Wybierz jeszcze raz

/ 15 odpowiedzi
Kilka dni temu moja koleżanka z pracy powiedziała - Nie idę głosować. Spytałem - Dlaczego?- Bo ten na którego głosowałam poprzednim razem zawiódł mnie.
Co na to można odpowiedzieć? Kilka banałów typu - człowiek codziennie dokonuje wyborów i nie każdy jest słuszny.Człowiek nie zawsze ma rację.Człowiek to słaba istota - "cóż z tego, że duch silny kiedy ciało mdłe"
Przyznam, że te kilka ostatnich wyborów do Parlamentu czy Samorządu przesiedziałem w domu. Nawet niespecjalnie interesowałem się kto wygrał. Kiedyś uznałem, że to nie ma sensu. Ci wybrańcy Narodu i tak... Dopowiedzcie tu sobie kilka obiegowych opinii jacy są i co robią nasi Wybrańcy.
Tak naprawdę, to nie wiadomo jakich użyć argumentów przemawiających za tym, by iść na wybory i znowu któremuś z kandydatów zaufać.
Wybrać jeszcze raz?
Z czasem coś się zmienia. Sposób widzenia. Człowiek uświadamia sobie że śni szarą codziennością. Brakiem nadziei. Wpatrzeniem w bruk pod nogami. Tak było. Tak jest. Tak być musi. Czy rzeczywiście?
Wybierz jeszcze raz.  
W szarym świecie jedyną furtką dającą wolność jest ta możliwość.Niewolą - brak wiary że możesz to zrobić i że Twoje wybory nic nie zmienią.

(2014/11/12 19:16)

gaj
Też podzielam pogląd że Samorządy powinny być odpartyjnione :)

(2014/11/12 19:42)

gaj

Listopadowe echo()

mogę powiedzieć wszystko ubrać bezsens polukrować posrebrzyć
piękne i puste słowa roziskrzone jesiennym bez wschodem jutrzenki
zapowiedzią braku ciepła i światła przyciągnąć ćmy

będą wirować z drobinami kurzu i marzyć
o jutrze dziś nie wiedzą karmią się nawzajem siłą  cierpliwego znoszenia milczenia
pokorą braku zrozumienia niewiedzą wiary

głos spisany na pożółkłym liściu echem odbity od głazów 
rozrzuconych po pustyni
trwa niezmiennie w swojej ignorancji

Ojcze czemuś ich opuścił

(2014/11/18 16:03)

masz wybor: podciac sobie zyly, zucic sie pod pociag czy nie robic nic....

co wybierasz?

nie ide na zadne wybory bo nie zostawiono mi wyboru...

(2014/11/19 08:02)

gaj
Kacperskyy, Kostecki - to też wybór :)I jeśli jutro rano jeszcze raz tak wybierzecie to ok. Nie widzę sensu w zmuszaniu kogokolwiek do czegokolwiek. Myślę że to mój wybór. Podobnie jak to moje pisanie o tym że trzeba czasami się określić. Że czasami dla dobra swojego i innych warto przestać być liściem na wietrze.Chociaż - jeśli ktoś chce dryfować - to jego wybór... :)Swoją drogą to trochę zabawne że ludzie myślą iż wystarczy raz pomyśleć i raz wybrać i mają z tym spokój do końca życia. ;)

(2014/11/19 16:27)

po prostu czasem nie ma wyboru i nie zamierzam - oh jak ja uwielbiam to slowo - dokonac wyboru "mniejszego zla" co to wogole jest mniejsze zlo? mniejsze od czego? czy hitler byl dobry bo bylo to mniejsze zlo od stalina?

no i na koniec gaj powiedz mi prosze ktory z ponizszych przypadkow to bedzie wg ciebie wybranie mniejszego zla?

wpuscisz na noc do domu morderce i gwalciciela dzieci ktory zabil 150 osob
czy morderce i gwalciciela dzieci ktory zabil tylko 50 osob

(2014/11/20 11:59)
Aleś przypasował.
Jak widać wybór mniejszego zła wyborowi mniejszego zła nie jest równy.

Tu bardziej przydałoby się pytanie czy jak masz wybrać ekipę remontową to wybierzesz prędzej, tę która nie robi najlepiej, bardzo powoli i nie spełnia Twoich oczekiwań czy, tę która robi wiele na pokaz i na koniec roboty okaże się, że masz zapłacić kilka razy więcej. Wybór tej drugiej spowoduje, że będziesz dalej się zadłużał w kosztach remontu a dom będziesz miał jedynie wyremontowany z zewnątrz tak by inni go widzieli.
Pamiętaj kacperskyy, że nawet jeśli powiesz "nie chce tego remontu,nie biorę żadnej" to oni i tak przyjdą i remont będą robić :)

(2014/11/20 12:46)
trafnie szczawiu, trafnie. no ch... pojde na tego czubackiego zaglosowac.. przekonales mnie :)

(2014/11/20 14:10)
myślę, że moje córki wybaczą mi tak samo jak córki kaceprskyego :D

(2014/11/20 21:28)