zaginione/znalezione/błąkające się psy i suki

/ 21 odpowiedzi / 8 zdjęć

Przeglądając to forum, patrzę ze zdumieniem na jego psią wielowątkowość. Pies się błąka tu, zgubiono psa tam, znaleziono sukę gdzie indziej itp. itd. Ludzie czemu jesteście tak nieodpowiedzialni w opiekowaniu się pupilami. Może lepiej kupcie sobie rybki, może nie będą się błąkać bezpańsko po Bzurze.

Prośba do administratora - załóżcie psiarzom wątek BIURO PSÓW ZNALEZIONYCH/ZAGUBIONYCH.

Niezły pomysł z tym nowym wątkiem.Dzięki tym ogłoszeniom wiele psów odnalazło swoich właścicieli i nie powiększyło liczby psów w schroniskach. Jest to często nieodpowiedzialnośc właścicieli,ale zwierzęta czasem umkną nie wiadomo kiedy i jak i za kilka godzin znajdują się w takim miejscu o jakim by właścielowi do głowy nie przyszło. Dobrze byłoby, żeby właściele kastrowali psy i sterylizowali suki, wtedy nie byłoby ucieczek.Pewnie nikomu krzywdy nie wyrządzamy tym, że damy znak o zaginionym piesku. Przykro patrzeć  jak głodne żebrzą pod sklepami.

(2014/01/06 22:03)
z tą strona to super myśl popieram .

(2014/01/07 09:37)
jestem za taką stroną.

(2014/01/07 11:41)
To chyba najlepszy pomysł dla zagubionych i innych zwierzaków, błąkających się po naszym mieście. Jestem zdecydowanie za.  

(2014/01/09 14:20)
dobry pomysl.. jeden watek lub dział i niech sobie kazdy tam wpisuje o zaginieciach, odnalezieniach itd.. wszystko w jednyjm miejscu i bedzie do wygodne rowniez dla poszukujacych swoich pociech a nie bieganie po calym forum i szukanie watkow.

(2014/01/10 07:49)
Może ktoś szuka tego psa?

(2014/01/11 23:03)
Czy ktoś rozpoznaje tego psa?

(2014/01/11 23:15)
Szukamy właściciela tego psiaka. Czy ktoś go rozpoznaje?

(2014/01/11 23:17)
Nastro chyba ironicznie zaproponował powstanie działu poszukiwań psów albo ich właścicieli.Pomysł chyba chwycił i juz kilka psów zamiast do schroniska wróciło do domów ku uciesze właścicieli i psów.

(2014/01/12 00:03)
A ja zgadzam się z Nastro. Często jest to wina bezmyślnych właścicieli psów a ogłoszeń jak widać przybywa. Pisałem wcześniej o nieodpowiedzialnej, Pani która wypuszczała swoją suczkę samą na osiedle, Jestem teraz zadowolony bo chyba czytała moje wpisy i wychodzi z nią na smyczy a nie Pani w domku przed TV a psinka sama błąka się osiedlowymi uliczkami.

Karol

(2014/01/12 00:19)
Ale co winny pies, ze właścicielka niepoważna? A może i nauka przydała się tej Pani.

(2014/01/12 00:22)
Żaden właściciel nie zgłosił się po pieska?

(2014/01/12 22:35)
Jako, że uwielbiam psy i są one ważnym elementem mojego życia, z obserwacji naszego społeczeństwa i jego stosunku do psów uważam, że jesteśmy ignorantami i nie przeszkadza nam to. Kupując psa powinniśmy poznać naturę naszej rasy, douczyć się w wielu kwestiach. A to, że pies może nam zginąć jest też oczywistą możliwością i co z tym robimy? Nic, nie przeszkadza nam to. Jak już dojdzie do takiej sytuacji to robimy poruszenie społeczne. 

Drodzy posiadacze psów, na allegro można za max 10zł kupić tzw. adresówkę dla psa. Na takiej adresówce umieszczamy imię psa, numer telefonu właściciela, notkę, np. "zgubiłem się, proszę zadzwoń". I nie trzeba żadnych zdjęć, ogłoszeń, postów, krzyków i płaczów. Pies się znajdzie, pod warunkiem, że ktoś go nie chciał ukraść. 

(2014/01/13 10:51)
Mam nadzieję, że właściciele psów skorzystają z mądrej rady.

(2014/01/13 11:06)
To jest przedziałek z 15-go Sierpnia, zwany uciekinierem 

(2014/01/13 13:38)

perła, o którym psie piszesz?

(2014/01/13 17:05)

perła, o którym psie piszesz?

(2014/01/13 17:05)

a propo zgubionych i znalezionych, czy to psów czy ludzi zachęcamy do korzystania z prostego sposobu na szybsze odnalezienie - adresówki. W przypadku piesków oferujemy trwałe identyfikatory dla psów - Engrave.pl. Zapraszamy!

(2016/09/13 16:28)

UWAGA!!!

Znaleziono psa!!! Kąty k/Sochaczewa

tel. 513 817 577

Przybłąkał się kilka dni temu, młody piesek, bardzo wesoły, chętny do zabawy.

Na szyi widać ślad po obroży także musiał mieć właściciela. Piesek koczuje pod moim ogrodzeniem, jedanakże nie może tam zostać. Psy z okolicznych domów od kilku dni ujadają na biedaka w dzień i w nocy. Piesek jest nakarmiony i napojony, jadnakże szukamy właściciela bądź nowego domku.

Piesek bardzo chętnie bawi się z dziećmi i lgnie do ludzi...

(2016/09/13 20:20)

ZAGINĘŁA SUCZKA

W dniu 21 stycznia po godzinie 20 stej zaginęła 10-letnia suczka sierść krótka czarna z białymi plamkami pod szyją i na łapce. Wabi sie Nela i jest schorowana i nie wiadomo ile wytrzyma na łapkach.  Na Nele czekają dzieci. Bardzo proszę o kontakt jeżeli ktokolwiek widział. 

506 868 256

(2018/01/22 10:32)

ZAGINĘŁA SUCZKA

W dniu 21 stycznia po godzinie 20 stej zaginęła 10-letnia suczka sierść krótka czarna z białymi plamkami pod szyją i na łapce. Wabi sie Nela i jest schorowana i nie wiadomo ile wytrzyma na łapkach.  Na Nele czekają dzieci. Bardzo proszę o kontakt jeżeli ktokolwiek widział. 

506 868 256

(2018/01/22 10:32)