Wybory, Praca, Drogi, Uczciwość

/ 19 odpowiedzi

Założony przeze mnie wątek/temat ma tylko jeden cel : przypomnienie władzom miasta, gminy i powiatu o nas wyborcach, zbliża się kampania, a przez trzy i pół roku o nas zapomnieliście :(

Przepraszam, nie pamiętam bym kiedykolwiek zakładał tu jakiś „nowy temat”, a już na bank nie po zmianie szaty graficznej es. dlatego ewentualne błędy proszę mi wybaczyć. Online na ortografię też rzadko zwracam uwagę więc jeśli ktoś podejmie dyskusję proszę nie zaczynać od ortografii i interpunkcji. Czytam te różne tematy, czytam i od jakiegoś czasu gryzę się czy napisać tu coś, czy nie by kogoś nie obrazić. Głównie by nie obrazić znajomych których mam tu na es. sporo bo nick mój jest znany i nieukrywany, to tak informacyjnie dla tych co wszystkich do jednego wora  upychają.  Przykro jest czytać o radnych „pieniaczach”, o aferach, o podejrzeniach o to czy tamto, dodatkowa przykrość jak okazuje się, że człowiek zna osobiście kilkoro radnych w mieście i powiecie, darzy szacunkiem tych ludzi, ludzi reprezentujących obie tak zajadle i bezpardonowo niszczące się wzajemnie strony. Niesmak stanowi fakt, iż niszczący się ludzie są rodowitymi i tu wychowanymi ludźmi którzy wspólnie powinni dążyć co ciężkiego wysiłku na rzecz dobra miasta, gminy i powiatu, gdzie żyją ich rodziny, przyjaciele  i znajomi  zarówno z dzieciństwa jak i ci z dorosłego już żywota. Strasznie obrzydliwe są przepychanki dotyczące remontu Staszica, ale to jest i tak mniej irytujące niż to, że czy to drogi miejskie czy powiatowe to jadąc z Warszawy przez Leszno – Kampinos bez mapy i GPS można wskazać granice powiatu sochaczewskiego. Pierwszy raz od 2 , może 3 lat wracałem z Warszawy do Sochaczewa tą trasą, aż serce z piersi się wyrywało jak człowiek wjechał do Leszna i zobaczył tak pięknie wyremontowaną drogę, zwolniłem by zerknąć w boczne uliczki o dziwo one też są wyremontowane. Droga ta tak pięknie wyremontowana cięgnie się do granic Kampinosu, a tabliczka kończąca teren zabudowany w Kampinosie od strony Sochaczewa od razu po nawierzchni i dziurach przypomina nam gdzie wjeżdżamy. Zamiast mieć wzajemne pretensje weźcie Panie i Panowie zadki w troki, przejedźcie się tą drogą, jak nie wiecie jak zorganizować właściwy remont dróg i poboczy to jedźcie do odpowiednich władz które nadzorowały tam remont i poproście o radę, to żaden wstyd przyznać się do niewiedzy, wstydem jest udawać, że się wie, a później podpisać się pod gówniano wyremontowaną drogą.  Dziwi mnie fakt, że wyremontowane ulice Traugutta, Warszawska, Gawłowska już są dziurawe i studzienki się zapadają, że droga b. często używana Sochaczew(Chodaków) – Młodzieszyn jest jak ser szwajcarski, podobnie Trojanowska, Licealna, Pan poprzedni burmistrz przejął zniszczoną 15-sierpnia itp. idt.. Tak na serio to nie ma chyba kawałka drogi dłuższego niż kilkadziesiąt  metrów drogi równej i bez dziur na terenie całego powiatu, oczywiście w tym i w mieście.  Nie przyglądam się jakie firmy to remontują, ale tanio nie znaczy dobrze, nie oznacza także źle, jednakże jak widać po naszych ulicach jest źle, bardzo źle jak nie tragicznie. Ludzie kochani, nasi Radni szanowni, włodarze  zapomnijcie z jakich partii, stowarzyszeń czy innych ugrupowań jesteście zacznijcie wreszcie po 25 latach „wolności” pracować dla dobra ludzi, miasta, gminy i powiatu !!! Opamiętajcie się, bądźcie wreszcie prawi i uczciwi w myśl przysięgi jaką powinniście składać, walczcie wspólnie , a więcej osiągniecie Wy jako działacze, a my jako mieszkańcy zyskamy, z Wami,  zaś za dobrymi włodarzami my „szaraczki” i w ogień pójdziemy.  To my Wam dajemy nasze głosy i w Was pokładamy nadzieję, to Wy macie pracować dla nasi i dla miasta, gminy czy powiatu, a nie po wejściu do rad zapominacie skąd jesteście i że dzięki tym o których zapominacie jesteście przy korytkach. Takie przepychanki, brak współpracy kiedyś doprowadzi ludzi do białej gorączki, może by zaprzestać uprawiania polityki za społeczne pieniądze? nadchodzą czasy wytężonej i ciężkiej pracy dla dobra tych którym coś w czasie kampanii obiecujecie?   może czas osądzić obiecaczy za niedotrzymane obietnice ? Nie oceniam nikogo personalnie ani kolektywnie, uważam , że każda dojrzała, honorowa i uczciwa  osoba umie dokonać samooceny, choć obserwując lokalną politykę w tym 10 lat od środka – czy samoocena działań, głosowań, wypowiedzi będzie obiektywna i rzetelna, mam wątpliwości, ale … może. Ja jako idealista marzę o władzach, a w zasadzie o ludziach w poszczególnych strukturach samorządowych uczciwych, szczerych, otwartych do wyborców na co dzień, odpowiedzialnych, honorowych, przestrzegających prawa, ale czy tacy jeszcze są ?? ZGODA BUDUJE – dalej znacie!?  I to właśnie od 3,5 roku uprawiacie!

Ładny twój apel, szkoda tylko że daremny. Oni to wszystko wiedza tylko nie po to uprawiają Politykę aby Służyć Ludziom i Miastu  lecz dla pieniędzy. I masz raję nie ważne z jakich są partii,  bo wszystkim przyświeca jeden cel Pasożytnictwo na koszt Podatnika!

(2014/06/08 10:44)
apel dobry tylko że oni to mają w dupie liczy sie kasa.

(2014/06/08 11:08)

Jeśli ktoś by szukał strony jaśnie Pana burmistrza by porównać jego dokonania z jego programem wyborczym i dowiedzieć na kogo na pewno NIE głosować w kolejnych wyborach wystarczy skorzystać z publicznych archiwów stron WWW takich jak np. WayBackMachine.

Jeśli mogę, temat/wątek założyłem nie w celu sączenia jadu i plucia na tego czy innego , a jest napisane w tekście.Jeśli masz Panie kolego informatyku osobisty ból do burmistrza czy innego polityka napisz priv post, idź osobiście mu wyrzygaj ból.

Temat dotyczy ogółu działań samorządowców, nadchodzących wyborów i pracy.

ŻADNYCH OSOBISTYCH IMIENNYCH CZY BEZPOŚREDNIO STANOWISKOWYCH PRZYTYKÓW BYM TU NIE CHCIAŁ.

(2014/06/08 12:26)
Nie sączę jadu, nie pluje, nie obrażam, nawet nie wymieniam z imienia. Instruuje jedynie innych, którzy być może nie wiedza o takich możliwościach, że da się w łatwy sposób porównać dokonania z obietnicami. Mieszkańcy dali szansę, dali władzę, a teraz mają prawo oceniać tylko ciężko oceniać jak ktoś zaciera ślady po sobie i swoich obietnicach.

(2014/06/08 12:34)

OK rozumiem Panie RafZielak, to teraz poproszę co obiecały ekipy rządzące gminą i powiatem, a uznam Pana wypowiedź za bezstronną, miasto już Pan pokazał.

To ma być temat nie stronniczy, a jak zaznaczyłem dotyczyć ma wszystkich polityków lub jak ktoś woli ludzi władzy miasta, gminy i powiatu, gdyż Oni wszyscy są winni tego co się dzieje. to czekamy na dalsze wskazania.

(2014/06/08 19:12)
Widzicie ile naobiecywał Osiecki , aby wygrać wybory , oszukal nas wszystkich , odpłaćmy mu to przy urnach wyborczych .A hasłem przewodnim, niech będzie

Nigdy więcej Osieckiego w polityce miasta

(2014/06/08 20:03)

Pan to skończył choć szkolę podstawową Panie "kuc300", a może Pani "ola zdrabka"? Pytam bo mam wątpliwości gdyż człowiek mający wykształcenie podstawowe czytać potrafi, a jak przy tym jest jeszcze odrobinę normalny to wie co to znaczy słowo "prośba" i już rozumie o co go proszą. 

Jeżeli ma Pan/Pani ochotę jątrzyć i pluć jadem w którąkolwiek ze stron sochaczewskiego konfliktu politycznego to proszę iść do tych państwa osobiście i im nawrzucać. Chowasz się pod żeńsko-męskim Nickiem i chojraka udajesz.

Prosiłem grzecznie - bez stronniczych wpisów ! używam języka polskiego jakby ktoś nie zauważył, a jak jakiś zacietrzewiony oszołom nie umie powstrzymać emocji do osób, stowarzyszeń, czy partii to niech wyleje sobie na łeb kubeł lodowatej wody - może ochłonie, ale tu niech nie pisze. Każdy ma prawo założyć temat, a mądry, inteligentny człowiek zrozumie co ktoś pisze. Dziś jestem wolny od polityki i nie zamierzam oceniać żadnej ze stron. winni są wszyscy bez wyjątku.

Dziękuję

(2014/06/08 20:26)
niezalezny
Panie niezależny być moze moje wykształcenie jest troszke wy     ższe niż Pana , ale nie w tym problem . Założył Pan wątek o czterech latach kadencji obecnego Osieckiego . i psze Pan dalej cyt.
Strasznie obrzydliwe są przepychanki dotyczące remontu Staszica, ale to jest i tak mniej irytujące niż to, że czy to drogi miejskie czy powiatowe to jadąc z Warszawy przez Leszno – Kampinos bez mapy i GPS można wskazać granice powiatu sochaczewskiego. Pierwszy raz od 2 , może 3 lat wracałem z Warszawy do Sochaczewa tą trasą, aż serce z piersi się wyrywało jak człowiek wjechał do Leszna i zobaczył tak pięknie wyremontowaną drogę, zwolniłem by zerknąć w boczne uliczki o dziwo one też są wyremontowane. Droga ta tak pięknie wyremontowana cięgnie się do granic Kampinosu, a tabliczka kończąca teren zabudowany w Kampinosie od strony Sochaczewa od razu po nawierzchni i dziurach przypomina nam gdzie wjeżdżamy. Zamiast mieć wzajemne pretensje weźcie Panie i Panowie zadki w troki, przejedźcie się tą drogą, jak nie wiecie jak zorganizować właściwy remont dróg i poboczy to jedźcie do odpowiednich władz które nadzorowały tam remont i poproście o radę, to żaden wstyd przyznać się do niewiedzy, wstydem jest udawać, że się wie, a później podpisać się pod gówniano wyremontowaną drogą.  Dziwi mnie fakt, że wyremontowane ulice Traugutta, Warszawska, Gawłowska już są dziurawe i studzienki się zapadają, że droga b. często używana Sochaczew(Chodaków) – Młodzieszyn jest jak ser szwajcarski, podobnie Trojanowska, Licealna, Pan poprzedni burmistrz przejął zniszczoną 15-sierpnia itp. idt.. Tak na serio to nie ma chyba , itd . I co mysli Pan ,że ludzie tutaj wchodzący ze swoimi komentarzami będa pisali o cukierniach w Sochaczewie , a moze o cenach ryżu w sieciach spożywczych . Sam człowieku piszesz o problemach miasta , a przecież ktoś za to odpowiada, i siłą rzeczy ta dyskusja oceniać zacznie burmistrza , starostę i innych , którzy w tej farsie rządzenia biorą udział . Więc ogarnij się trochę i albo nie zakladaj nic , co wiaże się z miastem czy powiatem albo nie pieprz facet głupot. A dalej piszesz Ty niezależny

jako idealista marzę o władzach, a w zasadzie o ludziach w poszczególnych strukturach samorządowych uczciwych, szczerych, otwartych do wyborców na co dzień, odpowiedzialnych, honorowych, przestrzegających prawa, ale czy tacy jeszcze są ?? ZGODA BUDUJE – dalej znacie!?  I to właśnie od 3,5 roku uprawiacie! A to co jest jak nie nawoływanie do oddawasnia głosu w tej dyskusji za poszczególnymi kandydatam lub ich ocenie. Jeżeli coś wrzucasz to licz się Ty niezależny , że za konkretnymi czynami ktoś az władzy zawsze  stoi.

I jeżeli jadąc przez Leszno piszesz  jadąc z Warszawy przez Leszno – Kampinos bez mapy i GPS można wskazać granice powiatu sochaczewskiego. Pierwszy raz od 2 , może 3 lat wracałem z Warszawy do Sochaczewa tą trasą, aż serce z piersi się wyrywało jak człowiek wjechał do Leszna i zobaczył tak pięknie wyremontowaną drogę, zwolniłem by zerknąć w boczne uliczki o dziwo one też są wyremontowane. Droga ta tak pięknie wyremontowana cięgnie się do granic Kampinosu, a tabliczka kończąca teren zabudowany w Kampinosie od strony Sochaczewa od razu po nawierzchni i dziurach przypomina nam gdzie itd .

To kto wyremontował tą drogę krasnoludki - nie konkretna władza , a u Nas takiej drogi nie ma , to kto za to odpowiada , albo miasto czyli Osiecki , lub starosta .

Więc do szkoły podstawowej mnie nie odsyłaj , bo ja mogę Skierować Cię do szkoły ze specjalnym nadzorem . Mimo to pozdrawiam

(2014/06/08 21:29)

Koniku Ty już tu na es. ludzi o innych przekonaniach lub jak wolisz o innym światopoglądzie politycznym pod sąd stawiałeś. Zachowujesz się jak rozwścieczony byk tyle, że ja nie zamierzam być torreadorem. Co do wykształcenia to wiesz doskonale, że "wysokość" wykształcenia niekoniecznie idzie w parze z inteligencją, a już na pewno nie z w jednym szeregu z kulturą i taktem. Nie zamierzam dyskutować z kimś kto chowa się jak już zaznaczyłem po męsko-żeńską lub żeńsko-męską nazwą internetowego konta w serwisie społecznym, Ola czy koniu ? Czytaj całość tekstu , nie dziel go na wycinki bo ważny dla mnie jest cały tekst, a dzieląc go na wygodne dla "dzielanta" wycinki dostosujesz do wszystkiego co jest dla Ciebie wygodne.

Nie mam osobistych ansów do żadnej ze stron, nie dzielę Ich na równych i równiejszych, dlatego też nie używam stanowisk i nazwisk w przeciwieństwie do Ciebie i Tobie podobnych niezadowolonych może dlatego bo nie dostali pracy tu czy tam, może mają osobistą urazę do jednego lub drugiego. Ja szanuję Ich wszystkich mając jednocześnie pretensje do Nich wszystkich o bezczynność, arogancję i brak odpowiedzialności za własne słowa wypowiedziane lub pisane.

Tyle mam w tym temacie na dziś do powiedzenia. Trwaj przy swoim (bo ponoć tylko krowy nie zmieniają zdania) pluj, sącz jad, drwij, poniżaj, strasz, wyzywaj itp.. to jak myślę buduje Twoje ego. Trochę szkoda mi Ciebie.  

(2014/06/08 22:11)

.....Założył Pan wątek o czterech latach kadencji obecnego Osieckiego ......

P. s.Jak Pan/Pani wycisnęła/ął z siebie odrobinkę DOBREJ WOLI to temat dotyczy 25 lat wolnego regionu sochaczewskiego który dziś dzieli się na  miasto, gminę i powiat !!Przyp. " Ludzie kochani, nasi Radni szanowni, włodarze  zapomnijcie z jakich partii, stowarzyszeń czy innych ugrupowań jesteście zacznijcie wreszcie po 25 latach „wolności” pracować dla dobra ludzi, miasta, gminy i powiatu !!! Opamiętajcie się, bądźcie wreszcie prawi i uczciwi w myśl przysięgi jaką powinniście składać, walczcie wspólnie , a więcej osiągniecie Wy jako działacze, a my jako mieszkańcy zyskamy, z Wami,  zaś za dobrymi włodarzami my „szaraczki” i w ogień pójdziemy "Dobrej nocy życzę !

(2014/06/08 22:29)
Myślę , że nie rozumiesz o co chodzi w tej dyskusji . Ty nie obarczasz , lub obarczasz wszystkich po równo . Zostałeś kolego w tamtej epoce po równo to znaczy nikogo lub nikomu. .Chciałem Ci tylko zwrocić uwagę , że zakładając taki wątek musisz liczyc , się z tym , że pojawią się głosy krytyki i to po nazwisku tak jednych jak drugich. Ale widocznie to dla Ciebie za trudne , a co do wykształcenia to wątek był Twój a nie mój , nie miej na tym punkcie kompleksów , jeszcze wszystko możesz nadrobić , a wtedy i dyskusja z Tobą będzie bardziej przyjemna , bo bardziej przez Ciebie zrozumiana . No cóż liczę , że jako niezależny wykrzesisz z Siebie choć trochę mądrości , której tutaj Ci brakuje , ale to Twój problem. I jeszcze jedno , jeżeli zaczynasz raczkować w polityce , to wiec ,że nie ma w niej miejsca na NIEZALEŻNYCH . bo jeżeli tak w Twoim przypadku jest to w/g mnie coś z Tobą i Twoją głową nie w porządku. I nie wysilaj się na odpowidź , bo to tylko da obraz Twojej głupoty.

(2014/06/08 22:34)
 Tak to panie niezależny wygląda że ci wszyscy nieudacznicy, ludzie niezaradni życiowo, ci wszyscy niezadowoleni z powodu przemian ustrojowych za odrzucenie społeczne i zawodowe za całe zło  tego świata obwiniają Burmistrza. Każdy kto  jest w tym mieście widzi że robi się to i owo i albo sa ślepi albo zacietrzewieni politycznie iż nie rozumieją że nie sposób w takim mieście z ograniczonym Budżetem zrobić wszystko na raz i nadgonić nieróbstwo i marnotrawstwo poprzedników.
 Ja pamiętam jak narzekali na  poprzedniego Burmistrza, choć nie jestem pewien czy to ci sami ludzie  jednak jest taka możliwość . A jeżeli to przeciwnicy polityczni uprawiaja w ten  obłudny i niegodziwy sposób politykę plujac jadem i posługując się obłudą  i agresją oraz fałszem  to tylko pogratulować wstecznego rozwoju!

(2014/06/08 22:46)

Widzę Panie "metro". jak wszedł na wykształcenie to nie odpuści. Mój nick większość oponentów Pana O. kojarzy z moją osobą więc nie problem znając mnie wiedzieć, że od średniego z maturą i kilkoma kursami to dziś 80 % młodych ma większe bo licencjackie wykształcenie. Ja swoich danych nie ukrywam w żeńsko-męskim nicku. Koniku skoro już tak wykształcony, mądry i wysyłasz innych do szkół to jakim cudem zauważyłeś pseudointeligenciku  tylko część wpisu o wykształceniu. Czyżbyś  oprócz sączenia jadu, obłudy, braku obiektywizmu nie miał i nie znal innych sposobów konwersacji ?Nie zauważyłeś, że mówię o 25 - leciu, a może brak Ci argumentów, a może rzeczywiście frustrat bo mu któraś opcja nie dała czego chciał ? Nie schlebiaj sobie nędzny człowieczku , Twoje odpowiedzi świadczą za to o zarąbistej mądrości, ale tych co ci karzą pisać tu brednie i plucie jadem w stronę  innych. Odpowiem Ci jeszcze choć nie muszę, że nick nie wziął się z niezależności politycznej czy rodzinnej  ale z innej, jakiej to już niech Cię główeczka nie boli. Januszku.

(2014/06/08 23:56)
Wybory, Praca, Drogi, Uczciwość

Wybory,
jeśli popatrzymy na wybory Novoosieckie to wszyscy wiemy że
burmistrz wybrał zadłużenie miasta obligacje na kilkadziesiąt
milionów za najważniejszy cel swoich rządów i
bezwzględnie mu się to udało czyli sami wybierając go 4ry lata
temu wybraliśmy zadłużenie.

Praca,
Novoosiecka jest prosta... nie mamy dobrych pomysłów ale inni
je mają więc je przywłaszczymy jak tylko ktoś przyjdzie i w
zębach przyniesie coś ciekawego... mieszkańcom powiemy że to
nasze...

Drogi,
no Novoosiecki to jest niezwykle drogi burmistrz oj będziemy płacić
za niego i jego świtę przez wiele lat...

Uczciwość Novoosiecka to nieistotne i nic nieznaczące może nawet
nieistniejące sformułowanie w słowniku jaśnie panujących nam
Novoosieckich gospodarzy ...

(2014/06/09 10:01)

gadamy gadamy... no i dobrze o to chodzi.. ale po pierwsze nie tyle sam burmistrz co burmistrz i przez niego wybrana swita gowno zrobili. tak samo jak poprzedni i poprzedniejszy :)

ale co dalej?? w nowe gowno sie wpakujemy?? myslicie ze wypieprzycie p. osieckiego z miasta to przyjdzie zbawiciel??? moze pan gaik?? dajcie spokoj

jedynie kto moze zrobic porzadek z tym burdlem :) to KNP, ruch narodowy i tyle. wybierzecie PO, PIS a nie daj boze SLD to takie samo gowno bedzie jak do tej pory.

(2014/06/09 10:52)
 Rzadko zgadzam się z Kacperskym ale tym razem jednak tak. Wszyscy kandydaci z ramienia partyjnego bardziej dbają o interesy swojej partii niż o miasto. Tak to się zwykło robić iż obowiązkiem szefa parti jest kandydowanie na Prezydenta, szefa lokalnego na  Burmistrza lub Prezydenta miasta, i mamy tak jak za komuny odpowiedzialność tzw. partyjną która ma  więcej wspólnego  kpiną z wyborców niż z prawdziwą odpowiedzialnością.

Druga sprawa konkurs kampanio wyborczy, czytamy to co chcemy czytać, kto lepiej i wiecej nam zrobi, zapominajac o czymś takim jak to mawiaja zwykle kobiety " Ja realnie i twardo stoję nogami na ziemi a nie bujam w obłokach", czyli  mówiąc prostym językiem, realnośc obietnic, dajmy na to Prezydent obiecał zwiększenie wydatków dla MON , na uzbrojenie armi, zaraz zaraz mówi minister Szczurek, nie jestem pewiem czy znajdę na to środki w Budżecie, i kolejna gafa Prezia więc na Prezydenta pewnie zdecyduje się kandydować sam Tusk, bo po co komu taki Prezydent który zazwyczaj Bredzi od rzeczy? Trzeba najpierw ocenić czy to co obiecuje kandydat jest realne i wykonalne  w naszym położeniu i naszych realiach. Jeden kandydat do rady Gminy tak się rozpędził iż mówił w kampanii" Będę rozwiązywał problemy Gminy na szczeblu Globalnym" hahahaha niezła pompa , ale się uśmiałem.

(2014/06/09 11:52)
kacperskyy dobrze napisał,pogadać można na forum i tyle .

(2014/06/09 12:17)
do niezależnego 
Myślę , że sam Pan nie wie o co Panu tutaj chodzi . Wątek nie porywający , więc i jak widać chętnych brak . Co by nie napisać , to Panu nie oto chodzi. Myślę ,że to zwykłe przemęczenie, proszę odpocząć i dać sobie spokój z pisaniem i zakładanie tematów.

(2014/06/10 13:08)