Zapraszam na spacer po Lesie!

/ 14 odpowiedzi / 3 zdjęć
Cóż może być przyjemniejszego od spaceru w niedzielne popołudnie!

Można posiedzieć z przyjaciółmi, posłuchać śpiewu ptaków i szumu wiatru w wysokich drzewach!

(2014/08/17 17:28)
Dzika natura jednak wyczerpuje, więc bez środków dożylnych czasem się nie obędzie.

(2014/08/17 17:31)
Można jednak zebrać trochę fantów!

(2014/08/17 17:32)
to jest segregacja po Polsku ,cholota chyba nigdy się nie na uczy,sprzątanie lasu ,a za chwile syf,co za ludzie .A co to za las ? dziś spotkałem tez kilka takich widoków,i to wcale nie w Sochaczewie a ze 150kmstąd. 

(2014/08/17 17:53)
BYDŁO !!!!

(2014/08/17 17:56)
I co z tym zrobiłeś "Dragon36"?

(2014/08/17 19:43)
A może by tak zrobić z siebie Anty-Bydło, Irekis?
Ja już spróbowałem... i nie było tak źle. Co da się zanieść do lasu da się wynieść z lasu, nie sądzisz?

(2014/08/17 19:45)
zmalinowski,a co można zrobić jak się jest przejazdem .

(2014/08/17 20:07)
A ja mam fajny plecak-worek. I będę się starał za każdym razem wynosić pełen z lasu. Na ostatnim zdjęciu - dzisiejsze zbiory. Z zeszłym tygodniu miałem podobne z zupełnie innego lasu. Niedużo? Niedużo. Ale w końcu śmiecących nie jest już tak bardzo dużo - oszacowałem, że w takim Teresinie to może być najwyżej 50 osób (teraz, kiedy już większość osób musi płacić za wywóz śmieci). Tyle, że te 50 osób robi to regularnie. A nikt regularnie nie sprząta.

Powiedzmy, że w Twoim mieszkaniu mieszka 3-4 osoby (może trochę mniej albo trochę więcej). Jak by wyglądało to mieszkanie gdyby nikt w nim nie sprzątał?
A w lesie jak w domu: a to mamusia z dzieckiem na spacer wyjdzie, dziecko soczek wypije a butelka po Kubusiu - w krzaki, a to tatuś się pójdzie zrelaksować i mu się Klubowe skończą, to pudełko - weg w trawę, a to młodzież się idzie zabawić - no i kto by butelki z powrotem wynosił?

Ważne, żeby ilość sprzątających była większa niż śmiecących...

(2014/08/17 20:30)
jadąc samochodem z rodzinką,mam średniej wielkości reklamówkę do której wrzucam resztki po żarciu, ( opakowania) , puste puszki i butelki po napojach,jedyne co zostawiam w lesie  w czasie postoju i odpoczynku to mocz

(2014/08/17 20:32)
zmalinowski ,najlepiej to jak by nikt nie śmiecił ,może to kiedyś zrozumią ludzie i będą czyste lasy.

(2014/08/17 20:38)

Masz rację. Powinniśmy się różnić od nich, ale uwierz mi to jest mało skuteczne. Dzisiaj uczucie wstydu, pokory, przestrzegania zasad współżycia społecznego nie istnieje. Doświadczenie życiowe mówi mi, że na bydło najlepsze jest ogrodzenie pod napięciem.

(2014/08/17 20:40)
w naszym kraju jeszcze wielu nie wie do czego służy kosz na śmieci,czy to w parku,na ulicy czy nawet na plaży, zakopują w piasku śmieci( wakacyjne obserwacje) a jak jej powiedziałem to jeszcze do mnie że się wtrącam.

(2014/08/17 20:48)

popieram akcję porządkowania ,,, czasami  sam zabieram po [byle] kimś   śmieci z plaży nad Rawką , ale takie akcje to trochę  walka z wiatrakami .

tu potrzebne jest nauczanie i  uświadamianie społeczeństwa od najmłodszych lat ...w TV więcej spotów dotyczących utrzymania porządku . A  na leśnych brudasów też jest sposób.. w widocznych miejscach przy lasach ustawić kontenery na śmieci . ..i  legalnie niech każdy wywala tam swoje śmieci .. a nie do lasu.

za dekadę , pomału zabierać te kontenery ...  a młode pokolenie niech się nauczy porządku.... 

do  tego powinno się dawać  i  egzekwować słone kary.. za brak opłat : do KRD...  i  nota do pracodawcy ,  niech się zaczną bać i wstydzić ... niech się nauczą ,że śmiecenie jest wykroczeniem.

(2014/08/18 18:45)