Zawalczmy o nasz zalew!

/ 3 odpowiedzi
Zawalczmy o nasze kąpielisko o nasz zalew na Boryszewie. To co już się orientowałem i jeżeli mnie nie wprowadzili w błąd to zalew należy do skarbu państwa a że rybacy się tym opiekują.Myślę że jak byśmy się zgadali na jakimś forum z tymi którzy pamiętają miłe chwile spędzone a jest ich pewnie sporo i nawiązali jakieś porozumienie z rybakami to myślę że moglibyśmy tam sporo zrobić sami.

iks

A może by tak projekt w ramach budżetu obywatelskiego? Tylko podstawowe pytanie do kogo tak naprawdę należy zalew, bo słyszałem, że część do Energop'u a część do słynnego inwestora z Indii czy skąd on tam był - właściciela cegielni widma.

(2015/06/07 23:48)

pamiętam tłumy na plażach zalewu w latach 80` i 90`  ... fajnie się działo .. ogniska były , dzieci grały w gumę  lub bawiły się w berka, kozacy przepływali przez długi przesmyk na wyspę  a po oranżadę (330 ml w szklanej butelce)  chodziło się na piechotę ,aż na krzyżówkę k.przystanku .  każde zakończenie roku szkolnego obchodziliśmy nad zalewem.. czasem w zimie robiliśmy popijawę ..

teraz to już zapomniane miejsce ...raj dla wędkarzy  .. nikt nie zakłóca im spokoju

(2015/06/08 16:31)
Zalew jako miejsce spotkań i rodzinnych pikników to rzeczywiście byłaby świetna sprawa. Jeśli wyjaśni się sprawa własności to można skorzystać z budżetu obywatelskiego. Zgrabne, niewielkie molo, kilka miejsc do siedzenia i tzw. stałe grille to mogłoby rzeczywiście ożywić tamto miejsce. Nie można też zapomnieć o wybudowaniu miejskiej toalety ( oczywiście płatnej, by utrzymywany był tam porządek), która mogłaby działać tylko w sezonie i odpowiedniej ilości koszy na śmieci, by z naszego Zalewu, nie zrobiło się wysypisko. W końcu miejsce urokliwe i z pewnością cieszyłoby się powodzeniem. 

(2015/06/13 15:07)