Wybór CZUBACKIEGO to kolejne 4 lata sporów BURMISTRZ-POWIAT?

/ 38 odpowiedzi
Nie jest tajemnicą, że zwycięstwo koalicji SFS-PiS w wyborach do RADY MIAST i RADY POWIATU daje nadzieję, na normalizację współpracy pomiędzy BURMISTRZEM, a POWIATEM. Nie było na to szans w poprzednich 4 latach gdy powiat był zarządzany przez koalicję pod skrzydłami PZS-PO (plus inni radni jako niejawni koalicjanci). Efektem tych sporów był m.in. niekończąca się historia remontu ul. Staszica, gdzie obie strony przerzucały się winą i zrzucały odpowiedzialność na przeciwników. 
W obecnej kadencji obie Rady są zdominowane przez koalicję SFS-PiS, co oznacza PEŁNĄ WSPÓŁPRACĘ na linii MIASTO-POWIAT w przypadku zwycięstwa burmistrza Osieckiego. Czy taki sam komfort będzie miał p. Czubacki? Raczej nie! W Radzie Miasta ma tylko 3 radnych, ale koszmarem będzie Rada Powiatu gdzie ma tylko 1 radnego.
Czy p. Czubacki można skutecznie rozwijać miasto, współpracować z powiatem mając starostwo i obie rady przeciwko sobie? Czy np. marazm w sprawie ul. Staszica będzie trwał kolejne 4 lata? 

tak Czubacki idealny ,z tym kompletem co wczoraj na Pokoju ,to kolejne lata aby było o czym pisać.

(2014/11/23 13:10)
"W obecnej kadencji obie Rady są zdominowane przez koalicję SFS-PiS, co oznacza PEŁNĄ WSPÓŁPRACĘ na linii MIASTO-POWIAT w przypadku zwycięstwa burmistrza Osieckiego. Czy taki sam komfort będzie miał p. Czubacki? Raczej nie! W Radzie Miasta ma tylko 3 radnych, ale koszmarem będzie Rada Powiatu gdzie ma tylko 1 radnego".

Panie Zirgu2, z samorządowego doświadczenia wiem, że nie ważne jak się kadencję zaczyna. Ważniejsze jak się kończy. Lepiej niech zwycięska koalicja powiatowa skoncentruje się na prawidłowej realizacji zadań powiatowych, bo ostatnie cztery lata tej koalicji w mieście pokazały, że skuteczne zarządzanie nie polega na wykorzystaniu dominacji w radzie, ale na codziennej ciężkiej pracy we współpracy z mieszkańcami na rzecz rozwoju miasta. 
Cztery lata temu do Rady Powiatu weszło 2 radnych z Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, ale po roku jeden przeszedł do Forum p. Osieckiego. Przez ostatnie trzy lata byłem więc tylko 1 radnym z Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej w powiecie i nie było koszmaru. Trzeba chcieć i potrafić współpracować dla dobra danego samorządu, a na kilku ważnych sprawach mi zależało (termomodernizacja szkół - zwłaszcza ZSR CKU, most w Kozłowie Szlacheckim, wsparcie dla szpitala, drogi powiatowe). 
"Czy p. Czubacki można skutecznie rozwijać miasto, współpracować z powiatem mając starostwo i obie rady przeciwko sobie? Czy np. marazm w sprawie ul. Staszica będzie trwał kolejne 4 lata?"
W sprawie Staszica w każdej konfiguracji nie będzie już marazmu. Ulica Staszica będzie realizowana przez powiat, obydwa samorządy zagwarantowały wkład własny do schetynówki. Projekt znalazł się na liście rankingowej i miejmy nadzieję, że w najbliższych dniach zostanie ona zatwierdzona przez ministerstwo. Projekt remontu został przygotowany przez poprzednią ekipę powiatową i to ona pozyska na remont Staszica 3 mln zł, a pieniądze będzie wydawać nowa koalicja !!!Rada Powiatu nie ma nic do burmistrza Sochaczewa, ale też chyba Pan Zirgu2 nie przewiduje, że nie będzie współpracy samorządowej? Pan Czubacki nie był destrukcyjnym radnym, co mu o dziwo zarzucają rzecznik i anonimowi zwolennicy obecnego burmistrza. Proszę pamiętać, że to nie samorządy się kłócą, ale kłótliwi ludzie, którzy w nich się znaleźli. 

(2014/11/23 18:27)
To oczywiste, że wszyscy kibicują pomyślnemu zakończeniu tematu "remont ul. Staszica". Nie mniej faktem jest (co wskazuje ikonografika), że zaplecze polityczne p. Czubackiego w obu radach to zaledwie 4 osoby! Sam Pan przyzna, że jest to wyjątkowo mało komfortowa sytuacja, która przeszkadza, a nie pomaga w rządzeniu.

(2014/11/23 19:20)
Pan Panie "jerzyk",

jest wyjątkowo zgodnym i skorym do współpracy członkiem, jako radny powiatowy świetnie się Panu współpracowało z p. Ciurą i p. Korysiem. Ta współpraca zaowocowała wyjątkowo bliską przyjaźnią. Żadnej krytyki władz powiatowych za ich kadencji i obecnie.

Pana kandydat na burmistrza, także świetnie współpracował, nie krytykował choć w tym celu nie musiał się fatygować na sesje rady miasta jak Pan, bo w niej zasiadał. Teraz nagle całe cztery lata były fatalne, wszystko źle !. 
Jakim cudem więc przez te lata B. Czubacki - taki doświadczony samorządowiec nie zabrał głosu na sesji i nie krytykował, nie głosił sprzeciwu !.

No chyba że chodziło o odwołanie pani radnej skazanej za fałszowanie podpisu - wtedy sprzeciwiał się jej odwołaniu ! Skandal !

Dorota
Wierna fanka pana "merytorycznej dyskusji"

(2014/11/23 19:26)
Panie Jerzy, ta cała Pan paplanina o mieszkańcach, o współpracy miasta z powiatem, o Waszej pracy na rzecz mieszkańców, to niestety kolejna próba wykorzystania nieświadomości tych osób, które nie orientują się dobrze w sochaczewskiej polityce.

A prawda jest taka:

1. Powiat macie stracony ( bo koalicja PiS i SFS ma większość ). Wniosek: tam stołków nie   dostaniecie,

2. Radę Miasta macie straconą (bo koalicja PiS i SFS ma większość ). Wniosek: tam stołków nie   dostaniecie,

3. Jedyna Wasza iskierka nadziei, fotel burmistrza a potem stołki dla U.Pawlak i innych koalicjantów.

Pozdrawiam

(2014/11/24 12:27)
kostecki ,a jednak jesteś na utrzymaniu budżetu. blockquote:"Tak to się zgadza, nawet byłem na niektórych głosowaniach  Pan Bogumił głosował jakby był w Koalicji, nie mniej nie dziwi pana jako niezależnego chyba jeśli sie nie mylę to dziwne poparcie ze strony PO po takiej wpadce z tymi wyborami ja bym osobiście takiego wsparcia nie pryjął, podejrzewałbym że czegoś w zamian chcą." Z tond taka zażarta walka o Osieckiego.

(2014/11/24 16:30)
..."Z tond"... to taki żarcik, czy naprawdę?

(2014/11/24 16:38)
kobo, uwypuklenie irytacji.Stąd ta pisownia wykazująca "kit"jaki wciska kostecki.

(2014/11/24 17:00)
Panie Dobrogost , czyli OLAF , Kostecki itd , co Ty facet pieprzysz kiedy ty byłeś na sesji , dlaczego okłamujesz ludzi . Twoją gębę znam dobrze więc gdybyś był to bym Cie zauważył.Byłeś ale na policji , bo Ci ukradli nick , w tym przypadku też kłamałeś. Ale Te pisiory tak mają.

(2014/11/24 17:32)
Wybór Czubackiego to szansa na kolejne 100 milionów unijnych dotacji, on już raz to zrobił, zrobi to znowu. 

(2014/11/24 18:51)
Z tego co wiem (proszę mnie poprawić, jeśli się mylę), to kadencja Pana Czubackiego przypadła w toku ostatniej (2007-2013), perspektywy unijnej na składanie wniosków. Kadencja Pana Osieckiego na ich realizacje. Ten drugi nie miał szansy wykazać się w pozyskiwaniu funduszy i można rozliczać go jedynie z realizacji pozytywnie rozpatrzonych wniosków złożonych przez poprzednika.

To tak dla zachowania ścisłości.

I jeszcze dla obiektywnego spojrzenia na sprawę: http://www.wspolnota.org.pl/uploads/media/ranking_srodki_unijne__miasta_powiatowe.pdf Pieniędzy z wniosków z 2009 wcale nie wpłynęło dla obejmującego urząd Osieckiego tak dużo. Wręcz przeciwnie, nawet biorąc pod uwagę alokację Sochaczewa na Mazowszu, pozyskiwanie w tej perspektywie poszło strasznie słabo. Zajmujemy miejsce na szarym końcu (240 z 268 miast powiatowych w Polsce). Dlatego, obiektywnie i na cyferkach, historyjki o niesamowitej skuteczności administracji Bogumiła Czubackiego w pozyskiwaniu środków zewnętrznych to trochę bajanie.

I nie wiem czemu, ale zawsze czuję się winny, kiedy wyciągam takie fakty. Staram się nie sprzyjać żadnej z opcji, ale nie mam wpływu na okoliczności w jakich żyjemy.

(2014/11/24 20:45)
oj ma pan parce na władzę i dla tego pisze pan bzdury. Pachnie panu stołekzastępcy burmistrza

(2014/11/24 21:18)
Wybór Czubackiego to przestrzeń medialna bez plastikowego pojemnika bidona, to 4 lata rozwoju i twardych inwestycji w infrastrukturę, a nie lanserka i promocja marności. Tańsza woda i ścieki. Dialog a nie blokowanie komentarzy.

(2014/11/24 22:14)

ci co popieraja osieckiego - biora łopaty i odgruzowuja cegielnie

ci co popieraja czubackiego - niech placa skladki na stowarzyszenie air sochaczew ktore nadal istnieje :)

to na kogo zaglosujecie to nie czubacki i osiecki - glosujecie na klike ktora sobie dobiora (ktora bedzie cos potrafila lub bedzie totalnym dnem, na nepotyzm, ukladziki ktore powstana w tym miescie lub zostana zachowane. ani jeden ani drugi nie ma zamiaru tego zmieniac. zeby co kolwiek ruszyc trzeba miec na prawde duzo energii, samozaparcia i przede wszystkim charyzmy.. a tu..

jedne chce doczekac spokojnej emeryturki,

drugi, gniewny, zamkie sie w swojej twierdzy jak przez ostanie lata..

(2014/11/25 10:54)

@kasperski

Zaproponuj jakąś alternatywę do "klikostanu", bo tak smutno piszesz, że tylko chce się iść i wysmarować na murach "no future", a ja, może jeszcze pogo zatańczę, ale już nie jestem w stanie czuba na głowie postawić :).

(2014/11/25 11:21)
Wystarczy,że sam terroryzujesz ten portal.Rozumiem,że nie wytwarzasz śmieci.

(2014/11/25 11:53)

wbienko wiesz ze nie ma prostej latwej i przyjemnej drogi do tego zeby w koncu moc zaproponowac dobra alternatywe.

w skrocie.. trzeba zmienic caly system prawny, wyborczy a przede wszystkim mentalnosc polakow i poki bedzie grupa osob u wladzy ktora nadal bedzie myslala ze to niemozliwe lub po prostu nie bedzie chciala nic zmieniac (przedkladajac wlasne korzysci nad uczciwosc) to bedziemy mieli takich kandydatow i zawsze bedziemy wybierac "to samo" co od lat 80'

(2014/11/25 14:59)
Słyszałem, że system do liczenia głosów który PKW zakupiła za 500,000,000 zł był najbardziej zaawansowanym tego typu systemem na świecie. W pewnym momencie podczas zliczania głosów uzyskał samoświadomość, zobaczył wyniki i... popełnił samobójstwo;)

(2014/11/25 17:07)
Wybór Czubackiego to szansa na pozyskanie znacznych środków z UE. 108 milionów w czasie poprzedniej kadencji mówi za siebie, a liczby nie kłamią. I to bez przypisywania sobie cudzych osiągnięć ?

(2014/11/25 20:19)
@kaspersky
uwielbienie bylejakości to chyba nasza wada narodowa, nie potrafimy się też cieszyć wolnością. Po chwilach euforii przeradza się ona w samowolę. Bezinteresowność zamienia się interesowność, empatia w obojętność. Nie mamy czasu być dobrzy. Łatwo rzucamy się sobie do gardła (przykłady - w każdym wątku na tym forum). Chcielibyśmy, aby "władza" była inna? A przecież to odbicie nas, obraz dzisiejszego stanu społeczeństwa. Obcy nam tego nie robią - my Polacy to sobie robimy.
Ale dość tego narzekactwa - od dziś będziemy lepsi - nie? :)

(2014/11/25 21:55)
Panie Jerzy, rzeczywiscie koszmaru nie było. ale czy jest pan pewien, że było w orządku, że pan też robił wszystko jak należy, jako choćby prezewodniczący komisji zdrowia RP? To ciutkę niepoważne, co pan pisze. Spodziewałam się po panu większej merytoryki, uczciwej informacji, a nie mydlenia oczu i wprowadzania ludzi w błąd. Wspiera pan, jak tylko może Czubackiego, bo  4 lata temu wykazał się wyjątkową lojalnością - odrzucił żądanie PO, by podpisał, że w razie wygranej pan nie zostanie wiceburmistrzem. jak jest z pana lojalnością? Tego nie wiem, ale bardzo chciałby pan zostać wiceburmistrzem Sochaczewa. Czy w Płońsku tak kiepsko?
Przy okazji potwierdzę wpis deth 17:
Z tego co wiem (proszę mnie poprawić, jeśli się mylę), to kadencja Pana Czubackiego przypadła w toku ostatniej (2007-2013), perspektywy unijnej na składanie wniosków. Kadencja Pana Osieckiego na ich realizacje. Ten drugi nie miał szansy wykazać się w pozyskiwaniu funduszy i można rozliczać go jedynie z realizacji pozytywnie rozpatrzonych wniosków złożonych przez poprzednika.
 To tak dla zachowania ścisłości.

I jeszcze dla obiektywnego spojrzenia na sprawę:http://www.wspolnota.org.pl/uploads/media/ranking_srodki_unijne__miasta_powiatowe.pdf Pieniędzy z wniosków z 2009 wcale nie wpłynęło dla obejmującego urząd Osieckiego tak dużo. Wręcz przeciwnie, nawet biorąc pod uwagę alokację Sochaczewa na Mazowszu, pozyskiwanie w tej perspektywie poszło strasznie słabo. Zajmujemy miejsce na szarym końcu (240 z 268 miast powiatowych w Polsce). Dlatego, obiektywnie i na cyferkach, historyjki o niesamowitej skuteczności administracji Bogumiła Czubackiego w pozyskiwaniu środków zewnętrznych to trochę bajanie.

To rzeczywiście prawda i wystarczy odrobina orientacji w otaczającej rzeczywistości, by to wiedzieć.

(2014/11/26 09:12)
Pani Dominiko80, Pani potwierdzenia nie zrobią wrażenia na osobach orientujących się w poruszanej przez Panią tematyce. Nie mam sobie nic do zarzucenia jako przew. komisji zdrowia RP, w której przewagę miała opozycja (3 radnych na pięciu członków komisji). Funkcjonowaliśmy w komisji zgodnie, a ja poza tym, że organizowałem i prowadziłem jej posiedzenia, miałem tyle samo do powiedzenia w bieżących sprawach powiatu co pozostali radni.
Jestem człowiekiem ceniącym we współpracy poczucie lojalności i pomimo, że wielokrotnie boleśnie na własnej skórze odczułem przypadki jej braku, ufam ludziom.

Nie zgodzę się z Panią, że burmistrz Osiecki nie miał możliwości pozyskiwania środków unijnych w z perspektywy 2007-2013. Moi koledzy z innych mazowieckich samorządów pozyskiwali duże środki właśnie w ostatniej kadencji. Pisałem o tym na moim blogu. Zapraszam tam po więcej szczegółów.

Tabela Wspólnoty, którą Pani się podpiera, nie obejmuje wszystkich pieniędzy unijnych, które pozyskaliśmy dla miasta. Przykładem są środki pozyskane dla ZWiK - 108 mln zł, z których wykorzystano tylko połowę!!! Pieniądze te nie były związane z budżetem miejskim tylko z budżetem spółki. Zrobiliśmy tak ze względu na skalę inwestycji kanalizacyjnej, aby nie zablokować całkowicie finansów magistratu. Jeśli uwzględniono by te środki razem z budżetowymi miejskimi, Sochaczew byłby w czołówce krajowej. Podobnie jak w latach 2006-2009, kiedy poziom wykorzystania środków unijnych plasował  nas w granicach najlepszej setki samorządów.

(2014/11/26 12:49)
GŁOSUJCIE NA KANDYDATA NAJLEPSZEGO, GŁOSUJCIE NA OSIECKIEGO!

(2014/11/26 16:26)
kobo=kostecki piszesz jednocześnie sam do siebie na dwóch klawiaturach?Przyzwyczajasz nas do nowego nick-u? Słusznie czas nagli.Pamiętasz Olaf.Jednak jesteś kłamcą.Co na to odpisałeś,przypomnij sobie.

(2014/11/26 16:38)
No cóż, nie będę się powtarzać mogę się tylko uśmiać. :))))
GŁOSUJCIE NA KANDYDATA NAJLEPSZEGO, GŁOSUJCIE NA OSIECKIEGO!

(2014/11/26 16:43)