złodzieje w czerni

/ 46 odpowiedzi / 5 zdjęć

Kościoły płacą podatki zryczautowane od tzw. dusz. Czyli od ilości osób przynależących do parafii i nie ma znaczenia czy większość z nich nie uczęszcza do kościoła czy dają na tacę czy też nie. 

Księża pracujący na etatach oprócz podatków od tzw dusz płacą normalny podatek dochodowy. 

Kościół jest zwolninony z podadtku od nieruchomości tak jak wszystkie fundacje zajmujące się działaniami społecznymi. 

Jak otworzysz sobie kaplice i ustanowisz nowe wyznanie religijne, które będzie miało charakter społeczny uzyskasz podobne ulgi. 

Tak samo funkcjonują meczety, synagogi czy kościły prawosławne.

(2016/11/16 13:31)

Co do samych podatków, bo o to toczony jest bój to ten portal również może korzystać z zwolnień podatków Vat. Jak to jest w przypadku tego portalu nie wiem. 

W danych kontaktowych istnieje informacja o tym iż portal ten jest fundacją : Fundacja e-Sochaczew.pl - kontakt.

A na tej stronie wyczytałem iż fundacje mogą zostać zwolnione z podatku Vat. Jednakże  nie znam statutu fundacji "e-sochaczew.pl", ale wiem iż jako fundacja ma możliwość korzystania z przywilejów niedostępnych dla szarego podatnika.

http://czasopisma.beck.pl/monitor-podatkowy/artykul/fundacje-zwolnienie-od-podatku-dochodowego-od-osob-prawnych/

Także kacper może załóż jakąś fundację, załatw dobrą księgową i sam będziesz miał wiele ulg lub zwolnień.

(2016/11/16 14:02)

https://www.e-sochaczew.pl/pliki/statut_e-sochaczew.pdf

Rozdział 2 paragraf 3 statutu fundacji e-sochaczew.pl o ile nieinterpretuję go błędnie, zwalnia fundację z podatków dochodowych na podstawie przepisu art. 17 ustawy z 15.2.1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (http://czasopisma.beck.pl/monitor-podatkowy/artykul/fundacje-zwolnienie-od-podatku-dochodowego-od-osob-prawnych/)

Także kacperku nie tylko kościół ma lepiej od ciebie. 

P.S.

Jeżeli błędnie interpretuję statut lub nastąpiły zmiany w ustawie to proszę o wyjaśnienie mi lub wskazanie zmian prawnych w ww ustawie, ponieważ nie chcę pomawiać i szkalować fundacji.

(2016/11/16 16:31)

Rozdział 2 paragraf 11, mój błąd.

(2016/11/16 16:36)

co wy tu o paragrafach,ustawach i pierdołach,dostałem dzisiaj fakturę z Multi,o 4 zł, droższa d tego miesiąca,bo Vat wzrós? ł,ja płacę na te 500+?kilkaset tuysięcy użytkowników to VAT duże pieniądze,kuźwa!!

(2016/11/16 20:58)

robroy, w grę wchodzą podatki dochodowe. 

(2016/11/16 22:31)

z bogatych Polaków można skórę zdzierać

(2016/11/17 05:27)

(2016/11/17 07:44)

(2016/11/17 07:44)

po częśći to ludzie sami nauczyli tego dawania ,a czarne ludy mają okazje to doją aż trzeszczy..................

(2016/11/17 09:51)

Od zawsze ciemnota inspirowana elitami stawiała świątynie swoim bożkom. Obecnie mamy taką epokę jaką mamy i silny jest akurat w naszej kulturze trend na bóstwa judeo-chrześcijańskie.

Kiedyś to minie i nasi potomkowie będą sie uczyć o tym jak o przygodach Herkulesa, Syzyfa czy Dedala i Ikara.

Pozostaje mieć nadzieje tylko że wyzwolą się z pęt ciemniactwa i nie stworzą nowych bóstw jakichś FejsBógów czy InstaGromów....

(2016/11/17 16:08)

A może zapodacie coś bardziej rzeczowego niż memy dla "ćwierćinteligntów" ? 

Wiara i obiekty sakralne są WSZĘDZIE, tego nie zmienimy. 

Sam nie popierał klerykałów, ale jeżeli są ludzie którzy ich wspierają i popierają nic mi do tego. 

Wiara i wyznania religijne są prawem konstytucyjnym.

Kościół to nie tylko świątynie. 

Caritas polska przekazuje różne paczki wspierające potrzebijących. Jest to organizacja KATOLICKA-KOŚCIELNA. 

To wam nie przeszkadza ? 

Te dary czy paczki pochodzą od KATOLIKÓW chodzących do kościoła. Przeznaczane są nie tylko na katolików, chrześcijan. Takie wsparcie jest również dla innowierców, ale tego nie widzicie. 

Ogólnie nie widzę sensu wdawania się w dalszą dyskusję z osoabmi, które nie potrafią polemizować. 

"sądy sądami, a racja musi być po naszej stronie"  

(2016/11/20 17:11)

a ty kur.. swoje.. wyloze ci to jeszcze raz.... wierz w co chcesz w D to mam. chcesz dawac kase dawaj..  ale niech czarne kiece sie z tego rozliczaja co do centa. druga sprawa darowizny ziemskie, ogromne dofinansowania panstwa dla kosciola?? WHY sie pytam??? dlaczego nie dofnansowuja jehowych i innych wyznan? takie to jest u nas rownouprawnienie? 

czemu nie chca tym tłuscioszkom odciac dostepu do koryta? bo to taka sama elita dymajaca szarych obywateli... 

widze ze chyba wierzacy jestes? wiesz kto to jest bóg? stworzyl caly wrzechswiat wg wiary a wrzechswiat jest nieskonczony, nawet nie jestesmy sobie w stanie tego wyobrazic i ty myslisz ze w takiej sytuacji bogu zalezy na twoich 2o zlotych czy 40 miliobnowej swiatymi opacznosci??

powiedz mi czy ty przejmujesz sie jedną z miliardów czy tryliardów bakterii w twoim organizmie i ich liczba jest skonczona w przeciwienstwie do wrzechswiata.

to bog kazal ci dawac 20 zeta i budowac swiatynie za miliardy? czy jezus zyl w palacach?? jezus pomagal biednym i ciepriacym czy zbieral haracz na mercedesy i palace?

polemizujmy zapraszam..

(2016/11/21 08:02)

Zasadniczo temat byłby ciekawy ale niestety Kasperskyy okazał się rasowym trolem.  

Czyli wyciaganie bzdurnych wniosków na podstawie przypadków.

a) Twoi rodzice/dziadkowie to mordercy gdyż "szefem" Polski za ich zycia  był zbrodniarz który wymordował kilkadziesiąt tysięcy Polaków. Prezydent Polski w latach 1947-1952.

b) Niemcy są dobrzy oglądałem Listy Schindlera i Schindler  jest dobry

c) Polacy to mordercy oglądałem Idę i Pokłosie.  

d) Mazurek Dąbrowskiego....  zdelegalizować Wybicki (autor)  i Dąbrowski (podmiot)  przystąpili przecież do Targowicy.

e) Miasto Sochaczew łoży kilkaset tysięcy rocznie na "sektę świńskiego pęcherza obciagniętego skórą"  a te sekta własnie spada z IV ligi

Tak manipuluje się ciemnym ludem.  Zapomniałeś jeszcze drogi kasperskyy o pedofolii coś napisać.

Darowizny ziemskie  czyli te mityczne hektary to pomijając kwestie  "przestępcze" o których nagłośniej (a wystepują przecież w działce cywilnej)  to  wedle danych statystycznych nie pozwoliły nawet na odzyskanie wielkości majatku sprzed "komuny".

Dotacje nawet jeśli ida do szeroko rozumianego kościoła katalockiego są na określony cel.  Trudno twierdzić iż ratowanie zabytków tylko dlatego ze są kościołami jest gorsze,  od ratowania zabytkowych prywatnych kamienic.   

Co do "Reaktora w Wilanowie" od którego zaczął się wątek to dotacja  dotyczy częsci MUZEALNEJ.  Oczywiście rozumiem iż sprytnie  wkomponowano muzeum w porojekt światyni ale nie sa to aż tak wielkie pieniądze w całości projektu (osobiście oceniam go źle, niepotrzebny monumentalizm)

Przypominam iz Stowarzyszenia i Fundacje równiez mogą otrzymywac dotacje i sa zwolnienie z podatków jesli prowadzą działania społecznie uzyteczne.   Zamiast byc zaślepionym warto porozmawiac o faktach a nie "wydaje mi się" i nie wrzucać  do przychodu koscioła  jak lewicowe oszłomomstwo np przychodów z lekcji religi  prowadzonych przez świeckich.

(2016/11/22 09:26)

cyt: "...czyli wyciąganie bzdurnych wniosków na podstawie przypadków..."

nie moge... chrzescijanie wymordowali kilka milionow istnien..... przypadkiem :)

nie mamy stary o czym rozmawiac..

poza tym jeszcze sprytnie pominales temat pieniedzy, podatkow i uprzywilejowania czarnych kiec i tego jak to jest rozwiazane w innych kraja nie tylko europejskich... ale rozumiem ze tu juz nie bylo ci na reke... no bo co bys mial w tej kwestii powiedziec..

(2016/11/22 10:58)

jeszcze slowo o fundacjach ktore tak porownales do kosciola.. caly kosciol w polsce nie zrobil tyle dla ludzi co WOSP... a czemu kosciolowi jakios nie w smak jest owsiak? skoro kosciolowi zalezal by na dobrze owieczek to powiem wiecej wspolpracowal by z WOSP ale czemu tego nie robi... a no bo zabieraja im kase stary :) ty tego nie bedziesz widzial..

policz sobie na szybko ile miliardow owsiak dal na ludzi a ile dal kosciol, smiechu warte.. wybudowal za 20 mln swiatynie opacznosci.. pokaz mi fundacje ktora w kazdej gminie i miescie stawaia palac, jej wlasniciel ma dwupierowy dom w ktorym mieszka ze slużba ktora robi mu zarcie i pierze... 

zarzucasz mi manipulacje i wyciaganie bzdurnych wnioskow? a sam sprawnie manipulujesz faktami wyciagajac tylko te ktore sa odpowiednie dla twoich pogladow.

(2016/11/22 11:13)

jeszcze slowo o fundacjach ktore tak porownales do kosciola.. caly kosciol w polsce nie zrobil tyle dla ludzi co WOSP... a czemu kosciolowi jakios nie w smak jest owsiak? skoro kosciolowi zalezal by na dobrze owieczek to powiem wiecej wspolpracowal by z WOSP ale czemu tego nie robi... a no bo zabieraja im kase stary :) ty tego nie bedziesz widzial..

policz sobie na szybko ile miliardow owsiak dal na ludzi a ile dal kosciol, smiechu warte.. wybudowal za 20 mln swiatynie opacznosci.. pokaz mi fundacje ktora w kazdej gminie i miescie stawaia palac, jej wlasniciel ma dwupierowy dom w ktorym mieszka ze slużba ktora robi mu zarcie i pierze... 

zarzucasz mi manipulacje i wyciaganie bzdurnych wnioskow? a sam sprawnie manipulujesz faktami wyciagajac tylko te ktore sa odpowiednie dla twoich pogladow.

(2016/11/22 11:13)

kacperskyy doigrałeś się .

Pewna posłanka z pis-u chce deportować wszystkich ateistów, innowierców i w ogóle wszystkich.

Ja jako krytyk kościoła tez zostanę deportowany. Nawet wybrałem sobie nowa ojczyznę, będzie to Australia albo Nowa Zelandia :)

Jak najdalej od tego grajdołu.

Ps. Terlikowski jakby mógł to by palił na stosie, taki to zażarty katolik.

(2016/11/22 19:33)

to jest retoryka katolibanow... ale wyciagamy wnioski na podstawie przypadków :) wiec racji nie mamy.

(2016/11/23 07:46)

przekażcie sobie znak pokoju!

(2016/11/23 17:37)

(2016/11/23 17:46)