Zasady poruszania się po parkingu Tesco/Obi

/ 21 odpowiedzi
Do wszystkich kierowców co wymuszają pierwszeństwo na parkingu przy Tesco/Obi. Na całym terenie każde skrzyżowanie jest z pierwszeństwem z prawej.
Szlag mnie trafia jak jadę w stronę wejścia Tesco i skręcam w lewo a Kierowcy jadący z  Lewej wymuszają bo myślą że to główna droga, niekiedy jak trąbie to jeszcze mają pretensję.

Ludzie Prawa ma pierwszeństwo. Zapamiętać. 
to minirondko też jest zabawne.

(2015/04/14 13:45)
To rondko jest po prostu źle oznakowane.

(2015/04/14 14:04)
Oznakowane jest dobrze.
Tylko ludzie są do takiej organizacji ruchu nie przyzwyczajeni bo nigdzie takowej się nie spotyka.

Inna sprawa że większość aut je ścina.

(2015/04/14 16:03)
Śmiem z Tobą polemizować, oznakowanie jest absurdalne. Mnóstwo ludzi ma problemy z jazdą po rondzie, na tym a zwłaszcza na tym głównym(ulica).

(2015/04/14 16:21)
 To główne rondo przy centrum handlowym rzeczywiście jest fatalne - wręcz niebezpieczne. Wczoraj byłam na wewnętrznym pasie , jechałam w stronę Warszawy i nagle przecięła mój pas skoda , która wyjechała od Tesco i pojechała w stronę Cerfura. Kierowca skody wiechał więc na rondo gdy ja już na nim byłam i zmusił mnie do ostrego hamowania. Przydał by się tam monitoring.

(2015/04/14 17:29)
@dolicha-to jest bardzo częsta sytuacja -jadę wewnętrznym pasem bo kieruję się na Warszawę a z Tesco na zewnętrzny wpada samochód i przecina drogę tak jak Tobie-trochę niebezpieczne

(2015/04/15 06:44)
Do wszystkich kierowców co wymuszają pierwszeństwo na parkingu przy Tesco/Obi. Na całym terenie każde skrzyżowanie jest z pierwszeństwem z prawej.
Szlag mnie trafia jak jadę w stronę wejścia Tesco i skręcam w lewo a Kierowcy jadący z  Lewej wymuszają bo myślą że to główna droga, niekiedy jak trąbie to jeszcze mają pretensję.

Ludzie Prawa ma pierwszeństwo. Zapamiętać.

Drogi kierowco, cały teren o którym piszesz, jest doskonale oznaczony tzw. oznaczeniem poziomym (to takie białe linie ciągłe, przerywane, namalowane trójkąty itp). O ile przkroczenie linii ciągłej jest zabronione (zawsze) o tyle przekroczenie linii przerywanej jest dopuszczone warunkowo (czyli po spełnieniu pewnych warunków np. ustąpienie pierwszeństwa, nie koniecznie tylko tym z prawej strony). Więcej szczegółów w kodeksie o przepisach w ruchu drogowym. Gwarantuje, że nie wszystkie skrzyżowania znajdujące na tym terenie są równoważne (nie każdy nadjeżdżający z prawej strony ma pierwszeństwo).

(2015/04/15 07:10)
Grzech  Rondko jest normalnym rondem.Nie czyni różnicy czy kółko zostanie namalowane na asfalcie, czy w miejscu kółka usypie się Mont Blanc. To rondko ma cztery wjazdy i trzy zjazdy. Jest źle oznakowane . Od strony wjazdu od "ronda" i od strony Tesco znak ruch okrężny, od strony OBI znak ruch okrężny z e znakiem ustąp pierszeństwa przejazdu, od strony stacji benzynowej nie ma oznakowania, że wjeżdża się na rondo.Takie oznakowanie stwarza zagrożenie kolizji.

(2015/04/15 07:36)
@robroy to, że samochód z wyjeżdżając z Tesco wjeżdża na zewnętrzny pas to jest prawidłowe. Ty z wewnętrznego pasa nie możesz w tym miejscu zjechać na zewnętrzny.Jeżeli ten samochód  che wyjechać na Warszawską lub na obwodnicę to musi dwukrotnie zmienić pas ruchu, co musi sygnalizować kierunkowskazem ( lewym) i nie może wjechać  twój pas bo masz pierszeństwo przejazdu.

(2015/04/15 07:59)
niebezpieczne rondo? czyzbys nie znala zasad zmiany pasa ruchu? podstawy ktorych sie uczysz na prawko. czizas.

byl juz temat opisujacy to rondo dokladnie. poszukaj sobie... a wyrecze cie:Jak jeździć po rondzie dwupasmowym??
a to male rondko? no coz problem jak z kazdym malym gdzie nawet osobowka sie nie miesci cala na rondzie... w przypadku kolizji wez udowodnij kto pierwszy wjechal... po prostu stosujesz ustap z prawej i tyle... przy takich madrosciach zyciowych projektantow jak to rondko to tylko zdrowy rozsadek, troche kultury i nie bedzie problemu... same przepisy przed oczami tylko beda komplikowaly sprawe..

(2015/04/15 08:00)
kacpersky  czytaj posty ze zrozumieniem i zejdź z kobiety. Problem jest w tym, że wyjazd z Tesco na rondo jest dla wielu kierowców walką o ogień.

A jeśli chodzi o rondko to ono jest źle oznakowane.

(2015/04/15 09:05)
a co mnie obchodzi oznakowanie? rondo to rondo i generalnie mam w d. czy stoi znak ustap czy nie... wiem ze musze ustapic pierwszenstwa pojazdom poruszajacym sie po rondzie. co sie uparles na to oznakowanie? do czego to ci w tym przypadku potrzebne?
tzn co rozumiesz przez walke o ogien? jak kazde rondo.. jak nic nie jedzie z prawej to wiezdzasz a powiem ci wiecej tu jest latwiej.. bo jesli pojazd porusza sie srodkowym pasem to ty na ten zewnetrzny juz mozesz sobie smialo wiechac tylko pamietaj ustap tym co zjezdzaja na kierunek warszawa bo jak widzisz na screenie ty przekraczasz linie przerywana wiec zmieniasz pas wiec..... musisz ustapic... proste?
EDIT: oczywiscie z lewej nie z prawej.

(2015/04/15 10:44)
 Kaspersky, czy pytanie cyt "czyzbys nie znala zasad zmiany pasa ruchu?" zadałeś mnie czy kierowcy skody? chyba nie zrozumiałeś co napisałam.

(2015/04/15 11:32)
kacpersky  co za mistrz uczył Cię jeździć? Żebyś z tą swoją wiedzą o rondach nie przejechał się negatywnie w realu. I tego Ci nie życzę z całego serca.

(2015/04/15 11:55)
niezły armageddon tam bywa... czasem az głowa boli co ci ludzie tam wymyślaja...

(2015/04/15 12:38)
robia ten armagedon ci co nie potrafia na nich sie poruszac :)
szacun mam dla "kobitki" ktora nawet niech stanie na tym rondzie i sie rozejrzy bo sie "zagubi" w przeciwienstwie do dziada w kapeluszu ktory zamyka oczy i zapier.. przez cale rondo srodkiem bez zwracania uwagi na co kolwiek aby tylko to jak najszybciej minac...
takie przypadki zdarzaja sie czesto... to rondo jednak nie nalezy do kategorii hardcore, nie nalezy nawet do srednio trudnych....nie jest to wina rodna tylko umiejetnosci kierowcow i tyle..
poza tym tak jak pisalem w poprzednim watku dotyczacym ronda.. szacun dla ludzi co nie wiedza a sie zapytaja... zamiast udawac bonza i pierwsza przejazdzka i dzwon :)
dolicha odnoscie skody - wina bezsprzeczna goscia w czeskim (aktualnie niemieckim) :) aucie -on zmienial pas... a byl moze w kapeluszu? :)

(2015/04/15 13:03)
hahah własnie miałem pisać o tych kapeluszach... jak widać gościa w kapeluszu w aucie to trzeba czym prędzej zawracać i wyciskać vmax ze swojego auta :D

(2015/04/15 14:16)
a co mnie obchodzi oznakowanie? rondo to rondo i generalnie mam w d. czy stoi znak ustap czy nie... wiem ze musze ustapic pierwszenstwa pojazdom poruszajacym sie po rondzie. co sie uparles na to oznakowanie? do czego to ci w tym przypadku potrzebne?

ale teraz pojechałeś :)
To tak trochę jakbyś powiedział a co mnie obchodzi oznakowanie? Skrzyżowanie to skrzyżowanie, zatrzymuje się i jak nic nie jedzie to ruszam dalej.

Przed każdym rondem w Polsce musi być znak C-12 ruch okrężny a pod nim znak A-7 ustąp pierwszeństwa. Bez znaku A-7 oznacza to, że Ty będąc na rondzie musisz przepuścić tego co na nie właśnie wjeżdża gdyż on jest z Twojej prawej strony i działa tu zasada skrzyżowania równorzędnego. Kiedyś tak w Polsce było, że były ronda tylko ze znakiem C-12 i takie że znakami C-12 i A-7, ale w którymś tam roku to wszystko uregulowano i teraz zawsze każde rondo musi posiadać oznakowanie C-12 i A-7, by było jasne, że jak jesteś na rondzie to masz pierwszeństwo przed tym na nie wjeżdżającym.
Jak pojedziesz np. do Francji to patrz na oznakowanie przed rondem, bo tam są chyba i takie i takie.

Oznakowanie jest jak najbardziej ważne, ale oznakowanie to nie tylko znaki drogowe stojące. Pasy na jezdni to też oznakowanie i one właśnie kierują ruchem na tzw. dużym rondzie. Ten jadący z Tesco by jechać do Centrum Sochaczewa musi zmienić pas ruchu i dlatego ma obowiązek przepuścić tego na pasie wewnętrznym jadącym dajmy na to z Poznania do Warszawy.

Dokładnie to już opisał Grabiec

Moim zdaniem bardzo dobrze jest to zrobione ponieważ zdecydowanie więcej samochodów wjeżdża na rondo z kierunków Poznania i WWA niż TESCO i Centrum Sochaczewa.

Tez ostatnio zwróciłem uwagę na to o czym pisze Durian, nie wiem czy wszystkie akurat skrzyżowania tam są równorzędne, ale na pewno te przy samym TESCO tak.

W Socho jednak jeździ się innymi zasadami. Ostatnio nawet widziałem Policję jak stała w powiedzmy to korku na skrzyżowaniu al. 600-lecia i Długiej skutecznie blokując wyjazd tym z Długiej. Przecież jasne jest, że nie wjeżdża się na skrzyżowanie kiedy nie można z niego zjechać.

(2015/04/16 12:05)
Oznakowanie poziome jest tylko na szerszych jezdniach i jedyne co robi to rozdziela pasy o różnych kierunkach, Trójkąty przy skrzyżowaniach pod tesco jadąc od Obi pierwsze słyszę????generalnie chodzi mi o sam parking już na terenie marketu. 
Co ciekawsze zastanówcie się kto ma pierwszeństwo wyjeżdżając z Mc donalda ???Tam też brakuje znaku ustąp pierwszeństwa więc osoby jadąc od Dużego ronda w strone tesco muszą wypuścić osoby z Mc donalda zgodnie z zasadami.

(2015/04/16 20:02)
dobra je** sie w czolo :) faktycznie nie masz ustap... pojad wiezdzajacy ma pierwszenstwo.. tak ze znak ten ma znaczenie..
od strony wawki jest ustap.
od strony maca jest ustap.od strony socho jest ustap.od strony poznania jest znak ustap.
od strony maca macie wymalowane znaki poziome: znak P-13: Znak ten wskazuje miejsce zatrzymania pojazdu w celu ustąpienia pierwszeństwa wynikającego ze znaku pionowegoA-7.
o co kaman wiec z tym rondem?

(2015/04/20 08:27)
Nie jestem pewien, ale brak znaku A-7 pod C-12 chyba dotyczy tego małego ronda.

Na tym duzym jest wszystko OK tylko niektórzy tam nie potrafią jeździć.

(2015/04/20 10:32)