ZKM Sochaczew - instytucja publiczna?

/ 8 odpowiedzi

O tym tworze moża powiedzieć wiele. Wysłużone Jelcze, komedia z kontrolą biletów, stwierdzenie Pana Dyrektora, że autobusy nie jeżdżą dla mieszkańców - no bo jak inaczej interpretować odpowiedź: "autobusy nie jeżdźą tylko dla dojeżdżającychc na stację PKP" i na pewno to byłby nie koniec tego typu historii. Chciałbym przytoczyć jeszcze jeden przykład "myślenia abstrakcyjnego" władz tego tworu. Dowiedziałem się od znajomych o pewnej sytuacji, która podobno wydaża się każdego dnia od zmiany rozkładu o godzinie 16.22..... Postanowiłem to sprawdzić osobiście.

Mianowicie, autobus nr 2, który zgodnie z planem odjeżdzał przed zmianą rozkładu o godzinie 16.30 a po zmianie o 16.22, notorycznie przyjeżdża opóziony od 10 do nawet 40 min! czy coś w tym dziwnego? Biorąc pod uwagę podejście kierownictwa ZKM Sochaczew to nic. Jaki zarząd takie zarządzanie ale pasażerowie jednak czekają dzień w dzień mocno zdenerwowani a okres zimowy nie sprzyja takim aktywnościom.

Zdenerowanie jednak osiąga kumulację o godzinie 16.30 kiedy to wjeżdza na przystanek autobus nr 1, o dziwo nigdy nie opóźniony, wysadza pasażerów i odjeżdza pusty! Myśle, no way! Wczoraj podchodzę do kierowcy i dowiaduje się, że kończy kurs i zjeżdża do zajezdni.

W tym momencie moje zaskoczenie sięgnęlo zenitu. Ludzie marzną, czekając na notorycznie opoźniającą się "Dwójkę" a autobus, który do samego Trojanowa, przejeżdża obok wszystkich przystanków NIE ZABIERAJĄC NIKOGO!

Marnotractwo publicznych pieniędzy! Jeśli by było choć trochę dobrej woli ze strony ZKM oraz jeśli choć w minimalnym stopniu były to twór prospołeczny (wpisujący się jak by nie patrzył w strategię obecnie rządzącej partii) to Pan Kierowca włożyłby tabliczkę ZAJEZDNIA TROJANÓW i zebrał tych zmarźniętych pasażerów z przystanków po drodze. Kiedyś można było? Można.

2 lata dobrej zmiany.

Sam fakt, że Miasto złożyło wniosek w sprawie elektrycznych czy raczej hybrydowych autokarów sytuacje naprawi. ;) (żarcik, dla jasności)

(2017/11/17 12:44)

To jest zmiana na gorsze .

(2017/11/17 20:38)

Komunikacja miejska w Sochaczewie to nieporozumienie rodem z poprzedniej epoki. Zarządzana przez pijaczka, gdzie kierownicy, dyspozytorzy oraz biuro to rodzina bliższa i dalsza, bez odpowiedniego wykształcenia. Dlatego też jakakolwiek poprawa obecnej jakości usług ZKM Sochaczew nie zmnieni się dopóki nie zmnieni się ekipa. A ta trzyma się ze wszystkich sił wygodnych i dobrze opłacanych stołków. 

(2017/11/18 22:39)

PKS tańszy ,tylko powinni zwiększyć ilośc  linii i po chwili ZKM leży i kwiczy.

(2017/11/19 09:57)

W weekend czekała na nas kolejna niespodzianka ZKM związana ze zmianą rozkładu jazdy autobusów. Livebus nie działa, link na stronie ZKM do zmienionego rozkładu jazdy nie działa. Dlatego też, w dobie wszechobecnej technologii cyfrowej oraz ogolnie dostępnego internetu, człowiek musiał po prostu założyć kapotę, gumiaki i przejść się na najbliższy przystanek. Na którym oczywiście już nie było aktualnie obowiązującego rozkładu tylko ten obowiązujący od poniedziałku.

Panie Dyrektorze, w XXI wieku serwuje nam Pan rozwiązania rodem z lat 80-tych. Założę się o dobrą wódkę, że rozkład drukujecie w programie MS World lub Excel. Nie macie, żadnego programu do kompleksowego zarządzania. 

Jak można było pozwolić na to, żeby jedna z ważniejszych usług dla mieszkańców została tak zaniedbana przez złe zarządzanie?

Niektóre autobusy to w przyszłym roku chyba dostaną już zabytkowe tablice?

(2017/12/11 07:48)

Próbowałem poruszać ten temat wielokrotnie, odzew ZKM jest lakoniczny lub po prostu fałszywy. Kierownik swoję, kierowca swoje, pasażerowie zapier***aja z buta.

Wysyłaalem e-maile, dzwoniłem, nawet kiedyś posprzeczalem się z gwazdorzaca główną księgową - wszystko o kant dupy. Dałem sobie spokój i czekam na wymarcie dinozaurów. Reszta to to że pochodzę sobię dla zdrowia piechotą jak za dawnych lat kiedy to tego dziadostwa jeszcze nie było. Fakt byłem dzieckiem, ale co to za różnica przecież lat nam nie przybywa. 

(2017/12/12 05:49)

sluchajcie - to trzeba pisac do burmistrza, szkoda czasu na pisanie do ZKM, oni sie smieja z takich pism, ten dyrek nawet tego nie widzi a na wszystko odpisuje sekretarka nie przekazujac nikomu o co chodzi.

(2017/12/12 09:14)

Wiesz, jak sobie przypomnę zobowiązania wyborcze obecnego burmistrza, to chyba sobię daruję kontakt z jego ekipą

Ale co wystal się na stacji PKP o 4 rano to jego. Niestety nie na wiele się zdało. Oczekiwałem swierzej krwi w ZKM a dostałem śmierdząca ryba w pysk. 😁

(2017/12/13 15:37)