Władza po wyborach

/ 15 odpowiedzi


Nie podniecajcie się zbytnio wyborami. Na kogokolwiek będziecie głosować i ktokolwiek wygra te wybory to we władzach miasta po wyborach będzie gorzej niż było. Dlaczego? Przy takiej ilości kandydujących głosy rozłożą się przypadkowo. W wyniku sporego bezrobocia i patrząc na radnych poprzedniej kadencji połowa Sochaczewa zdecydowała się kandydować do władz samorządowych aby jakoś zabezpieczyć się na przyszłość. Na plakatach widuję Pania która uczyła mnie w szkole rodzenia, położną odbierającą poród mojego dziecka, lekarza do którego chodzę (z tego środowiska kandydują chyba wszyscy), kolegę z pracy, męża koleżanki, Panią sprzedającą w sklepiku, gdziekolwiek pójdę widzę nie na plakatach ale żywych kandydatów.Po co oni się tam pchają? Jak wejdą to będą dbać przede wszystkim o utrzymanie swoich źródeł dochodów. Lekarze będą ciągnąć w jedną stronę, sklepikarze w drugą. Nie widzę szansy na współpracę pomiędzy radnymi a tym gorzej pomiędzy radą a niezależnie wybranym burmistrzem, temu ostatniemu wróżę krótką kadencje. Zebrania rady będą przypominać ostatnie wydarzenia w sejmie. Ciężkie czasy za nami, ale cięższe przed nami. Chciałbym się mylić.
W stosunku do Rady zgadzam się z Panem, Panie Mika w pełni. Natomiast w stosunku do Burnistrza w żadnej mierze. Wybrany Burmistrz przeżyje spokojnie całą kadencję jeżeli sam nie zrezygnuje.Odwołać go może tylko referendum, które jest ważne jeżeli weźnie w nim udział 30 % uprawnionych do głosowania i opowie się za odwołaniem ponad 50% głosujących.Dwa warunki konieczne - formalnie nie do spełnienia w rzeczywistości.

(2002/10/25 10:20)
Co się stanie jeśli rada ustali jego wynagrodzenie na 1000zł

(2002/10/25 10:21)

(2002/10/25 10:23)
Pisze to z ciezkim sercem, ale dokladnie tak jest. Bardzo trafna analiza i czy jest jakies remedium?

(2002/10/25 10:26)
MarekMika napisał(a):"Co się stanie jeśli rada ustali jego wynagrodzenie na 1000zł"
Odpowiedź Grabiec:Wówczas Burmistrz ma takie narzędzie prawne,że Rada padnie a On zostanie.Zresztą po Radzie w ten sposób pchać Burmistrza w ramiona korupcji.

(2002/10/25 10:33)
To burmistrz będzie mógł doprowadzić do nowych wyborów do Rady Miasta? Proszę napisać coś więcej na temat tego narzędzia.

(2002/10/25 10:36)
Dobrze się z Grabcem rozmawia. Bąknie coś pod nosem, najczęściej że się nie zgadza, udzieli jakiejś lakonicznej odpowiedzi po której nie wiadomo czy jest pewny tego co pisze, czy tylko mu się wydaje że tak jest. Po co on się wogóle odzywa skoro ma takie podejście?

(2002/10/25 12:24)
ciekawe co teraz po wyborachj zrobią nasi byli miejscy i powiayowi notable?/ odejdą w zapomnenie na minimum 4 lata, czy tez będą układać się z nowymi władzami z SLD? ciekawe co się stanie z taki Szulczykiejm czy Kubiakiem, Szulczyk to jeszcze dorobni sobie w szkole ale Kubiak z 8000 PLN starosty zjechać na marne 1000 PLn radnego? zobaczymty co sie teraz stanie na jakie stoleczki kto powsiada i kto bedzie nowym starostą bo burmistrz to chyba już jest pewien

(2002/10/31 15:23)
po ośmioletniej kuracji, jaką zastosowały nam lekarskie RADY, my i miasto mamy się bardzo żle.Stan jest prawie agonalny. Najwyższa pora aby za zarządzanie i ekonomię wzięli się ekonomiści.Niech każdy wreszcie zacznie robić to co umie a niech nie bierze się za to co mu się wydaje że umie. Lekarze do szpitali. Nauczyciele do szkół.Muzycy do orkiestry.Ekonomiści do ekonomii.

(2002/11/03 18:34)
A harcerze, Pawle, do Hufców nie do władz bo tego szara_myszka zapomniała dodać.
I nie zapominajcie o tym- tak na dłużej zakodujcie, zebym nie musiała wam tego przypominać zbyt często.
Jako harcerze na tym forum przecież nie istniejecie - tylko stanowiska radnych wam po główkach chodzą.
Jak będziesz pisał ripostę to nie zmieniaj nicka jak uprzednio.

(2002/11/03 18:48)
Co ty myszo wiesz o zarządzaniu !!!

(2002/11/03 20:43)
szanowny !!! pytasz cowiem o zarządzaniu? Muszę cię zaskoczyć wiem bardzo dużo. W tym wypadku jest tak, że im człowiek więcej czyta , dokształca się tym bardziej sobie uświadamia jak wielu rzeczy jeszcze nie wie. Mogę cię tylko zapewnić, że mam ukończone dzienne studia na renomowanej, uchodzącej w Polsce za najlepszą, państwowej uczelni. Dlatego od wielu lat patrzę z przerażeniem, kto pcha się do władzy. Pewnie zaraz zapytasz, dlaczego taki mądry człowiek nie zajmie się kandydowaniem? odpowiem ci tak, w sochaczewskim bagnie jakie do tej pory mieliśmy nie ma miejsca dla idealistów. Dalej twierdzę,że każdy niech robi to co umie. Muzycy do orkiestry. ekonomiści do ekonomii.

(2002/11/07 00:19)
dlaczego takie szare myszki i inne zwierzeta majac tyle do powiedzenia nigdy nie chca podpisac sie z nazwiska? nie pytam zlosliwie tylko z czystej ciekawosci.

(2002/11/07 00:46)

przeginasz z myszą

(2002/11/07 12:57)
:)))
Padam na kolana i blagam o wybaczenie, ze w dyskusji z mysza osmielilem sie zapytac, jak sie nazywa. to bylo rzeczywiscie ponizej pasa, naruszylem wszelkie mozliwe etykiety i normy spoleczne :)
mam nadzieje, ze lekcje jakie wyciagne z konstruktywnej krytyki zaowocuja w przyszlosci i bede mogl dorownac twojemu poziomowi inteligencji, elokwencji i kultury osobistej, panie (i tu internauci dopowiedza sobie jakies nazwisko, nick albo nr IP :)

(2002/11/07 13:21)