Zaczyna się IV rozbiór Polski - żydzi chcą zwrotu działek w Żegocinie

/ 115 odpowiedzi / 11 zdjęć
Teraz powinniście rozpocząć dyskusję. W nocyKongres Amerykański przegłosował sławetną ustawę 447.Ustawa czeka na podpis Prezydenta Trumpa. Ustawa daje Depertamentu Stanu aktywnego wspomagania organizacji ofiar Holokaustu poprzez naciski dyplomatyczne na rzecz restytucji mienia żydowskiego bezspadkowego.

(2018/04/25 05:55)
a w TV i radio cisza,poddaliśmy się? niech sąd w Koluszkach zażąda zwrotu majątku który zostawili w USA Polacy

(2018/04/25 06:35)
Ludzie, tzw "ustawa 447" to taka polska pizzagate. To, że jej historia zaczęła żyć własnym życiem to zasługa fakenewsów rozpowszechnianych na prawych i skokowych mediach. (jako przeciwwaga propagandowa do spapranej nowelizacji ustawy o IPN). A że takie teorie spiskowe trafiają na żyzną naszą glebę polskiego umysłu i przynoszą stukrotny plon to już inna sprawa. Kochamy być niewinną ofiarą niecnych wrażych spisków i obcych zdrad. Taka nasza mentalność. To czysty przypadek, że epopeję o człowieku walczącym z wiatrakami napisał Hiszpan (a może Miguel de Cervantes y Saavedra miał jednak polskie korzenie lub znał kilku Polaków ;) ). Powinna ona należeć do kanonu literatury polskiej, jako wierny obraz stanu polskiego umysłu: 0% - pragmatyzmu i rozsądnego działania, 100% - chorobliwych emocji, szarża i foch+ ("+" bo to ostatno modne).

(2018/04/25 09:03)
jednym słowem w całej rozciągłości zagadzas sie z tą ustawą? okej. każdy ma prawo mieć wlasne zdanie.

(2018/04/25 09:37)
@kacperskyy
A co mi do tej ustawy. Ani mnie ona grzeje, ani ziębi. To, że stała się powodem do budowania teorii spiskowych, też jest poza mną - choć mnie irytuje. Skuteczność tej ustawy w prawie międzynarodowym jest mniej więcej taka jak skuteczność ścigania za granicą Polski ludzi "łamiących" ustawę o IPN. Takie jest moje zdanie.

(2018/04/25 13:45)
okaże sie... co ty porównujesz siłe perswasji usa do polski? :) polska moze sie obsikac po nogach niz wegzekwowac od jakiegos mocarstwa swoje smieszne prawa z ipn.... natomiast.. taka potega gospodarcza majaca wplywy na calym swiecie ... to prawo moze byc tylko powodem i argumentem w przyszlej nie tak odleglej polityce... pamietajmy tam wiekszosc majatku jest w rekach tych ktorym to prawo na ręke...

obyś mial racje.... bo w historii ludzkosci powtarza sie jak amen w pacierzu sytuacja kiedy jakies rozczenia powoduja wywołanie konfliktów nawet zbroinych.

(2018/04/25 14:56)
@kacperskyy
Wzrost poziomu nienawiści rasowej, szowinizmu i nacjonalizmu plemiennego jeszczeczęściej je powodują :(

(2018/04/25 15:35)
Moja znajoma celowo podała się za Żydówkę, żeby pokazać jak szybko można byc prześladowanym z powodu, rasy, religii itp. Macie synów, którzy przyprowadzą Wam narzeczone. Czy będziecie szukać szperać w ich rodowodach? To jest pośmięrtne zwycięsto Hitlera to co piszecie o Holokauście.

(2018/04/25 17:28)
Kongres USA nie miał co robić więc sobie ustawę wprowadził.

(2018/04/25 20:29)
Wbienko Po co to zrobili?Dla checy?

(2018/04/25 20:30)
Roszczenia reprywatyzacyjne żydów w Polsce to tylko 14% wszystkich roszczeń. Dlaczego ten temat jest tak grzany? - ktoś gra antysemityzmem!!

(2018/04/25 21:46)
To o czym tu rozmawiamy w żaden sposób nie wyczerpuje znamion antysemityzmu.

(2018/04/25 22:17)
A znasz antysemitę, który się przyznaje?

(2018/04/25 22:49)
co wy pierd.. o tym antysemityzmie??? czy ja mowie ze ich nienawidze??? kto wogole w tym watku to powiedzial?? smiesz mnie nazywac antysemitą bo nie zgadzam sie na oddawanie majatku albo nawet nie tyle sie nie zgadzam co mam do tego obiekcje? nie wazne czy to zyd czy murzyn czy polak.. a twierdze ze ta nacja jest na tyle sprytna i żądna kasy nie robi mnie antysemitą.... to samo jak rusek i polak jest pijakiem to jestem juz homofobem i antypatriotą?

ogarnijcie sie i skupcie sie na kluczowym sensie tego posta

(2018/04/26 07:57)
Problem w tym, że gdzieś tak ok. 99% alkoholików uparcie twierdzi, że nie są alkoholikami chociaż to co robia ich alkoholizm potwierdza w 100% :)

(2018/04/26 09:48)
No, dzięki Bogu żaden Polak nie jest żądny kasy. Sami atruiści. Nie oszukują, solidnie wynagradzają swoch pracowników itp. i td.

(2018/04/26 14:09)
I to jest właśnie antypolonizm.

(2018/04/26 20:06)
@dolicha twierdzi, że roszczenia reprewaytyzacyjne Żydów stanowią 14% roszczeń. Z tego wynika, że reprywatyzacja ma kosztować Polskę około 500mld dolarów $ .Państwa przecież na to nie stać. Ja mam żal do wszystkich polityków, że nie podjeli decyzji w tej sprawie tak jak Marszałek Józef Piłsudski po odzyskaniu niepodległości.

(2018/04/27 09:05)
@mefisto
Dotyczy roszczeń wcześniej nie regulowanych, z udokumentowanym prawnie aktem własności i potwierdzonym prawem do spadku.
Czy spadkobierca obywatela Polski narodowości polskiej ma prawo do zwrotu lub rekompensaty za dziedziczone mienie (np.dom, działka) znajdujące się na terenie obecnej Polski przejęte w wyniku rabunku lub nacjonalizacji?
Czy spadkobierca obywatela Polski narodowości żydowskiej ma prawo do zwrotu lub rekompensaty za dziedziczone mienie (np.dom, działka) znajdujące się na terenie obecnej Polski przejęte w wyniku rabunku lub nacjonalizacji?
Czy spadkobierca obywatela Polski narodowości białoruskiej ma prawo do zwrotu lub rekompensaty za dziedziczone mienie (np.dom, działka) znajdujące się na terenie obecnej Polski przejęte w wyniku rabunku lub nacjonalizacji?
Czy spadkobierca obywatela Polski narodowości ukraińskiej ma prawo do zwrotu lub rekompensaty za dziedziczone mienie (np.dom, działka) znajdujące się na terenie obecnej Polski przejęte w wyniku rabunku lub nacjonalizacji?
Czy zabicie właściciela nieruchomości i przejęcie jego majatku przez sprawcę lub osoby trzecie powoduje zmianę własności, którą można zalegalizować pomijajac prawowitych spadkobierców?
Które z tych pytań zasługuje na Tak, a które na Nie i dlaczego?

(2018/04/27 13:45)
w 1960 r Polska wypłaciła na rzecz ZYDKÓW w USA 30- czy 40 milionów i koniec tematu

(2018/04/27 16:27)
niedługo beda chcieli wprowadzic nowe opłaty za WODĘ, podobno wzrosną o kilkaset procent- weszła nowa ustawa w styczniu. Już z Warszawki przyszły do gmin i samorządów wytyczne ile mają ściągnąć haraczu z ludzi- najbardziej przesrane będa mieli rolnicy i przedsiębiorcy korzystajacy z wody- WODA POWINNA BYĆ DARMOWA- płacic powinniśmy tylko za przesył- może sie ludzie zbuntujemy w końcu.

(2018/04/27 16:31)
oni nie sa semitami - to CHAZARZY- doinformujcie się ludzie

(2018/04/27 16:34)
największymi ANTYSEMITAMI I FASZYSTAMI są właśnie ci pseudożydzi z Izraela czyli CHAZARZY

(2018/04/27 16:35)
tu masz prawdę na temat Piłsudskiego a nie te kłamstwa z książek pisanych przez żydków https://wiadomosci.robertbrzoza.pl/historia-polski/1920-rozwadowski-witos-bohaterowie-pilsudski-msciwym-tchorzem/ - prosze przekaż dalej

(2018/04/27 16:42)
prosze obejrzeć na YT wykład dr. Rath-a on tam pieknie tłumaczy kto wywoływał wojny- a jak Pan nie zrozumie to przykro mi bardzo.

(2018/04/27 17:01)