Zapomniane pomniki

/ 11 odpowiedzi / 6 zdjęć
W nawiązaniu do tekstu Pawła Masłowskiego Zapomniany pomnik podajemy inny przykład pomnika tak zapomnianego, jak zaniedbanego, który znajduje się w parku (również zaniedbanym) na Podzamczu, blisko ulicy Traugutta. On również powstał w hołdzie ofiarom, żołnierzom i partyzantom II wojny światowej – choć tematyki tej możemy się tylko domyślać, napis jest prawie nieczytelny.

(2014/05/29 15:32)

(2014/05/29 15:33)

Do dziś też nie podjęto tematu ani godnej lokalizacji, ani konserwacji pomnika z 1919 r. na pamiątkę odrodzenia narodu polskiego, jednego z najciekawszych zabytków Sochaczewa, który kilka lat temu ustąpił miejsca pomnikowi Jana Pawła II i kardynała Wyszyńskiego na pl. Kościuszki, trafiając na schody za winklem kościoła św. Wawrzyńca.

Przy dobrej współpracy miasta z parafią (a ta przecież dobra), pomnik ten już dawano powinien zostać wyeksponowany w innym, bardziej reprezentacyjnym miejscu, oczywiście po wcześniej renowacji i uzupełnieniu ubytków.

(2014/05/29 15:57)

(2014/05/29 15:59)

(2014/05/29 15:59)
Niecierpliwie czekam... Kiedy burmistrz strzeli sobie fotkę przedwyborczą przy pomniku...Może z Robertem wezmą wiadro z wodą ścierę i szczotę ryżową i... to był by strzał w dziesiątkę taki piękny akcent przedwyborczy do gazety ! ! ! z odpowiednim tytułem .... 

(2014/05/29 17:10)
Uważam, że wszystkie pomniki upamiętniające wydarzenia historyczne powinny być objęte opieką przez Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Pracują tam kompetentne osoby z dużą pasją. Dlatego liczę na to, że burmistrz powierzy to zadanie właśnie muzeum. Oczywiście przeznaczając na to odpowiednie środki np. z nadwyżki budżetowej lub pozyskując ze źródeł zewnętrznych. 

(2014/05/29 21:41)
 Powiedz mi a bardziej im gdzie znajdują się te źródła zewnętrzne, bo szczerze mówiąc to nie wiem o co ci chodzi w tym przypadku?

(2014/05/30 17:23)
metro - metaforą źródła może  być czarny portfel lub wystarczy uczknąć zaskórniak piotra lub roberta (szczota płyn do czyszczenia pomników wiadro z wodą na początek) wystarczy odrobina dobrej woli... no i marketing...  

(2014/05/30 17:52)
                  W TYM MIEJSCU , W ROKU 1897 , NIE WYDARZYŁO SIĘ NIC

(2014/06/01 17:34)