Wycinka Drzew w Chodakowie.

/ 48 odpowiedzi

podjeżdżając do wycinki drzew  dewastują chodniki  , ciekawe czy ktoś odbiera im robotę i zwraca uwagę na takie "szczegóły"  (vide chodnik vis-a-vis  hufca)

(2014/01/09 10:24)

iks
Liście grabić trzeba, bo te barwne, tak miło szeleszczące pod nogami po krótkim czasie staną się brunatną breją dużo trudniejszą to uprzątnięcia. Albo wręcz po pierwszym deszczu można na nich się poślizgnąć. Kto wtedy będzie odpowiadał? Szybko znajdzie się ktoś kto krzyknie - wina wspólnoty, bo nie sprzątnęła liści!
Jak widać każdy kij ma dwa końce. Można kochać przyrodę ale trzeba też zadbać, żeby ona nam nie szkodziła. Suche konary nie spadały na głowy, chore czy pochylone drzewa w czasie porywistych wiatrów nie uszkodziły nam domu czy zaparkowanego przy nim auta.
Kiedy w Alei Duplickiego połamano wszystkie nowo posadzone drzewka nikt nie protestował, nie skrzykiwano się, żeby zrobić społeczne patrole których zadaniem byłoby pilnowanie tego cennego skarbu. Kiedy wspólnoty z określonego powodu, po uzyskaniu zgody z wydziału ochrony środowiska U.M., wycinają drzewa - wszczyna się larum.
Co do powiewającego na wietrze prania zgadzam się, żadna to ozdoba. Ale na balkonach też wiszą "gacie" i też nie stanowią ozdoby. Wspólnoty w Chodakowie mają ogromne tereny przy swoich blokach za co mieszkańcy płacą podatki. Dlaczego mają nie korzystać z własnego podwórka zgodnie z własnym regulaminem? To nie jest park, miejsce spacerów i odpoczynku wszystkich.
Zalewane działki to wina braku odwodnienia ( podobno w tym roku zostało to zrobione) a nie wycinania drzew na Topolowej. Myśląc w ten sposób należałoby oczekiwać wielkiej powodzi na wielu osiedlach w Sochaczewie.

Tak, zgadza się, trzeba grabić tzn. ruszyć d z ławki przed blokiem. Dramat. A wielką powódź lada moment będziesz miał, przygrywkę do tego już miałeś 4 czerwca 2013.

(2014/01/09 10:46)
Nikt roboty po wycince nie odbiera. Nawe jak zostaje wydana zgoda na czyszczenie drzew, to nikt tej roboty nioe dobiera. Wg przepisów przy czyszczeniu drzewa można usunąc 15 do 20 procent gałęzi, przy czym należy zachować pokrój drzewa. Taka robotę powinna wykonywać profesjinalna firma. Czyszczenie to zwykłe oszustwo, bo zostawia się pień drzewa jak na załączonej fotografii i udaje, że drzewo pozostało, albo dla picu zostawia sie dwie, trzy  maleńkie gałązki. Przecież po takiej robocie powinien być zawiadomiany UM by skontrolować wykonane prace.Co do powodzi to faktycznie miniony rok dał przedsmak takowych. Chodaków był ł rozmywany.Ulice: Kolejowa, Wyszogrodzka to koleny przykład.Duże drzewa chronią domy przed wichurami, one sobą rozbijają podmuchy wiatru.Obawiacie się, że drzewo się powali i zaczepi o dach bloku, to raczej po wycięciu drzew pofrunie wasz dach.Nie wszyscy mieszkańcy bloków są zadowoleni z niszczenia zieleni, ale ci od rąbania są tak agrsywni, że boją sie nawet wyrazić swojego zdania.Dawniej jak zaczynała się budowa domu, działka na której powstawał była  obsadzana szybko rosnącymi drzewami, które chronić miały dom przed wichurami. Teraz są iglaczki i pozrywane dachy w całych wsiach. Zastanówmy sie co robimy.

(2014/01/09 16:22)
W myśl twojego wywodu powinniśmy się osiedlać w lasach, ale wiesz co w jaskini na  pewno ci nic nie grozi;)

Najgorzej jak ktoś jest niereformowalny, wokoło Sochaczewa pełno leśnych terenów a ty tu bredzisz o kilku drzewach jako płucach dla miasta, ale po co jak tu niema prawie żadnego przemysłu oprócz handlu?

Ty obejżyj sobie czaem leci w tv albo przeczytaj Konopielkę bo to chyba o tobie.

(2014/01/09 23:30)
Jak tak pięknie bez drzew, to przyjrzyj się ulicy Staszica. Goło i straszno. Najgorsze, ze ludzie bez jakiegokolwiek poczucia estetyki albo tacy którym wszystko przeszkadza maja zawsze większą siłę przebicia. Sochaczew bez drzew... no to bedzie raj, nie trzeba będzie sprzątać liści, ptaki nie narobią pod drzewem, korzenie nie wybrzuszą chodników... Będzie pieknie... i zostaniemy w okropnym, wykafelkowanym i popstrzonym bazgrołami mieście.

(2014/01/10 21:39)
zieleń tak, ale to musi być właśnie jakoś gustownie i z sensem, chyba nie masz poczucia estetyki skoro podobają ci się te stare  szpetne drzewska?!

A do tego ile parków jeszcze jest w mieście, wszystkiego nie wytną, nie bój.

(2014/01/10 21:47)
zieleń tak, ale to musi być właśnie jakoś gustownie i z sensem, chyba nie masz poczucia estetyki skoro podobają ci się te stare  szpetne drzewska?!

A do tego ile parków jeszcze jest w mieście, wszystkiego nie wytną, nie bój.

........nie wiem ile masz lat Olafie, myślę, że drzewa na 'starość' nie wyglądają  tak szpetnie....
zastanawiałeś się jak "TY" będziesz wyglądał na starość ????? Z całą pewnością nie tak "gustownie i estetycznie"?????? oj żeby tak młodzi nie pomyśleli o Tobie, że szpecisz nowy, nowoczesny i estetyczny dom czy ogród z iglakami....
Zaczyna się właśnie od takiego podejścia ....)
Pozdrawiam :)

(2014/01/29 16:09)
pierwsza część to wypowiedź p.Olafa.... a dalej moja.....tak się jakoś to połączyło..:)

(2014/01/29 16:13)
 Heh, mam swój dom z pięknym ogrodem i ja będę decydował ale tu nie o to chodzi, jakiś sentyment, nostalgia itd. się tu pani wdziera i gdyby tak myśleć to by nie mogło powstać nowe bo każdy by gloryfikował stare  nieprzydatne obiekty, domy, fabryki, sklepy itd. Ale tu pojechała pani bardzo prymitywnie porównując człowieka do rzeczy, czegoś co można kupić, sprzedać hurtowo i detalicznie , bądź nasadzić ile kto sobie życzy. Proponowałbym pomyśleć przed napisaniem postu albo go ze dwa razy przeczytać zanim pani go opublikuje. A to niestety to nas trochę blokuje bo ciągle sa tacy ludzie którzy się boja, widza jakieś niebywałe zagrożenia że kiedy ma coś powstać nowe, przyjmujemy coś z zachodu Europy , zbliżamy się do Świata  to jest złe bo to nowe i nieznane. Nikt z nas nie będzie żył w nieskończoność ale nie zmuszajmy młodych ludzi, następnych pokoleń do zapóźnienia gospodarczego i cywilizacyjnego przez jakąś zacofaną, niereformowalną  mentalność!

(2014/01/29 16:27)
Pierwszy raz piszę na tym FORUM.....i dlatego robię to może niespranie, ale postaram się to jeszcze raz sprostować.
To pisałam do P.Olafa ,a jego ostatnią odpowiedź:
i tucytuję Pnan wypowiedź:
"zieleń tak, ale to musi być właśnie jakoś gustownie i z sensem, chyba nie masz poczucia estetyki skoro podobają ci się te stare  szpetne drzewska?!

A do tego ile parków jeszcze jest w mieście, wszystkiego nie wytną, nie bój."

a to już moja wypowiedź:

"........nie wiem ile masz lat Olafie, myślę, że drzewa na 'starość' nie wyglądają  tak szpetnie....
zastanawiałeś się jak "TY" będziesz wyglądał na starość ????? Z całą pewnością nie tak "gustownie i estetycznie"?????? oj żeby tak młodzi nie pomyśleli o Tobie, że szpecisz nowy, nowoczesny i estetyczny dom czy ogród z iglakami....
Zaczyna się właśnie od takiego podejścia ....)
Pozdrawiam :)"

jeszcze raz pozdrawiam :)

(2014/01/29 16:52)
Szkoda moich słów..... pan wie wszystko najlepiej..nawet zna "przyszłość"....... jak poczytałam, to we wszystkich tematach używa pan podobnych słów i argumentów.....nie staram się już dalej nic pisać....:)

(2014/01/29 16:58)
Skąd tyle jadu w pani postach? Ja staram się tylko sensownie wytłumaczyć że nad takimi smętnymi sentymentami i powinien górować zdrowy rozsądek. Ja nie mówię że wiem najlepiej ale przebywam między młodymi ludźmi i wiem co o tym sadza, Oni są Obywatelami Świata a nie średniowiecznego zaścianku.

(2014/01/29 17:38)
wyciąć drzewa , usunąć ptaki , zalać wszystko betonem , położyć kostkę , będzie ładnie i estetycznie ... aha i jeszcze iglaki , najlepiej sztuczne z plastiku. Olaf zrób wizualizację i wrzuć na forum.

(2014/01/29 21:20)
Jeszcze kilka lat temu mogłam pospacerować z wnukiem w wózeczku pod tymi drzewami, było trochę cienia. Nie wiem gdzie pójdą teraz mamy w upalny dzień.

(2014/01/29 21:36)
Do Parku, a  ja  jeżdżę po świecie i tylko u nas jakieś  bezsensowne lipy, topole , takie paskudztwa, przynajmniej odetchną uczuleni na pyłki.  Wcale nie musi być betonowo a teraz architekci krajobrazu zaprojektują to jakoś z sensem, szkoda że nie pisze tu pani jeszcze Wielkimi Literami Komuno Wróć, no bo by jeszcze  czekolady pani pojadła bo była na kartki więc obowiązkowo trzeba było kupować, teraz władza tego nie nakazuje, a szkoda bo osłodziła by pani sobie życie i była może  mniej zgryźliwa.

(2014/01/29 22:42)
Proszę ....:) niech pan pisze jeszcze, jeszcze i jeszcze.......
tak pan to pięknie "bez jadu" opisuje.....sama poezja :)......
może dzieci poczytają będą uczyły się nowoczesności, kultury od pana...... brawo !!!!!
Pobił pan wszystkich na 'swoje' argumenty...... gratuluję !!!!!
Dobranoc :)

(2014/01/29 22:56)
Niektóre posty lepiej ignorować. Taka swiadomość i nic się nie poradzi.

(2014/01/29 23:52)
A kogo obchodzi wycinka kilku drzew? Ja proponuję przeprowadzić się do Pobierowa w zachodniopomorskim, piękne miasteczko położone dosłownie i całkowicie w lesie wśród drzew, a jaki klimat, jakie powietrze. Albo Lubawskie przepiękne , zielone tereny tylko że tam straszna bida
 Niestety  ja o tym nie decyduje, tylko wyrażam swoją opinię i razi mnie to jak  ciągle ludzie narzekają że  wszystko im się nie podoba. 
 A nie pomyślała pani że drzewa te zagrażają bezpieczeństwu w ruchu drogowym?
 Mogła się pani przywiązać do drzewa albo dzwonić do eko terrorystów to by zablokowali wycinkę.

(2014/01/30 09:35)

iks

SMA

(2014/02/10 19:43)

SMA

„Skąd tyle jadu w pani postach? Ja staram się tylko sensownie wytłumaczyć że nad takimi smętnymi sentymentami i powinien górować zdrowy rozsądek. Ja nie mówię że wiem najlepiej ale przebywam między młodymi ludźmi i wiem co o tym sadza, Oni są Obywatelami Świata a nie średniowiecznego zaścianku.”

Od dawna śledzę Pana działalność na tym portalu, Sebek woli Wortalu nie wiem czemu.
Otóż Szanowny Panie -
zdrowy rozsądek, o którym Pan wyżej był łaskaw, w przypadku tradycji i sentymentów, przywodzi na myśl jedynie postawę młodego zdolnego enkawudzisty, który z racji na pochodzenie i doświadczenia w łatwy sposób rozprawia się z tradycją, sentymentem -ustalając ponad wszelką wątpliwość swój jedynie słuszny obraz i sposób widzenia świata, nie starając się choćby na chwilę pochylić się nad głosem innych. Otóż drogi Panie im więcej drzew, starych, zadbanych tym bliżej do estetyki ludzi cywilizowanych, w odróżnieniu od estetyki stepu, za którym jak widzę kilka osób w Sochaczewie obstaje. 

I .... -starając się utrzymać na fotelu, by ze śmiechu z niego nie spaść, karmię swoją duszę narkotycznym zwrotem, czytając go co chwila, który popełnił Pan był na początku cytowanego powyżej posta: "Skąd tyle jadu w pani postach? ..."

Brawo!

SMA

(2014/02/10 20:11)
Oj, nie poznałby Pan miejsca w którym przez jakis czas mieszkał. To już jest teraz pustynia.Już nie miałby Pan za oknem tej zielonej ściany drzew.Pozdrawiam.

(2014/02/10 22:36)