ZKM Sochaczew - instytucja publiczna?

/ 4 odpowiedzi

O tym tworze moża powiedzieć wiele. Wysłużone Jelcze, komedia z kontrolą biletów, stwierdzenie Pana Dyrektora, że autobusy nie jeżdżą dla mieszkańców - no bo jak inaczej interpretować odpowiedź: "autobusy nie jeżdźą tylko dla dojeżdżającychc na stację PKP" i na pewno to byłby nie koniec tego typu historii. Chciałbym przytoczyć jeszcze jeden przykład "myślenia abstrakcyjnego" władz tego tworu. Dowiedziałem się od znajomych o pewnej sytuacji, która podobno wydaża się każdego dnia od zmiany rozkładu o godzinie 16.22..... Postanowiłem to sprawdzić osobiście.

Mianowicie, autobus nr 2, który zgodnie z planem odjeżdzał przed zmianą rozkładu o godzinie 16.30 a po zmianie o 16.22, notorycznie przyjeżdża opóziony od 10 do nawet 40 min! czy coś w tym dziwnego? Biorąc pod uwagę podejście kierownictwa ZKM Sochaczew to nic. Jaki zarząd takie zarządzanie ale pasażerowie jednak czekają dzień w dzień mocno zdenerwowani a okres zimowy nie sprzyja takim aktywnościom.

Zdenerowanie jednak osiąga kumulację o godzinie 16.30 kiedy to wjeżdza na przystanek autobus nr 1, o dziwo nigdy nie opóźniony, wysadza pasażerów i odjeżdza pusty! Myśle, no way! Wczoraj podchodzę do kierowcy i dowiaduje się, że kończy kurs i zjeżdża do zajezdni.

W tym momencie moje zaskoczenie sięgnęlo zenitu. Ludzie marzną, czekając na notorycznie opoźniającą się "Dwójkę" a autobus, który do samego Trojanowa, przejeżdża obok wszystkich przystanków NIE ZABIERAJĄC NIKOGO!

Marnotractwo publicznych pieniędzy! Jeśli by było choć trochę dobrej woli ze strony ZKM oraz jeśli choć w minimalnym stopniu były to twór prospołeczny (wpisujący się jak by nie patrzył w strategię obecnie rządzącej partii) to Pan Kierowca włożyłby tabliczkę ZAJEZDNIA TROJANÓW i zebrał tych zmarźniętych pasażerów z przystanków po drodze. Kiedyś można było? Można.

2 lata dobrej zmiany.

Sam fakt, że Miasto złożyło wniosek w sprawie elektrycznych czy raczej hybrydowych autokarów sytuacje naprawi. ;) (żarcik, dla jasności)

(2017/11/17 12:44)

To jest zmiana na gorsze .

(2017/11/17 20:38)

Komunikacja miejska w Sochaczewie to nieporozumienie rodem z poprzedniej epoki. Zarządzana przez pijaczka, gdzie kierownicy, dyspozytorzy oraz biuro to rodzina bliższa i dalsza, bez odpowiedniego wykształcenia. Dlatego też jakakolwiek poprawa obecnej jakości usług ZKM Sochaczew nie zmnieni się dopóki nie zmnieni się ekipa. A ta trzyma się ze wszystkich sił wygodnych i dobrze opłacanych stołków. 

 

 

(2017/11/18 22:39)

PKS tańszy ,tylko powinni zwiększyć ilośc  linii i po chwili ZKM leży i kwiczy.

(2017/11/19 09:57)