Z życzeniam dla Pana Burmistrza

/ 12 odpowiedzi

 

Bardzo dziękuje za nowe stawki za odbiór śmieci. Wiecej sie naprawde nia dało????????? może odrazu po 50pln za osobę. Jeśli nie umie Pan wynegocjować normalnej stawki jak zrobił to Wójt Gminy sochaczew to może niech go Pan za pyta ja to sie robi??? To naprawde nie jest wstyd.

Dla niewtajemniczonych odpady segregowane - miasto -12,8; gmina-9pln. w sumie może 42% więcej no nic ... i niepotrzebnie się czepiam.

A jak Pan Panie Burmistrzu przęłknie Swą pyche i sie nie udusi i będzie Pan pytał Wójta o śmieci to o wode i ścieki tez niech Pan zapyta.

 

A ja dziękuje, za dopasowanie nowego rozkładu jazdy autobusów mzk do rozkładu jazdy pociągów do Warszawy. Wszystko zgodnie z obietnicami, naprawdę strzał w dziesiątkę. Wcale nie jest tak, że trzeba czekać półgodziny na autobus.

(2016/01/09 13:54)

cena za smieci w gminie nie została jeszcze zmieniona ,i wcale nie jest tak że tyle będzie,a co do burmistrza to najlepiej protest i odwolac to towarzystwo wzajemnej adoracji.

(2016/01/09 14:09)

 Nie no to śmieszne co piszecie, co wy możecie odwołać,  tylko wizytę u lekarza co najwyżej! A ina sprawa jeśli chodzi o śmieci, bo tyle się o tym mówi, Wielka Reforma która miała rozwiazć problem, kolejny pomysł niechlujnych POlityków, a  śmieci pełno  rozsypywanych gdzieś po rowach, po lasach nie ubyło i nikt tego nie sprzata, bo to czy  tam się płaci kilka zł wiecej czy mniej  niema aż tak wielkiego znaczenia przy ogólnie drogich kosztach życia w tym kraju, lecz jak to mówia: " Płacę i Wymagam" ,żądam aby w tym mieście, powiecie,Gminach i całej okolicy było czysto!  ! ! !

 Moja propozycja : Może by Szanowny Pan Burmistrz skorzystał z  możliwości zatrudnienia kilkunastu lub więcej osób do  sprzątania okolicy najlepiej wiosną,napewno chętni się znajdą!

(2016/01/09 23:02)

maxton problem smieci był i będzie ,nie jestesmy jedyni w Polsce ,wszystkie miasta maja podobnie.Co do smiecenia po lasach rowach itd,,to moim zdaniem ludzie zadeklarowali wywóz ale od jak najmniejszych koszy by zminimalizowac koszty i co się nie mieści to sru do lasu itp.,dalej będe się upierał że gdyby władze  miasta nie pozbyły się firmy smieciowej ktora kiedys istniała ,moglibysmy wszyscy na tym skozystac płacąc taniej i byc może było by czysciej .

(2016/01/10 09:35)

@dragon36

Szanuję Pański upór w artykułowaniu braku miejskiej firmy śmieciowej, ale oprócz sentymentalnych potrzebne są też merytoryczne argumenty. Wszystkie miasta produkują śmieci, ale nie wszystkie mają podobny problem z ich odbiorem i zagospodarowaniem. Ustawa śmieciowa tego niestety za lokalnych włodarzy nie załatwi. Ludzie deklarują odbiór śmieci od osoby, a nie pojemnika, więc argument o wyrzucaniu przez nich nadmiaru śmieci do lasów, rowów nie wydaje mi się racjonalny. W deklaracji można poprosić o większy pojemnik, bo firma odbiera od mieszkańca każdą ilość śmieci, a nie tylko tyle ile się zmieści w najmniejszy pojemnik. Nie obciążałbym więc ludzi, którzy funkcjonują w systemie wywożeniem śmieci do lasu. Tak mogą robić tylko Ci, którzy w różny sposób kombinują poza systemem. Wierzę, że jesteśmy zgodni w ocenie obecnej populistycznej i błędnej polityki śmieciowej, którą można nazwać "Stop śmieciom w Sochaczewie", a której efektem są bardzo wysokie opłaty śmieciowe dla większości mieszkańców, którzy finansują jeszcze dodatkowo stosowane w mieście ulgi, poprzez wątpliwe dopłaty z budżetu miejskiego.

(2016/01/10 11:13)

pozdrawiam Panie jerzyk od razu wiedzialem że sie Pan odezwie,tu nie chodzi o sentyment tylko o to że nigdy nikt nie potrafił dobrze gospodarowac miastem .oddając scieki, smieci ,etc ,w prywatne ręce ,Co do oplat to jeszcze inna bajka ,szkoda pisania.Milej niedzieli.Gra orkiestra wspierajmy ją chojnie.

(2016/01/10 13:21)

@dragon. Staram się nie zabierać głosu w sprawach o których niewiele wiem. Wzajemnie, życzę dobrej niedzieli. Zgadzam się, wspierajmy Orkiestrę, bo mierzy wysoko, aby ratować dzieci i wspierać opiekę medyczną seniorów. 

(2016/01/10 13:42)

Problemów ze śmieciami nie rozwiąże reforma którą wprowadziło PO.Wycięto skutecznie konkurencję więc ceny będą szły do góry z automatu.Poprzedni system był dobry bo wiele firm konkurowało o klienta a teraz już tego nie ma.Rolą władz powinna być kontrola czy mieszkańcy mają umowy z firmami śmieciowymi i czy te firmy pozbywają się tych śmieci we własciwy sposób.Dodam że w moim przekonaniu reforma śmieciowa jest niezgodna z konstytucją bo narzuca obywatelowi kto ma zabierać i za jaką cenę śmieci.Prezydenta możemy sobie wybrac a śmieciarza już nie?Czemu KOD nie zaprotestował?To przecież zamach na demokrację.

(2016/01/10 17:21)

Znowu Pan Jerzyk gada sam z sobą. Ciekawe ile ma nicków. Njlepiej w Płońsku. Głowa się jeży Panie Jerzyk. Ciekawi mnie cały czas dlaczego Pan jeszcze mieszka w tym znienawidzonym Socho.

(2016/01/10 18:23)

max-ton

Na wiosnę to będą podwyżki płac w UM, i nikt nie będzie zawracał sobie głowy z zatrudnianiem do sprzątania. 

(2016/01/10 18:50)

Na szczeniackie zaczepki portalowego gołębia szachisty z pięcioma jedynkami mam tylko ciepłą olewkę i ignorancję ptasiego myślenia.

@mefisto

Jeśli ta reforma śmieciowa była zła, to może zostanie wycofana i będzie jak było. Jednak w większości krajów Europy za gospodarkę odpadami odpowiadają samorządy. Reforma gospodarki odpadami jest złożonym procesem, który wymaga czasu i zaangażowania w prawidłowe wdrażanie. Nie wszyscy go ogarniają, więc zwalają winę na ustawę. Czas swoje zrobi. Kiedyś krytykowano ustawę samorządową, a dzisiaj po 25 latach uważa się ją za największy sukces transformacji ustrojowej.  

(2016/01/10 20:07)

Problemów ze śmieciami nie rozwiąże reforma którą wprowadziło PO.Wycięto skutecznie konkurencję więc ceny będą szły do góry z automatu.Poprzedni system był dobry bo wiele firm konkurowało o klienta a teraz już tego nie ma.Rolą władz powinna być kontrola czy mieszkańcy mają umowy z firmami śmieciowymi i czy te firmy pozbywają się tych śmieci we własciwy sposób.Dodam że w moim przekonaniu reforma śmieciowa jest niezgodna z konstytucją bo narzuca obywatelowi kto ma zabierać i za jaką cenę śmieci.Prezydenta możemy sobie wybrac a śmieciarza już nie?

Pełna zgoda @mefisto... :)

 

(2016/01/11 08:35)