WYBORY 2014 - SAMORZĄDOWE

/ 32 odpowiedzi / 2 zdjęć

Dzień dobry !!!

Zbliżają się nieuchronnie wybory samorządowe ! jak wszyscy wiemy nasze głosy oddawać będziemy nie tylko na kandydatki/kandydatów na stołeczek burmistrza, czy starosty (oczywiście procedury wyboru starosty są nam znane), ale też na radnych miasta i radnych powiatowych.  Znamy już dwoje kandydatów na siodło burmistrza tym samym zapewne będą i na radnych kandydować, ale chcielibyśmy poznać zarówno Ich poglądy i plany na kilka spraw jak i pozostałych kandydatów na radnych miasta i powiatu. Mam także nadzieje , ze państwo jako tzw. osoby publiczne możecie przedstawić się odpowiadając np.  Irena Ż. – mój plan to :………

Pan Gaik jak widać rozpoczął już kampanię, http://www.plandlasochaczewa.pl/, a Jego gończe, kto by nie pisał sprowadzają każdego do „robercika” (prawdopodobnie Pana Małolepszego), do jakichś „bidonów” itp. czyli jak rozumiem – oceniają wszystkich niewygodnych swoją miarą, jak to kiedyś mawiali „każdy sądzi według siebie” i są to ludzie którym orgiastyczną wprost przyjemność sprawia na pewno nie bezinteresowne wbijanie innym szpilek, a jeżeli sam masz  kilka, może kilkadziesiąt nicków nie oznacza to , że każdy tak robi.

SOCHACZEW BARDZIEJ OBYWATELSKI

Panie Gaik ten budżet jest taki obywatelski jak ja jestem arabskim szejkiem. Skoro chce Pan dzielić budżet na gminy, bez zmian podziału administracyjnego miasta, to jak Pan zamierza legalnie podzielić kasę na dzielnice – „bo tak się mówi, Chodaków, Boryszew …”

BEZPŁATNA KOMUNIKACJA MIEJSKA

Bezpłatna ? oj Panie Gaik, a kiełbasa, czy kicha też za darmo ? może coś jeszcze, bo jak dotąd w tym kraju za darmo, a często niewinnie idąc ulicą można dostać w dziób.

TAŃSZA WODA I ŚCIEKI W SOCHACZEWIE

Komunikacja za frii, woda tańsza, powietrze zdrowsze, kanalizacja za kredyty itp. itd. !

NOWA JAKOŚĆ SOCHACZEWSKIEGO SPORTU 

Jak się  domyślam obieca Pan nam jutro min. pięcioro mistrzów kraju, dwóje mistrzów świata i mistrza/mistrzynię olimpijską , a co Łowicz ma i Sochaczew będzie miał. Obieca Pan 5 nowych orlików zamkniętych na klucz w ochronie przed wandalami, nowe miejsca spożywania browarów (nieszczęsne siłownie lada moment) i loty na księżyc !

SPOSÓB NA MIEJSCA PRACY W SOCHACZEWIE

Tak, tak, nowe !!! miejsca pracy tworzył Pan już ostatnie 4 lata - koleżankom i kolegom partyjnym. Zapomniałem, ściśle współpracuje Pan z lokalnym biznesem, czyli jest opcja zatrudnienia kolejnych 10 osób, plus po ewentualnym objęciu tronu 1-go w mieście czystki w UM i nowe miejsca pracy będą, bo przecież nie zakwitnie w Sochaczewie żadna nowa huta czy fabryka, a sklepów i straganów jest ful, za kilka lat zostaniecie w tym mieście Wy pseudo politycy, handlarze, hale magazynowe, kapturki i ludzie po 50-ce, młodych wywieje przy takich politykach jak Pan w tri miga. Ot i mamy sposób na miejsca pracy, niejaki „tadeusz” już rączki zaciera i szykuje zadek na miejsce któregoś z naczelników w UM.

REWOLUCYJNE ZMIANY DLA STOWARZYSZEŃ I LUDZI AKTYWNYCH

Chciałby Pan zapewne by to stowarzyszenia z racji ich istnienia przejmowały władzę w mieście, lub by tylko stowarzyszenia i partie mogły kandydatury do władz wystawiać ? Może coś więcej ?

KULTURA I ROZRYWKA W LEPSZYM WYDANIU

Oj aż się boję tego tematu i tych górnolotnych Pana obietnic w tym zakresie, a spodziewam się min. „wybuduję trzy Multikina ! w centrum oraz w dzielnicach Chodaków i Boryszew (a co !!), wybuduję teatr, nową muszlę koncertową  na podzamczu z siedziskami na 5000 ludzi (a jak !!), będą darmowe (co mnie nie stać ??!!) kolorowanki dla dzieci, darmowe gazetki dla mam tych dzieci i wybuduję nowe place zabaw dla każdej dzielnicy!!!

POLITYKA KADROWA W SOCHACZEWSKICH URZĘDACH 

Polityka kadrowa dla urzędów sochaczewskich to w pańskim wykonaniu będzie taka jak Pan głośno mówi – „nikt nie będzie kwestionował moich decyzji…” lub „… moje musi być na wierzchu..” (w jakich sytuacjach Pan popracuje nad głową i przypomni Pan sobie). Zostaną wywaleni wszyscy podejrzewani o współpracę z obecnym, na esoch…. wpisów będą mogli dokonywać już tylko pańskie owczarki pokroju „tadeuszka” (wpisy już niekiedy znikają, za pewne nie ma to nic wspólnego z nowymi nabytkami PO ). Patrzą jak glosowała opcja w mieście popierana przez Pana to będzie można kombinować ze zmarłymi, będzie zgoda na machloje i kombinacje.

SOCHACZEW MIEJSCEM PRZYJAZNYM DLA RODZIN 

Tak myślę czyich lub jakich rodzin ?Obserwując poczynania i zachowania Pana w polityce odnoszę wrażenie że przyjaznym miastem w pańskim wykonaniu Sochaczew będzie dla rodzin które bezkrytycznie popierają Pana poczynania i działania, dostarczą Panu odpowiednia liczbę głosów i broń Boże nie patrzą Panu na ręce.  

Panie Przemysławie Gaik, pańska hipokryzja (hipokryzja– fałszywość, dwulicowość, obłuda. Zachowanie lub sposób myślenia i działania charakteryzujący się niespójnością stosowanych zasad moralnych. Udawanie serdeczności, szlachetności, religijności, zazwyczaj po to, by wprowadzić kogoś w błąd co do swych rzeczywistych intencji i czerpać z tego własne korzyści. Może ona przejawiać się na kilka sposobów:

-oficjalne głoszenie przestrzegania określonych zasad moralnych i jednoczesne ich "ciche" łamanie, gdy nikt ważny tego nie widzi (np. głoszenie przez polityka, że walczy z zatrudnianiem kolesi i jednoczesne wciskanie przez tego polityka po cichu koleżanek/kolegów na stanowiska lub głoszenie  uczciwości i przestrzegania prawa, a po cichu popieranie łamania prawa ),

-stosowanie różnych, sprzecznych wzajemnie zasad moralnych przy różnych sytuacjach (np. wymaganie innych lojalności i prawdomówności i jednoczesne oszukiwanie i kręcenie  tymi innymi osobami ),) przekraczać zaczyna granice zdrowego rozsądku, Pan na serio ma nas mieszkańców za masę ciemną myślącą kategoriami sprzed 150 lat. Proponuje by uznał Pan każdego tzw. „zwykłego, szarego mieszkańca” za partnera  do dialogu bo z mentalnością „ja jestem doktorantem po finansach, a reszta to ciemnota” daleko Pan tego wozu nie pociągnie. Proszę także choć na czas kampanii zrezygnować z plucia po „forumowych konwersantach” i po opcji Panu przeciwnej, uwiązaniu owczarków na smycz, bo jak Pan się domyśla „każdy kij ma dwa koniuszki” , więc zamiast się tymi kijami okładać , milej jest usiąść i porozmawiać, byleby nie robic z siebie nawzajem idiotów.

Chciałbym zobaczyć plany kandydatów (pewien jestem , ze nie tylko ja), ale nie hasłowe lecz poparte konkretnymi danymi, jak komunikacja darmowa to skąd kasa na pokrycie kosztu paliwa, eksploatacji aut, pensji kierowców, mechaników, na naprawy itp. itd. Deklaracji czy popierają działania zgodne z prawem czy nie, czy czują się odpowiedzialni  za podjęte decyzje, czy idą do rad by działać czy tylko zasiadać jak druga kandydatka już Pani Pawlak – 8 lat w radach i zawsze przeciw !? Konkrety drogie Panie i szanowni Panowie konkrety, czas sloganów się kończy !! Ten plan o raczej koncert życzeń.

Ciepłego lata i udanych urlopów Wam życzę Panie i Panowie !! Tym z polityki także.

Ps. Myślę, wydaje mi się jak wielu mieszkańców , że jak pozostaną starzy włodarze szczególnie w starostwie, bo jednak w mieście się 4 lata temu zmieniło, to pozostanie jak na poniższym obrazku:

(2014/06/04 14:03)

(2014/06/04 14:37)
Tadeusz, kim byś nie był - nie interesuje mnie to, co byś nie myślał - nie interesuje mnie to, ALE JEŚLI NIE MASZ NIC INTERESUJĄCEGO CO MOŻE WNIEŚĆ W TEMACIE - CZEGO OCZEKUJEMY OD KANDYDATÓW I CO ONI NAM MAJĄ DO ZAPROPONOWANIA to nie pisz nic, nie ośmieszaj siebie oraz innych owczarków i przydupasów Pana radnego. Jeśli jest w tobie odrobina człowieczeństwa i katolika to PROŚBĘ moją zrozumiesz. Temat został podjęty nie w celu pustej dyskusji z owczarkami , ale by ODWAŻNI kandydaci i kandydatki chciały z nami porozmawiać poprzez forum.Ps.SWOJĄ DROGĄ NA DRUGIM OBRAZKU TEN DUŻO MÓWIĄCY PODOBNY JEST DO WICKA Z POWIATU.

(2014/06/04 15:33)
Ten Pan chyba nie wie co mówi,no chyba  że taki cudotwórca ,tyle że z bajek już wyrosłem.

(2014/06/04 16:29)
Panie Małolepszy vel boloyang i kilka innych nicków . Chce Pan planów na najbliższy okres , więc proszę bardzo:

Pierwszym i podstawowym działaniem następcy Osieckiego , będzie dokładne obejrzenie każdego rachunków i to ze dwa razy . Przejrzymy wydatki na PR Osieckiego z naszych podatków, wyciągniemy każdego trupa z szafy , włącznie z tym na co zostały wydane pieniędze z obligacji .
Drugim krokiem będzie oddanie tego wszystkiego do prokuratury.
A trzecim oczekiwanie na decyzje organów ścigania .

Wy się już u ludzi z Sochaczewa nie liczycie.

(2014/06/04 18:22)
A po co Panu Panie Małolepszy plany kandydatów , abyście z Osieckim sobie je przywłaszczyli jako swoje pomysły . Robiliście tak od trzech lat , ale teraz już z ludzi, debili jak do tej pory, nie zrobicie . Co brakuje Wam pomysłów , ale to nic nowego Wy nigdy żadnego pomysłu na miasto nie mieliście.

(2014/06/04 18:39)
polaczkowe samorządowanie.
Nic nie powiem bo wróg polityczny przywłaszczy.
Nie ma walki o wspólne dobro.
...
...
...

(2014/06/04 20:36)
Grzechu, pozwoliłem sobie dokończyć po tych kropkach

.... bo w Polsce bez stołka jest tylko g...o

Karol

(2014/06/04 21:52)

GRZECH – jest walka o wspólne dobro zawsze tam gdzie władza za dobre pomysły oficjalnie w formie pisemnej oraz osobiście doceni na forum publicznym starania osób które angażują się w życie mieszkańców !!! W Sochaczewie każda inicjatywa mieszkańca jest przedstawiana jako dokonanie władzy miasta co jest ewidentnym kłamstwem tej obecnej władzy!!!! oraz przywłaszczeniem dobra intelektualnego mieszkańców !!!!

(2014/06/04 21:53)

(2014/06/04 21:58)

GRZECH – jest walka o wspólne dobro zawsze tam gdzie władza za dobre pomysły oficjalnie w formie pisemnej oraz osobiście doceni na forum publicznym starania osób które angażują się w życie mieszkańców !!! W Sochaczewie każda inicjatywa mieszkańca jest przedstawiana jako dokonanie władzy miasta co jest ewidentnym kłamstwem tej obecnej władzy!!!! oraz przywłaszczeniem dobra intelektualnego mieszkańców !!!!

Nawet dzieci w szkołach dostają dyplomy i wyróżnienia podczas szkolnych apeli dla czego zatem
burmistrz i magistrat przywłaszcza pomysły mieszkańców za miast wręczyć prosty dyplom uznania dorosłym mieszkańcom którzy poświęcają swój czas aby wszystkim nam żyło się lepiej!!! 

(2014/06/04 22:12)
Panie Tadeuszu ( lub arturze t.) Może pan w końcu zacznie swoje wypowiedzi popierać linkami do autentycznych dokonań p. Przemka i innych członków zarządu powiatu,  których to pan tak miłuje wzamian za dzieci z pcpr ( podobno 3 tys pln za sztukę)

(2014/06/04 23:19)

(2014/06/05 01:54)

To poważny obowiązek do spełnienia aby tak ważny temat doprowadzić do końca panie ''jarl'' proszę się zaangażować może wreszcie magistrat zrobi coś dobrego dla mieszkańców!!! zamiast wyzyskiwać osoby które angażują się w sprawy społeczne...

(2014/06/05 02:01)
Czytając z pewnym niesmakiem wypowiedź Pana Małolepszego vel Boloyang vel Sochaczewianin1980, wel i to najważniejsze NOWYSOCHO , dochodzę do wniosku , że napięta  sytuacja w mieście w ramach miasto- powiat nic tych Panów nie nauczyła . Nadal widzimy obrażanie ewentualnych kandydatów na burmistrza , a jedynym argumentem tej władzy to uderzenie z pięści w każdego , który ma inne zdanie. Ta władza to bokserzy , którzy zamiast dążyć do poprawy tego co w mieście wolą wszczynć walki i kopać dołki pod tymi którzy chcą coś zrobić dla Nas mieszkańców. Niesmak z czytania wynikł także z tego , że rzecznik ( bo nie mam najmniejszych wątpliwości , że to On), pokrętną i podstępną drogą pyta się konkurencję co mają w planach.

Do Pana Grzecha 

Proszę mi wierzyć ,że nie chodzi o to by nie pracować razem , chodzi o to aby każdy pomysł , nie znalazł nagłówka 

POD  PATRONATEM   BURMISTRZA  OSIECKIEGO   a przykładów jest dużo.

(2014/06/05 07:08)
"

Ps:

Nigdzie nie mogę przeczytać Panie boloyang że Przemek Gaik jest tak dobrze wykształcony ... czemu się tym nie chwali ??? To bardzo istotna informacja !!! "

Tadeusz mozesz to rozwinąć bo nie za bardzo zrozumiałem ten przekaz

novjan 

(2014/06/05 12:15)

Szanowny NovJan boloyang napisał w swojej wypowiedzi o Przemku Gaiku oto fragment cyt: '' z mentalnością „ja jestem doktorantem po finansach, '' 

dlatego zapytałem cyt: '' Nigdzie nie mogę przeczytać Panie boloyang że Przemek Gaik jest tak dobrze wykształcony ... czemu się tym nie chwali ??? To bardzo istotna informacja !!!''

NovJan to cała treść doszukując się przekazu pytaj ROBERT-cika lub plecam przeczytać wypociny Pana małogorszego lub bardzo najgorszego pracownika Novoosieckiego jednego z 4rech muszkieterów magistrackich ....

Swoją drogą same Portosy i jeden Aramis hehehehe

(2014/06/05 22:15)

Nigdzie nie mogę przeczytać Panie boloyang że Przemek Gaik jest tak dobrze wykształcony ... czemu się tym nie chwali ??? To bardzo istotna informacja !!!''

Jesteście żałośni z tymi porównaniami i przypisywaniami nicków osobom nie związanym z tą której przypisujecie. Hehe ani ja nie znam Pana Małolepszego , ani On mnie nie zna, przykre niestety i co byście nie pisali i ile jeszcze różnych  prób przypięcia mnie do tego Pana zrobicie  to zawsze będzie to samo z waszej strony – próba ośmieszenia, okłamania innych inautów, obłuda i fałsz. Na brak argumentów odpowiadacie przypisywaniem kilku nicków do jednej osoby. Już w tym temacie odpowiedziałem – JEŻELI SAMI ZAKLADACIE W CELU PLUCIA, GŁOSZENIA NIEPRAWDY, ZACIEMNIANIA FAKTÓW PO KILKANAŚCIE NICKÓW TO NIE MIERZCIE INNYCH SWOJĄ MIARĄ – nie wracam więcej  do tematu, ale już niedługo przekonacie się czy to 20 nick jednej osoby czy pierwszy i jedyny nick jednej osoby!!!

Co do wykształcenia Pana Gaika to opowiadał ludziom bajki,  lub mówił prawdę w przerwie zebrania PO , że tak powiem jeszcze współpracowałem z PO, byłem na dwóch zebraniach i miałem chęć się zapisać do PO, ale w porę się wycofałem, a doktorant to nie doktor, a, że nawet mgr  to nie powinien rzucać pustych słów tylko konkrety z wyliczeniami, podstawami wyliczeń itp. utd. Jeśli jest po finansach to wie o czym piszę. przecież nie tylko On ma wykształcenie ukierunkowane na finanse - jak je ma :). A jak je ma to wie jak kontrolować finanse szpitala i dps dodatkowo będąc w komisjach - czyż nie prawda ?

(2014/06/05 22:56)

ROBERTcik wszyscy użytkownicy forum e-sochaczew.pl doskonale znają twoje wszystkie wpisy natomiast po tej kreacji trudno będzie pokazać się na oczy publicznie przynajmniej każdy uczciwy człowiek pisząc takie historie na twoim miejscu miał by ogromny z tym problem... ale nie ty ....

(2014/06/05 23:54)

Małolepszy vel Boloyang to co piszesz to zakrawa na jakiś dowcip alę żałosny dowcip. Piszesz ,że chciałeś do PO , a wylądowałeś gdzie ? Strach Wam zaczął zaglądać w oczy i nie tylko , Was czas już się skończył , mam tylko nadzieję ,że swoimi poczynmaniami , nie wykończycie ekonomicznie do końca tego miasta. Byliście najgorszą ekipą jaka  dotychczas rządziła Sochaczewem .

(2014/06/06 09:51)
 Hahaha, czy wykształcenie jest wyznacznikiem tego czy ktoś będzie dobrym samorządowcem, czy może raczej jakim kto jest człowiekiem? bosz  jacy wy jesteście naiwni. Żeby wami manipulować nie trzeba się nawet zbytnio wysilać, wystarczy tzw. metoda" Kija i marchewki"- Kijem po przeciwnikach politycznych i marchewka dla Was- wszystko kupicie , kolega tu się zastanawiał  nad zapisaniem do PO, ja też bym rozważył bo przy moich zdolnościach politycznych z tą opcją sukces bym miał murowany, ale niestety  jestem idealistą i z aferałami mi nie po drodze, a i czym innym się zajmuję. A co do wykształcenia to pisałem już że stawiałbym na Inżynierów. A jak ktoś jest tak dobrze wykształcony a nie potrafi tego wykorzystać zawodowo tylko pcha się do polityki, to wiadomo iż szuka sposobu na życie na koszt podatników.

Notabene w Sejmie zdominowanym przez Prawników w ponad 60% nie potrafią uchwalić jednoznacznego ,spójnego Prawa, i wiele przepisów jest o kant tyłka potłuc, tak to się ma wykształcenie do pełnienia funkcji publicznych.

(2014/06/06 11:08)
Olaf pisze

A co do wykształcenia to pisałem już że stawiałbym na Inżynierów. A jak ktoś jest tak dobrze wykształcony a nie potrafi tego wykorzystać zawodowo tylko pcha się do polityki, to wiadomo iż szuka sposobu na życie na koszt podatników.

Pisz wypisz wymaluj charakteryzuje to obecną władzę Osieckiego.
Dobrze olaf mówisz,

(2014/06/06 13:10)
 A co do wykształcenia to pisałem już że stawiałbym na Inżynierów.

I tu masz racje. Umysł ścisły i analityczny jest idealny do odpowiedniego zarządzania czymkolwiek. Niestety masy wolą tych z gładką gadką i niebieskimi oczami.

(2014/06/06 13:50)
 ciacho no to tak to wygląda z politykami, z tym że obecny Burmistrz nie przyszedł z pośredniaka, miał już dużo wcześniej ugruntowaną pozycję zawodową.  Znam także sporo ludzi z zawodowym lub średnim wykształceniem którzy świetnie sobie radzą w biznesie, pracy zawodowej itd. Naukowo jest udowodnione iż 80 % inteligencji stanowi inteligencja odziedziczona w genach i nie zawsze idzie w parze z wykształceniem szczególnie  humanistycznym, każdy może być kujonem i skączyć jakieś tam studia , często tylko po to aby zaspokoić swoje lub rodziców ambicje,a  kiedy nie spełnia się zawodowo wyjeżdża za granicę albo idzie w politykę. Można by na palcach policzyć w polityce ludzi z pasją, którzy to co robią traktują jako służbę ludziom i misję do wypełnienia.

(2014/06/06 15:00)
Cytat z olafa,

"ciacho no to tak to wygląda z politykami, z tym że obecny Burmistrz nie przyszedł z pośredniaka, miał już dużo wcześniej ugruntowaną pozycję zawodową."

To znaczy jaką, wiesz w jaki sposób obecny burmistrz dostał stanowisko wicestarosty ??? wiesz w jaki sposób wcześniej dostał pracę w ministerstwie sportu ???
Znasz jego kompetencje ??? Bo z tego co wiem to w starostwie jedyne co potrafił, to przecinać wstęgi na zakończenie inwestycji, niezależni czy odpowiadał za nie czy nie, czy były udane czy nie - pamiętacie temat mostu w chodakowie koło młyna ?!?!?

Tak więc obecny burmistrz nie wyszedł z pośredniaka, a raczej pasuje tu powiedzenie że z kapelusza.

(2014/06/06 15:42)