Żłobek Integracyjny ul. Hanki Sawickiej

/ 17 odpowiedzi
Standardowa rozmowa w sprawie pracy. Pani Dyrektor przyjmuje CV i mówi, że do pracy w żłobku trzeba mieć wykształcenie pedagogiczne. Odpowiadam więc, że przecież w żłobku pracuje już osoba na stanowisku POMOC OPIEKUNA z wykształceniem policealnym i kilkuletnim doświadczeniem w pracy biurowej i jak sama twierdzi zajmuje się dziećmi... Pani Dyrektor starając się ukryć zmieszanie twierdzi, że ona nie pracuje na takim stanowisku, ona jest WOŹNĄ (!) Pytam zatem kto kłamie, znajoma czy Pani Dyrektor? W końcu znajoma ma świadomość wykonywanej pracy i tego czym się zajmuje (no, albo też kim). Pani Dyrektor z uśmiechem na ustach i dumnie podniesioną głową milczy...
To zaś, co najlepiej podsumowuje moją rozmowę w sprawie pracy, to słowa dwóch pań mijanych przy bramie: "TRZEBA MIEĆ WEJŚCIE"
Włsnie do pracy w złobku trzeba miec wykształcenie pedagodiczne... śmiech na sali jak dla mnie, bo przyjmą młodą pinde po studiach, która w swoim zyciu miał stycznosc z takimi dzieciaczkami jak miała praktyki i juz jest wykształcona i wie wszytsko, a kobieta, matka, która ma doswiadczenie kilkuletnie już nie może juz tam pracowac, bo nie jest pedagogiem. W tym żłobku co chodzi o panią dyrektor to kobieta załatwia wszystko po znajomosci.

(2014/05/06 14:56)

Młode kobiety po studiach również mają prawo do pracy.. kiedy zdobędą doświadczenie jeśli każdy pracodawca podchodzić będzie  do tego w taki sposób jak Pani Maja?.... Ludzie właśnie po to studiują żeby łatwiej zdobywać pracę niż ludzie , którzy tak owych nie posiadają;/  Nikt nie wie wszystkiego nawet Pani!  I nie wiem czemu obrażane są kobiety tam pracujące......  ,,młode pindy'' no cóż dlatego właśnie Pani Dyrektor stara się zatrudniać ludzi po studiach żeby uniknąć osób, które wypowiadają się w ten sposób...

(2014/05/06 15:46)
zgodze sie z tym ze po studiach maja parace, ale chyba lepiej jest dziecko powierzyc w opiece komus doswiadczonemu. tutaj jestesmy od tego zeby wyrazac swoje zdanie, wiec po stylu wypowiedzi nie mozna oceniac czlowieka. to ze uzylam okreslenia "mlode pindy" to w ten sposob nie chcialam nikogo urazic.to ze Pan / Pani wyraza sie "rz, sz,ch" to nie znaczy ze kazdy musi sie takim jezykiem poslugiwac na codzien.

(2014/05/06 16:12)
Niestety nie zawsze najlepsza opiekunka to kobieta po 50, która odchowała hmm 20 dzieciaczków.... młode osoby mają ,zapał, chęci i siłę, ale oczywiście każdy ma prawo wyboru i dziecko może powierzyć niani , która mu odpowiada. Myślę , że w dzisiejszych czasach nie wiele osób młodych ma szansę na godziwą pracę i jeśli Pani Dyrektor żłobka zatrudniała osoby młode to należy ją chwalić a nie ganić....

(2014/05/06 16:49)

KAT
Judyta13 a moze kolezanka chciala podniesc swoj status w twoich oczach i powiedziala ci ze zajmuje sie dziecmi a jest wozna.?
ps. ja to dziekuje za takich znajomych ktorzy przychodza i mowia ze ja tu chce prace bo tu pracuje moja znajoma ktora nie ma kwalifikacji dlatego mi sie tez nalezy.
ladna mi kolezanka

(2014/05/06 18:05)
Jakby Pani Dyrektor zatrudniała każdego kto przyjdzie i będzie mówił, że przecież kwalifikacje nie sa potrzebne więc może i ja będę zatrudniona to to miejsce nie nazywałoby się żłobkiem. Z tego co sie orientuję to w żłobku pracują zarówno doświadczone Panie opiekunki jak i młode dziewczyny. Z całym szacunkiem dla Pań w średnim wieku lecz młode dziewczyny mają więcej siły, motywacji i "powera" aby zajmować się dziećmi, ganiać za nimi i całe dnie spędzać na zabawie. Wg. mnie to właśnie jest fajne, że pracują tam zarówno młode dziewczyny zdobywające doświadczenie jak i wykształcone opiekunki.

(2014/05/07 12:24)
Wiesz co prędzej uwierzę znajomej, że pracuje jako pomoc opiekuna niż takiej dyrektorce, co zatrudnia do żłobka osobę z wykształceniem policealnym i stażem biurowym, a innym mówi "aut" bo nie mają PEDAGOGICZNEGO.
A co do znajomych... Poszłam złożyć CV Pro Forma, na znajomej się raczej zawiodłam, że jest tak leniwa by szukać pracy ze swoimi umiejętnościami i kilkuletnim doświadczeniem w biurze, których ofert jest do bólu niekiedy - trzeba tylko chcieć ruszyć tyłek z domu, z Sochaczewa, poznać innych ludzi i miejsca;))) Stać ją na to w przeciwieństwie do mnie.
Z jej strony to też raczej egoizm (o ile nie nepotyzm;D) skoro łapie dajmy JUŻ na to, tę pozycję WOŹNEJ wiedząc, że ja już od długiego czasu szukam pracy. Mi nie żal takich znajomych, a nie daj Boże takich przyjaciół;))
O postawie dyrektorowej już nie wspominam, bo zwyczajnie mi jej żal...
Pozdrawiam

(2014/05/07 17:40)

KAT
masz racje egoistka z niej wielka
twoja znajoma naprawde powina sie zwolnic bo ty masz gorzej.
odchodzac powina isc do dyrektorki i jej powiedziec ze odchodzi bo jej kolezanka szuka pracy i dlatego ona zwalnia etat.

(2014/05/07 20:33)
Dziewczyny co wy w ogóle piszecie, każdy pracuje tak jak mu odpowiada, każdy ma pracę taką jaką znalazł. Ktoś ma zrezygnować z pracy tylko dla tego aby ustąpić komuś miejsca??W jakich Wy czasach żyjecie? W dobie takiego bezrobocia oczekujecie aby ktoś się zwolnił abym ja miała pracę? Dziwię się, że ktoś w ogóle może czegoś takiego oczekiwać.
Pozdrawiam

(2014/05/08 09:40)
Może Panie zainteresują się ilością osób ubiegających się o pracę w żłobku i składających tam CV. Popyt przerósł wszelkie oczekiwania. Możemy gdybać w jaki sposób się odbywa zatrudnienie, jednak wszyscy doskonale wiemy, że liczy się wykształcenie, doświadczenie jak i znajomości.
W dzisiejszych czasach trudno liczyć na szczęście.

Karol

(2014/05/08 10:09)
 Chyba powinny mieć wykształcenie przedszkolanki

W trochę dawniejszych czasach mówiono że szczęście to ma q.. i najstarszy detektyw tego miasta pan B...

(2014/05/08 10:21)
Z całego tego wątku mam tylko jedną refleksję - dyrektorka żłobka to jest jednak kobieta mająca dobrą intuicję i dobrze ocenia ludzi. Cieszę się ogromnie, że dzieci nie będzie wychowywała osoba, która ma w sobie tyle zawiści i jadu (jest to moja subiektywna ocena Pani, która rozpoczęła wątek, a raczej jej zachowania i postępowania).

Mam nadzieję, że ja nie mam takich koleżanek...

Pozdrawiam i życzę powodzenia w poszukiwaniu zatrudnienia. Radzę też zmienić troszkę podejście i zweryfikować oczekiwania - będzie łatwiej.

(2014/05/09 14:58)
No nie mogę... Judyta13 ja bym ci psa pod opiekę nie dał, a co mówić dzieci z tobą zostawić. Kobito o czym ty tu piszesz??? Twoja koleżanka bez wykształcenia pedagogicznego pracuje w żłobku (juz nie znajoma, bo jest wredna - ona pracuje, wtedy kiedy ty pracy nie masz), liczysz na to, że Pani Dyrektor wszystkich teraz będzie przyjmować bez wykształcenia pedagogicznego??? Weź sie dziewczyno zastanów. Obraziłaś się na koleżankę, bo pracuje nie w swoim zawodzie mimo tego, że ma doświadczenie w biurze nie poszła do pracy do biura, zwalniając tym samym tobie miejsca w żłobku mimo tego, że sama też nie masz wykształcenia pedagogicznego... Zrozum kobietę.... Może ty też rusz d..e i idź do pracy w kierunku swojego zawodu czy doświadczenia, a nie idziesz na łatwiznę i liczysz na to że koleżanka cię poprze u pani dyrektor albo dyrektorka cię przyjmie, bo masz taki kaprys - koleżanka pracuje i ty też chcesz! BO TAK, jak mawiają Kobiety...
Pozdrawiam
A tak swoją drogą, to z ciebie też fajna koleżanka - obsmarować znajomą, bo ma pracę... Heh...

(2014/05/09 16:45)

KAT

co wy chcecie od tej bezrobotnej Judyta13
przeciez to jej kolezanka jest leniwa i zajmuje etat.
dajcie spokuj dziewczynie
;)
hahahaaaaa

(2014/05/09 17:19)
Stać koleżankę, żeby nie pracować, a pracuje - PODŁE !!! :)

I jeszcze jedna z powołaniem opiekunki w żłobku... maja-wancisiewi, która używając zwrotu "młode pindy" twierdzi, że nikogo nie uraziła. Dziewczynki w żłobku też byś od "młodych pind" wyzywała?

Okazuje się, że jednak wykształcenie ma tu zasadnicze znaczenie... albo chociaż kultura osobista.

(2014/05/09 17:36)
Wykształcenie oczywiście jest potrzebne lecz czasem ważniejsze jest jednak dobre wychowanie, czasami ludzie mimo braku wykształcenia są warci więcej niż wykształceni pod warunkiem że sa wychowania na porządnych ludzi. Założycielce postu najwyraźniej brakuje jednego i drugiego.

(2014/05/09 18:15)
Opiekunowie w żłobku powinni mieć wykształcenie medyczne lub pedagogikę opiekuńczo- wychowawczą.

(2014/05/23 07:08)