Wulgaryzmy w komentarzach

/ 13 odpowiedzi / 2 zdjęć
Drodzy użytkownicy forum!!!
Mam prośbę o nie stosowanie w swoich wypowiedziach słów powszechnie uważanych za wulgarne. Niektórzy nawet nie próbują maskować ich wykropkowaniem tylko walą prostym knajacko-kibolsko-pekińskim dialektem. Język polski jest wyposażony w słowa dosadne ale nie wulgarne, którymi w razie potrzeby można okrasić swoją emocjonalną wypowiedź.
Apeluję o odrobinę szacunku dla innych użytkowników i odrzucenie tego rodzaju "efektów specjalnych" w swoich wypowiedziach. Są zbędne.
Pozdrawiam,@wbienko
Kropkowanie uważam jest bez sensu. Co za różnica? Lepiej wygląda? Brzmi tak samo i jest wulgaryzmem.
Czasem jest to jednak potrzebne, ale to od razu widać po wypowiedzi kiedy jest on potrzebny a kiedy autor wpisu ma po prostu ubogie słownictwo.

Do jasnej anielki!!!

(2015/10/02 09:43)
Zgadzam się... w tym temacie powinniśmy brać przykład z burmistrza on każdy zwrot niecenzuralny oraz braki w słownictwie zastąpił ''uśmiechem'' :) 

(2015/10/02 09:58)
o motyla noga, a skąd taka cenzura?

(2015/10/02 10:56)
Imperatyw wewnętrzny wynikający z szacunku dla innych i kultury osobistej :)

(2015/10/02 12:07)
ale czemu cenzura? jest wolność słowa ,to i szacunek można pominąć a czasem pobluźnić sobie to ulga dla ducha.

(2015/10/02 12:32)
To nie jest cenzura bo nikt nikomu nie zakazał a autor tematu grzecznie poprosił. Używanie słów wulgarnych jest kwestią wychowania, kultury osobistej. Na forum internetowym (publicznym) tak jak i w innych sytuacjach publicznych w dobrym smaku byłoby unikanie przekleństw bo przecież np. wchodząc do sklepu mięsnego nie słyszy się "te daj mnie z pół kilo tiej k...wa pier...ej mielonki" ;)
Młodzież też czyta takie fora i koduje sobie w głowach że to normalne słownictwo, nie mając szacunku... A jeśli ktoś nie ma szacunku do innych używając takiego a nie innego słownictwa w internecie to dlaczego moi mili dziwicie się i oburzacie się, że jakiś młokos wyrywa dziadkowi pieniądze pod bankomatem albo przywiązuje psa łańcuchem do drzewa, co nie Doreq?
Skoro bluzganie na prawo i lewo jest ok to czemu skatowanie psa nie miałoby być ok? Czekam na konstruktywną dyskusję. 

(2015/10/02 16:42)

Kutas – w XVII–XVIII-wiecznej Polsce chwost (kutas, kwast, chwast – ozdoba szmuklerska postaci pędzla z nici lub sznureczków[1]) na końcu sznura, przypinanego do pasa jako element dekoracyjny. Często stanowił dolne wykończenie co bogatszych szamerunków stosowanych w mundurach wojskowych i habitów. Także element ozdobny niektórych rodzajów czapek (np. szlafmycy) i zasłon.

Jest to także określenie odnoszące się do współczesnych frędzli i pomponów.   NO I CO ,A CZĘSTO SIĘ NAZYWA LUB WYZYWA KOGOŚ OD KUTASÓW I JAKIE TO BLUŹNIERSTWO.

(2015/10/02 16:55)
  • kutas – dekoracyjny element ubrania, czapek i zasłon
  • Kutas – wieś na Węgrzech
  • Kutas – węgierskie, ukraińskie nazwisko

(2015/10/02 16:56)
dragon dragon dragon co Ci tu napisać... Idąc Twoim tokiem rozumowania to jeśli na ulicy Cię zaczepie i powiem Ci w twarz: "ty kutasie" to nie będziesz miał mi tego za złe i od razu pomyślisz: ooo jak miło nazwał mnie nazwą miejscowości na Węgrzech, która zajmuje 36,55 km2. Jestem pewny, że tak nie pomyślisz ale za to od razu będziesz leciał z łapami, nie? :)Cały pic polega na tym żeby właśnie nie nazywać "często" innych słowem na k. jak to sam ująłeś dragoniku mój malutki.

Moje pytanie do oburzonych cenzurą było inne, czym się różni bluzganie na prawo i lewo na forum od skatowania np. psa?

(2015/10/02 17:27)
no już nie bądźcie takimi obrońcami moralności. A porównywanie przeklinania do wiązania psów w lesie to śmieszność. Może jeszcze porównasz z gwałtem?
Zauważcie, że wyzwiska jakie poleciały zrodziły się z jednej konkretnej sytuacji - w reakcji na bestialstwo. Takie słowa same cisną się na usta. Jakoś wcześniej nie zauważyłem, by to forum epatowało przekleństwami. Agresją słowną tak, ale raczej bez wyzwisk.

(2015/10/02 23:00)
CHYBA ŻE KTOŚ NIEKUMATY S Y L A B I Z U J E,napiszę "piedrole",kto co przeczytał?

(2015/10/04 14:29)
Komentarze wulgarne powinny byc usuwane.Te które zawierają wulgarne słowa także,wtedy nie byłoby problemu.

(2015/10/06 10:04)
są ważniejsze sprawy do komentowania a nie przekleństwa.

(2015/10/06 12:31)