ZŁODZIEJU, MASZ JESZCZE SZANSĘ!!!

/ 42 odpowiedzi
Złodzieju (teraz już mogę tak napisać), który 27.01 2014 r. znalazłeś czarny portfel z pieniędzmi i dowodem rejestracyjnym, daję ci (nie mam do ciebie szacunku, więc piszę małą literą) szansę na uniknięcie odpowiedzialności karnej z Art.284 §3 Kodeksu Karnego!!!Jeśli do 5 lutego odeślesz skradzioną gotówkę na ten sam adres, na który przysłałeś dowód rejestracyjny, odstąpię od ścigania. Jeżeli natomiast tego nie zrobisz, to bądź pewien, że dzięki pozostawionym przez ciebie śladom na kopercie i etui dokumentu, nie będziesz mógł spać spokojnie, gdyż prędzej czy później wpadniesz w ręce policji.Dodatkowo, ponieważ ja - w przeciwieństwie do ciebie - jestem uczciwym człowiekiem, możesz sobie odliczyć 10% znaleźnego, co (biorąc pod uwagę twoje postępowanie i kwotę, jaka znajdowała się w portfelu) i tak jest zbyt dużą "nagrodą". Zastanów się więc czy warto w to brnąć, ponieważ twój czyn jest przestępstwem.

KAT
Dziś popołudniu w okolicy ul.Staszica lub ul.Kochanowskiego zgubiono portfel, w którym znajdował się dowód rejestracyjny samochodu oraz pieniądze. Uczciwego znalazcę proszę o kontakt pod nr tel.: 501625264

wiec do kogo piszesz Zlodzieju - moze osoba ktora ci odeslala dokumety jest calkiem uczciwa
i znalazla sam portfel bez pieniedzy.
 Teraz pomysl - przykladowo znalazlem bym twoj piter bez kasy i jako ze wiem jaka to strata postanowil bym ci go oddac - przychodze do ciebie a ty mi od zlodziej jedziesz .
jeszcze w morde bys dostsl,
jak czytam talie posty to zastanawiam sie czy widzac portfel nie lepiej go kopnac w krzaki lub wogole sie nim nie interesowac - wtedy nic bys nie odzyskal.

(2014/01/29 19:28)
KAT,Skoro tak napisałem, to znaczy, że mam do tego podstawy. Gdybyś znał sprawę od "podszewki", miałbyś - jak myślę - takie samo zdanie na ten temat. Nie musisz mnie uświadamiać w kwestii możliwości znalezienia portfela z samymi dokumentami i odesłania ich przez uczciwą osobę, ponieważ wiem, iż zdarzają się takie przypadki. 

(2014/01/29 19:48)

KAT
napisales
Dziś popołudniu w okolicy ul.Staszica lub ul.Kochanowskiego zgubiono portfel,
 a czytajac dalej mozna dojsc do wniosku ze ci go skradziono
ale to juz nie jest przywlaszczenie.
zglos na policje - zyczew powodzenia

(2014/01/29 19:56)
KAT dobrze napisałeś, a znalazca czy złodziej na pewno już się wystraszył jak to zakładając przeczytał i już leci oddać kasę.

(2014/01/29 20:35)
Abyś się nie zdziwił jak policja ruszy palcem w tej sprawie. Filmów się naoglądałeś.

(2014/01/29 20:40)
hahha, chyba CSI kryminalne zagadki Miami się naoglądałeś, myślisz że policja ma chęć i fundusze żeby ściągać odciski z dokumentów? Osobiście życzę powodzenia w odzyskaniu kasy, ale raczej bym na to nie liczył.

(2014/01/30 08:47)

Jaką ilość gotówki Ci "skradziono" ?

(2014/01/30 09:13)
do-labro-,masz podejście do znalazcy! straszysz paragrafami,więzieniem,Policją,umiaru trochę,nawet jakby go sumienie ruszyło to teraz strach mu nie pozwoli przyjść-zgłosić się do Ciebie-znalazł gotówkę,sprawdził adres,zobaczył wille,Lexusa na podwórku....,jak ja mam jakąś większą kasę to jej pilnuję,(nie wiem ile miałeś ale widocznie ta suma to mało ważny dodatek do portfela kiedy go nie pilnowałeś) ,znalazca dokumentów (być może znalazł tylko to) dobrze zrobił odsyłając je Tobie -jak napisał  KAT, bo przychodząc osobiście mógł być oskarżony o kradzież gotówki

(2014/01/30 09:51)
Znajoma mi osoba znalazła portfel przed biurowcem, w którym obie pracujemy. Postanowiła być głupio uczciwa, i na podstawie znalezionych w portfelu dokumentów odszukała właściciela i chciała mu ów portfel zwrócić. I wiecie, jaki był odzew? Zamiast podziękowań właściciel portfela zgłosił ją na policję oskarżając o rzekomą kradzież 20zł, które się w nim znajdowały.
Wniosek chyba nasuwa się sam.....

(2014/01/30 13:33)
po wpisie widać że ktoś jest super miły .

(2014/01/30 13:45)
moim zdaniem żaden złodziej nie odesłałby portfela - bo po co?

także oskarżenia chyba idą zbyt daleko...

(2014/01/30 13:47)

nie zrozumialem dla mnie zachowanie.. osoba gubi portfel... traci zarowno dokukenty jak i kase.. amba, przepadlo, trudno, zaciskasz zeby, masz nikłe szanse na uczciwego znalazce tym bardziej jak w portfelu byla kasa, 100 moze 200.... a moze pińcet..

nagle osobie tej znajduja sie dokumenty a ona wyzywa czlowieka od zlodziei... nie rozumiem :) mogles czlowieku nawet tych dokumentow nie odzyskac.. i mialbys dodatkowy klopot: blokada kart, wyrabianie dokumentow.. na to czas stracisz od wuja a tu uczciwy znalazca uchronil cie od 3 dni chodzenia po urzedach i pisania pism.. i prawdopodobnie osoba ta znalazla pusty portfel bo ta osoba co zwinela kase to zapewne wyrzucila go ponownie.

wiecie ile ja kasy mam w portfelu? a 50 zeta bo wszedzie place karta. kto nosi w "piterze" po pare tysi.. aa no chyba ze kozak ze wsi.. pamietam na filmie uzbieralo sie ze dwa i pol kola :)

wiem ze strata boli.. ale od razu wyzywac?

(2014/01/30 15:01)
 Kacpersky to i karty musisz nosić oddzielnie ale co będzie jak i  je zgubisz. Złodziejowi się raczej nie przydadzą bo raz że niezna pinu a drugie odrazu możesz zzgłosić do Banku o blokadę konta, ale zawsze kłopot jest i tylko pomarzyć o takim kraju gdzie ludzie są wzajemnie życzliwi, uśmiechnięci i uczciwi oddają natychmiast zgubę zadawalając się 10% znaleźnego.

(2014/01/30 16:12)

KAT
bedac na wakacjach nad polskim morzem zostawilem portfel z dokumetami i kasa w barze
(dow.osobisty, dow,rejestracyjny, karty bankomatowe i 250 zl),
moja wina.
ocknolem sie po pewnym czsie i poszedlem do tego baru. Barman mnie zmierzyl wzrokiem i po namysle zlalazl moj portfel gdzies na zapleczu.oddal mi go i poinformowal ze kelnerka go znalazla.
o dziwo bylo wszystko - wiec co zrobilem - wyjolem 200 dalem panu za barem z prosba aby przekazal kelnerce. Za pozostale 50 kupilem pare piw i tez bylo dobrze.
Zaplacil bym nawet o dwa razy wiecej bo co zrobic bez kart i dokumetow na wakacjach?
polecam ten przybytek.PS.ten w czarnej koszulce oddal mi portfel.
sprawdzilem - kelnerce kase przekazal.

http://www.camping110.wpt.pl/cennik.html

(2014/01/30 18:13)
Czytając to co  piszecie ,mogę  powiedzieć  że znalazłam się w podobnej sytuacji. 21/01/2014 zostałam okradziona w centrum chandlowym przy OBI. Skradziono mi portfel z dowodem osobistym, kartami i pieniędzmi .Zablokowałam karty i dowód, zgłosiłam na policję. A za kilka godzin po zajsciu ,jakiś pan przywiózł mi portfel do domu. Oczywiście bez kasy.Nie wiem co sądzić o tym ponieważ portfel znaleziono 20km.od Sochaczewa. Czy są tak uczciwi ludzie ,czy tez strach przed konsekwencjami za wykorzystanie dokumentów. Nie dalej jak trzy tygonie temu mojej znajomej w sklepie kaufland skradziono koszyk z zapłaconymi zakupami . Dwoje ludzI pakowało sobie nie swoje zakupy do samochodu jak by się nic nie stało... Na szczescie  oddali gdy zagrozono wezwaniem polcji. Chyba cos złego dzieje się w naszym mieście.

(2014/01/30 18:29)
Skoro tak napisałem, to znaczy, że mam do tego podstawy. Gdybyś znał sprawę od "podszewki", miałbyś - jak myślę - takie samo zdanie na ten temat. Nie musisz mnie uświadamiać w kwestii możliwości znalezienia portfela z samymi dokumentami i odesłania ich przez uczciwą osobę, ponieważ wiem, iż zdarzają się takie przypadki.

A to co na odwrocie koperty było napisane :

Nadawca :
Jan Kowalski
z Kasiórkowa

Bo podobno znasz złodzieja od podszewki?

(2014/01/30 20:35)
 o co człowieku walczysz to nie mam pojęcia... ktoś powyżej dobrze napisał, że chociaż masz kilka dni zaoszczędzonych bo nie musisz chodzić po urzędach a co do kasy... wiadomo...strata boli a jak jest większa kwota to już w ogóle ale... prawdę mówiąc to Twoja wina bo to Ty zgubiłeś, nikt nie ukradł, po prostu zgubiłeś i tyle...pewnie faktycznie ktoś wcześniej zgarnął z niego kasę a druga osoba bogu ducha winna znalazła same dokumenty... niestety ale trzeba pilnować tego co się nosi przy sobie... bo nawet jeśli ktoś komuś ukradnie portfel to też jest wina ofiary bo na to pozwoliła i np nie pilnowała dobrze torby i nie powinna mieć do nikogo pretensji... a tym przypadku nie ma mowy o żadnej kradzieży bo Ty ZGUBIŁEŚ ten portfel koniec i kropka... :)

(2014/01/31 08:45)
 o co człowieku walczysz to nie mam pojęcia... ktoś powyżej dobrze napisał, że chociaż masz kilka dni zaoszczędzonych bo nie musisz chodzić po urzędach a co do kasy... wiadomo...strata boli a jak jest większa kwota to już w ogóle ale... prawdę mówiąc to Twoja wina bo to Ty zgubiłeś, nikt nie ukradł, po prostu zgubiłeś i tyle...pewnie faktycznie ktoś wcześniej zgarnął z niego kasę a druga osoba bogu ducha winna znalazła same dokumenty... niestety ale trzeba pilnować tego co się nosi przy sobie... bo nawet jeśli ktoś komuś ukradnie portfel to też jest wina ofiary bo na to pozwoliła i np nie pilnowała dobrze torby i nie powinna mieć do nikogo pretensji... a tym przypadku nie ma mowy o żadnej kradzieży bo Ty ZGUBIŁEŚ ten portfel koniec i kropka... :)

Ha, ciekawe podejście do sprawy! A ja zawsze myślałem, że złodziej to przestepca!
Jeśli tak się podchodzi do sprawy to znaczy że w DPS winni są pensjonariusze i my społeczeństwo bo źle pilnowaliśmy? Totalna bzdura!!!!!

Labro - jeśli masz dowody, że zostałeś okradziony to idź na policję! Natomiast jeśli chcesz mu powiedzieć że wiesz że to on i oczekujesz skruchy i zwrotu to raczej się przeliczysz. :(

(2014/01/31 11:07)
i dzieci co beszczelnie uwodza ksiezy!

(2014/01/31 11:39)
A teraz coś dla tych co potrafią myśleć
 Systemy totalitarne Socjalizm>utopia
 wracamy
 Kapitalizm doprowadza do Rewolucji wchodzimy w Socjalizm utopia upada wracamy do Demokracji aż dochodzimy do Globalizacji więc znowu dochodzimy do scentralizowania władzy, czyli elity robia nas w balona a systemy sa tylko narzędziem do kontrolowania ludźmi

Obejrzyjcie ten film:

Wezwanie do Przebudzenia

(2014/01/31 12:01)
Kacpersky jeśli trochę rozumu masz to powinieneś rozumieć że wszyscy maja skłonności do narzucania wszystkiego wszystkim, sam też na pewno masz jakąś część faszyzmu w genach i najchętniej robiłbyś to samo a w zasadzie robisz, ten film też o tym mówi, demokracja wolność, tylko przykrywka a czy mamy demokrację, czy mamy wolność, to takie same puste Slogany jakie  uczestniczyły Rewolucji Francuskiej." Librerte, Egalite, Fraternite, tylko nigdy nikt jeszcze nie wymyślił żeby zapewnić wszystkim równość, żeby nie było wypaczeń- zawsze są równi i równiejsi

(2014/01/31 12:13)
jezu zacznijcie czytać uważnie... chodziło mi o kradzież portfela z torby, którą ma się np w ręku a nie od razu znów rozdmuchujecie sprawę DPS... z resztą komu ja tłumaczę... Wy macie swój bardzo wyimaginowany świat... i tak jak Ty Olafie... wielki alfa i omega... ten co posiadł wszystkie rozumy świata... każdy temat... Olaf.. czy to chodzi o dentystę, ginekologa, grabarza kapele na wesele...zawsze jest Olaf... :)

(2014/01/31 12:31)
A co ja ci poradze na to że ty ciemna masa jesteś? To se pilnuj portfela, chciałeś się dopchać do Płemieła myślałeś że ci fotkę z nim zrobią to teraz masz. Co zabronisz mi pisać?

(2014/01/31 12:57)
człowieku o czym Ty gadasz?? hehe ciekawe kto Ci sprzedaje towar bo jazdy to masz po nim niezłe :P 

(2014/01/31 13:14)