Wierzący przeciwko wierzącym

/ 6 odpowiedzi
Tak jeszcze przy okazji Tęczowego piątku... Kilka dni temu Biskup Zjednoczonego Kościoła Ekumenicznego, który odprawił podczas Parady Równości nabożeństwo, został zaatakowany przez środowiska skrajnej prawicy i kościół katolicki artykułem 196 kk. Dla mnie jako osoby nie wierzącej ten art. to jakiś absurd bez zasadny i nie rozumiem że jeszcze ktoś sie na to powołuje. Ale nie w tym temacie pisze, nie rozumiem jak może wystepować wierzący przeciwko wierzącemu? Czy środowiska LGBT nie mają prawa wierzyć? I otworzyły mi sie oczy na sytuacje osób wierzących LGBT w Polsce jak są prześladowani, i to przez wierzących i kościół katolicki. Oczywiste jest to że będę poniedziałek na komendzie przy ulicy Wilczej w Warszawie to mój obywateski obowiązek wyrazić solidarność z osobami wierzącymi LGBT. Może ktoś z jakiegoś Kościoła Katolickiego w Sochaczewie zabierze glos w tej sprawie chciałbym poznać odpowiedz na pytanie czy osoba LGBT nie ma prawa wierzyć zdaniem kościola?
Poddałeś się apostazji?

(2019/10/25 23:31)
Tak gwoli ścisłości, to Zjednoczony Kościół Ekumeniczy rozwiązał sie w lutym 2019 r. Zatem jego biskup nie mógł być kilka dni temu zaatakowany, bo nie pełnił tej funkcji już od dobrych kilku miesięcy.

A tak przy okazji, to jak czytam takie teksty, to od razu przychodzą mi do głowy słowa Ś.P. Prof. Bogusława Wolniewicza.

(2019/10/28 21:38)
Tak gwoli ścisłości, to Zjednoczony Kościół Ekumeniczy rozwiązał sie w lutym 2019 r. Zatem jego biskup nie mógł być kilka dni temu zaatakowany, bo nie pełnił tej funkcji już od dobrych kilku miesięcy.

A tak przy okazji, to jak czytam takie teksty, to od razu przychodzą mi do głowy słowa Ś.P. Prof. Bogusława Wolniewicza.

(2019/10/28 21:40)
Tomuś czy tobie nie kopie się czasami kret ???

(2019/10/29 19:07)