Woda w mieście....

/ 15 odpowiedzi
Dlaczego nie ma żadnego komunikatu na stronie w sprawie wody w mieście? Czy wszyscy muszą słuchać lokalnego radia żeby usłyszeć taki komunikat?
O co chodzi z ta woda?? słyszałem, ze jest coś z nią nie tak, ale żadnych konkretów :/

(2007/10/24 21:25)
Może skontaktować sie z nimi:

http://www.sochaczew.psse.waw.pl/

(2007/10/25 09:41)
w sochaczewskich wodociągach jest podobno bakteria coli wywołująca zatrucia pokarmowe. dzisiejszy poranny wody brak był spowodowany dezynfekcją rur, a przez najbliższych kilka dni dobrze byłoby zachować szczególną ostrożność przy korzystaniu z domowego kranu. nie pić kranówki (o ile ktoś jeszcze pije), gotować na wodzie kupnej, zęby myć przegotowaną. wszystko to informacje nieoficjalne, poczta pantoflowa, nie wiem co podała fama, ale wiem że w przypadkach masowego zagrożenia zdrowia obywateli MUSI istnieć szeroka informacja o skali tego zagrożenia i sposobach przeciwdziałania. zdaje się że w tym przypadku tego zabrakło...

(2007/10/25 10:07)
Moja siostra od 3 dni zwijała się z bólu. Nikt nie wiedział co jej jest, miała nawet gastroskopię, która nic nie wykazała. Teraz wszystko wiadomo. A informacja o bakterii powinna być wszędzie - na każdym sklepie, słupie, przystanku i klatce. A zwłaszcza w mediach czy na stronach takich jak e-sochaczew. Po prostu brak słów co do tego w jaki sposób sanepid takie rzeczy załatwia. To oni moim zdaniem powinni zadbać o przekazanie takiej informacji do jak największej liczby mieszkańców miasta. Radia Fama nie słucham. I co, mam teraz co chwila nasłuchiwać, czy przypadkiem woda nie zatruta? Żałosne.

(2007/10/25 11:45)
Prosimy o wyjaśnienie tej sprawy przez sanepid jak i rzecznika burmistrza za pośrednictwem strony e-sochaczew! Kwestia czystości wody w mieście to poważna sprawa dla mieszkańców. Proszę więc nie lekceważyć sprawy.

(2007/10/25 12:27)
Może jestem zbyt uszczypliwy, ale irytuje mnie to, że Starostwo Powiatowe w Sochaczewie ostrzega nas przed niebezpiecznymi zabawkami z Chin, a nikt nie raczy nas poinformować o wodzie, która może zagrażać naszemu zdrowiu.

(2007/10/25 14:30)
zdecydowanie ktoś (sanepid ?- miasto ?) zlekceważył mały szczególik w postaci zdrowia mieszkańców, ale jest już po wyborach więc nie jesteśmy potrzebni. dołączam swój głos do wypowiedzi Pana Karola. kolejna dezynfekcja wodociągów i przerwa w dostawie wody ma być dziś w nocy od godz.22:00 do 9:00 dnia jutrzejszego. także zróbcie Państwo zapas a do spożycia tylko woda kupna

(2007/10/25 14:35)
Podobno na drzewach i sklepach i drzewach są rozwieszone jakieś komunikaty. Ja spacerując wczoraj 2 godziny z dzieckiem nie zauwazyłam ani jednego...Czy ktoś może czytał i mógłby napisać co jest napisane

(2007/10/25 17:51)

kra
Może ktoś się w końcu wyjapoli z kompetentnych , czy mogę ugotować ziemniaki na wodzie z kranu ?

(2007/10/26 15:46)

zen
Ludzie- dzięki za nadanie rozgłosu tej sprawie z wodą i oby już osoby odpowiedzialne za tak późne informowanie otakich sprawach czyniły to odpowiedznio wcześniej a nie w ostatniej chwili...

(2007/10/26 22:19)
Nagłośnienie odnośnie wody to nie koniec sprawy, gdyż nie została podana żadna informacja z sanepidu. W dalszym ciągu czekamy na wyjaśnienia.

(2007/10/26 23:18)
Jako mieszkanka tego miasta znowu poczułam się totalnie zlekceważona!!! Tu stosuje się techniki: nie informować to nie będzie paniki. Nie wiedziałam o bakterii (sporo pracuję a wolnym czasie mam inne rozrywki niż radio fama - sorry), nie wiedziałam nawet o braku wody i dwa dni z rzędu poszłam do pracy nie tak świeża jak lubię... W administracji jak zwykle schowali głowę w piasek informacją, że oni sami nie wiedzieli... Ludzie przecież to bakteria COLI, ktoś kto się rozchorował powinien złożyć pozew przeciw miastu - może wtedy się nauczą. Tylko nie jestem pewna czy komuś będzie się jeszcze chciało. Pozdrawiam!

(2007/10/29 05:37)
Do wszystkich zainteresowanych tematem wody.
Jestem bardzo zdziwiony ze zniknął komunikat o stanie wody ze strony. Mam tylko nadzieję że osoby zainteresowane dowiedziały się że mamy dwa źródła odbioru wody:1 Chodaków (tzw woda Brochowska) i 2 Sochaczew ul Płocka. Z tej pierwszej korzystają mieszkańcy Chodakowa i część mieszkańców Sochaczewa do ul Pokoju.Reszta miasta jest zasilana z ul. Płockiej. Z braku konkretnych wyjaśnień w tej sprawie pozwoliłem sobie za pośrednictwem e-sochaczew zwrócić się do pana Pawła Masłowskiego radnego naszego Miasta aby na zbliżającej się sesji wyjaśnił sprawę i zechciał ją przedstawić na forum wymienionej strony.
Z góry bardzo dziękuję.
Karol

(2007/10/29 19:08)

kra
Czyżby ktoś nabrał wody w usta.....?

(2007/10/30 08:28)
ale co wiadomo ? czy wykryto u siostry e.coli ? bardzo proszę o podawanie konkretnych informacji

(2007/10/30 09:01)