Wyrąb drzew w chodakowskiej alejce II etap

/ 14 odpowiedzi / 2 zdjęć
Bardzo proszę tych  Państwa, którym nieobcy jest stan zieleni w Sochaczewie  o przyjazd   do Chodakowa na Pasaż  i zrobienie zdjęć tych drzew, które naznaczone są numerami do wycięcia. Odpowiednie władze nie naliczyły opłat za wycinkę, powołując się na przepis, że drzewa stare, zagrażają bezpieczeństwu.Część drzew jest stara i można by uznać ten argument ale wiele jest pięknych, zdrowych w kwiecie wieku.Taka dokumentacja może się przydać.Ważni są także świadkowie tych zdarzeń.
to wypowiedź rzecznika miasta z maja tego roku, pod wpisem na blogu Andrzeja Gąsiorowskiego, który był na alarm odnośnie wycinki 40 drzew. Serio, jak Pan Robert pisał że "nie będzie wyciętych 40 drzew" to nikt nie myślał, że chodzi mu o 340!

(2014/06/17 11:11)
Podsumowując: 
Zaprawdę powiadam wam, nie zostanie tu kamień na kamieniu, który by nie był zwalony, ale najpierw zaczniemy od drzew, a później rzuci się kostkę.

(2014/06/17 11:33)
Niestety, ale ja się tego spodziewałem.
Po konstrukcji wypowiedzi w której celowo nie użył słów "mniej niż 40".

Tego uczą w tej chwili na politologii i mediach. Manipulacji przekazem.

(2014/06/17 11:34)

Szanowny Panie Burmistrzu może by tak przyciąć do połowy wszystkie drzewa w naszej Chodakowskiej alejce ładnie je oczyścić i o nie zadbać zamiast bez litośnie je wycinać .  

Nikt o nie nie dbał przez ostatnie 50lat wystarczy odrobinę kosmetyki i pielęgnacji !!!

Drzewa tak jak mieszkańcy wymagają szacunku i troski !!!

Dziś kolejnych kilka drzew Padło !!!

(2014/06/17 15:25)
I za chwile znów będzie agitacja za Panem który nic w starostwie nie zrobił aby zatrzymać ten wyręb drzew.

(2014/06/17 16:09)
Ale już ortografii to pana rzecznika nie nauczyli - "spruchniałe" drzewa...?No comments, poziom widać na każdym kroku....

(2014/06/17 16:47)
Jesteśmy świadkami niezwykłego okrucieństwa wobec przyrody i jej mieszkańców pozbawia się nas naturalnego otoczenia w którym się wychowaliśmy!!! 

Drzewa żyją wśród nas a i my jesteśmy ich częścią, docenić to może wyłącznie ktoś kto wśród nich się wychował, każdy człowiek który posadził własnoręcznie choć jedno drzewo z uwagą przygląda się, jak ono rośnie pięknieje, pielęgnuje je, patrzy jak staje się potężne, a w chwili w której my odchodzimy i kończy się nasze życie pozostawiamy po sobie cząstkę siebie... odchodząc z tego świata z dumą pozostawiamy coś co nasze dzieci i wnuki będą mogły podziwiać .... 

Złe zachowanie Magistratu czyli wycinka w Chodakowie ponad 300stu drzew potwierdza brak szacunku do wszystkich mieszkańców i ich historii , tych którzy codziennie patrzą na jedyne w Chodakowie źródło spokoju i wspomnień jak i tych którzy wiele lat temu sadzili na gołej ziemi Chodakowa te piękne drzewa...     

Novoosieccy powinni szanując nas i naszą historię zacząć pielęgnować to co mamy pięknego w mieście!!! 
Nie ma powodu aby wycinać żywe pamiątki historii wystarczy zacząć je pielęgnować aby stawały się coraz piękniejsze !!!  Nowe pamiątki jest gdzie sadzić Panie Burmistrzu !!!

Nie wierze aby Burmistrz Osiecki zdobył się i wyciął drzewa na alejce...  okazał by się człowiekiem bez wyobraźni... 
okazał by się człowiekiem pozbawionym jakichkolwiek uczuć !!!

(2014/06/17 17:43)
tadeusz,

Starostwo się zgodziło na wycinkę więcej jest współwinne.

(2014/06/17 19:23)

Zgadzam się GRZECHu i jestem przekonany że Starostwo powinno nie zgodzić się na wycinkę ponoć ponad 300 drzew tak jak ktoś tu na forum podał taką informację i gdyby mogło to by to zrobiło. 

Wszystko jednak w tym chorym kraju opiera się na biurokracji i przepisach i różnych ustawach. Osiecki musiał użyć wyjątkowo dobrych argumentów skoro Powiat wydał pozwolenie... myślę tu o podstawach prawnych nie do podważenia o prawniczym bełkocie :/ czyli brygada dobrze uposażonych prawników... za pieniądze Magistratu (czyli nasze) musiała przygotować dokumentację nie do odrzucenia.... 

krew mnie zalewa jak o tym myślę że pieniądze z Obligacji mogły by być wykorzystywane do wycinania drzew Chodakowa to było by wielkim nieporozumieniem jak zresztą rządy NovoOsieckich w Chodakowie przez ostatnie 4ry lata!!! 

(2014/06/17 22:36)
Dla uzyskania decyzji o wycięciu drzew władze samorządowe nie potrzebują wielkich prawników.Od lat pisze się, że drzewa zagrażają bezpieczeństwu a w koronach nie żyje ptactwo.Na tej podstawie zwalnia się z należnych za wycinkę opłat.I po sprawie.Przecież  nikt nie sprawdza 'w naturze" opisanego stanu. Rzeczoznawca zatrudniony przez urząd wie, że ma pracę jeśli podpisze co sobie życzą.Dobry prawnik to jest potrzebny, żeby nie pomóc finansowo dobremu zespołowi muzycznemu.

(2014/06/18 07:25)
Drogi Panie rzeczniku również i ja proszę o odpowiedź w sprawie wycinki i ustosunkowanie się do całej sytuacji, w przeciwnym wypadku straciłeś Pan, Panie Osiecki resztki szacunku z mojej strony. Staram się podchodzić obiektywnie do spraw politycznych, ale to co widzę na zdjęciach i czytam z opisu świadków woła o pomstę do nieba. 

(2014/06/18 11:16)
Cały czas mam, naiwna, nadzieję, że nasze władze się zreflektują i nie będą tak bezmyślnie wycinać drzew, które na całym   świecie traktuje się jak skarb i raczej pielęgnuje niż wycina. Ale nie, u nas, w Sochaczewie, rzecznicy łżą jak najęci, bezmyślni ludzie ze Starostwa podpisują idiotyczne pomysły, radny, który wszystkim dzieciom coś wręczy i zrobi sobie zdjęcie /hehehe/ ma gębę pełną frazesów, a jak co do czego ... ma gdzieś. Burmistrzu, obudź się, bo te wycięte drzewa i jawne okrucieństwo i bezmyślność mogą przelać już czarę goryczy.... Najgorsze, że głupoty i braku odwagi odpowiedzialnych osób nie da się odrobić. Teraz to się mieszkańcy innych dzielnic pewnie cieszę, że to nie oni "wygrali" ten budżet obywatelski. Ogolili by im wszystko do imetu. Chodaków ma pecha, bo trafił się im ambitny dyrektor i radny z parciem na stołek i wyborcami w d... Współczuję

(2014/06/18 21:57)
Szanowny Rzeczniku Panie Robercie Małolepszy mam pytanie... 
Jak nazwać gospodarza który zatrudnił w gospodarstwie pilarzy aby wycieli drzewa na jego posesji zapłacił im za wycięcie drzew i wszystkie wycięte drzewa oddał tym wynajętym i opłaconym pracownikom? 

(2014/07/20 13:32)
może wpisz pytanie w Google dostaniesz odpowiedź.

(2014/07/20 13:44)