WOŚP 2014: Coma, Lao Che, Bracia Figo Fagot, Tabu, Dr Misio, Zmaza, Łowcy.Band, Bulbires, Garage Lab

/ 65 odpowiedzi
10-11 stycznia WOŚP Żyrardów zagrają: 
Coma 
Bracia Figo Fagot 
Lao Che 
Tabu 
Dr Misio 
Łzy 
Zmaza Ja mmm chyba ściebie - Łowcy.Band
Bulbwires 
Garage Label 
Grupa Perkusyjna Comparsa 

szczegóły - ŻYRARDÓW W RYTMIE ROCKA 
https://www.facebook.com/pages/%C5%BByrard%C3%B3w-w-rytmie-ROCKA/192122364198154
W Sochaczewie też miały być dobre zespoły z tego co wiem (Dr. Misio, Illusion ,Acid Drinkers ) - ale okazało się, że nie ma dla kogo grać - ludzie potrafią tu tylko narzekać. Kulturalnie to miasto, to zgliszcza...

(2014/12/23 18:23)

iks
Pytanie skąd wiadomo, że nie byłoby dla kogo? Kwestia tylko odpowiedniego rozreklamowania tematu, że wreszcie WOŚP w Sochaczewie na odpowiednim poziomie i ludzie by przyszli.

(2014/12/23 18:59)
...tak jak przychodzą na większość koncertów - czyli ok. 50 osób. Wiem, bo sam(a) była(e)m na ok. 20-30 koncertach w ostatnim roku w Sochaczewie i piszę z autopsji. Przypuszczam, że też nie jesteś na bieżąco w sprawach kultury w mieście, skoro piszesz "takie rzeczy". Nie chcę nikogo absolutnie urazić, ale ten temat, jak żaden inny w tym mieście, doprowadza do "białej gorączki"! ;)

(2014/12/23 20:47)
a wogole w jakiej katetegorii to miasto to nie zgliszcza?

(2014/12/24 08:21)
W żadnej. WOŚP jak WOŚP odbędzie się jak co roku, a czego wy oczekujecie, szukacie mocniejszych wrażeń?

(2014/12/24 11:10)
Nie chodzi tylko o WOŚP, chociaż o to też...
Problem mieszkańców tego miasta, polega na ogólnym "stękaniu" i tylko "stękaniu" - marazm i brak jakiegokolwiek działania, zrzucanie winy na innych oraz ogólny "tumiwisizm" nakręca tylko spiralę coraz większej niechęci...kwadratura koła.
Ale dzisiaj wszystko na bok - Zdrowia dla Wszystkich i Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku - do "biadolenia" wrócimy w Styczniu ;)
Do Siego!

(2014/12/24 12:51)
 Masz rację: Zdrowych i Wesołych wszystkim oraz więcej pogody ducha, optymizmu i uśmiechu na co dzień

(2014/12/24 14:38)

iks
...tak jak przychodzą na większość koncertów - czyli ok. 50 osób. Wiem, bo sam(a) była(e)m na ok. 20-30 koncertach w ostatnim roku w Sochaczewie i piszę z autopsji. Przypuszczam, że też nie jesteś na bieżąco w sprawach kultury w mieście, skoro piszesz "takie rzeczy". Nie chcę nikogo absolutnie urazić, ale ten temat, jak żaden inny w tym mieście, doprowadza do "białej gorączki"! ;)

A tu się akurat mylisz. Ale nieważne. Żeby ludzie przyszli teraz już musi występować ktoś "rozpoznawalny". Wymień kto z tzw. artystów rozpoznawalnych wystąpił w ciągu ostatniego roku w Sochaczewie? 20-30 koncertów? Coś chyba przesadziłeś z liczbą. Na pewno zaskoczeniem dla mnie była garstka osób na koncercie Sztywnego Pala Azji podczas Motoserca. Ale jakoś to sobie wytłumaczyłem, że mimo wszystko dla mnie to gwiazda ale może nie wszyscy wiedzą, że znają zapewne większość hitów tego zespołu. Tylko po prostu ich z nim nie kojarzą. 

(2014/12/29 10:54)
W 2014 była(e)m na koncercie:
- Świetliki
- Sexbomba
- Kobranocka
- Mech
- Tymon & Transistors
- Natalia Przybysz
- Pablopavo
- Metka
- Sztywny Pal Azji
- The Bill
- Litlle White Lies
- Wild Pig
- Kasa Chorych
- Brygada Kryzys
- Frog'n'Dog
- Skibob
...nie licząc koncertów sochaczewskich kapel i zespołów disco polo ;)

Trzydzieści sztuk uzbiera się spokojnie - a średnia liczba widzów 40-50 osób (wliczając koncerty
disco, gdzie frekwencja wynosiła ok. 150 osób)
Wnioski nasuwają się same: żenua!
A znane kapele "olewają" to miasto, bo muzyczny światek nie jest duży i wiadomości o "tłumach" w Sochaczewie roznoszą się szybko :/

(2014/12/30 00:10)

mks

Policzcie sobie „kilometrówkę” Owsiaka, który niemal co weekend jedzie ponad 700 km w obie strony do Szadowa-Młyn. Policzcie jego wizyty w New Yorku, Paryżu, Londynie i wszelkie inne „szkolenia”.

Przykładami bezczelności i poczucia bezkarności prezesa Owsiaka mógłbym sypać godzinami. Pierwsze z brzegu to oczywiście lekceważenie obowiązującegoprawa: odmowa realizacji prawomocnych zarządzeńSądu, czy permanentne łamanie ustawy o dostępności do informacji publicznej. Tylko te dwa karygodne i ostentacyjne omijanie przepisów prawa pokazują, że Jerzy Owsiak czuje się nietykalny. Niestety podobne postawy są czymś powszednim u pana prezesa i rzec by można, że na nikim to nie robi większego wrażenia. Większość się przyzwyczaiła do istnienia Owsiaków, Nowaków, Sikorskich, Wojewódzkich, pozostali tracą ochotę do opisywania patologii, którą wyniesiono na poziom cnoty. Zdarzają się jednak takie „numery”, które powinny obudzić najbardziej obojętnych. Dziś opiszę niewiarygodnie bezczelne zagranie Owsiaka, pokazujące w jakim poczuciu wyższości i kpiny ze zwykłych ludzi żyje pan prezes. W dniu 3 kwietnia 2014 roku Sąd Rejonowy w Złotoryi wydał zarządzenie, w którym zażądał od WOŚP i „Złotego Melona” przekazania kopii dokumentacji finansowej odzwierciedlającej „wszelkie operacje finansowe” w trójkącie: „Mrówka Cała”, „Złoty Melon” i WOŚP. 12 maja 2014 roku trafiło do Sądu kilkanaście nieistotnych i wewnętrznie sprzecznych świstków, z czego spora część została wyprodukowana w Excelu. Z dostarczonej do Sądu makulatury wiadomo, że z fundacji WOŚP i „Złotego Melona” prywatna firma żony Owsiaka „Mrówka Cała” wydoiła co najmniej 1,3 miliona złotych, w postaci rozmaitych zleceń i innych usług wykonywanych za pieniądze donatorów, w tym za pieniądze z puszek. Sąd nie dał wiary pociętym starym gazetom, które księgowa Pilarska i Jerzy Owsiak drwiąc z ludzkiej inteligencji podpisali: „zestawienia finansowe”. 17 czerwca 2014 roku Sąd wydał nowe zarządzenia, domagając się pełnej dokumentacji w postaci ksiąg rachunkowych, co jak wiadomo skończyło się odmową i kompromitacją Jerzego Owsiaka oraz fundacji WOŚP wraz z przyległymi spółkami i firmami.

Powyższe fakty są powszechnie znane, ale to dopiero tło dla najnowszego biznesu Jerzego Owsiaka, przyklejonego do WOŚP i "Złotego Melona". Gdy sprawy zaczęły się Owsiakowi i jego żonie wymykać spod kontroli, razem wykonali klasyczną dla RP III operację biznesową. Działalność spalonej „Mrówki Całej” została zawieszona, a klika dni wcześniej Jerzy Owsiak pod jakże znamienną nazwą: „Jasna Sprawa” założył własną firmę. Chociaż kolekcjonuję kłamstwa i moralne oszustwa Owsiaka i śledzę niemal każdy jego ruch, nie przyszło mi do głowy, że prezes „Złotego Melona” w czasie dla niego wyjątkowo niebezpiecznym może tak „pójść po bandzie”. Wróćmy jeszcze raz do dat i pokażmy pełne kalendarium:

1. W dniu 3 kwietnia 2014 roku Sąd Rejonowy w Złotoryi wydał zarządzenie, w którym zażądał od WOŚP i „Złotego Melona” przekazania kopii dokumentacji odzwierciedlającej „wszelkie operacje finansowe” w trójkącie: „Mrówka Cała”, „Złoty Melon” i WOŚP.
2. 16 kwietnia 2014 roku, po zarządzeniu Sądu Lidia Niedźwiedzka-Owsiak biegnie do urzędu i zawiesza działalność „Mrówki Całej”.
3. 24 kwietnia 2014 roku, po zarządzeniu Sądu, Jerzy Owsiak zakłada swoją firmę "Jasna Sprawa".
4. 1 maja 2014 roku firma Jerzego Owsiak „Jasna Sprawa” rozpoczyna działalność gospodarczą.
5. 12 maja 2014 roku do Sądu trafia kilkanaście nieistotnych i wewnętrznie sprzecznych świstków, z czego spora część została wyprodukowana w Excelu.
6. 17 czerwca 2014 roku Sąd uznając dokumenty za niewiarygodne, wydaje nowe zarządzenia, w których żąda od fundacji WOŚP i "Złotego Melona" dostarczenia kopii ksiąg rachunkowych.
7. 5 września 2014 roku pełnomocnik Owsiaka i WOŚP, po wielu tygodniach kluczenia, przysyła do Sądu pismo, w którym oświadcza, że fundacja i "Złoty Melon" nie wykonają prawomocnych zarządzeń, które dotyczyły kopii ksiąg rachunkowych.

Sekwencja zdarzeń inteligentnemu człowiekowi mówi wszystko. Sztubackie zagrywki z wnoszeniem pudeł na salę sądową i bieganie po stole w poszukiwaniu słoika zostały przez Sąd ukrócone. Happening, który miał odwrócić uwagę od prywatnych biznesów małżeństwa Owsiaków robionych na chorych dzieciach, przy pomocy dzieci wyganianych w styczniu na ulicę, przyniósł odwrotny skutek. Ponieważ „Mrówka Cała” była podwykonawcą dla „Złotego Melona” i WOŚP, wyciągając z tego układu publiczno-partnerskiego miliony złotych, małżeństwo "filantropów" postanowiło pozbierać rozlane mleko. W jaki sposób? Metodą małżeństwa „Amber Gold”. Owsiakowie zawiesili działalność spalonej firmy i w tym samym czasie otworzyli firmę, której właścicielem jest Jerzy Owsiak, a pełnomocnikiem Lidia Niedźwiedzka-Owsiak. Czy muszę tłumaczyć, jaki profil działalności ma „Jasna Sprawa”? A jakże by inaczej, pewnie, że szkolenia edukacyjne, medyczne, produkcja filmowa, muzyczna i gadżetów wszelakich, słowem wszystkie zlecenia „Mrówki Całej” do przejęcia. „Jasna Sprawa” to najzwyklejszy w świecie klon „Mrówki Całej”. Z tej przyczyny zwykły Kowalski, którego US potrafi ogołocić za niewykazanie 10 złotych przychodu, nie potrafi zrozumieć po co ten cały cyrk? Jaki sens w tym wszystkim? Zawieszać jedną firmę i zakładać drugą pod własnym nazwiskiem, w dodatku z pełnomocnikiem, do którego należała zawieszona firma? Tak właśnie się robi, jeśli się czuje, że prokuratura, sądy, urzędy skarbowe i wszelkie inne instytucje nie tkną podobnego poziomu bezczelności, ponieważ nie ma sygnału z centrali. Czy małżeństwo „Amber Gold” wysilało się przy rejestracji nowych podmiotów? Absolutnie nie, facet z kilkoma wyrokami, drwiąc z prawa, zakładał nową firmę, a gdy się nie dało posyłał żonę i dalej na oczach wszystkich robił biznes.

iks
I oby tylko Twój synek był zawsze zdrowy i nie musiał korzystać ze sprzętu zakupionego przez WOŚP, bo innego w polskich szpitalach można ze świecą szukać. Rozumiem, że jeśli się nie daj Boże tak by zdarzyło to nie zbliżysz się do takiego sprzętu bo będzie pochodził od znienawidzonego przez Ciebie Owsiaka.

(2014/12/30 18:00)

mks
Nigdzie nie ujęłam że Owsiak jest przeze mnie znienawidzony, więc nie wiem skąd taki wniosek? Zdecydowanie więcej powinniśmy zawdzięczać tym wszystkim którzy do puszek wrzucają...., jakim przykazem mam nie korzystać ze sprzętu na który również dałam pieniądze???? W takich sprawach - gdy rozporządza się środkami, które otrzymało się z dobroci serca wypadało by chociaż zachować pozory uczciwości, a nie kombinowania i lawirowania. Pan Owsiak powinien uczciwie rozliczać się z otrzymanej kasy..... I tylko o to mi chodzi. 

(2014/12/30 19:13)

mks
A tak na marginesie to zacytowałam w poście pewien fakt, który mnie również zszokował, ponieważ od początku istnienia fundacji WOŚP (23 lata???) wspierałam akcję i trochę czuję się poniekąd zniesmaczona......

(2014/12/30 19:25)
Przyznam szczerze, że w tej kwestii zgadzam się z Iksem...nie jest dla mnie ważne ile sprzeniewierzył pieniędzy, ale ilu ludziom - przede wszystkim dzieciom uratował życie.
To jest tak: wolisz mieć asfaltową drogę do domu, chociaż wiesz, że "kręcą na tym lody" - czy wolisz mieć spokojne sumienie, że nikt się nie "nachapał", ale chodzisz drogą po kolana w błocie?

(2014/12/30 23:56)

mks
to jest właśnie typowe podejście polaka do sprawy - niech kombinują, kradną, byle tylko mi było dobrze. Ja właśnie będę się upierać, bo pieniądze te dawane są przez LUDZI NA RATOWANIE LUDZI  nie po to aby je sprzeniewierzać.  I to własnie wygląda tak - mam pulę miliona -  z czego kupię sprzętu za 700 tys a 300 sobie gwizdnę? Chore podejście przymykania oczu na wiele spraw i przez to nas za przeproszeniem "rypią" na kasę na prawo i lewo.

(2014/12/31 07:28)
...czyli jednak wolisz, żeby się nic nie działo, ale żeby mieć pewność, że nikt na tobie nie zarobi...to jest typowe podejście do spraw pewnej partii ;)

(2014/12/31 10:18)

mks
no nie zrozumiemy się niestety:))))

Matactwa, machlojki i sitwa p O. raczej nie ma nic wspólnego z poglądami politycznymi... (tak jak już wcześniej napisałam jestem bardzo zniesmaczona zachowaniem tego pana, które zdecydowanie było bardziej pozytywne jeszcze kilka - naście lat temu, może czas przekazać pałeczkę komuś, komu woda sodowa jeszcze nie uderzyła do głowy)
Mimo wszystko życzę Szczęśliwego i Uczciwego Nowego Roku:)))

(2014/12/31 11:37)
Pan Bloger który jest oskarżony przez Fundację już chwyta się wszystkiego :). Widać apelacja Fundacji na 40 stron go wbiła w ziemię i ciąg dalszy nastąpi tej sprawy, nie koniecznie z korzyścią dla blogera ;). No cóż, osoba oskarżona niech się denerwuje. WOŚP na swoich stronach ma wszystkie rozliczenia i jasno z nich wynika, że kwoty co trafiły do puszek trafiły na sprzęt i wszystko się bilansuje! Co więc kogoś obchodzi Woodstock i Złoty Melon który organizuje komercyjne rzeczy jak właśnie festiwal dzięki wsparciu sponsorów. Co kogo to obchodzi jeśli kasa która wpływa na konto podczas zbiórki się zgadza i wszystko jest zgodnie z prawem.

Co do koncertów w Sochaczewie. To kwestia chęci i wsparcia miasta i organów Kultury jak w Żyrardowie. Poniżej lista tylko tych wydarzeń organizowanych przez osobę zewnętrzną, Hexena. Kwestia zaufania!

Wydarzenia 2007:
15. Finał WOŚP (CK)
- KASA CHORYCH
- FARBEN LEHRE
Koncert: T.LOVE (Tor Kolarski)
Koncert HAPPYSAD

Wydarzenia 2008:
16. Finał WOŚP (CK)
- ZDROWA WODA
- HUNTER
- FUNK ME HARD
- HYPNOSIS
- CARISMA

Koncert: VAVAMUFFIN
Koncert plenerowy: KULT & COMA (Tor Kolarski)

Wydarzenia 2009:
17. Finał WOŚP (CK)
- AMETRIA
- CAŁA GÓRA BARWINKÓW
- CZESŁAW ŚPIEWA
- PULL THE WIRE
- 3 LION’S SOUND

Koncert: HAPPYSAD
Koncert: LAO CHE
Koncert: EAST WWEST ROCKERS
Koncert plenerowy: VESPA, RATATAM (Tor Kolarski)
Koncert plenerowy: DŻEM, FARBEN LEHRE, TABU (Tor Kolarski)
Koncert plenerowy: ORKIESTRA DNI NASZYCH (Plac JP II – EDD)
Koncert: VAVAMUFFIN, GWOŹDZIU SELECTA, 3 LION’S SOUND

Wydarzenia 2010:
18. Finał WOŚP (CK)
- EWELINA FLINTA
- CLOSTERKELLER
- KONIEC ŚWIATA
- JELONEK
- KWARTET SMYCZKOWY KONTRA

Koncert: HUNTER & CARISMA
Koncert: THE BILL, PULL THE WIRE, APOGEUM (Ładownia)

KONCERT: WOŚP - STOP POWODZIOM:
- RAGGAFAYA
- RAGGAMOOVA
- CINQ G
- PULL THE WIRE
- NEVERMIND

Punky Reggae Live 2010
- FARBEN LEHRE
- HURT
- TABU
- DRITTE WAHL (Niemcy)

Koncert plenerowy: JELONEK & HEY (Tor Kolarski)
Koncert: VOO VOO
Koncert: RAGGAFAYA & PULL THE WIRE (Ładownia)

Wydarzenia 2011:
19. Finał WOŚP (CK)
- KWARTET SMYCZKOWY KONTRA
- ENEJ
- IZRAEL
- GRUPA BĘBNIARSKA COMPARSA
- BRUNO SCHULZ
- KOCHANKOWIE GWIEZDNYCH PRZESTRZENI
- IZRAEL

Koncert: JUNIOR STRESS & SUN EL BAND
Koncert plenerowy: LADY PANK, BEDNAREK-STAR GUARD MUFFIN

Punky Reggae Live 2011
- FARBEN LEHRE
- JELONEK
- RAGGAFAYA
- PULL THE WIRE

Koncert plenerowy: CZESŁAW ŚPIEWA, BETHEL, CARRANTUOHILL
Koncert: ENEJ
Koncert: CLOSTERKELLER
Koncert: CARRANTUOHILL & TANCERZE
Koncert: THE BILL

Wydarzenia 2012:
20. Finał WOŚP (CK, Resursa)
- ABRADAB + ZESPÓŁ
- POPARZENI KAWĄ TRZY
- RAGGAFAYA
- ERIS IS MY HOMEGIRL
- TABU
- BETHEL
- AWROCK
- TREBUNIE TUTKI
- PIOTR BUKARTYK & KRZYŚ KAWAŁKO
- GRUPA BĘBNIARSKA COMPARSA

Koncert: LUXTORPEDA & RUST
Wystawa Zdjęć: ŻYRARDÓW W RYTMIE ROCKA
Koncert: DELL ARTE, IMMORTAL DREAMS, I.O. PROJECT
Koncert: LAO CHE
Koncert: HAPPYSAD
Koncert: GAGA – ZIELONA ŻABKI, PULL THE WIRE
Koncert: MARIKA & SPOKOARMIA
Koncert: POMAGAMY W RYTMIE ROCKA – FORBIDDEN DISTRICT, VASTA< PULL THE WIRE, AWROCK

WYDARZENIA 2013:
21. Finał WOŚP (CK, Resursa)
- ANNA MARIA JOPEK & MAREK NAPIÓRKOWSKI
- PIOTR BUKARTYK & SZAŁBYDAŁCI
- ANNA FABER
- ENEJ
- GOORAL
- BEDNAREK
- CLOCK MACHINE
- HOPE 
- KABANOS
- PAJUJO

Występ: Kabaret ŁOWCY.B

Punky Reggae Live 2013:
- FARBEN LEHRE
- THE ANALOGS
- TABU
- OFFENSYWA

Koncert: MALEO REGGAE ROCKERS
Koncert: RAGGAFAYA, METKA
Koncert: ACID DRINKERS, LOSTBONE
Koncert: THE BILL, METKA, WSZYSCY BYLIŚMY HARCERZAMI

WYDARZENIA 2014:
22. Finał WOŚP (CK, Resursa)
HUNTER
BUDKA SUFLERA
JELONEK
AUDIOFEELS
MATERIA
THESE REIGNING DAYS
CARRANTUOHILL
ŁONA & WEBBER + THE PIMPS
PIERSI

Koncert: BEDNAREK
Koncert: POPARZENI KAWĄ TRZY
Koncert: THE ANALOGS & RUIN CATS

I Festiwal w Rytmie Rocka:
- FARBEN LEHRE (Projekt Punk)
- RAGGAFAYA
- CLOCK MACHINE
- OFFENSYWA
- SKOWYT

Koncert: KABANOS & NIGHT MISTRESS

NADCHODZĄCE WYDARZENIA 2015:
22. Finał WOŚP (CK)
- COMA
- LAO CHE
- BRACIA FIGO FAGOT

(2014/12/31 12:54)
Tak to jest, że łatwo jest kogoś obrzucić g...nem. Potem w postronnych pozostaje wrażenie, że obrzucony śmierdział. I nawet jak wypierze ubranie, to rozniesie się już po świecie wieść, że kiedyś był "ubabrany". Co to zmienia w życiu obrzucającego - nic!!!Co to zmienia w życiu obrzucanego - wszystko!!!Co mają postronni - tanie igrzyska

(2014/12/31 13:54)
Jaki wniosek? Najlepiej nie robić nic a przynajmniej nie wkładać kija w to śmierdzące bo jak ruszysz to.... fetor

(2015/01/02 14:14)
Bardziej mi to przypomina wkładanie kija w szprychy lub w tryby. Ja jestem dumny z faktu, że razem ze swoimi dziećmi od kilku lat braliśmy udział w finale i jestem pewien, że nic nie zostało zmarnowane. Żałuję tylko, że nigdy nie udało nam się dotrzeć na Przystanek Woodstock. Wszystko przed nami :).
Ale jak ktoś ma inne zdanie - jego prawo, tylko oprócz krytyki niech się wykaże podobną działalnością i odrobiną wiedzy na temat rozliczania tego typu działalności.

(2015/01/02 15:24)
Czytałem te wszystkie rewelacje matki kurki i jedno wiem,nie krytykuje on idei pomagania lecz wskazuje niejasności finansowe związane z Owsiakiem.To są sprawy które organy władzy powinny sprawdzić co oczywiście nie znaczy że nie powinno się przeprowadzać zbiórek.Historia zna wiele przypadków gdzie pod fasadą szczytnych celów zaspokajano własne żądze.Ksiądz powiedziałby że każdy człowiek jest grzeszny.

(2015/01/06 18:09)
"Policzcie sobie „kilometrówkę” Owsiaka, który niemal co weekend jedzie ponad 700 km w obie strony do Szadowa-Młyn"

pieprzysz glupoty staw jak zwykle... widziales?? chyba ze jego driverem jestes.... ty wiesz wogole co tam w szadowie sie dzieje? i jakie 700km??? skad? ch** wiesz i tępy jestes, tyle ci powiem... owsiak to tam moze kilka razy w roku jest... a reszty twojego przeklejonego z jakies strony belkotu nie skomentuje nawet bo mi szkoda czasu.

(2015/01/06 21:45)
Chciałbym niniejszym donieść, że ja codziennie dojeżdżam do Józefosławia a wcześniej wiozę syna do domu. Daje mi to przeciętną kilometrówkę 150 km/dzień co daje 750 km/tydzień.
W związku z powyższym nie mogę dłużej ukrywać, że jestem malwersantem, oszustem i złodziejem (to że jestem pijakiem rozumie się samo przez się i nawet mnie nie pytajcie co popalam w samochodzie). Zobowiązuję się przekazać moje pełne dane osobowe właściwym organom.
W ostatnim słowie chciałbym prosić Wysoki Sąd o najniższy wymiar kary.

(2015/01/06 22:20)
poza tym kolejny przyklad "polaczkowatosci" czlowiek pozyskuje mnostwo kasy i to dla innych to juz zazdrosc w nieudacznikach wzbudza... tyle kasy co WOSP zainwestowalo w pomoc ludziom to nasze smieszne panstwo nigdy nie zrobilo.. wez pod uwage ze wielokrotnie WOSP inwestowal kase, ze tak to nazwe, w dziedziny medycyny w ktore panstwo od lat nie wlozylo grosza! nieudacznikom kole w oczy sumy jakie pojawiaja sie w kazdym finale.. mowia ze owsiak kradnie ale te same mungoły juz nie widza jak ich ZUS kroi co miesiac, placa na te emeryturki a gowno z tego bedzie... w tym wypadku jest OK ale owsiak to juz jest be... żenua po prostu.
jakis procent kasy fundacja na pewno konsumuje.. sprawdzil ktos kiedys ile to jest? 50%??? bo to byla by kradziez.. ale 2-3%? to duzo?? porownujac ile i jak drogiego sprzetu WOSP zakupuje dla szpitali i nie tylko.
jedynie o co głąby moga sie przyczepic to ze no WOSP zakupuje sprzet bez przetargow... ale czy faktycznie mozna sie o to czepiac? fundacji nie obowiazuje ustawa o zamowieniach publicznych (i smialo powiem - na szczescie!) a jak chlop wybierze sobie jakas firme i przytuli za to jakas wycieczke albo bańke to co??? nie kradnie pieniedzy fundacji! nie badzcie obłudnikami sami łaszczycie sie na kalendarz czy wino jak dostawca wam oferuje... zal wam tylko ze biznes maly i to tylko winko co? i jedziecie po owsiaku bo chlop pracuje na troche wiekszej kasie? sloma z butow i polaczkowatosc wylazi...

(2015/01/07 08:27)