wojsko nasze wojsko

/ 11 odpowiedzi
Jadąc dziś na rowerze w stronę Piasecznicy Nowej od Czystego zaobserwowałem widok jak na zdjęciu. Jest to teren jednostki wojskowej w Bielicach. Dlatego mam pytanie do szanownych internautów. W bielicach jest jeszcze wojsko? Bo jeśli tak, to chyba straszny kryzys panuje w szeregach skoro nie stać naszych "komandosów" na kłódkę i kawałek łańcucha. Chyba że zmieniły się zwyczaje i od kiedy przystąpiliśmy do strefy schengen to oprócz granic otworzyliśmy również nasze jednostki wojskowe.

Wojsko jest. ;p Po co mają zamykać bramę, skoro i tak większości płotu nie ma?

(2011/06/13 08:48)
To błąd z Twojej strony że nie wszedłeś dalej, za ok 300m jest drewniana wieża z której można zobaczyć więcej.

(2011/06/13 10:34)
Z tego co mi wiadomo (z dobrego źrodla :)) jeszcze jakis czas temu na bramie byl lancuch i klodka tyle, ze nagminnie brama byla otwierana. Wojsko jak to wojsko, na wiekszosci rzeczy musi oszczedzac.

(2011/06/13 13:07)
taka mentalność nasza że jak coś jest zamknięte i jest zakaz to im przeszkadza a brama otwarta bo ile razy można biegać po tak wielkim terenie i naprawiać kłódki i pozrywane ogrodzenia przez "grzybiarzy" nie umiejących przeczytać "zakaz wstępu", swojego czasu polowania były na takich amatorów przyrody ale teraz jak jednostka na wykończeniu to już nie ma komu i szkoda sił już...

(2011/06/13 22:56)
A ile pożytku by miała taka jednostka z grzybiarza.
Grzybiarz wchodzi na teren jednostki mimo ostrzeżenia.
Wartownik ma darmowe ćwiczenia ze strzelania do ruchomego celu. Strzela w nogi tak aby unieruchomić.
Unieruchomionego łatwiej złapać a potem domagać się grzywny na pokrycie naprawy ogrodzenia i na zwrot na zużytą do obezwładnienia amunicje.
Grzybiarz ma przyśpieszony kurs czytania ze zrozumieniem tablic informacyjnych i możliwość poświęcenia większej ilości czasu na przemyślenia podczas rekonwalescencji.

;P

(2011/06/14 11:35)
GRZECHu ale ty nawet nie podejrzewasz jacy oni szybcy byli hehehe nie tak łatwo byłoby takiego ustrzelić :P

(2011/06/14 16:18)
Widzę że nie byliście w wojsku. Wartownik przyszedł do wojska bo musiał, i czekał wyjścia jak zbawienia. Postrzelenie człowieka to poooootężne problemy.lepiej udać niedowidzącego. Teraz jednostki ochraniają firmy ochroniarskie za 4-5zł/h-kto by za to ryzykował.

(2011/06/14 20:25)
sq7bte a co ty tak na poważnie od razu, mój post to taki z przymrużeniem oka był choć fakt jest faktem że jeszcze jakieś 10 lat temu dowódca wysyłał patrol żeby pogonili tych nie umiejących czytać tabliczek i nie szanujących mienia wiem bo widziałam na własne oczy a oni uciekali jak te zające śmigające wokół lotniska hehe i szkoda że teraz tak nie robią...a potem jedzie ktoś robi fotkę i ojejeje jakie mamy wojsko, może sami zacznijmy najpierw szanować cudzą własność w tym przypadku państwową.

(2011/06/14 20:59)
nie trzeba sie tak daleko cofac wstecz, jeszcze z rok/2 lata temu, kłodka i lancuch byly. a za strzelaniem do takich chetnych wrazen, ktorzy pchaja sie na teren jednostki jestem jak najbardziej ZA! :)) przynajmniej sobie chlopaki potrenuja i nie beda musieli do Wawy na strzelanie jezdzic :)

(2011/06/14 22:08)
Agata_pro1 nie wiem czy ty szanujesz cudzą własność bo ja tak, a co do wskazywania jakie mamy wojsko to ojejeje rzeczywiście słabe mamy wojsko, jeśli kilku grzybiarzy potrafi bezkarnie hasać po terenie zamkniętym. No tak po co bramę zamykać przecież zaraz łańcuch zerwą, to dobrze, że jeszcze złomiarze nie przyszli, bo nie tylko łańcuch ale i brama by zginęła. Jeśli ta brama otwarta to i główną na Bielicach niech otworzą, bo przyjdzie cwany grzybiarz łańcuch zdejmie i wstydu narobi.

(2011/06/15 00:48)
ale brama otwarta bo ktoś się nie bał a nie że wojsko sobie otworzyło, a takich grzybiarzy to całe chmary są bo ludziom się wydaje że tam gdzie ich nie ma to lepiej jest i więcej wszystkiego. Trzeba by było przy każdej takiej bramie patrol postawić żeby pilnować a ludzie chyba sobie sprawy nie zdają jaki to teren duży i kto by płacił za taki patrol? My byśmy płacili podatnicy za to że jakiś debil się wpycha tam gdzie go nie trzeba a inny ktoś tylko stanie i będzie krytykował bo wydaje się że teren jednostki to obszar równy jego podwórka.

(2011/06/15 12:50)