Zaczyna się IV rozbiór Polski - żydzi chcą zwrotu działek w Żegocinie

/ 115 odpowiedzi / 11 zdjęć
Czytajcie, przesyłajcie i nagłaśniajcie.
Niech dowie się o tym jak najwięcej osób:

Żydzi domagają się zwrotu działek w gminie Żegocina. Rozprawa w tej sprawie 24 maja:
http://wprawo.pl/2018/04/16/ruszyla-sprawa-roszczen-zydowskich-zydzi-domagaja-sie-zwrotu-dzialek-w-gminie-zegocina/

Można też obejrzeć vlog w tej sprawie:
https://www.youtube.com/watch?v=di00fSUSa7Y

W najblizszym czasie szykuje się spotkanie z Panem Markiem Suskim. Może warto by zadać kilka pytań w tej sprawie.

Człowieku, nie panikuj, nie siej zamętu i nie podburzaj.
Jeśli są prawowitymi spadkobiercami właścicieli, potrafią udowodnić prawo własności i nie otrzymali wcześniej rekompensaty, to kto im zabroni? Normalna rzecz w państwie prawa.

(2018/04/19 16:45)
Do zadawania pytań Suskiemu zostaną wytypowani tylko wybrańcy narodu.

(2018/04/19 17:47)
.

(2018/04/19 20:35)
@wbienko ,nie ironizuj,żydzi którzy zamieszkiwali Polskę przed 1939 i póżniej byli obywatelami Polskimi narodowosci żydowskiej,byli Polacy narodowości ukraińskiej, łotewskiej litewskiej,ale wszyscy byli OBYWATELAMI Polskimi,Izrael utworzono w 1948 roku i jakim prawem oni chcą zawładnąć majatkami należącymi niegdyś do żydów?część majątków Niemcy odkupywali (za zaniżone wyceny) a część przepadała ponieważ właściciele nie zyją i brak spadkobierców,a Izrael wg SWOJEGO prawa mówi-gdzie stąpnął żyd ,gdzie mieszkał,gdzie pochowany-to miejsce należy do państwa Izrael,w II WŚ Niemcy zabili całe rodziny a dzisiaj ujawniają się prawnuki tych którzy zginęli w latach 1942-45,w walce o kasę nie ma sentymentów,

(2018/04/19 20:49)
dopisek-jeszcze nie było banków spermy i zamrażania plemników ,mać !

(2018/04/19 20:52)
cholera.jeszcze jeden krótki dopisek,na podstawie umów między PRL a USA w latach 60 ,za Gomółki,wypłacono wiele miliardów dolarów w ramach rekompensaty za utracone mienie zydowskie (beneficjent-USA ),ide spać....

(2018/04/19 20:56)
Czy nie możecie chociaż dzisiaj w dniu rocznicy powstania w gettcie przestać jątrzyć. Dopiero co mozna było obejrzec zdjecia z getta, tak wstrząsające, że trudno potym usnąc. mozna było posłuchać wspomnień nie zyjącego już lekarza Marka Edelmana, który nigdy nie wzął jednego grosza, oprócz pensji szpitalnej, za leczenie ludzi. Nigdy nie miał nawet prywatnej praktyki. Żydzi, którym udało się przeżyć Holokaust resztkami sił opowiadają Wam o tym co przeżyli, Czy nie oglądaliście uroczystości w Auschwitz,na ktorej ledwo trzymający si e na nogach staruszek, były więzień obozu opowiadał o tych strasznych zbroniach? gdzie odrobina refleksji, zadumy? Wolicie ochodzić urodziny Hitlera z naszymi faszystami?

(2018/04/19 21:44)
@robroy
A coś Ty się dzisiaj tak podniecił? :) Nie ironizuję, piszę jak najbardziej poważnie. Odetchnij, przeczytaj jeszcze raz, co napisałem.

Zastanów się lepiej nad wpisem zaczynającym się od straszenia "żydowskim IV rozbiorem Polski", a kończącym się agitacją w sprawie spotkania z reprezentantem monowładzy niejakim Suskim Markiem. Perfidia, manipulacja, czy nieświadomość?

(2018/04/19 22:02)
Musi być smutny ten piastowski orzeł, że przyszło mu "ozdabiać" taki wpis..

(2018/04/19 22:06)
@wbienko
Patrząc na ostatnie przypadki zachowania się przedstawicieli partii rządzej w stostunku do Żydów (mam tutaj na myśli: Prezydenta, Premiera i niektórych ministrów) i że po zmianie Premiera, klęcznik skierowany jest w stronę Izraela - oddanie Żydom połowy Żegocin nie jest dla mnie nierealne.
A jak amerykanie uchwalą swoją ustawę 447 i razem z Tel Awiwem zaczną naciski na rząd w sprawie zwrotu mienia żydowskiego - to oddamy im niemal połowę kraju.
I nie będzie miało znaczenia żadne ustawy indeminizacyjne, prawo międzynarodowe (że mienie bezspadkowe przechodzi na skarb państwa) i inne umowy jakie dotej pory zostały podpisane. Tam gdzie kasa - tam nie ma sentymentów.

A co do spotkania z Suskim - to żadna agitacja.
Po prostu tak się składa że w najbliższym czasie będzie u nas, więc może warto byłoby poznać jego zdanie na ten temat. W końcu nie jest to szeregowy poseł, tylko szef gabinetu politycznego prezesa rady ministrów.

(2018/04/19 23:05)
@metasekwoja
A propos getta, to zachęcam do przeczytania książki dr. Ewy Kurek "Poza granicą solidarności. Stosunki polsko-żydowskie 1939-1945"
Jest to ksiażka oparta na źródłach żydowskich: Adam Czerniakow - prezes Judenratu w gettcie warszawskim i kroniki Ringelbluma.
Z tej książki wynika, że getta były budowane przez polskich żydów i za zgodą Niemców.
Z założenia, miały być one autonomicznymi prowincjami żydowskimi (takie państwo w państwie).
Po tym jak w 1920 r. Żydom nie udało się stworzyć automi na części ówczesnej Polski (Piłsudski pokazał im środkowy palec po tym, jak Związek Posłów Narodowości Żydowskiej przekazał mu taką propozycję), getta miały być początkiem i zalążkiem państwa żydowskiego. Liczyli na to, że Niemcy kiedyś wyjdą z Polski, a oni zamienią getta w państwo żydowskie.
I trzeba przyznać, że na początku rzeczywiście tak było. W porównaniu do okupowanej Warszawy, Getto było bardzo bezpiecznym miejscem. Nie było tam wywózek do obozów, egzekucji i łapanek. Żydzi mieli tam wolną sobotę, własne tramwaje (nur fur juden), pocztę, restauracje, teatry, policje, itd.

Jednak jak pokazuje historia - z Niemcami nie wchodzi się w układy.
A jak skończyły getta - wszyscy doskonale wiemy.

(2018/04/19 23:58)
Obrzydliwcom nie odpowiadam.

(2018/04/20 07:08)
Jak widać, gdy brak argumentów - zaczynają się obelgi.

Niemniej jednak zachęcam do przeczytania książki.

(2018/04/20 08:21)
wbienko to nie pierdoła.. poza tym tak piszesz nie panikuj... a czy polacy masowo lub inny narod domaga sie swoich wlasnosci??? pier..nie takie.

nie moga u siebie sie dogadac to szukaja po całym swiecie

(2018/04/20 08:45)
aaaa no i kur... pytanie kto te kamienice im remontowal??? zlamanej złotówki na to nie wyłożyli!

(2018/04/20 08:47)
@macpro
"Z założenia, miały być one autonomicznymi prowincjami żydowskimi"
Żydzi z założenia mieli trafić na Madagaskar, a transportydo Treblinki z zachodniej i południowej Europy z założenia wyglądały na normalną podróż, były bilety, walizki itp. No i Żydzi z założenia wsiadali do nich "dobrowolnie". A komory gazowe z założenia miały przypominać łaźnie. W Treblince nawet ozdabiane były kafelkami z gwiazdą Dawida.Perfidia, cynizm i tragedia tego oszustwa jak widać wykracza poza ramy opracowania pani Kurek. Ale najważniejsze, że "demaskuje" ona postawy Żydów i ich "układy" z nazistami, prawda? @macpro, i to są Twoje argumenty?
Przeczytaj, prosze jeszcze inne książki, a przede wszystkim osobiste świadectwa - one przemawiają lepiej do świadomości.

(2018/04/20 08:59)
Widzę, że i tu dotarli piewcy antysemityzmu. Zaiste trzeba być niezwykle pozbawionym empatii, żeby taki wątek założyć 19 kwietnia. Pogratulować redakcji.

(2018/04/20 09:04)
@kacperskyy, a masz na myśli jakąś konkretną kamienicę, czy tylko tak rzucasz w powietrze wierny endeckiemu hasłu "wasze kamienice, nasze ulice" albo dekretowi Bieruta?

"kto te kamienice im remontowal?" Im????
"zlamanej złotówki na to nie wyłożyli!" - a mieli taką możliwość????

@kacperskyy, popracuj nad argumentacją ;)

(2018/04/20 09:15)
@Jazlowiak
Przecież to nie jest post redakcji. Wyobraź sobie histerię na temat ograniczania wolności słowa, tumienia "prawdy" i w ogóle wrogiej Polsce działalności, jeśli ten post zostałby zablokowany.
Już wcześniej pisałem:Musi być smutny ten piastowski orzeł, że przyszło mu "ozdabiać" taki wpis.

(2018/04/20 11:37)
wbienko moze inaczej.. skoro ty wiesz ze to oni za to placili masz na mysli jakas konkretna kamienice? moze jeszcze powiesz ze warszawe zydzi odbudowali po wojnie? :)

tu nie chodzi o antysemityzm a cwaniactwo nie ma znaczenia czy to żyd czy murzyn czy białas. myslicie ze kto w ameryce rzadzi? kto ma najwieksza kase?? a to co sie dzieje na swiecie to czyja "zasługa"? wojenki w obronie wolnosci i demokracji buahahahahah! wierzysz w to? łapy kładą na wszystkim co mogą.. i wmawiaja ludziom ze to dla ich dobra... pojedz do syrii i im to powiedz, pojedz do iraku powiedz ze to co zrobili to dla ich dobra...

teraz zastanow sie kto to robi...

(2018/04/20 12:27)
wbienko
Szanuje Twój wysiłek, żeby cos wytłumaczyć, przekazać trochę historii. Zastanawiam się jednak czy to ma sens. Przecież ci ludzie nie słuchają. Antysemityzm wyssali z mlekiem matki. Ci którzy mieli innych rodziców mają też inny stosunek do obywateli polskich innej narodowości. A ilu z tych antysemitów nie wie jaka to krew się mieszała u jego przodków.
Jak wybory wygra ONR to nie jednemu znajdą korzenie żydowskie.

Mój śp ojciec urodził się i mieszkał w Sochaczewie. W chwili wybuchu wojny miał 17 lat, a więc dobrze pamiętał zachowanie sochaczewian w tym czasie. Opowiadał i jak to oni się cieszyli, kiedy Niemiec postawił na rynku muzykanta a Żydom kazał tańczyć w rytm muzyki. No nareszcie sprawiedliwość. Opowiadał mi także jak Niemcy wypędzili sochaczewskich Żydów do Wiskitek, jak mogli zabrać tylko mały tobołek ze sobą. O wtedy można było poplądrować po ich mieszkaniach, sklepikach.Opowiadała mi też moja matka, jak to jej matkę uratował sochaczewski lekarz, żydowskiego pochodzenia. Była wypisana ze szpitala, ułożona na furze i wieziona na umarcie na wioskę, gdzie mieszkała. Właśnie wtedy przechodził ten lekarz, zauważył gromadkę dzieci płaczących przy chorej matce.Kazał chorą przywieźć doe jego mieszkania i położyć na kozetce. Dał jakieś lekarstwo i ona wróciła do zdrowia. Nie wziął jedego grosza.Moja ciotka, siostra ojca z sympatią wspominała po wojnie żydowskie krawcowe, u których szyła sobie sukienki. Zdolne, pracowite i solidne. Lubiłam słuchać ciotki opowieści z przedwojny. Potrafiła przytaczać rozmowy z Żydami posługując się szmoncesem. Niestety wszyscy zgięli w czasie wojny. Smutne, przynajmniej dla mnie..

(2018/04/20 12:54)
@wbienko
„Żydzi z założenia mieli trafić na Madagaskar, a transportydo Treblinki z zachodniej i południowej Europy z założenia wyglądały na normalną podróż, były bilety, walizki itp. No i Żydzi z założenia wsiadali do nich "dobrowolnie". A komory gazowe z założenia miały przypominać łaźnie. W Treblince nawet ozdabiane były kafelkami z gwiazdą Dawida.”
Nie wiem gdzie mieli trafić Żydzi i w jakich warunkach ich transportowano, więc nie będę się wypowiadał w tej kwestii. Wiec jeśli masz szerszą wiedzę na te tamaty, to podziel się, albo podaj źródła Swoich tez.

Ja napisałem o tym jaka była geneza powstania getta i jakie cele temu przyświecały.
Getta, chociaż ciasne, głodne i chłodne miały być miejscem azylu dla Żydów. Żyjąc w zamkniętych strefach, oddzielonych od działań wojennych, mieli oni we względnym spokoju i nie narażając się zbytnio doczekać końca wojny.
Oczywiście Żydzi tworząc getta zakładali że nie wszyscy doczekają zakończenia działań wojennych, ale mieli nadzieję że większości z nich uda się jednak przeżyć. Taki był plan.
Nikt z tych co zbiegali o stworzenie gett nie zakładał że Niemcy w trakcie okupacji zmienią zasady gry i zaczną robić eksterminację, bo pewnie nie dążyliby do ich powstania.

„Perfidia, cynizm i tragedia tego oszustwa jak widać wykracza poza ramy opracowania pani Kurek. Ale najważniejsze, że "demaskuje" ona postawy Żydów i ich "układy" z nazistami, prawda? @macpro, i to są Twoje argumenty?”
Dr. Ewa Kurek w swojej książce powołuje się na źródła żydowskie. Czy mogą być pewniejsze źródła wiedzy o tym co działo się w getcie niż te które pochodzą z samego getta? Dla mnie nie. A dla Ciebie?
Ja wiem że niektórym ciężko jest uwierzyć w to co pisze Pani Kurek, ponieważ takich rzeczy nie mówią w telewizji z logiem w postaci niebieskiego kółka i nie piszą o tym w gazecie z czerwonym paskiem.

Skoro poruszyłeś kwestię postawy Żydów, to jak oceniasz ostatnie przemówienie Prezydenta Izraela na Marszu Żywych w Oświęcimiu? Chodzi mi głównie o te słowa:
„To nie przypadek, że nazywamy obozy śmierci obozami nazistów i ich kolaborantów. Nie ma wątpliwości, że było wielu Polaków, którzy walczyli razem z reżimem nazistów, ale nie możemy zaprzeczyć, że Polska i Polacy przyłożyli rękę do eksterminacji
Więcej tutaj:
https://www.prawdaobiektywna.pl/polska/slowa-prezydenta-izraela-oficjalnie-potwierdzone-4439.html

„Przeczytaj, prosze jeszcze inne książki, a przede wszystkim osobiste świadectwa - one przemawiają lepiej do świadomości.”
Chętnie się z nimi zapoznam, bo może żeczywiście mam wyjątkowo jednostronny pogląd na te sprawy. Co możesz polecić? Jakie pozycje według Ciebie są warte przeczytania?

(2018/04/20 13:25)
marcpro

oni tego nie rozumieją. dla nich najłatwiej nazwać kogos antysemitą niż przyjżeć się tematowi dokladniej.

to są ludzie typu... nie jestem homofobem, antysemitą oraz nie dyskryminuje nikogo wiec niech zydzi biorą wszystko co mieli przed wojną, przyjmijmy 10 milionow imigrantów.. pomagajmy, oddajmy bo to sie nalezy... oni nie widza calego obrazu.. skupiaja sie tak jak metasekwoja na jakims jednym wspomnieniu.. jednej osobie.. albo jednej klatce wykadrowanej filmu jak biedna matka muzułmanka z 3 dzieci idzie boso po scieżce....a nie ogarnai całości sytuacji ktora sie dzieje na swiecie...

pewnie, kurde jakby mi zabrali kamienice to tez chcialbym ja odzyskac.... dla mnie normalne ale gdzie oni byli przez te dziesieciolecia? teraz ktos sie upomina? kto to jest pra pra wnuk? czy pociotek 20 letni ktory poczuł zew pieniądza bo znalazł jakis papier że pradziadek sąsiada kiedyś miał kamienice, rodzina wymarła ale zwietrzył interes zeby teraz zarobić...

poza tym sprawa jest bardziej złozona, ktos w te kamienice osiedlił ludzi, po 40 lat mieszkaja i co teraz? to tez jest sprawa delikatna - ale nie .. wy jestescie za tym.. oddajcie bez wzgledu na koszty a nie chcesz oddac to jestes antysemita..

(2018/04/20 13:56)
no i jeszcze zastanawiam sie jak was nazwac? zydom oddajmy, uchodzcow pewnie przyjmujmy ale jak od niemców brac odszkodowania albo od ruskich to juz nazywacie to debilizmem?

(2018/04/20 14:03)
Pisanie narodowości z małej litery to braki w ortografii czy pogarda dla innych nacji?

(2018/04/20 14:26)