zaginieni,zagubieni

/ 1 odpowiedzi
generalnie już postulowałem na tym forum-czytamy o zaginionych psach,kotach--dlaczego np. wewnątrz obroży nie ma zapisanego numeru telefonu właściciela?tak jak chorzy na Altzheimera powinni mieć przy sobie podczepioną do ubrania informację kim są i z kim się skontaktować w razie zagubienia,cukrzycy i chorzy na jakąś specyficzną chorobę mają opaski na ręku z informacjami,to pies i kot również mogą mieć opisaną obrożę -może nie długopisem ale nawet wypalony lutownicą -numer telefonu ,w większości telefonów jest możliwość wpisania numerów alarmowych ICE - kontakty-grupy-ICE-do konkretnych osób z rodziny-dbajmy o losy swoich bliskich i swoich zwierzaków

ICE lub I.C.E. (ang. In case of emergencypol. w nagłym wypadku) – skrót informujący ratowników, do kogo powinni zadzwonić w razie nagłego wypadku. Stosowany przeważnie w dwóch formach:

  • w książce adresowej telefonu komórkowego – jako kontakt „ICE” wpisuje się numer telefonu wybranej osoby. Jeśli takich osób jest kilka, to oznacza się je hasłami „ICE1”, „ICE2” itd.
  • na karcie „ICE” wielkości wizytówki wpisuje się imię, nazwisko i numer kontaktowy najbliższych osób. Kartę powinno się nosić cały czas przy sobie.

W razie wypadku często służby ratownicze nie wiedzą z kim się skontaktować w sprawie osoby poszkodowanej. Skrót „ICE” pozwala ratownikom na powiadomienie bliskich w razie nagłego wypadku, a także na uzyskanie od nich dodatkowych informacji o poszkodowanym (przyjmowanych lekach, przebytych chorobach, alergiach itp.).

Dzięki za przypomnienie, jutro oznakuję swoją kotkę Pusię, bo zacznie niedługo urzędować na działce.

(2015/02/15 21:13)