem i uwazam ze temat powinien byc zakonczony lub w tej sprawie powinien się wypowiedziec pracownik ZKM

(2015/04/05 10:06)
olek 284 koncząc temat powiem tak,nie bronię tu nokogo ,ale jak już to powinny trakie służby moim zdaniem zrobic objazd miasta o 4 rano zebrac co trzeba zamieśc ewentualnie i koniec zanim wszyscy wstana bedzie czysto ładnie .Chodzi o trochę pomyslu na pracę w święta i szacunek zarazem .Pozdrawiam .

(2015/04/05 10:20)
Hańbą dla władz miasta jest zmuszanie w dniu dzisiejszym do zbierania śmieci pracowników fizycznych!!
Taką ''Drogę Krzyżową'' zafundował swoim fizycznym pracownikom z ZGM burmistrz Piotr Osiecki.
Hańba!
Idąc do Kościoła było i jest mi wstyd za samorząd Sochaczewa jest mi wstyd za Miejskich Notabli że pracownicy fizyczni są zmuszani do pracy w święta... Ci biedni ludzie muszą tyrać jak niewolnicy w Święta Wielkanocne zbierając śmieci...  

(2015/04/05 10:21)
olek284
Jest wiadome wszystkim ,że niektóre istniejące służby jak lekarze , policjanci , wojsko, strażacy itp. muszą pełnić swe obowiązki prawie bez przerwy , jedni aby zabezpieczać bezpieczeństwo , inni zapobiegać tragedią . Ale czy pracownicy , których zadaniem jest sprzątanie tego miasta muszą to wykonywać w czasie śniadania wielkanocnego i mszy w kościele , śmiem wątpić. Ja jednak odbieram to jeszcze inaczej . Obserwując to co dzieje się w mieście uważam ,że na pierwszym miejscu jest zastraszanie wszystkiego i wszystkich . W mieście , w którym praktycznie nie ma pracy , a największym pracodawcą jest U.M, metody takie stosowane na co dzień muszą odnosić skutek. Wie o tym włodarz i stosuje tą politykę . Wiem jednak także ,że wszystko kiedyś musi przeminąć , a sprawiedliwości stać się za dość.Wszystkim pracującym spokojnych świąt.

(2015/04/05 10:40)
czego marudzicie ? jakby ich nie było-krzyk że bordello  i nikt nie sprząta,pewnie chłopaki dostali więcej grosza za to że święta i chętnie przyszli do roboty żeby ich żony nie przeganiały z kuchni w czasie przygotowań do obiadu

(2015/04/05 11:07)
Ja widziałem pracujące Panie... lecz pomijając ten fakt... nie godzi się w tym dniu wykonywać tej pracy... czas na nią był wcześniej... dziś są święta które powinniśmy spędzać w kościele i w gronie rodzinnym...  Wielkanoc nie jest od zarabiania pieniędzy na Boga!!! 

(2015/04/05 11:18)
skoro Wielkanoc nie jest od zarabiania pieniedzy, to byś Tadeusz tego tutaj nie napisał bo przeciez w elektrowni tez musi ktos pracowac zeby plynol prad do Ciebie. po obiedzie telewizji tez bys nie obejrzal bo ktos w telewizji musi pracowac...itd a jesli te osoby chetnie poszly do pracy w dniu dzisiejszym aby zarobic wiecej grosza to co Ci to przeszkadza

(2015/04/05 11:37)
@ Tadeusz-TEJ PRACY? TA PRACA to hańba? mam nadzieję że ksiądz na mszy powiedział-w dniu dzisiejszym nie godzi się pracować za pieniądze i nie będzie zbierania datków w koszyk .

(2015/04/05 11:56)
Na tłumaczenie wartościowych słów których brakuje w zachowaniu wielu przedstawicieli naszego społeczeństwa takich jak: ''wiara'' ''szacunek'' ''tradycja'' jest czas kiedy jesteśmy dziećmi i jest to obowiązkiem rodziców aby elementarne wartości wpoić dziecku... Jeśli tego się nie zrobi podstawy społeczne zanikają i budzi się brak wiary szacunku i tradycji... 
Zbieranie papierków w tym dniu nie można porównywać do pracy elektrowni... 
Podstawą jest tu szacunek... w tym przypadku jego brak do Świąt Wielkanocy...

(2015/04/05 12:01)
ale co ma zbieranie papierków do braku szacunku dla Świat Wielkanocnych?   piszesz ze to hańba...hańbą jest wyrzucanie tych papierków na chodniki i trawniki

(2015/04/05 12:45)
''Wielki Tydzień'' to jedyny taki czas w roku....Hańbą jest śmiecenie...Hańbą jest upijanie się i organizowanie hucznych libacji podczas ''Wielkiego Tygodnia''Hańbą jest ignorancja nocna stróżów prawa we wszystkie weekendowe wieczory!!! Hańbą jest niewolnicza praca podczas Świąt Wielkanocnych.
twoje pytanie ''sHisha'' zasługuje na szerszą i bardziej wnikliwą odpowiedź co z resztą uczynię i o ile się nie pogniewasz zrobię to tuż po świętach, gdyż temat 'tradycji szacunku i wiary oraz gwałcenia tych wartości nie tylko przez włodarzy ale również przez obywateli'' jak najbardziej moim zdaniem zasługuje na wnikliwą dyskusję. W tej chwili życzę spokojnych Świąt Wielkanocnych...''tadeusz''

(2015/04/05 13:30)
Tadeusz oni w ten dzien pracują zeby mogli isc do koscioła i dac na tace . A ja widziałem dzis kierowce autobusu który jezdzi po Sochaczewie i chyba napisze do zkm i burmistrza ze tak sie nie robi jak mozna zmuszac kierowców do jazdy w wielkanoc przeciez Starsze osoby z Gawłowa czy z PKP mogą na piesz przyjsc do miasta Hańba

(2015/04/05 13:34)
temat,od razu widac kto po czyjej stronie stoi.

(2015/04/05 14:12)

Szanowni Państwo świat się zmienia wraz z ludźmi którzy kroczą po jego powierzchni niczym święte krowy zapominając o tradycji i szacunku który jej towarzyszył od wieków... Autorytety nie istnieją... pozostał po nich wyłącznie cień czasów zapisanych na spłowiałych i pożółkłych kartach nielicznych mało popularnych lektur które nijak nie mogą konkurować z kultem technologii która jest jedyną świętością płytszej części młodzieży... Święta wielkanocne zmuszają nas do ruszenia w wielu kierunkach w poszukiwaniu dobra... jednak w Sochaczewie trudno nawet upartemu się go doszukać... Szukamy choćby baranka z cukru, bez którego nie ma tych świąt, i rzeżuchy, na której baran musi stać... jednak są to zwyczajne rzeczy które można kupić w każdym spożywczaku choć są symbolem dla wielu młodych i nie tylko najwidoczniej symbolem mało wartym uwagi... Jak więc spędzić ten czas zadumy jak się zachować podczas tak ważnych i wyjątkowych dni w roku...

Wielki Tydzień to czas niezwykły... a jest niezwykły dlatego, że w tych dniach wspominamy ze zdumieniem Wielką Miłość Boga do każdego z nas. Niezależnie do antypatii jaką darzymy urzędników kościelnych każdy z nas przeżywa ten czas bardzo osobiście...

Wielki Czwartek przypomina nam dar obecności Boga na ziemi. Kto kocha, ten znajduje dla nas czas. Kto kocha, ten cieszy się, że inni nas też kochają...

Wielki Piątek przypomina nam o tym, że na końcu życia Bóg nie zapyta nas o to, czy cierpieliśmy lecz o to, czy kochaliśmy. Niebo nie jest wspólnotą cierpiętników lecz ludzi szczęśliwych, a warunkiem zbawienia nie jest dźwiganie krzyża lecz radość trwania w Bożej miłości, wytrwałości, i niezłomności codziennych naszych starań o lepsze jutro...

Wielka sobota to spotkanie ze Zmartwychwstałym, który przychodzi, by nas przemieniać i umacniać, byśmy kochali bardziej niż inni i bardziej niż wczoraj...

Niedziela Wielkanocna czyli dzisiejszy dzień to Święto zmartwychwstania naszych najpiękniejszych marzeń i pragnień. To zmartwychwstawanie do prawdziwego życia, czyli do świętości, bo wtedy stajemy się podobni do Boga... Jak zatem mamy celebrować tak piękne dni jeśli widzimy zakłócanie wszechobecne świąt... marginalizowanie ich znaczenia przez nieczułych i nieodpowiedzialnych włodarzy... miejscowych szefów... czyli przez hedonistyczne jednostki pozbawione wrażliwości i uczuć religijnych którzy jeśli już cokolwiek robią w kwestii wiary robią to w świetle obiektywów aparatów dziennikarskich... całkowicie pod publiczkę... a święta wykorzystują dając przekaz całemu swojemu ''Twardo-Katolickiemu'' elektoratowi ''zobaczcie nawet w święta każemy pracować dla was...!!! ''... tylko po co... i kiedy przyjdzie dzień zadumy i umiaru... kiedy powróci rozsądek i szacunek do naszego Sochaczewa?...  

(2015/04/05 15:16)
pieknie napisane tadeusz,wlaśnie zupelnie się zatraciło to co od lat czcili nasi dziadowie ojcowie,teraz nie ma świetości ,tylko budowanie czegos i to jeszcze na  cudzych plecach 

(2015/04/05 15:24)
Hahaha :)Przyjdź kretyństwo twoje :)
W dni świąteczne idą tylko ochotnicy i mają stawki. Większe. O 50-100%. Pracownicy zgm idą tylko na 4h,  w weekendy mają dyżury,  którymi mogą się zamieniać i podobno stawka również jest większa. Ale co taki Tadek. Może wiedzieć o życiu. Zapewne jak się od dawna.domyślam przegrał w wyborach i wyladowuje tu swoją frustrację. 
Ja bez oporów prqcowalbym za podwójną stawkę niezależnie od święta. 
A propo świąt, Do nie dawna jezdziliscie tu po katolikach,  księżach i ogólnie po całym Kościele. A teraz to wielcy katolicy,  szkoda że tylko kilka razy w roku. 
Wesołych świąt :)
P.s.O Pracy przy sprzątaniu ulic co nie co wiem i znam parę osób pracujących fizycznie w zgm. Wielki szacunek. Dla Was. Odwalacie kawał dobrej roboty. 
A marudom narzekajacym na brud w mieście proponuje udać.się do Łodzi i pospacerować po ulicach :) 

(2015/04/05 15:53)
Ojcze @Tadeuszu,księże Proboszczu,przepiękne kazanie z godz.15:16,szczególnie samokrytyka-"niezależnie od antypatii jaką darzymy URZĘDNIKÓW KOŚCIELNYCH"

(2015/04/05 19:14)
jarl
Co Ty facet pieprzysz , mój ojciec właśnie rano zamiast być na śniadaniu wielkanocnym z rodziną, sprzątał Sochaczew. I nie dostał za to dodatkowej kasy możesz mieć pewność . Więc nie pieprz głupot, jeżeli nie znasz zaplecza. Kierownik Pan K.C też był i bluźnił na to wszystko . Nie kłam ludziom jak nie znasz prawdy. 

(2015/04/05 20:09)
Alleluja...........................

szpitale - pracują stacje benzynowe  - pracująkościoły  - pracujączęść sklepów w tym monopolowe - pracujeburdele - pracujądomy dziecka - pracują ośrodki wychowawcze - pracująhotele - pracująsanatoria pracują i tak by można wymieniać .......................... rolnicy nie pracują od poniedziałku do piątku, w sezonie dopitalają od świtu do nocy nawet w święta i nie robią z tego dramatu ..............
@tadeusz prosiłam zmień płytę ..... mam pomysł -  zacznij pisać książkę, my będziemy mieli spokój a potem i tak ten kto będzie chciał to przeczyta ................ :)

wesołego dyngusaDorota

(2015/04/06 14:34)

Murarz domy buduje,
Krawiec szyje ubrania,
Ale gdzieżby co uszył,
Gdyby nie miał mieszkania?

A i murarz by przecie
Na robotę nie ruszył,
Gdyby krawiec mu spodni
I fartucha nie uszył.

Piekarz musi mieć buty,
Więc do szewca iść trzeba,
No, a gdyby nie piekarz,
Toby szewc nie miał chleba.

Tak dla wspólnej korzyści
I dla dobra wspólnego
Wszyscy muszą pracować,
Mój maleńki kolego.    

(2015/04/06 16:13)
Jeżeli mnie pamięć nie myli, to część pracowników ZGM odrabia pracą społeczną wyroki sądowe. Myślę, że lepiej jak odrobią nawet 3 h w dzień świąteczny, to i tak lepiej dla nich niż mają siedzieć w zakładzie karnym. Poza tym, chyba nie każdy musi obchodzić święta, może to ateiści. Ale widocznie Tadeusz, zna wszystkich pracowników ZGM :)

(2015/04/06 21:56)
No ręce po prostu opadają, jak czyta się niektóre bzdety. Szanowny Tadeusz jak zwykle chyba się przeokropnie nudzi. Wielu innych internautów wyczerpało w zasadzie to, co chciałam napisać. Pozdrawiam wszystkich, nawet tych, którym wydaje się, ze maja coś mądrego do powiedzenia.

(2015/04/06 22:35)