zamek

/ 15 odpowiedzi

Zamek otwarty dla zwiedzających

Zamek otwarty dla zwiedzających

11 listopada, po trwającym 10 miesięcy gruntownym remoncie wzgórza i ruin zamku książąt mazowieckich, najcenniejszy sochaczewski zabytek ponownie otwarto dla zwiedzających. Rewitalizacja pochłonęła 5 mln zł, a w 85% sfinansowano ją ze środków europejskich. Na otwarcie zamku stawiły się tłumy sochaczewian. Wstęgę przecinali m.in. Marszałek Mazowsza Adam Struzik, poseł Maciej Małecki, radny sejmiku Adam Orliński, z-ca burmistrza Marek Fergiński, szefowa płockiej delegatury Urzędu Ochrony Zabytków Ewa Jaszczak.  

Więcej zdjęć na https://www.facebook.com/urzad.miejski.w.sochaczewi

Z uwagi na blokadę ,ale to nic nowego post jest do komentowania tutaj .

(2013/11/12 15:54)
Zawsze lubiłam sochaczewskie ruiny. Przez lata, kiedy nie było mnie w Sochaczewie, trochę o nich zapomniałam. Wczoraj po uroczystościach poszłam na wzgórze i oniemiałam! To zupełnie inne miejsce! W końcu stało się godną wizytówką miasta, w końcu mamy się czym chwalić! To jest poziom, który mnie zaskoczył, no i w końcu zobaczyłam na wzgórzu zamek! Gratulacje dla wszystkich, którzy nad nim pracowali. Chociaż, nie wiem czy to prawda, ale podczas rozmowy ze znajomymi usłyszałam informację, że nasz Urząd Miasta nie był zadowolony, że te pieniądze udało się pozyskać, to prawda?

(2013/11/12 16:10)
Ygląda Imponująco.Proponuję od tyłu góry , od strony toru motocrossowego gdzie rosną drzewa podjąć kolejną inwestycję którą proponowałem już wcześniej budowę:

Parku Linowego

(2013/11/12 18:06)
W końcu wszystko ma ręce i nogi,wygląda imponująco i jak zawsze sukces ma wielu ojców.Pan burmistrz podpisał się pod sukcesem a to chyba nie on jest sprawcą tego zamieszania?Nikt  nie wspomniał,że ogromną robotę odwaliło Stowarzyszenie Nasz Zamek.Przynajmniej ja nie słyszałam.

(2013/11/13 12:42)
byly podziękowania i gratulacje dla stowarzyszenia Nasz Zamek słyszałem :-) bardzo pięknie zrewitalizowane ruiny i łatwy dostęp dla ludzi mniej sprawnych wielki szacun dla ludzi w to zaangażowanych

(2013/11/13 14:12)
A to zwracam honor.I dziękuję wszystkim którym trzeba bo robota wykonana świetnie.

(2013/11/14 13:43)
Nie mogłem być na otwarciu, ale byłem obejrzeć później, no i efekt powala. To jest kawał dobrej roboty.

Martwi mnie jednak jedna rzecz, jechałem wczoraj wieczorem mostem na Bzurze od strony Kątów i zobaczyłem - jak mi się wydaje - nowe oświetlenie. Te duże tyczki, które świeciły od kilku lat, sa juz chyba odłączone. Zamku teraz prawie nie widać, wzgórze jest ciemne, mury nie są oświetlone w calości i ten kolor - różowy? Zamku prawie nie widac, a szkoda, bo jest na co popatrzeć. Przed otwarciem fajnie było widać efekt wieczorem, ale to chyba jeszcze te tyczki oświetlały.

Nie podoba mi się to - mam nadzieję, że to tylko chwilowy efekt i ktos coś z tym zrobi!

(2013/11/15 15:22)

EVE
Wczoraj razem z rodziną wybrałam się na ruiny i muszę powiedzieć, że byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Nie sądziłam, że efekt końcowy będzie aż tak wspaniały. Zieleń, ławki, podjazd dla osób niepełnosprawnych.Naprawdę teraz Sochaczew ma się czym pochwalić. I chylę głowę dla osób, które do tego się przyczyniły.
Jedyne co teraz tam odstrasza, to Muszla Koncertowa w opłakanym stanie... Psuje cały efekt...

(2013/11/18 16:38)
Wyrażenie "muszka koncertowa", jak wielokrotnie pisałem jest ewenementem i unikatem na skalę światową. Powtórzę się jeszcze raz: muszla to jest KLOZETOWA a koncertowy jest AMFITEATR.

(2013/11/19 07:57)
Nastro- nie pyszcz,dawniej muszla koncertowa była tak nazwana ze względu na jej kształty,wzmacniały one głosy tych którzy byli na scenie a ty w domu masz SEDES,SEDES masz Nastro a nie żadną muszlę,kumasz?

(2013/11/19 08:30)

Aha aha, niemniej jednak ludzie z poza naszego miasteczka dziwią się i pytają o co chodzi i dlaczego "MUSZLA" ??? To hasło na wiki chyba musiał utworzyć jakiś Sochaczewianin. Muszla brzmi wiejsko, plebejsko, niekulturalnie i niehigienicznie. To moja ocena, możecie się z nią zgodzić lub nie.

(2013/11/20 06:28)
Według Słownika współczesnego Języka Polskiego  wyrażenie muszla można używać w rozumieniu :1. Muszla koncertowa2. Sedes ( nigdy muszla klozetowa)Robroy ma rację, Nastro jesteś w błędzie.

(2013/11/20 10:28)
chłopaki,zwyczajowe nazwy( vide "muszla" klozetowa ) są w obiegu i są rozumiane,nie ma o co łamać kopii,na zdrowie!

(2013/11/20 16:52)
Chyba to nauczy Nastro, żeby się nie wypowiadał w sprawach o których nie ma wiedzy.

(2013/11/21 08:41)