Wymiana ciepła

/ 1 odpowiedzi

Wymień się ciepłem :)

żałuję, że to nie ja wpadłam na ten pomysł. Zrobiła to pewna Pani w Warszawie i wdrożyła swój pomysł przy wsparciu władz miasta.

Mianowicie chodzi o to aby w jednym bądź w kilku miejscach Naszego miasta były punkty z wieszakami gdzie można by było przynieść ciepłą odzież - kurtki, czapki, rękawiczki, swetry czy bluzy a osoby potrzebujące po prostu mogłyby je sobie wziąć za darmo. I nie chodzi mi o to aby to była "przewalanka pod chmurką" tylko o zwykłą, ludzką pomoc. Myślę, że gdyby nadzór nad takim punktem sprawował chociażby MOPS i raz dziennie zajrzał do takich punktów to chyba zdałoby egzamin.

Już widzę jak co niektórzy mnie zlinczują ale trudno....moje zdanie jest takie, że wcale nie jesteśmy tacy chorzy na znieczulicę i jeśli chociażby jedna osoba dzięki takiej akcji nie zamarznie to będzie ogromny sukces.

Nie potrzeba dużo...przede wszystkim zgoda Naszej Władzuni, kawałek zadaszenia i wieszak lub stojak.

Jeśli ten pomysł się spodoba to uważam, że MOPS powinien zadziałać i to teraz bo teraz ma to sens.

Proponuje zamiast "władza powinna..." "MOPS powinien..." samemu wnieść troszkę inicjatywy. Tamten pomysł chwycił bo Pani nie czekała na to żeby władza, tylko sama się wzięła do roboty. Zadaszonych miejsc jest mnóstwo w naszym mieście, także proszę wcielić w życie pomysł, chętni się znajdą na pewno... a i esochaczew pewnie zainteresuje się tematem.

(2017/01/20 22:01)