www.harcerski.prv.pl

/ 28 odpowiedzi
Witam wszystkich serdecznie Krzysztof Wasilewski – harcerski kandydat na burmistrza. Mam zaszczyt zaprosić wszystkich sochaczewskich internautów do odwiedzenie oficjalnej strony Komitetu Wyborczego Wyborców „Harcerze dla Sochaczewa” www.harcerski.prv.pl, gdzie można zapoznać się z naszym programem wyborczym oraz listą kandydatów do Rady Miasta.

Jako kandydat na burmistrza pragnę bardzo gorąco zachęcić wszystkich użytkowników internetu do oddania na mnie głosu w wyborach 27 października, i choć nie mogę określić siebie pokoleniowym technokratą wiem jak ważnym medium jest globalna sieć komputerowa. Internet stanowi dla mnie duże wyzwanie oraz jest szansą bycia na fali czasów oraz nowoczesności! Wiem jak korzystać z internetu - jako jedyny spośród kandydatów na burmistrza opublikowałem swój program na WWW, tylko do mnie możecie napisać email: kwasilewski@o2.pl i pocztaować wieczorem na ICQ# 169039625 i GG# 5407718

Czekam na kontakt
Siema!
Przeglądając listę kandydatów Pana komitetu, odniosłem wrażenie, że mam do czynienia z wyborem kandydata na stanowisko dyrektora szkoły. Sami nauczyciele lub harcerze. Jak Pan mógł zrobić taki numer mieszkańcom tego miasta. TO NIE POWAŻNE.
Do tej pory bardzo Pana szanowałem i nie spodziewałem się, że może być Pan karierowiczem. Z taką drużyną kochany Panie Krzysztofie to można na obóz harcerski,a nie do Rady Miasta. Sam Pan wie, ile zełego zrobiła ekipa nauczycieli dla Sochaczewa.
Są to z reguły ludzie, którym wydaje się że coś wiedzą, ponieważ uczniowie ich słuchają i posiadają mniejszą wiedzę od nich. Zarządzanie miastem wymaga innych doświadczeń, innych kwalifikacji. Jak widzę w tych wyborach samorządowych kandydatów do Rad, to często zadaję sobie pytanie: "Boże co ci mieszkancy Sochaczewa Tobie złego zrobili, że Chcesz ich tak pokarać?"

Demokracja ma swoje prawa. Trzeba z nich rozumnie korzystać!!!

(2002/10/20 21:36)
Panie Krzysztofie.
Harcerstwo tak, ale z burmistrzem to przegięcie. Tam potrzeba człowieka przebojowego, który czegoś dokona. A Pański skład to zbieranina ludzi.
Miasto to nie obóz harcerski.
Jest Pan OK, ale z Pana burmistrza nie będzie.
Pozdrawiam

(2002/10/20 21:59)
...Jest Pan OK, ale z Pana burmistrza nie będzie.

są jednak tacy którzy wierzą, że jednak Wasilewski zostanie burmistrzem! są też i tacy którym wydaje się, że tylko oni są „Czubkiem” czy „Pachwiną” świata, wyborcy się wypowiedzą na ten temat 27 .... pozyjemy zobaczymu

ps. nie tylko nauczyciele są harcerzami, oj nie tylko

(2002/10/20 23:47)
.....Miasto to nie obóz harcerski....

Szanowni Państwo kandydujemy do władz samorządowych pod harcerskim znakiem, co wcale nie oznacza że ludzie z naszej listy to "niepoważni chłopcy w krótkich spodenkach", a tak niestety stara się nas medialnie lansować. Wręcz przeciwnie! Na naszych listach znajdziecie Państwo osoby kompetentne i doświadczone, przedstawicieli różnych zawodów (nie tylko nauczycieli) i co ważniejsze, są to osoby znane od lat dzięki swojej aktywności. Naszym hasłem jest: AKTYWNOŚĆ, KOMPETENCJA i UCZCIWOŚĆ na której miano harcerscy kandydaci pracują w Sochaczewie od lat.

Liczymy na głosy osób podobnych do nas, dla których słowa i obietnice ludzi nie potrafiących zrobić nawet czegoś bardzo symbolicznego dla mieszkańców Sochaczewa brzmią pusto...

(2002/10/20 23:59)
Krzysiu Powodzenia!!!!!!!

(2002/10/21 00:13)
To nie chodzi o to że ktoś jest lepszy, czy gorszy.
Urząd miasta to mafia która Krzysia zje.

(2002/10/21 12:40)
Urząd miasta to mafia... dlatego nie wolno na nią głosować kolejny raz

chyba że Sochaczew na zawsze ma pozostać skansenem bez szans na rozwój

nagonka na pana Piłkę i innych kandydatów bez partyjnych układów potwierdza jak bardzo niektórzy boją się utraty stołków... przynajmniej raz przez 4 lata kogoś się boją miejscy bonzowie
i knują, knują, jeszcze raz knują
dla nich najlepiej żeby nie było niezależnych kandydatów, resztę przecież mają w garści

(2002/10/21 13:00)
Panie kandydacie! Ma Pan chyba najmniejszy negatywny elektorat, ale jednocześnie zbyt mało ludzi jest przekonanych by na Pana głosować. Niestety, nie kojarzy się Pan, ani z dynamizmem, ani z wyraźnymi sukcesami. Ale życzę powodzenia!

(2002/10/21 13:44)
Ja myślę, że Krzysio :-) jest wystarczająco dużym i silnym chłopcym, który nie da się nikomu zjeść, skonsumować czy też po prostu zeżreć, I hope so...

(2002/10/21 15:20)
Kto namówił Krzysia do tego pomysłu. Według zasady niekompetencji Pan Krzyś ma szansę "awansować" na stanowisko na którym będzie mierny, ponieważ On nie ma odpowiedniego przygotowania i charakteru.
Panie Krzysztofie lubię Pana i szanuję, dlatego nie zrobię Panu i mieszkańcom Sochaczewa krzywdy i zagłosuję na kogo innego. Podpowiem tylko, że chciałbym na stanowisku Burmistrza widzieć nową osobę. Decyzję pozostawiam sobie.

(2002/10/21 21:04)
Wiecie - jak ja bym chciał poczytać w necie info o innych zbawcach Sochaczewa tych co nie mają ktrótkich spodenek, są przebojowi, bez układów i nie zostaną żeżarci prze UM. Nie róbcie z harcerzy ignorantów - bo nawet ten wortal wymyślili ludzie, których miałem w drużynie. W Socho są harcerze prawnicy, lekarze, nauczyciele, ekonomiści i właściciele biznesów. I dlatego ludzie od nas startują - chcą żyć w ładniejszym i lepiej zarządzanym mieście.

(2002/10/21 23:39)
Zgadza się, ale zapoznaj się z drużyną Krzysia. Liczą się proporcje.

(2002/10/21 23:51)
No z tymi harcerzami w wortalu to tak pół na pół :-) Pozdrawiam Drucha :-)

(2002/10/22 09:37)
Witam wszystkich :)
Na początku chciałbym życzyć powodzenia w wyborach, uważam że Krzysiek jako burmistrz byłby idealnym kandydatem, ale nasuwają mi się dwa pytania:
1 czy znalazł byś szefie czas dla swoich harcerzy, gdybyś został burmistrzem ?

choć sam wiem że poświęcasz im każdą wolną chwilę

2 czy harcerstwo nie jest organizacją która ma wychowywać młodzież a nie brać się za politykę ?

wydaje mi się że niektórzy się pogubili, tak więc zastanówmy się najpierw wychowanie młodzieży czy polityka ?

(2002/10/22 10:25)
Drogi kolego

Bardzo zaintrygowało mnie twoje pytanie! Uważam, że nie można popadać w skrajności i traktować chęci udziału w wyborach samorządowych jako jakiegoś zła. Przeciwnie! Żyjemy w bardzo dynamicznie zmieniającym się kraju, zaangażowanie na rzecz wspólnoty lokalnej najbardziej widoczne w czasie wyborów samorządowych jest bardzo cennym zjawiskiem społecznym. Drogi druhu! To bardzo dobrze, że tak wiele osób (nie koniecznie harcerzy z innych ugrupowań i list) chce działać i zmieniać rzeczywistość na lepszą, właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Jako harcerz zapewne dobrze wiesz, że marazm, bierne stanie z boku, brak inicjatywy w sytuacji gdy w około dzieje się tak dużo ważnych rzeczy nie przystoi, zarówno zuchowi i harcerzowi w szkole, jak i instruktorom - dla których polem działania może być samorząd. Zaangażowanie we własny samorząd, nazwane przez ciebie politykowaniem nie jest niczym złym. W samorządzie podobnie jak w drużynie trzeba ciężko pracować.....

CZUWAJ

Ps1 do pozostałych forumowiczów, kto jest odpowiedzialny ze taki stan rzeczy, że młodzi ludzie w taki sposób postrzegają samorząd........

(2002/10/22 10:53)
Ano ci, ktorzy od wielu lat stali u steru, a teraz nagle przed wyborami sie przefarbowali - tworzac niezliczone kluby, klubiki i komitety...

(2002/10/22 14:01)
Z calych sil popieram p. Krzysztofa Wasilewskiego.

(2002/10/22 14:05)
Popieram z Całych Sił dh. "Komendanta", trzymam kciuki, uważam że jest to Druha osobista decyzja i pewna jestem że również Druh jest pełen rozsterek i pytań co do jutra "jutra swoich harcerzy" ... bo na dzień dzisiejszy ja nie widzę odpowiedniejszej osoby na stanowisko Komendanta Hufca niż dh. Krzysztof, lecz czas to pokaże, a z drugiej strony wiem, że jeśli Druhowi się uda zająć zaszczytne stanowisko Burmistrza to i nam harcerzom z Sochaczewa będzie łatwiej ... w Naszej lokalnej społeczności.
Wiec Drogi Druhu - POWODZENIA !

(2002/10/22 14:19)
Co to jest ta przyczepa? o której napisali harcerze na swoejej stronie? www.harceski.prv.pl

(2002/10/22 14:48)
Co to jest ta przyczepa? o której napisali harcerze na swoejej stronie? www.harceski.prv.pl

(2002/10/22 14:49)
A jakąż to polityke można uprwiać na poziomie powiatu i gminy? To nie wybory do Sejmu i Senatu, tylko wybory tych co chcą coś zrobić dla Socho - im mniej tautologicznych i demagogicznych deklaracji tym lepiej. Tu trzeba zarządzać, a nie bawić się w puste deklaracje w imię Boga, Historii, Narodu i Wielkich Spraw. Odłóżmy hasła i pokażmy konkrety. Tylko tyle i aż tyle. Jeśli ktoś przez tyle lat prowadzi największe w mieście stowarzyszenie, posiadające budynek, bazę letnią (w odróżnieniu od miasta co nie wie co robić z Koszelówką) przynoszącą zyski, ludzi różnych zawodów i specjalności, instruktorów Głównej Kwatery ZHP, wydaje gazetę ogólnopolską - Nowy Przegląd Kawaleryjski (przynosząca zyski), rok w rok wysyłającą harcerzy do Kanady, Anglii i na Węgry - i to tylko przy pomocy wolontariuszy, bez etatów - to o czym to świadczy?

(2002/10/22 15:20)
A jak wygląda wasza harcówka, to prawie slums.

(2002/10/22 19:29)
Dobrze, że pomimo braku funduszy w ogóle jeszcze stoi, w środku harcerze własnym sumptem wyremontowali kilka pomieszczeń, wszystkiego się jednak własną pracą nie da zrobić - potrzebne są materiały. Komendant za to woli dofinansować, ze skromnych środków jakie posiada hufiec, obóz dla uboższych dzieci niż remontować fasadę.
W miastach o wiele większych od Sochaczewa, hufce już dawno zniknęły - to że sochaczewski jeszcze stoi, ma się nieźle i służy miastu to w dużej mierze zasługa komendanta. Czy ktoś inny w tym mieście potrafi zorganizować wyjazd delegacji sochaczewskiej młodzieży do np. Anglii czy Kanady środki zdobywając od prywatnych sponsorów? Czy ktoś potrafi zorganizować Wielką Orkiestrę najwięszą na terenie byłego województwa skierniewickiego (dzięki czemu miasto otrzymuje od WOŚP karetkę wartą ponad milion zł)? I to wszystko społecznie - poświęcając swój wolny czas. Niewielu jest takich ludzi. Dobrze, że Krzysztof jest w Sochaczewie.

(2002/10/22 19:51)
hmm....za takie postrzeganie samorządu są winni między innymi ludzie którzy go tworzą...no i oczywiście media :)

natomiast dalej jestem zwolennikiem tego że harcerstwo jest organizacją która ma wychowywać młodzież, a jest przecież tyle form wychowywania młodego człowieka, rozumiem również jak bardzo sprawę ułatwiłby "nasz człowiek" w samorządzie, wiem również dobrze że na stanowisko burmistrza ze wszytkich kandydatów "szef" nadawałby się najlepiej...

...ale sam wiesz Marcinie jak media potrafią rozdmuchać nawet najmniejszą sprawę dlatego uważam również, że w razie wygranych wyborów przez Krzyśka powinien on ustąpić ze stanowiska komendanta, a widzisz kogoś lepszego na jego miejsce ?

pozdrawiam

(2002/10/23 00:28)
Komendant jest naaaaaaaaaaaaaaaaprawde baaaaaaaaaaaaardzo pracowita osoba. Poswiecajaca moc swojego wolnego czasu na prace spoleczna.
Dla Sochaczewa zrobil bardzo wiele (inni kandydaci o takim dorobku moga jedynie marzyc), niejednokrotnie pokazal, ze wlasciwie z niczego mozna zrobic naprawde ciekawe i wielkie rzeczy.
A teraz cytujac rektora Rolickiego "pomimo okrutnej mizerii finansowej" hufiec jest i preznie dziala - i to jest chiba najlepsza rekomendacja Komendanta.

(2002/10/23 12:13)