Zaczyna się IV rozbiór Polski - żydzi chcą zwrotu działek w Żegocinie

/ 115 odpowiedzi / 11 zdjęć
@metasekwoja

Czy możesz podać tytuł książki(lub tytułu książek) która/e wywarły na Tobie tak wielkie wrażenie, że nie mogłaś ich doczytać do końca?
Bardzo chętnie bym sie z nimi zapoznał.

I nie piszę tego złośliwie, bo naprawdę chciałbym je przeczytać.

(2018/04/23 08:23)
@robroy
Jednaśmierćto tragedia,milion to statystyka.
Ale przynajmniej bądźmy możliwie precyzyjni.
Tureckie ludobójstwo Ormian pochłonęło ok. 1,5mln ludzi.
Ludobójstwo urządzone przez Hutu na Tutsi w Rwandzie pochłonęło ok. 1 mln.
Powstanie warszawskie pochłonęło ok. 200 tysięcy w tym ok 180 tys. to cywile.
Łącznaliczba ofiar getta warszawskiegoszacowana jest na ok. 400 tys. osób, z czego ok. 92 tys. zginęła lub zmarła w Warszawie (głównie ofiary głodu i chorób), a ok. 300 tys. w obozie zagłady w Treblince i w trakcie dwóch akcji wysiedleńczych. Ostateczna walkę podjęło ok 1000 osób, gdy kilkanaściecy przebywało jeszcze w murach getta - ale te statystyki nie mogą być precyzyjne. Przetrwało kilkadziesiąt osób.

Nikt nie przykrywa (i nigdy nie powinien) jednego powstania drugim. Obydwa były faktem. Nikt nie licytuje (i nigdy nie powinien) statystyk ofiar ludobójstw. Wszystkie były faktem, wszystkie były ochydne i o wszystkich TRZEBA pamiętać. Może tylko "w zapamiętaniu" różnicą jest to, że Ormianie i Tutsi nie mieszkali w Polsce i nie w Polsce byli zabijani. Natomiast w Polsce przed wojną żyło ok 3 300 000, a przeżyło ok 300 000.

(2018/04/23 12:30)
taki offtop ale po takim kontrowersyjnym temacie zaskoczony jestem, że dyskusja trzyma poziom i jest nawet merytoryczna, tak trzymać

(2018/04/23 13:11)
@wbienko ty jak @metasekwoja , śmiejesz si,ę z dowcipu jeden raz -jak powiedzą,bo zrozumieć nie zrozumiesz a wytłumnaczyć sobie nie dasz, w pysk Tobie dają żeś antysemita,mordowałeś żydów a ty nastawiasz drugą stronę mordy aby ci jeszcze raz jobnąć ,co Izraelowi przeszkadza że nazywanie obozów zagłady Polskimi?-co im przeszkadza -odpowiedz tylko merytorycznie-Merkelowa przyznała że całkowita odpowiedzialność za te czyny obwinia Niemców,minister spraw zagranicznych RFN przyznał że Niemcy są winni zagłdy,a ty dalej szukasz dziury w całym,w Polsce mieszkało ponad 3 miliony żydów i zginęło (polskich żydów) 3 miliony?, teraz milion dopomina się o zwrot majątków!? no cud -kuźwa cud ! 90 % to byli biedni szewcy,krawcy,mleczarze a dzisiaj się okazuje że każdy żyd to milioner,kamienicznik,a z resztą.......wypiedralaj (literuj uważnie) ze swojego domu z ogródkiem bo przyjedzie jakiś żyd i powie że to jego pole,nie oglądaj TVN i Polsatu,wkurwiłeś mnie ,Panno Krysiu Dobra Dla Wszystkich,ucałuj Bandere

(2018/04/23 17:02)
Odzyskiwanie majątków nie ma nic wspólnego z zagładą Żydów a napewno nie jest tak jak niektórzy na tym forum myślą.To organizacje żydowskie mają roszczenia a nie prawowici spadkobiercy.Szwajcaria wypłaciła odszkodowania choć nie brała udziału w Holokauście i na ich terenie nie było obozów.Jeśli Ci wszyscy którzy domagają się zwrotu majątków ocaleli z Holokaustu to kto zginął w Auschwitz ?

(2018/04/23 19:41)
A propos odszkodowań.
Jutro (wtorek, 24.04.2018 r.) w amerykańskim kongresie odbędzie się głosowanie nad ustawą 447.
Tak wiec w środę możemy się obudzić nie w Polsce, ale w Polin.

A tak przy okazji, czy jakakolwiek stacja telewizyjna lub radiowa mówiła o tym?
Ktoś to słyszał w głównych mediach?

(2018/04/23 23:24)
reportaż telewizji niemieckiej,2 minuty ogladania,za kilka lat to bedzie w Żegocinie? ,https://youtu.be/ljC1AK5pMT8,Izraelska spółka Tahal kupuje wodociągi w aglomeracjach miejskich,wprowadzono podatek wodny-studnia na podwórku ma mieć licznik poboru wody (m3 czy wiader?)podatek deszczowy,od wielkości dachu,mimo że woda z rynien nie jest odprowadzana do oczyszczalni,idzie w ziemię,ale co ja się tam znam...

(2018/04/24 05:44)
.

(2018/04/24 05:48)
@robroy
To Izrael chce zabrać nam wodę? To nie Dr Plama z sułtanem Kaburu? HYDROZAGADKA powraca? O, bosz, o bosz, jakie nieszczęście.
Od kilku lat wklejasz ten fakenews przy każdym poście ocierającym się o Żydów. Piszesz, żewprowadzono podatek wodny,podatek deszczowy. Kto wprowadził? Izrael w Polsce, czy polski parlament?
Ludzie, przestańcie się karmić takimi popierdółkami, bo to gastryczności szkodzi :). Nadmiar żółci się wydziela i ............ nie znasz dnia ani godziny, a nie wszędzie ToiToi stoi ;).

"Merkelowa" nie wypiera się zbrodni i winy Niemców, ale co jej do pogromów i grabierzy urządzanych przez Polaków i polskich "łowców Żydów" i szmalcowników?

(2018/04/24 09:30)
@macpro
Normalne media o tym nie mówią – bo to bzdura. Senat USA nie przyjmuje samodzielnie ustaw, a już z pewnością nie tworzy prawa obowiązującego w innych krajach (w tym Polsce). Może przyjąć uchwałę, która zobowiązuje amerykański odpowiednik naszego MSZ do uwzględniania kwestii reprywatyzacyjnych w corocznych raportach o stanie praworządności w różnych krajach. I tyle.
Ale prawicowa propaganda musi przekonywać, że nikt im nie w mówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne, bo oni i tak wiedzą swoje. Oni wiedzą "najlepiej" i sprzedają te kłamstwa w internecie, na swoich skokowych portalach, w jutjubach i u radioojca. Świadomie i z premedytacją forsowana polska 'pizzagate'.

(2018/04/24 09:40)
Robroy opłatę za wodę w studniach chce nałożyc politycy, wcześniej PO teraz PiS, a nie Izrael.
Od 01.2018 nowe prawo wodne, można sobie poczytać jakie tam bzdury są. Choć z tego co sie orientuje to już maja je poprawiać.
Jesli chodzi o zwrot majątku zydowskiego to jest to burza w szklance wody. Paliwo dla oraganizacji typu ONR. Poprostu są organizacje po stronie żydowskiej które chca zarobić.

(2018/04/24 10:19)
@robroy
Życzyłbym sobie tego, żebyś Ty miał rację, a ja żebym się mylił.
Ale…

Skoro DWIE osoby (rabin Schudrich i Pani Ziomecka-Jończyk)
są wstanie wywrzeć taki nacisk na Rząd, że ten blokuje przyznanie nagrody Jana Karskiego dla dr. Ewy Kurek (MSZ powiedział że nie da sali w konsulacie gdzie miała odbyć się ceremonia), to wyobraź sobie na jakie ustępstwa pójdą, jak zaczną ich naciskać wspólnie rząd USA i organizacje żydowskie.

Czy cisza i absulutny brak reakcji/komentarza w tej sprawie przez Rząd, Ministrów, Premiera, Prezydenta nie jest dla Ciebie zastanawiąjący?
Nawet opozycja jakoś dziwnie milczy w tej sprawie.

Dla mnie jest to jednoznaczne: żegnaj Polsko, witaj Polin.

(2018/04/24 11:34)
Wybaczcie pomyłkę, ale ostatni wpis był do WBIENKO

A nie do robroy

(2018/04/24 12:00)
@marcpro
Biorąc pod uwagę poglądy Jana Karskiego i jego sposób analizy i postrzegania otaczającej rzeczywistości obawiam się, że osobiście nigdy nie przyznałby nagrody swojego imiena dr Ewie Kurek. Jak można poważnie traktować osobę z doktoratem wygłaszającą publicznie taka BZDURĘ: "gdy Polacy walczyli z Niemcami, Żydzi zamknięci w gettach świętowali z powodu autonomii, którą dostali od Hitlera". Co o tej pani powiedziałby Jan Karski? Nie chciałbym tego usłyszeć.
Podejrzewam, że podobnie Stefan Kisielewski nie sygnowałby nominacji sporej części laureatów z ostatnich kilku lat do zawłaszczonej przez Wprost na użytek politycznego lizusowstwa Nagrody Kisiela.
Ale to moje subiektywne odczucia.

(2018/04/24 13:52)
Faszyści w Polsce coraz silniejsi. Radzę posprawdzać swoje rodowody do kilku pokoleń wstecz. Może zdarzył się jakiś żydowski przodek. Nie pamietam do którego pokolenia wymagał Hitler, ale wbienko na pewno wie i nam o tym napisze.

(2018/04/24 14:00)
@WBIENKO
Tego co by zrobił i powiedział Jan Karski niestety ale już się nie dowiemy.

Nie zmienia to jednak faktu, że napisał jej wstęp do książki "Dzieci żydowskie w klasztorze."
Tak więc musiał znać ja osobiście, jej twórczość, sposoby badań i styl pracy skoro zdecydował się zrobić coś takiego.

(2018/04/24 14:27)
@macpro
Problem w tym, że przed13 lipca 2000 dr Kurek być może jeszcze nie dojrzała do plecenia takich bzdur, a jej wcześniejsza twórczość nie nosiła śladów obecnego przegięcia.

(2018/04/24 15:45)
@metasekwoja
Poszukaj w ustawach norymberskich z września 1935. Ci chorzy ludzie nawet graficznie sobie to rozplanowali. Gotowiec dla "prawdziwych" Polaków z ONR i MW.

(2018/04/24 15:54)
@wbienko,nawet facet (za którego się uważam) moze mieć złe dni podobne do napięcia miesiaczkowego :-)),ostro pojechałem i przepraszam,na zywca byśmy to sobie inaczej wytłumaczyli,krótka przebvieżka-4x100 i 2 piwa (chociaż zadeklarowałeś że nie pijesz) i po problemie,zwracam honor

(2018/04/24 16:44)
@robroy
Rozumiem, się zdarza. Jestem człowiekiem marginesu. Mam szeroki margines tolerancji.
:):):)

(2018/04/24 17:12)
Qwbienko,myslałem że to mi prześlesz

(2018/04/24 17:57)
nie można skorygować wpisu (albo mnie nie wychodzi),a chciałbym Tobie @wbienko dopisać-"nieważne,źle czy dobrze,ważne żeby mówili"

(2018/04/24 18:29)
wbienko nie zawiodłam się, właśnie o to mi chodziło. Chciałam w tym miejscu opisać sytuację z jaką spotkałam się w pewnym anrysemickim towarzystwie. Teść córki mojej znajomej, taki co to wszystkiemu winni Żydzi w pewnym momencie przy stole usłyszała, że jego wnuk jest Żydem. Jak to, to przecież niemożliwe. A moja znajoma na to, że sama jest Żydówką, a więc jej córka, matka jego wnucząt tez jest Żydówka, a w związku z tym jego wnuki to też Żydzi. To prowokacja z jej strony, ale przecież jego syn nie sprawdzał, czy w żyłach jego żnony nie płynie ta "parszywa" żydowska krew. I tak oto mógłby być dziadkiem Żyda. I co przstać kochać po tylu ltach, wyrzec się, to i syn się ojca wyrzeknie. Takie niespodziankiniesie życie.Nie wiem dlaczego nie można robić akapitów i pojawiają się jakieś dziwadła.

(2018/04/24 19:25)
Bolesław Toborski
"Najważniejsze jest współczucie" Najważniejsze jest współczucie ludzi, zwierząt i też roślin, skał, mórz, znów mówią ludzi. Ono czyni życie znośnym. A jego brak odczłowiecza. Weźmy sprawców Holokaustu, smugi diabła na tej ziemi, udwali, że są ludźmi, ba nadludźmi.Byli niczym. Nie wiedzieli co współczucie . Wiersz piszę ciągiem, bo nie mogę inaczej. Czy Administrator o tym wie? Czy u innych też to się dzieje?

(2018/04/24 19:34)
Skoro twoi znajomi są Żydami to mogą odzyskać swoje kamienice,to chcesz nam powiedzieć?Współczuć to w tej chwili należy Polakom bo Niemcy zbużyli kamienice Polakom a teraz pPolacy muszą oddać kasę Żydom których przodkowie byli Polakami.

(2018/04/24 21:43)