złodzieje w czerni

/ 46 odpowiedzi / 5 zdjęć

W 98. rocznicę odzyskania niepodległości, otwarta zostanie Świątynia Opatrzności Bożej. Budowa sanktuarium wraz z częścią muzealną kosztowała dotąd 220 mln zł, a na jej dokończenie potrzeba jeszcze kolejnych 30 mln.

niech faceci w czeeni wypowiedza sie ilu osobom bezdomnym mozna by pomoc za te pieniadze? no przeciez wasze motto to zycie w ubóstwie i pomoc bliznim - to prowadzi do zycia wiecznego.... od zawsze wybieraliscie pałace wiec sami sobie zaprzeczacie gloszonym przez was prawdom.

najwieksza zalegalizowana mafia na swiecie.

Czasem się zastanawiam...... To że kilkaset lat temu udało się wmówić ciemniakom, że jest jakiś bóg który wynagrodzi im po śmierci to że teraz są gnębieni a na dowód tego brano wszelkie zjawiska których w tamtych czasach nie umieli inaczej wyjasnić - rozumiem.

Ale, że dzisiaj w dobie łatwego dostępu do wiedzy, w czasach lotów w kosmos - nadal tłumy ciemniaków chadzaja masowo do budynków w których wznoszą swoje modły - niepojęte.....

Za kilkaset lat będą się dzieciaki tego uczyć jak my dziś mitologii greckiej ale my się z tym musimy bujać....

(2016/11/09 15:48)

Dotychczas jako podatnicy bezpośrednio dofinansowaliśmy budowę Świątyni Opatrzności Bożej 40 milionami złotych. Do ukończenia jej i Muzeum potrzeba jeszcze ok. 66 mln zł. Ciekawe, jaka część tej kwoty będzie pochodziła z budżetu państwa.

(2016/11/09 15:49)

Pedros a co wspólnego loty w kosmos i technika mają z wiarą? Czy one dają Ci odpowiedź na sens Twojego życia?

(2016/11/09 16:29)

Państwo Polskie Dobroczynne,za 330 milionów zł sfinansowało budowę Muzeum Hiolokaustu,jeśli chodzi oświątynię Oparzności,cytuję:

""Tymczasem w Mokobodach na Ziemi Drohickiej, w posiadłości Jana Onufrego Ossolińskiego, patrioty i posła na Sejm Czteroletni, spalił się drewniany, ufundowany przez jego ojca, Aleksandra,  kościół pod wezwaniem św. Jadwigi. Magnat sprowadził więc do swoich włości słynnego architekta i polecił mu postawić kościół według zarzuconego właśnie projektu. I stanęła w Mokobodach świątynia Opatrzności, tyle że na potrzeby maleńkiego miasteczka (teraz wieś gminna) budowlę zmniejszono czterokrotnie. Prace budowlane trwały bardzo długo, kościół konsekrowano ostatecznie w 1837 roku.""

no ale mała i na zadupiu chociaż ze szczerego serca i prywatnym sumptem wybudowana

(2016/11/09 16:29)

sie nie daje i sie nie urąga.Zapewne są lepsze cele ale każdy ma swoje zdanie.

(2016/11/12 10:52)

@dragon36,ani na świątynię opatrzności ,ani na muzeum żydów nie było zbiórki typu "Owsiak",(parafie mogłyby i to już robiły,zbiórkę na tacę na Świątynię Opatrzności ,ale z czego Proboszczowie z rodzinami mieliby żyć?) ,a wszystko z budżetu państwa dobrotliwego i szczodrego,bo bo te dupki zWiejskiej kuźwa nie dają ze swoich ! Onufry Ossoliński mógł dać?!

(2016/11/12 19:03)

wszystko to jest chore,domy dziecka ,opieki ,bieda az piszczy na nic niema a tu budowle pod niebo ,niemam nic przeciw kosciołowi ale mogli by troche przystopowac ,a co gorsza ludzie jeszcze daja .

(2016/11/12 19:55)

,, Początek religii, końcem rozumu ,,

(2016/11/13 19:50)

Czasem się zastanawiam...... To że kilkaset lat temu udało się wmówić ciemniakom, że jest jakiś bóg który wynagrodzi im po śmierci to że teraz są gnębieni a na dowód tego brano wszelkie zjawiska których w tamtych czasach nie umieli inaczej wyjasnić - rozumiem.

Ale, że dzisiaj w dobie łatwego dostępu do wiedzy, w czasach lotów w kosmos - nadal tłumy ciemniaków chadzaja masowo do budynków w których wznoszą swoje modły - niepojęte.....

Za kilkaset lat będą się dzieciaki tego uczyć jak my dziś mitologii greckiej ale my się z tym musimy bujać....

Uwielbiam opinie frustratów internetowych na temat wiary, religii i kościoła koatolickiego :) 

Szkoda, że ci przeciwnicy wszystkich religii nie wyjadą do syrii manifestować swoich poglądów :) 

Szybciutko wyleciałoby im to z główek, a może same główki by poleciały ? :) 

Swoją drogą Pedros w Polsce jest wolność wyznaniowa i każdy może wierzyć w Boga lub nie.

Oprócz kościołów są synagogi czy meczety i na ten temat jakoś nikt się nieoburza bo byłoby  to rasistowskie, ksenofobiczne i faszystowskie. 

Jednak na kościół katolicki można jechać ponieważ katolicy nie ścinają głów i nie robią afer na skalę światową za znieważenia na tle wyznaniowym, prawda ? 

(2016/11/14 17:47)

,, Początek religii, końcem rozumu ,,

Wiara wcale nie wyklucza braku zdolności analitycznego myślenia i wykorzystywania go w życiu codziennym. 

Na świecie jest bardzo wielu uczonych praktykującyh różne religie. Sam korzystasz w życiu codziennym z wynalazków stworzynych przez osoby kultywujące wiarę w Boga. 

Nie wiem czy wiesz ale ateizm równierz jest pewnego rodzaju religią. Wierzysz w to, że Boga nie ma, inni wierzą w jego istnienie. Nikt do tej pory nie przedstawił dowodów za i przeciw istnieniu Boga. 

Temat studnia .

(2016/11/14 18:31)

Wydaje mi się że głównym problemem jest brak szacunku i wyrozumiałości między ,,wierzącymi'' a tymi ,, nie wierzącymi''. Osobiście nie uważam się za osobę wierzącą, ale nie mam nic przeciwko tym drugim o ile nie ingerują w moje życie i sprawy. Jak ludzie chcą chodzić do kościoła, modlić się, dawac na tacę, to ich sprawa, nic mi do tego. Jednakże oczekuę aby nie mieszali się do mojego życia i nie chciałbym aby kościół decydował czy mogę mieć prawo do aborcji, eutanazji itp. (tak wiem, nie kościół jest decycyjny ale ludzie w partii rządzącej są raczej z gatunku tych wierzących i praktykujących) Kwestia finansowania nie jest taka prosta bo o ile niechciałbym aby z moich podatków były wspomagane inicjatywy kościelne, o tyle podejrzewam że osoby wierzące nie chciałyby aby z ich podatków były finansowane zabiegi medyczne nie zgodne z ich sumieniem i wiarą. Jedyne o co apeluję to wzajemny szacunek,a z tym bywa niestety słabo w  takich sporach. Dobrym przykładem jest zdjęcie ośmieszające JP2, które wczoraj widziałem na fb, czy katolicy powinni życzyć osobie która utworzyła tą grafikę śmierci, ciężkiej choroby, oraz wszelkich nieszczęść dla niego i całej jego rodziny, wiedząc że Papież wybaczył swojemu niedoszłemu zabójcy? Zostawiam to pod rozwagę.

(2016/11/15 10:25)

Każda religia jest objawem ciemnoty umysłowej. Człowiek inteligentny nie wierzy we wróżki, elfy, krasnoludki, duchy, wampiry czy inne zjawy...

Co do dowodów... To nie udowadnia się nie istnienie tylko istnienie.

Na tej samej zasadzie możesz twierdzić że nie udowodniono nieistnienia potwora spagetti, Thora, Trygława, Zeusa czy Balroga... Można równiez wierzyć w istnienie Krakena - nikomu nie bronie. Budowanie jednak tym postaciom obiektów kultu jest idiotyzmem - ale kto komu broni - rób za własną kasę co chcesz. Problem się robi jak wydaje się pieniądze z budżetu Państwa na czczenie zjawisk nadprzyrodzonych....

(2016/11/15 10:39)

chrzescijanizm to najbardziej narzucajaca sie religia na swiecie, w sredniowieczu wycieli pare milionow głów aby nawrócic niewierzacych, oczywiscie za zgoda papieża ale nie o tym...

przedstawiciele zadnej religii w polsce nie sa tak uprzywilejowani jak ksieza katoliccy. zero podatkow, od panstwa ida miliony do ich kieszeni, nie wspomne na jakiej zasadzie nabywane sa grunty. szary obywatel moze tylko o tym pomarzyc... i tu jest to zycie w ubóstwie i umartwianie sie? w taki sposob szerzą swoje zasady? jezdzac w bentlejach i budujac palace za 200 mln zlotych?

dla mnie niech sobie beda ale czemu ma byc to uprzywilejowana grupa spoleczna? kasy fiskalne do plebani i tak jak jest w niemczech, kazdy zadeklarowany katolik oddaje czesc swoich zarobkow na kosciol. dziekuje. zobaczymy ilu w polsce sie zadeklaruje he he :) okaze sie ze 70% spoleczenstwa w polsce to wyznawcy hare krishna :)

(2016/11/15 10:42)

Chrześcijanizm to nie religia. Chrześcijanizm to wiara oparta na Nowym Testamencie i osobie Jezusa Chrystusa i jako taka jest "dobra". Religią jest np. Katolicyzm, Światkowie Jehowy, Prawosławie.

(2016/11/15 14:59)

Przyjamniej tak ja to sobie interpretuję... ;)

(2016/11/15 15:05)

Tak odnośnie tematu :) Brochowski proboszcz oprócz "stałych" dochodów, wyciąga łapsko po dodatkowe - zimowe finansowanie ogrzewania :) Jest sobie zeszycik puszczony w obieg po domach i wierni płacą myto - co by czarnuchowi dupa zimą nie marzła :) Zeszłej zimy ostrzygł swe owieczki na 14 tysi :)))

(2016/11/15 15:34)

Każda religia jest objawem ciemnoty umysłowej. Człowiek inteligentny nie wierzy we wróżki, elfy, krasnoludki, duchy, wampiry czy inne zjawy...

Co do dowodów... To nie udowadnia się nie istnienie tylko istnienie.

Na tej samej zasadzie możesz twierdzić że nie udowodniono nieistnienia potwora spagetti, Thora, Trygława, Zeusa czy Balroga... Można równiez wierzyć w istnienie Krakena - nikomu nie bronie. Budowanie jednak tym postaciom obiektów kultu jest idiotyzmem - ale kto komu broni - rób za własną kasę co chcesz. Problem się robi jak wydaje się pieniądze z budżetu Państwa na czczenie zjawisk nadprzyrodzonych....

Pedros. 

Rozumiem twoją iratację wydawaniem pieniędzy budżetowych na inwestycje sakralne. Jednake żyjemy w kraju katolickim, w którym blisko 90% społeczeństwa deklaruje wiarę rzymsko-katolicką. Twierdzisz, że to jest ciemnota. A słyszałeś o ostanich wydarzeniach w Indonezji ? 

Kraj muzółmański, ludzie domagali się kary 5 lat pozbawienia wolności za obrazę swojej religii dla polityka który jest chrześcijaninem. 

Kościół katolicki pomimo swojch wad nie jest tak radykalny jak inne wyznania, a inwestycje w obiekty sakralne można porównać do inwestycji w obiekty urzyteczności publicznej. Co niedzielę widzę masy ludzi wracających z kościołów. Ci ludzie płacą podatki w Polsce i jest ich więcej niż ateistów. A więc żyjąc w kraju katolickim wspieramy kościół katolicki z budżetu państwa, kraje muzułmańskie wspierają meczety itp. itd. 

Możesz się z tym nie zgadzać, ale manifestując swoje poglądy szanuj innych ludzi, ich wiarę czy poglądy. 

Sam nie uczęszczam do kościoła, ale nie podoba mi się określanie "ciemnotą" ludzi kultywujących wiarę religijną. 

Równie dobrze mógłbym stwierdzić, że osoby wierzące odkrycią naukowym również są ciemnotą. 

A to dlatego, że wierzą naukowcom, ale sami nie potrafią racjonalnie wytłumaczyć dokonanego odkrycia a jedynie podpierają się artykułom prasowym, co można porównać do wiernych podpierających się pismami świętymi czy bibliami. 

(2016/11/15 18:03)

" Jednake żyjemy w kraju katolickim, w którym blisko 90% społeczeństwa deklaruje wiarę rzymsko-katolicką"

Np pani dr Pawłowicz, prezes Kaczyński, dziennikarz Terlikowski czy dyrektor Rydzyk, to są katolicy?

(2016/11/15 19:15)

" Jednake żyjemy w kraju katolickim, w którym blisko 90% społeczeństwa deklaruje wiarę rzymsko-katolicką"

Np pani dr Pawłowicz, prezes Kaczyński, dziennikarz Terlikowski czy dyrektor Rydzyk, to są katolicy?

Skąd masz takie inforacje ? Czy przypadkiem nie z mediów ? Znasz tych ludzi osobiście czy tylko z przekazu medialnego ? 

Ja ich nie znam osobiście, więc nie oceniam ich wiary czy poglądów. 

"Po czynach ich poznacie..."

(2016/11/15 19:34)

wlasnie po czynach poznajemy ksiezy.. szczegolnie po rydzykach czynach.. ale nie wysoko trzeba mierzyc.. dobry przyklad podal grzech25

i jarl nie rozmywaj tematu. w dupie mam w co wierzysz i w co wierzy reszta... chodzi mi o czarną uprzywilejowan mafie.  nalezy z tym kategorycznie skonczyc. panstwo latwo dobiera sie do kieszeni szarego obywatela. niech sie dobierze do sutann.

a pedofilja? chlop na osiedlu od razu do paki idzie jak wczesniej mieszkancy go nie ukamieniuja a ksiadz??? przenosza go do innej parafii i to jeszcze w asyscie mieszkancow (i tu wychodzi ich ciemnota), ktorzy go bronia i nie chca zeby odchodzil krzyczac ze to zamach komunistow na wiare kosciół i to pomowienia..

masz swoja ciemnote sterowana wprawnie przez mafie czarnych sukien. a ci ostatni bezkarni, bezpodatkowi, kasa z rzadu plynie strumieniem, nieopodatkowana... raj na ziemi,.. nawet wloska mafia tak nie miala.

(2016/11/16 07:52)

Księża są tylko ludźmi i jak w każdej grupie społecznej i tu są czarne owce. 

Temat księży pedofili został nadmuchany ponieważ jest to zjawisko, które dla przeciętnego człowieka wydaje się czymś surrealistycznym. 

Temat zwykłego pedofila bardzo szybko niknie w mediach ponieważ nie sprzedaje się tak jak temat księdza pedofila. 

I tu nie ma znaczenia kto kim jest, ponieważ pedofilem jest człowiek. 

A co do przenoszenia księży do innych parafii to po nadmuchaniu tematu jest to czymś normalnym. 

Gdyby taki ksiądz miał zarzuty prokuratorskie to nie sądze aby ksiądz został przeniesiony. Przy tak poważnym przestępstwie zostałby zastosowany areszt tymczasowy. Ale aby postawić zarzuty prokuratura nie może opierać sie na poszlakach, którymi najczęście są plotki (ktoś coś słyszał itp. )

Co do podatków to kościoły i księża płacą je, tylko że w formie ryczałtowej:

http://jadwigaslaska.pl/glowna/kosciol-finanse. 

Zanim wyskoczysz z jakimś populistycznym tekstem przyjętym w niższych warstwach społecznych to postaraj się zasięgnąć informacji na temat który chcesz poruszyć. 

(2016/11/16 11:47)

A co do Rydzyka to Państwo nie wspiera jego mediów lecz obywatele poprzez dobrowolne wpłaty. 

Jeżeli już pieniądze są przeznaczane to głównie na uczelnię lub fundację. 

A pieniądze z budżetu państwa są przeznaczane na różne fundacje, ostatnio nawet było głośno o fundacjach powiązanych z osobami z PO. 

A co do samych mediów to pluralizm powinien zostać zachowany. 

Z resztą  media Rydzyka są głównie wspierane przez ich odbiorców i reklamodawców, nie ma żadnych opłat abonamentowych.

To nie to co Polsat, który nawet własnym klientom płacącym abonament blokował transmisje sportowe aby uzyskać dodatkowe środki :) 

(2016/11/16 12:11)

do jarl:

Chłopie co mnie interesuje indonezja. Ciemnota to ciemnota. Muzułmańska-indonezyjska czy polska-katolicka. U nas tez są kary za obrazę uczuć religijnych nie daleko nam do indonezji czy arabii. Wolałbym się jednak porównywać z Norwegią czy choćby bliższymi nam Czechami.

To że 90% ludzi jest wyznania katolickiego to nie znaczy, że Państwo ma stawiać im kościoły. 99% uprawia sex a nie widziałem jeszcze buredli dotowanych z budżetu Państwa.

Ponadto proponuje sprawdzić w słowniku: muzółmański,urzyteczności, odkrycią, podpierają się artykułom prasowym - to jest dopiero ciemnota :)

(2016/11/16 12:37)

Dziękuję za oświecenie :) 

Jak zawsze brak argumentów sprowadza się do wytykania błędów ortograficznych i inwektyw :) 

(2016/11/16 12:39)

jakie podatki? czytałeś coś o gruntach nalezacych do kosciola? ale dobra, inne pytanie czy kiedykolwiek dostales fakture, paragon za bóg zapłac bo slub bierzesz lub pochówek chcesz zrobic?? jaki ryczałt z czego?? od 1000 zlotych?? ja tez do k.. nedzy chce placic ryczatl a nie zaje... mi polowe pensji na pieprzone podatki... sam powiedziales ze ksieza sa tylko ludzmi.. takimi jak ja co nie? to czemu nie rozliczaja sie na takich samych zasadach ze wszystkiego?? nawet fryzjerom ryczatl zarąbali i powstawiali kasy fiskalne, taksowkarzom tez sie nie upieklo ale czarne peleryny..... od lat ich nikt nie tknie, moze masz pomysl czemu?

to jeszcze jedno pytanie i bez sarkazmu.. znasz sie troche na tym to mi powiedz... otworze sobie wlasna kaplice... powiedzmy harem mare katolibany kriszna.. to bedzie moja religia... zostane kaplanem tej religii ale oczywiscie biznesik bede prowadzil jak ojciec wszechmogacy rydzyk i co ryczałcik bede placik od tysiaczka a milionami bede obracal? ziemie tez za bezcen dostane + nieustanne dofinansowania od panstwa? w koncu ksieza to tacy sami ludzie nie?

(2016/11/16 13:12)