wypadki

/ 55 odpowiedzi / 4 zdjęć
kostecki ,nawet ty powinieneś wiedzieć kiedy się wycofać i przestać brnąć w głupotę.Nie widzisz,że się ośmieszasz.Nawet twoje nowe kobo nie pomaga.

(2014/11/24 16:48)
Napisałam kilka dni temu o zdarzeniu zaistniałym na pasach przed Biedronką, mając nadzieję na wywołanie dyskusji jak poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu i nie tylko w tam, uważam że przejścia dla pieszch w naszym mieście są absolutnie żle oznakowane a wręcz niewidoczne, tak naprawdę nie widać tam nawet pasów.a tymczasem wywołałam jadowitą dyskusję i obrzucanie się wzajemne formuowiczów, strasznie to przykre, i to pokazuje jakim jesteśmy narodem. proponuję zakończyś tą nienawistną dyskusję, która nic nie wnosi. i nikomu do niczego potrzebna nie jest.  A tak na marginesie jestem mieszkanką tego miasta i wiem w którym miejscu są przejścia dla pieszch i zwalniam z daleka żebym nie miała niespodzianek.No ale  nie wszyscy tak muszą.I jeszcze jedno w cywilizowanych krajach tak, tak pieszy na pasach to święta krowa, i nie ustąpienie pieszemu  to mandat  bardzo, bardzo wysoki , a potrącenie pieszego na pasach to koniec wolności, no ale my do cywilizowanych krajów się nie zaliczmy, o czym świadczy chociażby ta dyskusja. Dziekuję państwu za super pomysły jak poprawić bezpieczeństwo. pozdrawiam wszzstkich serdecznie

(2014/11/24 22:25)
Tak masz rację na zachodzie nie stoisz i nie patrzysz czy jedzie auto wręcz przeciwnie to kierujący z daleka widząc ciebie zatrzymuje auto. Na 600-lecia to możesz czekać na przejściu aż trafisz na kierowcę, który łaskawie się zatrzyma. Odnoszę wrażenie, że zatrzymanie auta przed pieszym na pasach jest dla kierowcy przeszkodą i nie ważne czy jest na dworze ciepło czy zimno im się spieszy a pieszy niech stoi lub ryzykuje na przejściu. Taka mentalność polskich kierowców panów szos i prędkości. Co więcej bliżej Kauflandu też jest strach przechodzić bo tam nasi kamikadze przejeżdżają na pomarańczowym świetle a często nawet na czerwonym więc pieszy mimo świateł musi bardzo uważać.
Karol

(2014/11/24 23:47)
No proszę, nie wiem czy to przypadek??? Dziś właśnie  Sejm zajmie się tym tematem,tzn, wprowadzeniem obowiązku zatrzymania się kierowcy przed pasami itd. miejmy nadzieję że za przepisem pójdą inne działania.Mozna zacząć choćby od częstszego malowania pasów???

(2014/11/25 10:15)
Będąc pieszym żaden przepis mnie nie uchroni przed potrąceniem, nawet gdyby był obowiązek zatrzymywania się aut przed każdym przejściem. Skąd mam wiedzieć że auto dojeżdżające do pasów się zatrzyma jeżeli odległość nie jest duża a prędkość spora? A może jedzie nim jakiś narąbany lub naćpany debil. Co mi z tego że pójdzie on siedzieć jak mogę zostać kaleką. Żaden przepis przychylny dla kierowców czy pieszych nie zwalnia z myślenia. I nadal twierdzę że postępując dalej tak jak teraz nigdy nie zostanę jako pieszy potrącony na ulicy (czy to na pasach czy tez nie). 

(2014/11/25 10:59)

to nie przypadek.. olaf na pewno napisal znow do strasburgera :D

a sam pomysl? coz.. tak samo trafiony jak jazda na swiatlach caly rok, przez cala dobe.. z tym ze w przeciwienstwie do swiatel gdzie po prostu napychamy komus kieszenie kabzą (akumulatory, zarowki itd) to przepis z pasami bedzie niosl realne zagrozenie.

wyobrazcie sobie to przedmiotowe przejscie o ktorym piszemy: sobota, godzina miedzy 9-12, widzieliscie zeby ktos nie stal i nie czekal na przejscie? :) jesli wejdzie ten przepis to kierowcy w oczekiwaniu na przejazd beda mogli spokojnie zgasic silnik i udac sie do pobliskiego turka albo chinczyka na przekaske :)

fotoradarami, zakazami, nakazami - kulury oraz zyczliwosci nie nauczysz a przede wszystkim tego brakuje w tej sytuacji zarowno kierowcom jak i pieszym.

(2014/11/25 11:03)

Najważniejsze w ruchu drogowym to trzeźwość [myślenia]  i  wyobraźnia  i  dotyczy to wszystkich : pieszych, rowerzystów i kierowców.

Najważniejsze zasady :

- ograniczone zaufanie do pozostałych uczestników ruchu - zawsze

- trzy razy zobacz raz jedź /idź

- zwykła uprzejmość :)))))

(2014/11/26 08:05)
w proponowanych przepisach jest stwierdzenie-"kierujący pojazdem powinien umożliwić pieszemu przejście jeżeli ten ZAMIERZA ,powtarzam-ZAMIERZA przejść,co to znaczy ZAMIERZA?
przeklejone z WP:

Czas na bezwzględne pierwszeństwo pieszych?

2014.11.24 12:01 wp.pl 702 opinie
Czas na bezwzględne pierwszeństwo pieszych?
a a a
fot. WP.PL

Policyjne statystyki nie napawają optymizmem. Co piąty zabity pieszy w Unii Europejskiej ginie w Polsce. Nic więc dziwnego w tym, ze politycy chcą zmienić tę sytuację. Ich pomysł to jak najszybsze dostosowanie polskich przepisów do tych, które funkcjonują w większości państw członkowskich, m.in. w Niemczech, czyli nadanie pieszym pierwszeństwa jeszcze zanim wejdą na przejście. Pytanie tylko, czy taka zmiana nie spowoduje wzrostu liczby ofiar?

Jak pokazują statystyki publikowane przez Komendę Główną Policji, w 2013 roku aż w 26,5 proc. spośród wszystkich wypadków brali udział piesi. W zdarzeniach tych zginęło 1147 osób. Aż 70 proc. takich kolizji zdarzyło się w miejscach udostępnionych pieszym, a najbardziej niebezpieczne okazują się przejścia, czyli miejsca, w których poruszający się na nogach powinni czuć się najpewniej. Dostrzegają to nie tylko policjanci, ale też politycy, którzy chcą zmiany przepisów.

Obecnie pieszy ma na przejściu pierwszeństwo przed samochodami, jeśli już znajduje się na pasach. Jednocześnie nie może na nie wkroczyć, jeśli widzi, że zbliżający się do niego samochód nie będzie w stanie się zatrzymać. Na przejściach, gdzie ruch nie jest regulowany światłami, a kierowcy nie wykazują się przychylnością dla oczekujących przed zebrą, może to oznaczać utratę kilku minut.

POZA TERENEM ZABUDOWANYM W NOCY TYLKO Z ODBLASKIEM

Obowiązkowe odblaski od 31 sierpnia 2014 r.
00:00 / 00:32
LQ
Dzięki reklamom możesz oglądać filmy za darmo!Masz włączone blokowanie reklam, co uniemożliwia odtworzenie filmu. Wyłącz blokowanie (np. Adblock lub inne), aby zobaczyć film. (kod błędu: 10)

Parlamentarny zespół do spraw bezpieczeństwa drogowego pracuje nad nowelizacją Prawa o ruchu drogowym, która radykalnie zmieni obowiązujące przepisy. Zgodnie z propozycją posłów kierowca będzie zobowiązany zatrzymać pojazd, jeśli zauważy pieszego, który zamierza przejść na drugą stronę ulicy po „zebrze”. Takie prawo wymusi na kierowcach większą ostrożność i zwalnianie prze przejściem, które dziś jest jedynie sugestią martwego prawa. Przepisy o takim kształcie od dawna funkcjonują w wielu europejskich państwach, m.in. w Austrii, Czechach, Niemczech, a nawet Bułgarii. Czy więc i w Polsce warto je wprowadzić?

zaznaczenie na czerwono moje,zauważcie -nie stoi przy przejściu,nie sygnalizuje,ale ZAMIERZA,zawsze,nawet jak jakiś debil rozmawiając przez telefon wtargnie wam na maskę,wina będzie kierowcy,tak się kuźwa u nas prawo ustala
ech ta pamięć-jeszcze dopisek-w kodeksie jest paragraf że pieszy może przejść przez jezdnię jeżeli do najbliższego oznakowanego przejścia jest więcej jak 100 metrów (w terenie niezabudowanym)

(2014/11/26 10:35)
w kodeksie jest paragraf że pieszy może przejść przez jezdnię jeżeli do najbliższego oznakowanego przejścia jest więcej jak 100 metrów (w terenie niezabudowanym)

robroy nie ma tam mowy o terenie niezabudowanym.
Art 13

2. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu.

3. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych, o którym mowa w ust. 2, jest dozwolone tylko pod warunkiem, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów. Pieszy jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdom i do przeciwległej krawędzi jezdni iść drogą najkrótszą, prostopadle do osi jezdni.

Mam mieszane uczucia co do tego nowego przepisu o zamiarze przejścia po zebrze. Z jednej strony to może być nadużywane zarówno przez Policję, bo przez Straż miejską na pewno, ale i przez przechodniów. Już się pojawiają filmy w necie o ludziach wyłudzających ubezpieczenie. Tylko czekać kiedy do nas przyjdzie moda na wpadanie pod samochód. Z drugiej strony może to nauczy nas kierujących takiego nawyku zwalniania przed przejściem dla pieszych co na pewno ograniczy ewentualne wypadki przy wtargnięciu na jezdnię.

(2014/11/26 11:52)
na odcinku 600-lecia,od Warszawskiej do Pokoju są ukryte-niewidoczne dwa przejścia dla pieszych,piesi wyłaniają się tam jak duchy , tubylcy wiedzą,ale dzikus z Łowicza albo burak ze Skierniewic skąd ma wiedzieć? znaki poziome i pionowe nieomal niewidoczne,a na Pokoju przy rynku inne zjawy wyłaniają się spoza stojących samochodów,mam kamerkę i kiedyś nagrałem jak mi się kobieta wyłoniła ,dobrze że wolno jechałem i zatrzymałem

(2014/11/26 12:19)

Nic więc dziwnego w tym, ze politycy chcą zmienić tę sytuację. Ich pomysł to jak najszybsze dostosowanie polskich przepisów do tych, które funkcjonują w większości państw członkowskich, m.in. w Niemczech,

powiedzcie mi kiedy te tumany rozumieja, ze polska to zachod ale dziki :) - nie wszystko da sie kopiowac z zachodu zeby funkcjonowalo tak samo w tym wesolym kraju. prozaiczny przyklad "zjebolino".. pociag moze smigac 250 na zachodzie ale u nas HA HA ... no wlasnie

skoro juz z taka radoscia kopiuja wszystko z zachodu to czemu kur*** nadal zarabiam pińcet euro a nie 2500??? :)

(2014/11/26 12:29)
Jedno przy skrzyżowaniu z ulicą Długą a drugie?

to przejście przy Długiej jest tragiczne jadąc od Warszawskiej nie widać nikogo, bo stoi za drzewami, jadąc od Pokoju nie widać bo stoi za samochodami zaparkowanymi przed przystankiem. Jeżdżę tamtędy codziennie rano i wracam około 17:00. Teraz o tej porze jest już ciemno, zawsze zdejmuje kopyto z gazu, bo wiem, że w każdej chwili ktoś się tam może pojawić. Patrząc z perspektywy pieszego często jest tak, że jak nie wleziesz na jezdnię to się nikt nie zatrzyma. Zwłaszcza na takim przejściu gdzie nie widać, że ktoś, i tu mamy to słowo, ZAMIERZA przejść po zebrze.

(2014/11/26 12:30)
Szczawiu przypomnij sobie od kiedy jest to przejście.Te pasy dla pieszych to zapomniane oznakowanie,które pozostało po remontach ul.Warszawskiej i Pokoju .Po wyznaczonych wówczas objazdach zostało przejście dla pieszych ,którego drogowcy nie zlikwidowali.

(2014/11/26 13:46)
Muszę przyznać, że nie pamiętam. Ono jest przydatne bo wg kodeksu drogowego i tak można by tam przechodzić gdyby go nie było, bo jest właśnie ponad 100 metrów do najbliższego przejścia. Powinno chyba zostać ale być zdecydowanie lepiej oznaczone.

(2014/11/26 14:36)
poprzednie zdjęcie z maja 2013 a to z lipca 2012

(2014/11/26 14:38)
Zgadzam się z przedmówcami, iż przejście na wysokości ulicy Długiej jest niebezpieczne ze względu na fatalną widoczność. Z koeli jeżeli chodzi o przejście koło Biedronki to wydaje mi się doświetlenie i jakaś wysepka załatwiłaby sprawę i poprawiło w istotny sposób bezpieczeństwo.

Natomiast co się tyczy pierwszeństwa pieszych na pasach to ja jestem za! Bo cóż jest mi po przejściu dla pieszych skoro najczęściej muszę czekać, aż przejadą WSZYSTKIE samochody abym mógł w końcu bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni?! To w taki sposób to ja mogę przejść w każdym innym miejscu!
Nie wiem czy pamiętacie jeszcze przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym, więc dla przypomnienia:
art. 2 pkt 22) szczególna ostrożność - ostrożność polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania uczestnika ruchu do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie;
art. 26 ust. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność...
Czy kierowcy (a przynajmniej większość z nich) zachowują szczególną ostrożność zbliżając się do przejścia dla pieszych - śmiem wątpić...
Trzeba pamiętać, że celem tych przepisów nie jest to aby kierujący za każdym razem hamował do zera. Tu chodzi bardziej o to aby kierowca uprzednio zwolnił  przed przejściem (szczególna ostrożność), nawiązywał kontakt wzrokowy z pieszym aby ten mógł bezpiecznie, sprawnie i bez czekania przejść. To wszystko powinno odbywać się w miarę płynnie bez niepotrzebnego zaburzania ruchu.
To jest do zrobienia potrzeba tylko trochę czasu, edukacji, wzajemnego poszanowania i zrozumienia przez wszystkich uczestników ruchu i, szczególnie na początku obowiązywania tego przepisu, ścisłego egzekwowania przez Policję.
Pamiętacie jak było kiedyś, a jak jest dzisiaj np. z paleniem w miejscu pracy?!

(2014/11/26 20:36)
czasami lepiej odpuścić sobie przejście na druga stronę :)))))    - fraterr 2014 r. n.e.

(2014/11/27 10:22)

a co z maryną? kukiza :))

"Maryna!
Tylko Ciebie chce miec na zawsze
I tylko z Toba na druga strone chce przejsc
Ja dam Ci wszystko - co bedziesz chciala
Nie wiem co dalej...
Maryna!"

(2014/11/27 11:24)

a co z "Dziewczyną bez zęba na przedzie" Kultu :

Wybrałem Cię spośród milionów
Wybrałem tak jak mogłem wtedy najlepiej