WSZY W PODSTAWOWCE KLASY 1-3 CHODAKOW

/ 17 odpowiedzi
WSZY SA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR.7 W KLASACH 1-3 OD DWOCH TYGODNI DYREKTOR NA TO NIC NIE MOZE PORADZIC BYLA PIELEGNIARKA SRODOWISKOWA ZNALAZLA  W KLASIE DRUGIEJ  NIEKTORZY RODZICE SAMI WZIELI SPRAWY W SWOJE RECE WYTEPILI TE ROBACTWO ALE NIEKTORE DZIECI KTORE MAJA WSZY NADAL CHODZA DO SZKOLY I RODZICE WIEDZA O TYM A JA ZNOWU PUSZCZAM DZIECKO Z CZYSTA GLOWA I ZNOWU ZLAPIE TE CHOLERSTWO I NA DARMO TA ROBOTA CHYBA TRZEBA TO ZGLOSIC DO SANEPIDU NIECH ZROBIA Z TA SZKOLA PORZADEK

Dzieci z wszami wogóle nie powinna szkoła na zajęcia przyjmować. Mamy 21 wiek to chyba zakichanym obowiązkiem rodzica jest tępić wszy u dzieci. Nie wiem czy te dzieci mają zapewnioną prawidłową opiekę w domach skoro jak mówisz rodzice nie reagują na wszy. Może czas postraszyć opieką społeczną towarzystwo?

(2011/01/19 17:49)
a co na to pielęgniarka szkolna??????????????

(2011/01/19 20:48)
Mądre te wszy, skoro potrafiły zaatakować tylko uczniów klas 1-3. 

(2011/01/19 22:24)
bo tam sa tylko klasy od 1-3 jak ktos nie wie to sie nie odzywa

(2011/01/20 09:43)

(2011/01/20 11:25)
wikimiki sama powinna iść do szkoły poduczyć się polskiego bo tu dostaje 1, i trochę kultury a wszy na jej widok same uciekną.

(2011/01/20 11:27)
sq7bte i co to ma być? Wesz czy pielęgniarka z tej szkoły?

(2011/01/20 11:27)
2 tyg. bez wymiernych rezultatów to wystarczający powód by zgłosić do sanepidu (tel. 46 862 22 66). straszenie? kogo i w jakim celu? ciut to nie po obywatelsku :)

(2011/01/20 12:20)
witam , denerwuje mnie gdy piszecie takie bzdury jak pani o loginie 'nastka...'- CO NA TO PIEL€GNIARKA.....a czy wiecie że aby sprawdzić czystość  dziecka:stan jego skóry , paznokci i włosów pielęgniarka musi mieć zgodę na to rodziców ucznia??? - wiecie o tym , dajmy spokój tym oskarżaniom i pomyślmy , że wszy to może być najmniejszy problem tych dzieciaczków  to być może jest sygnał ,że trzeba im pomóc w innych kwestiach .....

(2011/01/21 09:46)
a myślisz, że takich pielęgniarek nie ma ? piszę to w odniesieniu do fotki tu umieszczonej - SZCZAWIU DROGI- a może chcesz żeby pielęgniarka też miała wszy ,brudne paznokcie .....

(2011/01/21 09:50)
a myślisz, że takich pielęgniarek nie ma ? piszę to w odniesieniu do fotki tu umieszczonej - SZCZAWIU DROGI- a może chcesz żeby pielęgniarka też miała wszy ,brudne paznokcie .....

Absolutnie tak nie myślę mediko_a. Ja chciałem tylko zapytać sq7bte po jakiego grzyba wrzucił to zdjęcie w tym temacie? :)

Naprawdę pielęgniarka szkolna potrzebuje zgody rodziców na możliwość sprawdzenia czystości dziecka? Toż to jakiś absurd. A po co ta zgoda? Przecież po coś ta pielęgniarka jest w szkole.

(2011/01/21 10:14)
To była pomyłka techniczna-nie ten załącznik, już nie aktualne. Ale nie mów że brzydkie.

(2011/01/21 11:52)

Nie we wszystkich szkołach jest zatrudniona pielegniarka a jeśli już to na małą część etetu.

To prawda, że dziś pielęgniarka chcąc sprwdzić czystość ucznia musi mieć zgodę rodziców ale w takich przypadkach jaki został tu opisany wystarczy wezwać sanepid do szkoły.

Trzeba też przyznać rację medik-ce może to tylko mała cząstka problemów jakie mają te dzieci. W szkołach są zatrudnieni pedagodzy i to oni powinni interesować się problemami uczniów oraz pomagać w trudnych sytuacjach.

Pozdrawiam Karol

(2011/01/21 13:34)
Musi mieć zgodę rodzica. W grę wchodzi nietykalność cielesna.

(2011/01/21 13:43)
witam , denerwuje mnie gdy piszecie takie bzdury jak pani o loginie 'nastka...'- CO NA TO PIEL€GNIARKA.....a czy wiecie że aby sprawdzić czystość  dziecka:stan jego skóry , paznokci i włosów pielęgniarka musi mieć zgodę na to rodziców ucznia??? - wiecie o tym , dajmy spokój tym oskarżaniom i pomyślmy , że wszy to może być najmniejszy problem tych dzieciaczków  to być może jest sygnał ,że trzeba im pomóc w innych kwestiach .....

Czytaj ze zrozumieniem medik-a.  i nie wyciągaj wniosków z wniosków ..czy ja coś pisalam o sprawdzaniu czystości?
oczywiscie,ze wiemy....istnieje cos  takiego jak profilaktyka,działania edukacyjne,kontakt z dyrekcją. psycholog robi swoje a pielęgniarka swoje- a najlepiej kiedy wspópacują razem...

"...Od początku lat 80-tych w Europie zachodniej odnotowuje się stały wzrost zakażenia wszawicą. Nawet w krajach wysokorozwiniętych jak Francja, Belgia, czy Wielka Brytania liczba zachorowań na tę jednostkę chorobową z roku na rok jest coraz większa. Wszawica nie jest bowiem, jak ogólnie przyjęto, skutkiem braku higieny i życia w ubóstwie.  .."

(2011/01/21 15:49)
czytam ze zrozumieniem przecież wesz jest małym pasożytem i aby stwierdzić jego obecność należy przejrzeć włosy a profilaktyka to też nie tylko gadanie  a również sprawdzanie skóry i włosów ucznia w regularnych odstępach czasu stąd uświadomiłam Was o konieczności zgody na to opiekunów i to nie ustnej tylko w pisemnym oświadczeniu .....czytam ze zrozumieniem !

(2011/01/21 16:48)

Nastka czy Twoja wypowiedź opiera się na własnych doświadczniach, czy statystykach internetowych, czy byłaś choć w jednym z wymienionych Państw???

Czy wiesz jaka rotacja ludzi jest w tych Państwach, czy wiesz, że kraje te są zaludnione obecnie przez Marokańczyków, Arabów, i tym podobnych a w zwiąku z tym o ich kulturze.

Trzeba wiedzieć o czym się pisze a dopiero pisać. Teraz chyba domyślasz się dlaczego w tych krajach jest wszawica, to takie proste.

Zupełnie inna może być przyczyna wszawicy w Polsce ( skutek ubustwa, bieda)

Pozdrawiam Karol 

(2011/01/21 19:16)