WOŚP 2014: Coma, Lao Che, Bracia Figo Fagot, Tabu, Dr Misio, Zmaza, Łowcy.Band, Bulbires, Garage Lab

/ 65 odpowiedzi
Ta "KASA" to ok. 0,03% budżetu NFZ. Fundacje przejadają średnio 10-20% dochodów legalnie, a  co do słoika to nikt nie wie, bo na hasło PIT Owsiak dostaje małpiego rozumu i skacze po stołach. Ale główny problem to-dla czego tylko Owsiak?, przecierz jest tyle innych ważniejszych fundacji które muszą ostro tyrać na grosz. A tu media, imprezy, dzieci i licytacje-dla Owsiaka. No chyba że to synuś resortowy!!

(2015/01/07 17:27)

iks
Myślę, że dyskusja z moherowymi gnidami najeżdżającymi na Jurka Owsiaka i WOŚP nie ma najmniejszego sensu.

(2015/01/07 17:49)
Owsiak pozyskuje mnóstwo kasy ale nie zapominajcie że są to pieniądze które ktoś dał z woli serca i nie wolno ich przywłaszczać.Okazuje się że fundacja płaci artystom za koncerty, ale tylko niektórym.Sukces Owsiaka to jednak ciężka praca wolontariuszy,dzieci które w mróz zbierają pieniądze dla fundacji.Boję się co się stanie  w ich głowach jeśli naprawdę się okaże że Owsiak to naciągacz który przy okazji dobroczynności chce się dorobić.Lepiej żeby tak się nie stało.

(2015/01/07 19:28)
Tak jest, popieram Mefisto w całej rozciągłości: ja też się boję co się stanie w ich głowach jak okaże się, że Owsiak zgarnął dla siebie kupę kasy i że za tę ciężko wypracowaną przez wolontariuszy kasę jeździ co tydzień samochodem siedemset kilometrów.
Jeszcze gorzej będzie jak się okaże, że Owsiak zagarnął całą kasę i potem musiał ten cały sprzęt dla szpitali kupować za swoje prywatne. I jeszcze, oszust jeden, nie zapłacił podatku od darowizny!

(2015/01/07 19:35)
zmalinowski ,twoja wiara w kryształowe serce Owsiaka jest wielka.Ja jednak mam wątpliwości po tym co przeczytałem.Srebro i złoto ma swój blask któremu nikt nie może się oprzeć.

(2015/01/07 21:39)
Brawo Mefisto! Jesteś ostatnim człowiekiem na tej planecie, który wierzy w to co inni piszą!

Ja nie wierzę nawet w to co sam piszę.

(2015/01/07 22:27)
3 strony medalu
- akcja wośp od wielu lat bardzo pożyteczna i pomogła wielu  szpitalom, pacjentom, placówkom Służby Zdrowia itd.
-  szemrane sprawy, problemy z rozliczeniem się przez J.Owsiaka, finansowanie Wodstocku-a, i wiele innych wokół tego krążących informacji prawdziwych czy też  nie do końca sprawdzonych, trochę dezawuują tę Wielką niegdyś  Sprawę i przyczyniają się do jej stopniowego wygaszania
- Z  trzeciej strony gdyby wkurzony J. Owsiak powiedział w końcu  Mam już tego Dość!! to  nasz nieudolny System Opieki Medycznej po prostu się załamie i zacznie tam brakować wszystkiego.

(2015/01/07 23:38)
iks - świeta prawda!

taki mundzioł mocher przypierdziela sie do owsiaka ze 2-3 % kasy idzie na cele fundacji a 98% idzie dla ludzi a sam nie widzi zlodziejstwa kleru gdzie 98% zbiorek na tace, za wesela, za bog zaplac, za po koledzie itd itd ... idzie na przezarcie przez te tłuste dupy, idzie na ich samochody i palace... obluda, obluda i jeszcze raz obluda!

nawet jak owsiak maly procent (podkreslam - bo to jest istotne) przeznaczyl na:
- szadowo z ktorego korzysta mnostwo ludzi, przeprowadzane tam sa szkolenia z pierwszej pomocy i wiele innych (poczytajcie sobie)- przystanek woodstok gdzie bawia sie co roku setki tysiecy ludzi, zapraszane sa gwiazdy (jest to chyba najwiekszy festiwal w polsce).
do tego ma jakis dom, czy mieszkanie..
mundzioły mohery zdajcie sobie z tego sprawe ze nawet jak jakas kasa zostala wydana to
po pierwsze: ten dom czy mieszkanie dorabial sie przez 20 lat a nie tak jak politycy w ciagu 4 lat od zera do milionera, 4 wille, lexusy, dzialeczki na mazurach, rodzinka posadki zapewnione i bezczelne okradanie polakow.. politycy nie zamykaja sie w 3-4%..... kradna na potege...po drugie: nie masz pojecia z jakich pieniedzy to bylo i od razu zakladasz ze okrada WOSPpo trzecie: zdaj sobie sprawe ze ponad 95% pieniedzy idzie dla ludzi i zobacz jakie to sa pieniadze i co dzieki temu jest zrobione -znajdz mi druga taka fundacje... przypomne - kosciol odwrotnie 95% przezera na wlasne potrzeby - i ty smiesz zarzucac owsiakowi kradziez??po czwarte: jeszcze kilka lat temu jak dzwoniles po karetke u nas w miescie to przyjezdzala nowoczesna zakupiona przez wosppo piate: po prostu zapyzialy moherze jestes bidokiem, nie masz na leki ale kase do torunia wysylasz i na tace co niedziela sypniesz, masz zapyziala robote i jak widzisz ze ktos obraca takimi pieniedzmi to po prostu zal dupe ci sciska ze komus sie udalo i wszystko robisz aby go udupic, oczernic - aby nie mial lepiej niz ty... i ty smiesz sie nazywac chrzescijaninem?? tego cie ta wiara uczy??

(2015/01/08 08:33)
 Ktoś się jeszcze przypiernicza że znaczna część  zebranej kwoty idzie na koszty organizacyjne akcji, no ba niech ktoś spróbuje zorganizować coś podobnego bez kosztów. Przystanek Wodstock- 8 mln finansowane z WOŚP- koszty szkolenia Instruktorów aby Impreza odbyła się w sposób bezpieczny. Był mój syn na ostatnim i nie zachlał się ani nie zaćpał, wrócił i mówił że świetnie się bawił z Norwegami, także impreza ma charakter międzynarodowy i przyczynia się do  Promocji naszego Kraju. Mohery jak mówisz Kacpersky ale to nie tylko mohery, wielu jest takich co  to dla nich wszystko co nowe i nieznane to be. Kacpersky ale po co szermierzysz odbijając piłeczkę, jakiś brak argumentów że jak powiedzieli coś niepochlebnego o wośp to ty rozpoczynasz agresywny atak na kościół? Każdy ma prawo do swoich poglądów nawet tych najbardziej głupich. Zapalczywych, zatwardziałych moherów i lemingów nie przekonasz, to po prostu taki typ ludzi.
 konkludując jak się komuś nie podoba wośp niech nie daje ale niech nie niweczy ciężkiej pracy ogromnej armii wolontariuszy którzy jednak robią coś pożytecznego.

(2015/01/08 09:08)
Wiadomo, że wolontariusze działają z potrzeby serca, chęci pomocy.
A mam wrażenie, że Owsiak atakiem agresji i wściekłości na pytania dotyczące transparentności przepływów finansów sam niszczy zaufanie do WOŚP. W końcu WOŚP to chyba nie jest swięta krowa i może dokumentami zamknąć dyskusję. A sami wiemy jaki wyrok wydany był w procesie  Owsiak vs matka kurka.

(2015/01/08 10:21)
valjean, a może zamknąć dyskusję, obawiam się że nie  i w tym cały szkopuł bo gdyby tak było to jako niegłupi facet na pewno by już to zrobił?. No i te napady agresji na pytania o rozliczenia, faktury itp.  też nie najlepiej świadczą, dla ludzi którzy chcą tak myśleć są tylko potwierdzeniem że przy okazji wielkich szumnych haseł ktoś kogoś robi w bambuko. I tak jak ten prymitywny Kacpersky skoro wie że jest to szyte grubymi nićmi i cała sprawa śmierdzi to uderza w kościół bo tak najłatwiej się bronić agresją, tzw. paradoks kłamcy kiedy złodziej ukradł i krzyczy " Łapać złodzieja" zwykły trick dla odwrócenia uwagi.
Akcja się rozszerza i jak widać, licho nie śpi.

(2015/01/08 11:50)
Popieram Cię w całęj rozciągłości, Deluxe!
Owsiak powinien przecież zamknąć dyskusję i na każde pytania odpowiadać czytając sprawozdanie finansowe!
Cała sprawa śmierdzi - też się z Tobą zgadzam.
A sprawozdania finansowe, które Wielka Orkiestra publikuje to jest wszystko jedna wielka SIEMA!

http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/files/Sprawozdania2013-calosc.pdf

(2015/01/08 13:29)
 Nie należę  już jak wiecie ani do przeciwników wośp ani też zbytnio się nie zachwycam tym, ani też nie przeszkadza mi Wodstock, fajna impreza. Mimo to uważam że ci ludzie którzy dają datki a tym bardziej Wolontariusze którzy angażują się w akcję i poświecają swój czas i siły maja prawo do transparentności finansów, wydatków, kosztów tego przedsięwzięcia

(2015/01/08 13:40)
Deluxe, czy Ty masz problem z przeglądarką? Wszak umieściłem link do pełnego sprawozdania za 2013 rok. Jak chcesz to możesz to obejrzeć za lata poprzednie.
Jak masz problem, to przejrzymy je razem.

(2015/01/08 14:29)
Ale tu nie chodzi o to żeby odkryć przestępstwo podatkowe czy nielegalny wypływ kasy. WOŚP jest zgodny z literą prawa. Tu chodzi o, etyczne bądź nie, zarządzanie finansami, które jest ukrywane przed społeczeństwem. Sposób wydatkowania zebranych pieniedzy jest legalny, ale może podlegać moralnej ocenie sporej liczby osób kwestujących i w tym tkwi szkopuł. Już wyszło, że Jurek charytatywny nie jest, zrobił z tego sobie i nie tylko rewelacyjny biznes. Kiedy ktoś rzuci tekst "jak nie dajesz do puszki to siedź cicho, bo nie z twoich pieniędzy to się odbywa", to krew mnie zalewa, bo  ten ktoś nie ma świadomości, że za imprezy WOŚP (koncerty, światełka itp) płacą zdołowane finansowo samorządy czyli pośrednio topiona jest kasa każdego podatnika.

Król jest nagi, co przestępstwem nie jest.

(2015/01/08 15:00)
Tamuj krew bo portal zalewasz.
Czy generalnie chodzi Ci nie o to, czy Owsiak oszukuje i kradnie, tylko o to, że przez cały rok pracuje dla Fundacji i do tego bierze za to pieniądze?
Rozumiem, że nie chodzi Ci o to, czy ta akurat Fundacja robi to bardziej czy mniej efektywnie niż inne? Czy taki Caritas na przykład ma większy czy mniejszy procent kosztów administracyjnych?
Rozumiem, że nie chodzi Ci też o to, że Wielka Orkiestra ma złe cele i to co robi jest złe?

Czy znasz kogoś kto każe jakiemuś samorządowi robić cokolwiek dla Wielkiej Orkiestry? 

(2015/01/08 15:14)
Napisałem, że WOŚP ma dokumenty w porządku. To po kiego grzyba piszesz o kradzieżach i oszustwach Owsiaka, jego pracy itp. Jak chcesz ten temat drążyć proszę bardzo, ale ja ci nie pomogę.

Nasuwa się tylko pytanie: - Po co Owsiak zachowuje tak się niezrozumiale. Dokumentami uciąłby sprawę, a tak tylko mnoży wątpliwosci

(2015/01/08 20:45)
Nasuwa się pytanie Valjean: czy Ty przeczytałeś sprawozdanie Wielkiej Orkiestry za 2013 rok?
Czekaj, czekaj, nie odpowiadaj... daj innym zgadnąć!

Jakby Ci Owsiakowie wywalili na stół komplet dokumentów Fundacji z ostatnich 15 lat to przeczytałbyś?
Czekaj, czekaj, nie odpowiadaj... daj innym zgadnąć!

Jeden dziennikarz dostał 3-stronnicowy dokument z 2002 roku. Przeczytał z niego... 1 stronę!

Valjean, ja Cię proszę, Wal Żan albo Nie Wal, ale nie ściemniaj, że ty masz jakieś wątpliwości. Ty po prostu z góry wiesz kto jest po dobrej stronie a kto po niedobrej. Valjean, po co mamy się oszukiwać? Przecież tu nie chodzi o żadną prawdę, prawda że prawda? 

(2015/01/08 23:19)
 Normalna sprawa komuś tam się to podoba, innym nie i jak chcesz daj a jak nie chcesz to nie daj. A to i słyszałem takie rozmowy starszych kobiet, " Gdybym wiedziała że to idzie na Woodstock to grosza bym nie dała do puszki", no i o to chodzi bo zbiórka była na leczenie dzieci, a kto nie kocha dzieci, a skoro znaczna część kwoty jednak nie jest przeznaczona  dla chorych dzieci  lecz na inne cele to mamy jawne oszustwo.
 zmalinowski czytałem sprawozdanie, wg. ciebie jest ono tak super dobre? Bo dla mnie o kant tyłka potłuc, ble ble ble, kwoty z sufitu poestawiane i ogólnikowy wykaz zakupionych towarów i usług, wcale się nie dziwię że takiego sprawozdania się czepiają.

(2015/01/08 23:53)
wasze teksty to dokladny obrazek jarka z pisu:  "mam jakies papiery" "10 stronicowy dokument" "oswiak kradnie" "mam na to swiadkow" "znam kolege ktory ma znajomego co podobno slyszal.."
powiedz cos konkretnego: co ukradl? ile ukradl? komu? kiedy? pokaz na to niezbite dowody, liczby, a przynajmniej wyrok sadu...
twoj ojciec ksiedzem jest, ze tak jedziesz po owsiaku?

(2015/01/09 08:21)
Zgadzam się z Tobą w dużej części Deluxe. Też słucham co mówią starsze kobiety i wiem, ze nasze Babcie ciągle żyją jeszcze starymi sprawami. Więc chyba nie uda Ci się ich przekonać, że Przystanek Woodstock nie jest finansowany ze składek na Wielką Orkiestrę. Wiem, że nie możesz się pogodzić z tym, że one tak mówią ale jakoś wytrzymaj Brachu! Bądź silny!

Trudno mi się nie zgodzić z Twoją, tak profesjonalną opinią na temat sprawozdania Fundacji. Używasz tak fachowych określeń jak "o kant tyłka potłuc", "bla, bla, bla", że widać od razu, że tematyka analiz sprawozdań i raportów to jest po prostu Twój zawód. A jak mógłbym nie zgodzić się z zawodowcem?

Natomiast w końcówce troszeczkę przesadziłeś. I ja i Ty wiemy przecież dla Wszystkich, że te liczby Owsiak z gilami wyciąga z nosa i fałszuje rachunkowość w sposób niewyobrażalny, ale mów to tak trochę ciszej bo Valjean się na Ciebie obrazi! On przecież wciąż jest przekonany, że Owsiak ma papiery w porządku i nie możemy chłopa tak dołować. A ponadto - co będzie jak się dowie Ministerrstwo Finansów? Przecież ono nadzoruje organiacje pożytku publicznego a jak się wyda, że Owsiak tak wykiwał MF, że nawet się nie zorientowali, że wstawił cyfry z sufitu to się wkurzą i jeszcze gotowi są nam wszystkim podatki podnieść...

Więc Cicho Sza! Ja i Ty wiemy, że Owsiak to złodziej ale wiesz, dbajmy o serce Valjeana...

(2015/01/09 09:31)
 Kacpersky ty wogóle umiesz czytać ze zrozumieniem? Nikt nie pisze że ukradł tylko że pojawiają się rozbieżności i nieścisłości, albo to że  wielu ludzi nie daje datków chociaż sa przekonani o słuszności  samej idei WOŚP ale nie zamierzają wspierać innych celów np. festiwalu Woodstock, mają do  tego prawo. Swoje chamstwo zabierz do swojej wsi jak bedziesz wracał z pracy i przestań obrażać

(2015/01/09 09:42)
Jesteś Deluxe! Kocham Cię!
Uwielbiam ludzi, którzy mówią "swoje chamstwo zabierz do swojej wsi"!

Mogę sobie zrobić koszulkę z tym blockquoteem?

(2015/01/09 09:54)
Tak zrobię!

Uwielbiam nieskończone pętle. Więc imponuje mi człowiek, który w jednym zdaniu zarzuca innym chamstwo oraz pokazuje własne chamstwo jednocześnie. Mistrz!

Podpiszę "Deluxe - ostatni człowiek, który twierdzi, że Przystanek Woodstock jest finansowany ze składek na WOŚP".

(2015/01/09 10:14)