Wigilia w Starostwie, zagrożenie dla zdrowia!

/ 12 odpowiedzi

Dzisiaj w Starostwie był wielki dzień, spotkania wigilijne z dyrektorami jednostek, wójtami gmin etc. Nie obyło się oczywiście bez poczęstunku i  wszystko  jak najbardziej w porządku, tak powinno być. Szkoda tylko, że organizatorzy tego spotkania nie zajrzeli do kuchni gdzie wszystko było przygotowywane, jest to kuchnio - pracownia należąca do „ogrodnika”. Naprzeciwko tej kuchni  znajduje się wyjście prowadzące na tyły Starostwa wraz z dodatkowym pomieszczeniem, w którym ostatnio złożono zalane przez fekalia w piwnicznym archiwum dokumenty Wydziału Komunikacji celem osuszenia przy pomocy elektrycznych farelek i oczywiście wietrzenia przez otwarte drzwi. Tak też  te drzwi dzisiaj były   otwarte na całą szerokość  i drzwi od kuchni również, oba pomieszczenia dzieli tylko wąski korytarz. Zapachy dość dziwne, pleśni i jedzenia, mieszające się nawzajem i przyprawiające o mdłości. Pani Starosto miało być lepiej a nie gorzej, zdrowie ludzi zostało narażone na szwank, zresztą zdrowie uczniów, którzy mają tam zajęcia z gotowania również. Mam nadzieję, że zainteresują się tym odpowiednie służby  sanepid  czy  pip. Wszystkim życzę zdrowych Świąt.

No opis mocno szokujący - mam nadzieję, że nikt się nie zatruł!

Fakt, Starościna ma przed sobą POTĘŻNĄ pracę do wykonania, aby oczyścić powiat ze złogów afer i zaniedbań poprzedniej władzy. Hm.. czy ja napisałem "afer"? Nie, afer nie było... zdecydowanie nie było! Nie mogło być skoro tak twierdzi najlepiej poinformowany człowiek, który TO WSZYSTKO miał nadzorować z ramienia RADY POWIATU:

jerzyk2205
Co do afer, to wykreowali je bezwzględni lokalni politycy - awanturnicy, którzy nie wahali się ściągać telewizję dla personalnych i politycznych porachunków. 

(2014/12/17 22:42)
Zirgu2 - czytam Twoje komentarze bardzo często i z dużą uwagą. Co więcej są kwestie w których mógłbym się Tobą gdzieś tam zgodzić, ale coraz częściej mnie irytujesz.
Ukrywasz się jak tchórz pod pseudonimem i świństwa ludziom robisz....
Publikujesz zdjęcia osób, którzy w przeciwieństwie do Ciebie mają odwagę otwarcie mówić o swoich poglądach, pierdzieląc półprawdy....
Znam kilka osób pracujących w UM i wszyscy oni twierdzą, że osoba którą próbujesz w tak prostacki sposób oczernić, był jednym z najuczciwszych i kompetentnych urzędników w mieście.
Proszę, nie bądź śmiesznym tchórzem, i pisz jak my, ci odważniejsi. Ci którym chce się chcieć, a jestem pewien, że dzięki otwartej dyskusji osiągniesz dużo więcej.
No, chyba, że jesteś tylko i wyłącznie czyjąś tubą i dostałeś zadanie do wykonania za które przyjmujesz sowity wynagrodzenie, a tak to wygląda....;)

(2014/12/18 08:50)
No @Zirgu2 - nie masz wyjścia, czas na COMING OUT  ;)

(2014/12/18 09:15)
@Reage77

Czytaj ze zrozumieniem to mniej będziesz się denerwować!
Patologie w Powiecie to fakt i sporo wątków na tym forum powstało TYLKO I WYŁĄCZNIE po to aby nie zostało to wszystko zamiecione pod dywan. Skala patologi to (na razie) 9 zarzutów prokuratorskich dla urzędników i pracowników powiatu (w styczniu ma ruszyć część procesów). Bycie RADNYM POWIATOWYM i bronienie przed odwołaniem ówczesnych władz to fakt, który miał miejsce w kwietniu tego roku. A ów przytoczony blockquote to najnowsza ocena "jerzyk2205" tego co się działo w powiecie.

Ponawiam apel - czytaj ze zrozumieniem to nie będziesz miał powodów do irytacji ;)

(2014/12/18 09:26)
Miło słyszeć, że ktoś jeszcze ma na mój temat dobre zdanie. Dziękuję, bo to buduje i dodaje sił. Zwłaszcza w tle nierzadkiej wśród młodych, ale i moich rówieśników, odbieranej w bezpośrednich rozmowach rezygnacji z zaangażowania w sprawy lokalne. Smutną jest często słyszana konstatacja, że szansą dla młodych, jest wyjazd z tego kraju i nie chodzi tu o aspekt ekonomiczny, a o zaburzone relacje społeczne.

Ja od dawna nie godzę się z taką nienormalnością i od dawna ponoszę tego konsekwencje.
Kiedyś dokuczali mi poplecznicy jedynie słusznej partii robotniczej, bo od czasów studenckich miałem odwagę ignorować ich zainteresowanie moją osobą. Większą satysfakcję dawała mi jednak praca z młodzieżą. Później, kiedy trafiłem do samorządu, nie trawili mojej dezaprobaty dla ich cwaniactwa jacyś lokalni geszefciarze korzystający z ułomności niedojrzałej lokalnej demokracji.

Dzisiaj próbują mi obrzydzić zaangażowanie w samorząd lokalny jacyś buzujący złymi emocjami internetowi dobosze sprawiedliwości wymierzanej niezależnie od instytucji do tego powołanych.
Nie wiem z czyjego polecenia to robią, ale wyraźnie swoje sympatie lokują po stronie ludzi obecnie rządzących miastem i powiatem i być może wbrew ich woli pracują na negatywny wizerunek samorządowej władzy, która brutalnie potraktuje każdą, nawet merytoryczną krytykę.

(2014/12/18 10:54)
do @jerzyk
Długo jestem już na tym portalu i czytałem chyba wszystkie pana wypowiedzi z których tak naprawdę nic nie wynikało a to nic pan nie mógł w pojedynkę, a to pana głos był nie słyszalny, a to dawno przewidział pan taką czy inną sytuację a to nie zgadza się pan z wieloma decyzjami ale nikt pana nie rozumiał....itd.
Powiem tak ma pan tupet, raz gra pan twardziela a raz żałosną postać i w to wszystko mieli uwierzyć wyborcy? Teraz pan uwierzył, że w urzędzie ktoś pochwalił pana i to muszą być młodzi ludzie bo taka jest pańska interpretacja a moja taka, bo młodym brak doświadczenia by rozpoznać w panu "samo dobro" chodzący "ideał" łał czapki z głów...:)
Z świątecznym pozdrowieniem, Karol.

(2014/12/18 12:27)

jerzyk2205Szanowny ''jerzyk2205'' patrząc na obecną politykę w naszym mieście i nie wracając w przeszłość... Panu jako przedstawicielowi ''wyciętej niemalże w pień'' lokalnej opozycji życzę niezłomności ducha samorządowego... trzymam kciuki... jestem pewny że zdrowie i siły witalne oraz doświadczenie będą Panu sprzyjać... nie ulega wątpliwości że w obecnym stanie rzeczy równowaga została zachwiana a ''ta władza'' z poczuciem bezkarności będzie cuda wyrabiać... można by wymieniać te dotychczasowe ''cudowności'' lecz to co jeszcze przed nami może okazać się straszną klęską. 

(2014/12/18 12:54)
Zirgu2 - karzesz mi czytać..ze zrozumieniem...,a sam nie potrafisz odczytać moich, tak jasno wyrażonych kilku słów.

Ja rozumiem o czym Ty mówisz i zapewniam Cię, że absolutnie i w 100% uważam, że spawy toczące się w Prokuraturze powinny zostać rzetelnie i do końca wyjaśnione. Nie mniej jednak oczekiwałbym od Ciebie, skoro już Ci ktoś płaci (lub masz inne pożytki) za obrażanie innych ludzi, a brakuje Ci odwagi robić to nie anonimowo, zachował się moralnie, chociaż jak pogodzić to pierwsze z drugim....?

Ja odnoszę wrażenie, że Ty jesteś prowokatorem, który stara się za wszelką cenę zagłuszyć głosy opozycji. Pan Jerzy jest jedyną osobą na tym forum, a i nieliczną w mieście, która pokazuje inne dane niż te przekazywane przez rządzących w mieście.
Jest zadrą w ich oku i w Twoim jak widać też.
Czemu nie krytykujesz burmistrza Osieckiego za zatrudnienie radnego Cichockiego na etacie Starszego Specjalisty ds. Inwestycji w ZWiK mimo, że z tego co wiem, ani nie ogłoszono naboru na to stanowisko, ani pan ten nie miał doświadczenia w tego typu pracy.
Jestem ciekaw czy będziesz taki głośny kiedy burmistrz będzie zatrudniał następnych swoich i PiS-u radnych w jednostkach podległych miastu?

(2014/12/18 13:48)
Reage77 -zdiagnozowałeś pacjenta trafnie,ale zadanie to zadanie ,musi atakować innych w imię słusznej sprawy.(w jego mniemaniu)

(2014/12/19 10:01)
rege77 
a TY to kto ?, bo jakoś nie zauważyłam żebyś się przedstawił z imienia i nazwiska
Dorota

(2014/12/19 15:03)
Zirgu2 - karzesz mi czytać..ze zrozumieniem...,a sam nie potrafisz odczytać moich, tak jasno wyrażonych kilku słów.

Ja rozumiem o czym Ty mówisz i zapewniam Cię, że absolutnie i w 100% uważam, że spawy toczące się w Prokuraturze powinny zostać rzetelnie i do końca wyjaśnione. Nie mniej jednak oczekiwałbym od Ciebie, skoro już Ci ktoś płaci (lub masz inne pożytki) za obrażanie innych ludzi, a brakuje Ci odwagi robić to nie anonimowo, zachował się moralnie, chociaż jak pogodzić to pierwsze z drugim....?

Ja odnoszę wrażenie, że Ty jesteś prowokatorem, który stara się za wszelką cenę zagłuszyć głosy opozycji. Pan Jerzy jest jedyną osobą na tym forum, a i nieliczną w mieście, która pokazuje inne dane niż te przekazywane przez rządzących w mieście.
Jest zadrą w ich oku i w Twoim jak widać też.
Czemu nie krytykujesz burmistrza Osieckiego za zatrudnienie radnego Cichockiego na etacie Starszego Specjalisty ds. Inwestycji w ZWiK mimo, że z tego co wiem, ani nie ogłoszono naboru na to stanowisko, ani pan ten nie miał doświadczenia w tego typu pracy.
Jestem ciekaw czy będziesz taki głośny kiedy burmistrz będzie zatrudniał następnych swoich i PiS-u radnych w jednostkach podległych miastu?

Sorry, gdzieś umknęła mi Twoja wypowiedź pomiędzy wątkami.. ;)

Opozycja niech krzyczy jak najgłośniej tylko niech to będzie głos rozsądku, a nie puste wołanie na puszczy. Skoro rysa w murze staje się casus belli dla opozycji to zaczynam się zastanawiać czy w ogóle mają jakiekolwiek rzeczowe argumenty. Pan Jerzy od tygodni krzyczy o zadłużania miasta, lekko rzucając kwoty planowanych emisji obligacji, a przyparty do muru o to jak zmieni się wskaźnik zadłużenia (bo o to chodzi przy ocenia stanu finansów) zamilkł na swoim blogu. Ile kosztować będzie radny Cichocki miasto dowiemy się wkrótce, bo oświadczenia majątkowe winny być chyba już złożone i pewnie, że nie pochwalam takiego "zatrudniania", ale widząc co się działo w Powiecie (a działo się i to działo) to trochę mniej mi to przeszkadza. Mam nadzieję, że w Powiecie zanim kogokolwiek zatrudnią to wcześniej powywalają na zbity pysk karierowiczów co otrzymali ciepłe posadki 4 lata temu.

(2014/12/19 15:29)
Urząd miasta jest największym pracodawcom na teranie miasta. Burmistrz Osiecki niemalże się tym chwali. Przez 4 lata nic z tym nie zrobił. Starostwo zapewne zajmuje jedno z pierwszych trzech, może pięciu miejsc w powicie, ale tu do nowych władz nie można mieć pretensji...wiadomo.
Z obu tych urzędów i instytucji podległych, powinno się zwolnić moim zdaniem co najmniej kilka procent urzędników. Problem polega jednak na tym, że w przypadku każdej władzy na początku się zwalnia, a za chwilę zatrudnia swoich. Jestem ciekaw nie czy, a kiedy, tak jak w poprzedniej kadencji burmistrz Osiecki zacznie zatrudniać radnych miejskich lub ich bliskich z PiS czy SFS w UM lub spółkach UM, a pani starościna w SP.
Nie wierzę w cuda...polityka zawsze wygląda tak samo i dla tych radnych lub ich rodzin muszą być miejsca w urzędach.
Za ich pensje tak czy owak zapłacimy my wszyscy ...szaraczki...
Osoby zwalniane, zresztą jak i te za chwile zatrudniane, muszą jednak liczyć się z tym, że jak władza się zmieni to ich wymiotą...taki samo-rząd!

Jeszcze jedna refleksja dotycząca starostwa...z tego co pamiętam cztery lata temu ze starostwa chyba nikogo nie zwolniono natomiast zatrudniono nowych. Teraz politycznych pewnie zwolnią, a zatrudnią swoich...
Być może awanse otrzymają już pracujący ...

(2014/12/22 15:12)