Wstyd dla miasta, gminy i powiatu !!!

/ 64 odpowiedzi / 2 zdjęć

Sochaczew jest jednym z najstarszych miast mazowieckich i był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego !? Dumnie brzmi prawda?

Wg danych z dnia 05.04.2013 miasto o powierzchni 26,19 km kw. dziś liczy 37 505 mieszkańców (ponad 2 tysiące mniej ludzi w stosunku do roku 1995?? 39708 mieszkańców). W mieście jest 5 parafii rzymskokatolickich i 3 zbory innych wyznań – sumując to jakby 8 różnych budynków sakralnych mniejszych lub większych. Wg danych z wikipedii w dziale „gospodarka” dot. naszego miasta na tym samym obszarze miasta znajduje się raptem  lub również 8 (ośmiu) większych pracodawców w okolicach Sochaczewa:

przemysł chemiczny: Boryszew ERG S.A., Uponor Polska Sp. z o.o., przemysł spożywczy: Mars Polska Sp. z o.o. produkcja ceramiki budowlanej: PCB Plecewice S.A. przemysł kosmetyczny: Verona Products Professional Sp. z o.o. przemysł budowlano-konstrukcyjny: Energop Sp. z o.o. Sarens-Polska Sp. z o.o. (baza żurawi i specjalistycznych zestawów transportowych), Prologis Park Sochaczew (centrum magazynowo-dystrybucyjne) zajmuje się logistyką)

Zauważcie drodzy krajanie że większość „pracodawców” to „zoo”, czyli krótko mówiąc są to najczęściej zatrudniacze taniej siły roboczej na umowę śmieciową, najczęściej rotowanej co 3 miesiące – wystarczy poczytać ogłoszenia „dam pracę”! W sumie to się nie ma co dziwić, że spółki „zoo” zatrudniają na śmieciówki, jak niby (dawniej tak o nich mówiono) „państwowe bo budżetowe zakłady podległe miastu i powiatowi zatrudniają także na śmieciówki lub po drugiej umowie o pracę na czas określony nie podpisują kolejnej i zapraszają za miesiąc, a wszyscy wiemy co z tym się wiąże!

Doszło nam jeszcze ostatnio OBI, Tesco, McD.., i jakieś inne sklepiki, krótko nazwijmy to „centrum handlowe”, ale kto głównie kosi na tym kasę? Nie, nie, nie pracownicy tam ciezko pracujący na umowy zlecenia, lecz właściciele Agencji Pracy niewolniczej !

Ale w tym mieście widocznie tak musi być ! by jednostki z układów zasiadające w tzw. „ radach nadzorczych” mogli zarabiać nie 1500 brutto lub 5 zł/ godz. a  razy kilka te kwoty bądź by „elity” władz miejskich, gminnych czy powiatowych rozbudowywały zarządy (patrz kolejny wysoko opłacany stały członek zarządu powiatowego) i etaty urzędnicze płatne po kilka tysięcy złotych, glównie dla zwiększenia wypłat nazywane „specjalista”,  „młodszy inspektor”, „ inspektor”, „kierownik”, „dyrektor”, „naczelnik” i ich pochodne. Mie zaznaczam tu żadnej z władz, wystarczy podreptać po urzędach,  a widać kto i jak pracuje (w jednym z urzędów śliczna młoda Pani, w obcisłych spodniach biega co jakiś czas z czajnikiem by starsze urzędniczki mogły kolejną kawkę lub herbatkę wypić)  za nasze podatki, komu nie chce się pracować i zepchnął pracę na jakieś agencje, kto woli by prywatna firma zajmowała się docelowo sprawami miasta, gminy i powiatu itp. itd.

Skąd po Świętach u mnie takie przemyślenia ? ano stąd:

http://praca.wp.pl/title,Najbiedniejsza-miejscowosc-w-Polsce,wid,16286446,wiadomosc.html

„…………..Najbiedniejszą miejscowością w naszym kraju są Pieszyce w woj. dolnośląskim. Średni roczny dochód tej gminy, liczony na jednego mieszkańca to jedynie 1590 złotych. Podobnie jest w Luboniu (woj. wielkopolskie). Tu średnia pensja wynosi około 1700 złotych. W tym niechlubnym rankingu trzeba jeszcze wymienić Pabianice w woj. łódzkim, Świdnik, Kraśnik i Hrubieszów w woj. lubelskim, Kowary i Zgorzelec w woj. dolnośląskim i Sochaczew w woj. mazowieckim. W każdym z tych powiatów średnia pensja nie przekracza 2 tys. złotych brutto…….”

GRATULUJĘ WŁADZOM OD KILKUNASTU LAT ZASIADAJĄCYM NA STOŁKACH WŁADZ ROŻNYCH SZCZEBLI I UDAJĄCYM DBAŁOŚĆ O LOKALNĄ SPOLECZNOŚĆ – macie w głębokim poważaniu ludzi, a młodych swoim postępowaniem wręcz zmuszacie młodych do ucieczki z zabagnionego miasta. POWINNIŚMY WYMIENIĆ 150% KADR ZARZĄDZJĄCYCH MIASTEM I POWIATEM , A JAK TRZEBA TO I GMINY, bezwzględnie są potrzebne zmiany bo te elity dbają tylko o siebie nawzajem.

Dzień dobry ! Eh "facet.." chyba BARDZO NIEWYGODNY wątek zacząłeś na forum, chyba, raczej na pewno ! Podjąłeś temat nie nieudolności władz obecnych wszystkich ważnych dla mieszkańców miasta i okolic (czyt. powiatu), ale nieudolności władz praktycznie już od 1996 roku kiedy zaczęły się ucieczki młodych z miasta. To tylko dowodzi tezy , że władze poprzednie zamiast interesować się społeczeństwem interesowały się układem kolesiosko - stowarzyszeniowo - związkowo - finansowo - partyjnym. Kolejny dowód , że nieistotne były i jak widać są kompetencje, wiedza itp., a przynależność do ściśle  określonej kasty.

To jak z tymi tzw. "zamkniętymi zawodami" - BOJĄ SIE OGÓLNEJ DOSTĘPNOŚCI BO ZA DUŻO MAJĄ BRUDU POD PAZNOKCIAMI, ZA DUZO SMRODU JEST ZA TYMI ZAMKNIĘTYMI DLA OGÓŁU DRZWIAMI, ZA DUZO ZŁEGO UJRZAŁOBY ŚWIATŁO DZIENNE GDYBY NAGLE DO TYCH ZAWODOW WESZLI LUDZIE Z PROSTYCH , UCZCIWYCH DOMÓW, GDZIE GŁÓWNYMI WARTOŚCIAMI SĄ HONOR I UCZCIWOŚĆ, nie tylko mamona. Ostatnio mam dziwne odczucia słuchając i oglądając TV, - platforma antyobywatelska tak straszy nas PiS'em , że jak nigdy nie głosowałem na PiS tak teraz mam coraz większą chęć ? straszą nas rozliczeniami , sądami itp. , ja czego mam się bać ? nigdy niczego nie ukradłem, nie zabiłem nikogo, więc czego mam się bać ??

Tu też nas pan Przemysław drugą kadencją Osieckiego straszy, ale czy on zrobi coś lepszego? jest po stronie tych właśnie rządzących od nastu lat naszym powiatem i miastem, czyżby chciał przejąć stołek burmistrza i zapewnić im dalsze lata dobroci państwowego - budżetowego dobrobytu ? Nie wiem, ale pomimo iż nie mam już daawno 30 lat życia to uważam , że PRZYJDZIE ROK 2014 ZA KILKA DNI - ROK WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH I POWINIEN TO BYĆ ROK TITANICA DLA RZĄDZĄCYCH OD LAT NASZĄ OKOLICĄ, CZAS DAĆ SZANSĘ INNYM , MĄDRYM, WYKSZTAŁCONYM może nie zawsze i wszędzie wykształcenie gra główną rolę, DOŚWIADCZONYM, KOMPETENTNYM I SPOZA UKŁADÓW  kolesiosko - stowarzyszeniowo - związkowo - finansowo - partyjnym. Mamy wybory w jednomandatowych okręgach wyborczych , wreszcie mój glos idzie na tego na kogo oddam nie na 1-go z listy partyjnej, nie tylko mój glos, kochani otwórzmy oczy, przemyślmy, przemyślmy, czy dalej chcemy mieć zasiedziałych urzędasów widzących własny czubek nosa , czy coś trzeba zmienić  ? Czy pozwolimy dalej na naszym podwórku robić nas w jajeczko ? Może czas walnąć pięścią w stół i nie pozwolić zarządzać nami ludziom podrabiającym podpisy i ich popierających ? Jak my w wyborach tego nie zmienimy to z 37 tyś w Sochaczewie zostanie 17 za kolejne 10 lat !! a może o to chodzi rządzącym w latach 1996-2012 ?

Do siego 2014 roku życzę forumowiczkom i forumowiczom oraz administracji esochaczew !!! 

(2013/12/28 09:23)
boloyang
PRZYJDZIE ROK 2014 ZA KILKA DNI - ROK WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH I POWINIEN TO BYĆ ROK TITANICA DLA RZĄDZĄCYCH OD LAT NASZĄ OKOLICĄ, CZAS DAĆ SZANSĘ INNYM , MĄDRYM, WYKSZTAŁCONYM może nie zawsze i wszędzie wykształcenie gra główną rolę, DOŚWIADCZONYM, KOMPETENTNYM I SPOZA UKŁADÓW  kolesiosko - stowarzyszeniowo - związkowo - finansowo - partyjnym. 
Zgadzam się z Tobą , ale trzeba dodać aby wypełnić lukę , aby pominąć w wyborach i Tych , którzy z taką perfidją zatrudniają w Urzędzie Miasta oraz zakładach budżetowych i spółkach swoich kolesi a także tych którym trzeba oddać to coś za ich głos i poparcie w ostatnich wyborach . Niech Sochaczewem rządzą ludzie z głową ale także z doświadczeniem a nie byli gracze którzy wykształcenie zdobyli w wieku 50-ciu lat, a dodatkowo nie mieszkają w Sochaczewie a więc i zainteresowanie ich tym miastem równe jest zeru. Też jestem za pozbyciem się tej władzy w nadchodzących wyborach samorządowych . Jestem przekonany ,że ten ROK 2014 przyniesie Nam mieszkańcom same dobre zmiany , i nie będziemy mieli już do czynienia tylko z zadłużaniem miasta oraz z wypuszczaniem nowych obligacji , które pogrążają miasto . A tak nawiasem znasz takich nie powiązanych siedzących na stołkach , bo ja nie.

(2013/12/28 12:54)
 JESTEM ZA ....

(2013/12/28 14:30)

bardzo to przykre , niestety

to nie tylko polityka obecnego burmistrza się to tego przyczyniła , może pan Jerzy się wypowie w tym temacie , ciekaw jestem ilu inwestorów udało się pozyskać dzięki polityce urzedu miasta z lat(8 lat) kiedy władali miastem razem z panem Czubackim.

Osiecki tylko kontynuuje to dzieło z ogromnymi sukcesami.

novjan

(2013/12/29 15:37)
Panie Novjan, przez osiem lat staraliśmy się jak najlepiej realizować poniższe ustawowe zadania gminne. Nie obiecywaliśmy ściągnięcia do miasta inwestorów, bo miasto nie miało terenów inwestycyjnych. Natomiast w ramach kompetencji i możliwości staraliśmy się sprzyjać rozwojowi gospodarczemu miasta poprzez rozbudowę infrastruktury i planowanie przestrzenne. W gminie wprowadzono również projakościowe procedury sprawnej obsługi inwestorów, czego potwierdzeniem były wyróżnienia "Gmina Fair Play" oraz dobre relacje z funkcjonującymi inwestorami. Wielu inwestorów zatrzymało się w Gminie Sochaczew, bo tam znajdują się tereny inwestycyjne. W mieście funkcjonowali głównie mali i średni inwestorzy, których ewidencję prowadził odpowiedni referat. Szczegółowych odpowiedzi nie jestem w stanie udzielić, bo nie mam dostępu do danych źródłowych. Proszę też nie zapominać, że w tym czasie odpowiadałem za pion spraw społecznych w mieście, a nie gospodarczych.Proszę rozliczać z obiecanek ściągnięcia inwestorów do miasta tych, którzy to populistycznie obiecali. 

Zadania własne obejmują sprawy:

• ładu przestrzennego, gospodarki nieruchomościami, ochrony środowiska i przyrody oraz gospodarki wodnej,
  • gminnych dróg, ulic, mostów, placów oraz organizacji ruchu drogowego,
  • wodociągów i zaopatrzenia w wodę, kanalizacji, usuwania i oczyszczania ścieków komunalnych, utrzymaniu czystości i porządku oraz urządzeń sanitarnych, wysypisk i unieszkodliwiania odpadków komunalnych, zaopatrzenia w energię elektryczną i cieplną oraz gaz,
  • lokalnego transportu zbiorowego,
  • ochrony zdrowia,
  • pomocy społecznej, w tym ośrodków i zakładów opiekuńczych,
  • gminnego budownictwa mieszkaniowego,
  • edukacji publicznej,
  • kultury, w tym bibliotek gminnych i innych instytucji kultury oraz ochrony zabytków i opieki nad zabytkami,
  • kultury fizycznej i turystyki, w tym terenów rekreacyjnych i urządzeń sportowych,
  • targowisk i hal targowych,
  • zieleni gminnej i zadrzewień,
  • cmentarzy gminnych,
  • porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli oraz ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej, w tym wyposażenia i utrzymania gminnego magazynu przeciwpowodziowego,
  • utrzymania gminnych obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz obiektów administracyjnych,
  • polityki prorodzinnej, w tym zapewnienia kobietom w ciąży opieki socjalnej, medycznej i prawnej,
  • wspierania i upowszechniania idei samorządowej,
  • promocji gminy,
  • współpracy z organizacjami pozarządowymi,
  • współpracy ze społecznościami lokalnymi i regionalnymi innych państw.

(2013/12/29 18:29)

Witam

Po prostu mamy gówniane władze samorządowe, byłe i obecne.

Już wiele razy pisałem że całą tą grandę trzeba załadować na taczki i do Bzury. Niech g.. do morza płynie.

Pozd

Daniel

(2013/12/29 18:53)
Panie Danielu, czas skończyć ze starymi przyzwyczajeniami. Teraz mamy już w Sochaczewie nowoczesną oczyszczalnię. Bzura ma być czysta! 

(2013/12/29 19:13)
to jakie to by musiały być duże te taczki by nie jeździć kilka razy a na raz wszystkich załadować i wywieźć.

(2013/12/29 19:47)

"Proszę też nie zapominać, że w tym czasie odpowiadałem za pion spraw społecznych w mieście, a nie gospodarczych"

Panie Jerzy dziękuje za odpowiedz, proszę mi przypomnieć kto odpowiadał za sprawy gospodarcze za Waszej kadencji?

"W gminie wprowadzono również projakościowe procedury sprawnej obsługi inwestorów, czego potwierdzeniem były wyróżnienia "Gmina Fair Play"

a czy były jakieś bardziej wymierne/namacalne korzyści z tego wyróżnienia oprócz dobrych relacji z podmiotami które już istniały?

novjan

(2013/12/29 22:41)
Panie NovJan, nie ważne kto wówczas nadzorował sprawy gospodarcze. Te osoby nie są blogerami i nie biorą udziału w dyskusjach na forum, więc i tak nie odpowiedzą na Pańskie pytania o szczegóły.Jeśli napiszę, że były wymierne korzyści, to też Pan nie da wiary.Mimo krytyki, której genezę jestem w stanie zrozumieć, bo nie wszyscy byli wystarczająco poinformowani o zachodzących w mieście zmianach, nie wstydzę się dokonań ekipy w której funkcjonowałem. Z perspektywy ostatnich 3 lat widać, że nie zmarnowaliśmy szansy w poprzednich dwóch kadencjach na pozytywne zmiany w mieście. Zawsze można więcej, lepiej, ale dawaliśmy radę. 

(2013/12/29 23:10)

Nie, nie Panie Jerzy Pan niczego nie żałuje !  Wam się powodzi zarąbiście, pensyjki po 10 tysięcy złotych, odprawy po 4 latach kadencji, powołanie na ponowna kadencję ponowne odprawy szkolenia za podatki mieszkańców itp. itd.

Jak było ba jest tak wspaniale to skąd się to wzięło ??: http://praca.wp.pl/title,Najbiedniejsza-miejscowosc-w-Polsce,wid,16286446,wiadomosc.html

Najbiedniejszą miejscowością w naszym kraju są Pieszyce w woj. dolnośląskim. Średni roczny dochód tej gminy, liczony na jednego mieszkańca to jedynie 1590 złotych. Podobnie jest w Luboniu (woj. wielkopolskie). Tu średnia pensja wynosi około 1700 złotych. W tym niechlubnym rankingu trzeba jeszcze wymienić Pabianice w woj. łódzkim, Świdnik, Kraśnik i Hrubieszów w woj. lubelskim, Kowary i Zgorzelec w woj. dolnośląskim i Sochaczew w woj. mazowieckim. W każdym z tych powiatów średnia pensja nie przekracza 2 tys. złotych brutto. 

Może winni są mieszkańcy bo im się robić nie chce ? może młodzież bo ucieka z bagna którym się dzięki Wam staje nasze miasto ?

Pan zerknie na wykresik liczebności ludności w Sochaczewie 1995 - 2010  - http://pl.wikipedia.org/wiki/Sochaczew - w tym jest 8 lat Waszych rządów  czyli ponad połowa czasu. Fajnie się musi żyć udając że wszystko jest cacy, tylko jak Wy możecie na siebie w lustrze patrzeć? Na zakupach nikogo z Was w Sochaczewie też nie widać , widocznie zakupy wolicie w Wa-wie robić?

(2013/12/29 23:59)
Inwestorów mamy ,skutecznie zmniejszają zarobki i zatrudnienie.Przykład za którym idą wszystkie sieci handlu nowoczesnego TESCO -sami sobie kupujemy,sami jesteśmy kasjerami ,były to jedyne miejsca pracy (na kasie),które dawali .(na jedno zatrudnione ,cztery stracone w handlu tradycyjnym -cieszmy się było 1200 teraz kasa samoobsługowa)Drugi aspekt inwestycji w naszym Mieście :nietylko problemem jest Burmistrz ,Radni tej czy innej kadencji.Nie ma możliwości przebić się przez ścianę niechęci urzędników zasiedziałych w murach Magistratu ,ich " wizja" Sochaczewa blokuje wszystkich potencjalnych Inwestorów.Temat jest znacznie trudniejszy,mamy do czynienia z sukcesywnym ,odbieraniem rynku,obiedzaniem przez korporacje społeczeństw nie tylko Polski.Rynek Sochaczewski jak i krajowy rozwijały małe podmioty wyniszczone .Opierały się na inwestycjach w regionie zamieszkania,pochodzenia.Nieliczcie na dobrych wójków z tzw.zachodu ,oni jak każdy korporacyjny twór jeśli zwęszą interes,to bez specjalnych zachęt pojawią się i pochłoną dany rynek ,poczym bez odrobiny sentymętu i przywiązania miejscowego odejdą i zostawią po sobie ruinę rynku dla miejscowych.

(2013/12/30 09:15)
Panie boloyang, proszę się tak nie egzaltować. Na mnie też ta informacja robi wrażenie, ale czy jest ona zaczerpnięta z wiarygodnego źródła? Pisze Pan: "Wam się powodzi zarąbiście, pensyjki po 10 tysięcy złotych, odprawy po 4 latach kadencji, powołanie na ponowna kadencję ponowne odprawy szkolenia za podatki mieszkańców itp. itd". Gdzieś dzwonią, ale jest Pan daleki od prawdy. Nikt z tych "przywilejów" nie skorzysta bez zgody mieszkańców. Proszę się o te względy postarać, a będzie Pan podlegał tym samym regulacjom, wynikającym z przepisów, a nie czyjegoś widzi mi się.Pan wie swoje, ale jeśli ludzie budują się poza miastem szukając spokoju, to jest to trend europejski. Z pewnością nie przesądzają o tym wyższe koszty życia w mieście, aczkolwiek nie są one w dłuższej perspektywie bez znaczenia.

(2013/12/30 11:39)
Jerzyk2205,

Powyżej pisze Pan jak typowy oderwany od rzeczywistości polityk.

Czy ktoś nas mieszkańców pytał o zgodę na podwyżki dla radnych, burmistrza itd.
Czy ktoś nas pytał o dodatkowe stanowisko w radzie starostwa, o stanowisko rzecznika wodociągów. O powoływanie na dyrektora wydziału komunikacji człowieka, który nie ma o tym zielonego pojęcia, czy wybór dyrektora sportu w starostwie, człowieka który wie że jest coś takiego jak sport, ale sam nigdy niczego nie zorganizował o uprawianiu sportu już nie wspomnę.
Wyżej wymienieni ludzie otrzymali stanowiska tylko dlatego że są ludżmi swoich partii, dla których na siłę szuka się stanowisk jak i również dla ich żon, braci, ciotek itd.

PS. Jeszcze wyżej pisze Pan o czystości rzeki Bzury, proszę się przejść wzdłuż brzegu rzeki od boryszewa do chodakowa a zobaczy Pan ile osób nielegalnie odprowadza ścieki bezpośrednio do rzeki.

(2013/12/30 12:31)
Zawsze podkreśla Pan ,że wagę konkretów,proszę policzyć sobie koszty o których Pan pisze i je zestawić.Będzie Pan mocno zdziwiony.(pod.od nier.pod ziałalność polecam jako koszmar)

(2013/12/30 12:36)
Panie Novjan, przez osiem lat staraliśmy się jak najlepiej realizować poniższe ustawowe zadania gminne. Nie obiecywaliśmy ściągnięcia do miasta inwestorów, bo miasto nie miało terenów inwestycyjnych. Natomiast w ramach kompetencji i możliwości staraliśmy się sprzyjać rozwojowi gospodarczemu miasta poprzez rozbudowę infrastruktury i planowanie przestrzenne. W gminie wprowadzono również projakościowe procedury sprawnej obsługi inwestorów, czego potwierdzeniem były wyróżnienia "Gmina Fair Play" oraz dobre relacje z funkcjonującymi inwestorami. Wielu inwestorów zatrzymało się w Gminie Sochaczew, bo tam znajdują się tereny inwestycyjne. W mieście funkcjonowali głównie mali i średni inwestorzy, których ewidencję prowadził odpowiedni referat.

Panie Jerzy, jakby Pan nie pisał to czy po 4-ch latach czy po kolejnych 4-ch Pan Osiecki, czy Pan obecny wójt, czy  starosta także mogą nam napisać „…przez (4 lata) 8 lat staraliśmy się jak najlepiej realizować ustawowe zadania miasta, gminy lub powiatu. Nie obiecywaliśmy ściągnięcia do miasta wielkich inwestorów, bo miasto nie miało wielkich terenów inwestycyjnych. Natomiast w ramach kompetencji i możliwości staraliśmy się sprzyjać rozwojowi gospodarczemu miasta poprzez rozbudowę infrastruktury i planowanie przestrzenne….” – tylko co z tego bałwochwalczego bełkotu ma przysłowiowy „Kowalski”?  co on ma się Pana pytam? Jaki jest efekt wymierny czyli czy Pani „X” lub Pana „Y” mają pełniejsze portfele  oraz czy mieszkańcy głównie ci młodzi bez stażu pracy mają szansę na podjęcie pracy na umowę o pracę, krótko czy mają szansę na stabilizację życia co powoduje zakładanie rodzin, „produkcję” potomstwa , a co za tym nie tylko idzie ale biegnie - lokalny rozwój.

Mówi się już głośno w mieście, że bez układów nikt w Sochaczewie godnej i normalnej pracy nie dostanie, mówię tu np. o stanowisku magazyniera na umowę o pracę tzw. na czas nieokreślony z odprowadzonymi wszystkimi składkami. Pozwolono by jakieś agencje pracy niewolniczej zostały założone i myślę że często dotowane jak PUP-y?! Z efektem prac samorządów jaki mamy w obecnej sytuacji Sochaczewa – ucieczki młodych ludzi z miasta poradziłby sobie każdy ! tak każdy,  nawet z wykształceniem zawodowym umiejący dodawać, odejmować, mnożyć i dzielić. Do tego nie trzeba szkół i kursów za społeczną kasiorę by rujnować i wyprzedawać. Pan nam wciska słodkie ble ble nic lub nie wiele znaczące ble, ble, a Pana obecny kolega Wasz kandydat na burmistrza Pan Gaik pluje po obecnej władzy w mieście, szczuje społeczeństwo przeciw UM, pomimo , iż w  jego opisach widnieją buńczuczne słowa – „W swoich działaniach wspiera lokalną przedsiębiorczość oraz działa na rzecz zacieśnienia współpracy samorządów różnych szczebli. Jest jednym z pomysłodawców i założycieli Stowarzyszenia Przyjazne Miasto Sochaczew”, w drugim „Gdy obejmowałem Mandat Radnego, pewien człowiek powiedział mi, „…pamiętaj, chodnik jest bezpartyjny…” i tej myśli trzymam się w swojej codziennej samorządowej pracyMoże i lokalnych biznesmenów wspiera bo jak tu szmalowym w 4-litery nie włazić po paluszku bez wazeliny, a jeżeli chodzi o „…działa na rzecz zacieśnienia współpracy samorządów różnych szczebli…” to wystarczy poczytać wpisy na forum, pooglądać filmiki, a wszystko to jakże wspierające i zacieśniające w/w współpracę, ale chyba z diabłem, bo nie z ludźmi. Obłuda, obłuda, obłuda.  Ludzie mają wiedzę , znają się i ze sobą rozmawiają - zapytajcie Pana Przemysława G. gdzie są dziś ludzie którzy pomagali mu wygrać wybory w platformie/w roku 2011. Ja już wiem, Pan Panie Jerzy jest jak widzę po pańskich wpisach tu na forum osobą dość taktowną , ale jednak jak większość lokalnych „działaczy” karmi Pan nas obywateli pustymi hasłami, sloganami i tak na serio nic nie znaczącymi słowami.

Popieram Pana „….yang’a” – „PRZYJDZIE ROK 2014 ZA KILKA DNI - ROK WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH I POWINIEN TO BYĆ ROK TITANICA DLA RZĄDZĄCYCH OD LAT NASZĄ OKOLICĄ, CZAS DAĆ SZANSĘ INNYM , MĄDRYM, WYKSZTAŁCONYM może nie zawsze i wszędzie wykształcenie gra główną rolę, DOŚWIADCZONYM, KOMPETENTNYM I SPOZA UKŁADÓW  kolesiosko - stowarzyszeniowo - związkowo - finansowo – partyjnymi”. Panie „maczetaostra”, ja widzę tych spoza układzików i wzajemnej zależności !  wystarczy zobaczyć kto jest kim na listach wyborczych , z jakich opcji i z kim powiązanych staruje i głosować na nowe buzie, nowych ludzi oddanych jak to się mawiało sprawie. Albo by  obecne rady powiatowe i miejskie przegłosowały symboliczne diety po 100 zł / miesiąc i pensje urzędników (urzędników na stanowiskach burmistrz, starosta i ich wice, naczelnik, dyrektor)  o ½ mniejsze, a nikt z nich już nie zechce być radnym, wystarczy wprowadzić motywacyjny system premiowania, nie premia to 20% z zasadniczej a za zasługi dla naczelników, dyrektorów, zaś dla szeregowych należna premia bo mają gówniane zarobki. By dyrektorki i dyrektorzy oraz radni zatrudnieni w spółkach samorządowych  mieli jak pracownicy szeregowi OBOWIĄZEK PRACY  8 godz. a nie 5 czy 6 godzin. Wyjeżdżają o 13, 14-ej z miejsca pracy do którego zamiast na 7.00 też trafiają ok. 8.00. Czy Wy myślicie ze ludzie są ślepymi idiotami i tego nie widzą, czy mamy zacząć robić Wam  foteczki i wysyłać do prasy, czy może w końcu weźmiecie się za UCZCIWĄ PRACĘ? Odpowie Pan Panie Jerzy tu oficjalnie na forum (a może pan kandydat na burmistrza zabierze w sprawie głos?) czy ci urzędnicy są w czymś lepsi od zwykłych pracowników jak wy mawiacie od plebsu? Mają umowę o pracę 40 godzin tygodniowo , a nie będę tu pisał ile razy widać pewne osoby w godzinach pracy w mieście. To jak odpowie Pan w czym gorszy jest fizyczny od umysłowego? Oraz dlaczego Pańska opcja popiera w mieście podrabianie podpisów ?

Jeszcze jedno mi się przypomniało, ponoć teren po chemitex’ie jest już terenem prywatnym ? kiedy był przetarg? Kto ho organizował i gdzie można znaleźć wyniki przetargu? Czy dużo już takich Terebów sprzedano i komu czy ktoś wie może ?

Przepraszam za długie wpisy , ale zainteresowani tematem poczytają całe tak jak ja czytam długie wpisy dotyczące interesującego mnie tematu.

(2013/12/30 15:31)
Witam.
Czy my wszyscy mieszkańcy ,jesteśmy naprawdę tacy ślepi na to co UM z nami robi . Nadejdą wybory to wtedy każdy podziękuje im za swoją krzywdę i niedotrzymane obietnice burmistrza przed kadencją 

Czy ktoś nas mieszkańców pytał o zgodę na podwyżki dla radnych, burmistrza itd.
Czy ktoś nas pytał o dodatkowe stanowisko w radzie starostwa, o stanowisko rzecznika wodociągów.

O powoływanie na dyrektora wydziału komunikacji człowieka, który nie ma o tym zielonego pojęcia,

czy wybór dyrektora sportu w starostwie, człowieka który wie że jest coś takiego jak sport, ale sam nigdy niczego nie zorganizował o uprawianiu sportu już nie wspomnę.
Wyżej wymienieni ludzie otrzymali stanowiska tylko dlatego że są ludźmi swoich partii, dla których na siłę szuka się stanowisk jak i również dla ich żon, braci, ciotek itd.

Jestem  za  
Trzeba wprowadzić komisję niezrzeszoną , bezpartyjną bez popleczników i to nie będzie nasze ostatnie słowo , słowo ludu pracującego godnie za mniej godne wynagrodzenie olaboga jedyna a co  2000zł.

Siema .
Pozdrawiam tych co znam ,a znane osoby znają mnie .
 Do nowego ROKU.

(2013/12/30 18:24)
Oj tam ciągle się chłopcy wszystkiego czepiacie, przyznajcie się mieliście apetyt na posadki tylko ktoś okazał się lepszy :) Jak to u nas w Socho bywa, gdy ktoś ma lepiej to zaraz, że poplecznik, nie ma zielonego pojecia etc. To takie panowie zaściankowe i dość prymitywne.Zamiast tylko narzekać i obrzucać g.. ludzi i dyskutantów lepiej jakbyście coś dobrego dla naszegeo grodu zrobili.Wyjść pozbierać papierki na ulicy,  iść do parku, pokarmić kaczki, a nie tylko pisać,  że ten zły, tamten źle rządzi.Ci w mieście czy powiecie są bee tylko my tu na forum tacy cacy i altruiści.Przestancie smucić i weźcie sie w garść, a nie siać jak przekupki ploty :)

(2013/12/30 22:13)
brawo troja 

(2013/12/31 08:18)
Troja,

Widzę że jesteś niestety kolejnym / ą osobą która tumiwisizm ma na sztandarach.
Lepiej udawać że jest fajnie, nic mnie nie obchodzi.
Żałosne.

(2013/12/31 09:29)
 Hola, hola, zadajcie sobie pytanie zasadnicze: Kto jest autorem wdrożenia takiego systemu, umów śmieciowych itd. i od kogo to zależy, czy którekolwiek władze samorządowe mają jakikolwiek wpływ na to i  ewentualnie jaki?

Niestety to zależy od tych tam na górze czyli od rządu i Parlamentu, który to nota bene pierwsza uxhwałę o podwyżke uposażenia posłów o 500 zł przyjął jednogłośnie, w tej sprawie się wszyscy zgadzali. A tak samo jest w samorządach, Rada podwyższy Burmistrzowi, Staroście czy Wójtowi a ten im się odwzajemni, a nam awykłym ludkom zewsząd dobro bycz: Jak nie Ksiądz to ,Kominiarz ,Owsiak  czy inny,każdemu daj. Politykować w tym kraju to każdy jeden gupek potrafi tylko robić niema komu!!!

(2013/12/31 18:19)
W tym roku wybory 
 Wybierzmy Pana Gaika i Jerzego a Oni wszystko zmienią na lepsze !
W SOCHACZEWIE BĘDZIE PRACA ZA GODZIWE WYNAGRODZENIE 
 bucha chachaachachachach aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa chchchaaa !!!

(2014/01/01 18:34)
Wybierzmy Gizmo, to w Sochaczewie będzie praca za godziwe wynagrodzenie. Chce Pan być burmistrzem czy radnym? Skoro od nich zależy ile zarobią Sochaczewianie, proszę coś obiecać! :)

(2014/01/01 21:21)
nie którzy to piszą by tylko pisać ,co ma burmistrz do zarobków ?,myślę że to czepianie się ludzkie i to z konkurencyjnej parti,sami nic nie robią a wytykają innym,paranoja jedna wielka.

(2014/01/02 08:38)