Wielkie Pytanie

/ 7 odpowiedzi
Czy naprawdę wierzycie, że wybory i ewentualne następstwa coś zmienią w naszym mieście? Osobiście sądzę że będzie jak zawsze. Przed wyborami obiecanki, uśmiechy, później w pierwszych miesiącach zapowiedzi, że pracujemy, naprawiamy bałagan po starej ekipie, a po jakimś roku wszystko się rozejdzie po kościach i ten sam bałagan, obywatel w tyłeczku i tak do następnych wyborów. Byle się ustawić, dopchać do koryta, załatwić posadkę rodzinie/znajomym. O wodzie to już się mówi chyba od 10 lat, drogi to samo, a pracy jak nie było tak nie ma. Miasto jest pozbawione własnego kapitału, zadłużone, kiła i mogiła. 
Koniec filma. 

Bo wszystko musi być zmienione od góry.

to na najwyższym szczeblu władzy są  afwery ( po-PSL).

Jak tej sitwy nie zmienimy to w samorządach też nic nie ruszy. Przykład idzie z góry.

Tyle afer co za tego nie -rządu to nie było w tzw. wolnej Polsce.

Komuchy nadal zasiadają w radach nadzorczych, jako radni itp. itd.

(2014/11/16 03:01)
puścić chamstwo na salony i efekty widać od lat,służyć ludziom i dawać im coś co dobre to naród będzie wdzięczny ,a nie przed wyborami dopiero sranie i latanie ,namawianie i kupowanie elektoratu.

(2014/11/16 09:14)
Zgadzam się, ze przykład idzie z góry. Zarówno przykład, jak i sygnały o przyzwoleniu i sposobach obchodzenia prawa. Buta i zakłamanie w samorządzie nie wzięły się "z powietrza".Największym problemem jest to, że zimni kunktatorzy za wszelką cenę nie dopuszczą nikogo "obcego" do władzy. Obcym może być człowiek im nieznany, bo nie wiadomo na jakie układy się zgodzi. Najgorsi zaś są ludzie współczujący, słuchający wyborców, mający jakąś szlachetną misję. Dla układu są naprawdę niebezpieczni, bo bywają bezkompromisowi.

(2014/11/16 13:16)
Polecam fajną lekturę powyborczą. Wrzucił któryś z kolegów ale żydokomuna usunęła:    sprawdzsamorzad.pl

(2014/11/16 14:42)

Uważam, ze w Polsce powinna być przeprowadzona lustracja. Każdy kto współpracował z służbami PRL powinien zostać dożywotnio odsunięty z polityki.

 

 

p.s. Cisza wyborcza skończyła się a tu nie widać juz wielu kont. No cóż teraz juz nie ma potrzeby smarowania w jednym kierunku.

pewnie pojawia się za 4 lata:)

(2014/11/16 22:23)
Co do lustracji to sprawa jest złożona. Owszem, osoby, które zajmowały bardzo ważne stanowiska, stanowiły o polityce PRL i jawnie popierały poprzedni system, należałoby rozliczyć. Ale czy nie jest już na to za późno? To są osoby już jedną nogą w grobie. Poza tym to że ktoś podpisał papierek nie znaczy, że naprawdę chciał to zrobić. Co jak co, ale służby PRL potrafiły wywierać nacisk : ). Kolejną kwestią jest to czy - nawet jeżeli ktoś miał lojalkę - i obecnie sprawuje funkcje polityczne, co z tego wynika? Nie ma już ZSRR, nie ma władzy ani organów, którym taka osoba miałaby obowiązek się, że tak ujmę, "meldować". W dużej większości nawet rządy PRL niezbyt przepadały za Moskwą. Nie zapominajmy, że Polska ze wszystkich państw ZSRR cieszyła się największą wolnością. U nas nigdy nie było prawdziwej komuny jak to się głośno i często mówi. Osobiście sądzę, że więcej mamy u nas szkodników działających z polecenia Niemiec/USA/Państw NATO niż Moskwy. 

(2014/11/16 23:14)

Polityka jest korzystna dla tych ,którzy w niej  "uczestniczą" i się nią parają.

Wg mnie  sam  obywatel nigdy nie będzie miał wpływu na rozwój  wydarzeń .

Bieg wydarzeń można zmienić   m.in .poprzez rewolucje  lub masowe radykalne wystąpienia  itp. 

A takie pitu,pitu do urny  niczego nie gwarantuje. cZy to będzie frekwencja 48% czy 85%  i tak będzie to samo, tylko w innym "opakowaniu"

 

 

 

(2014/11/18 08:37)