Znowu cenzura w urzędzie miasta i ziemii sochaczew

/ 9 odpowiedzi
Pojawiło się na portalu ostatnio kilka artykułów z Urzędu Miasta i podległej mu Ziemi Sochaczewskiej.
Niestety najpewniej złośliwy chochlik ponownie zablokował możliwość komentowania.
Zwłaszcza że są to artykuły o ważnych dla mieszkańców rzeczach jak kramnice, wywóz śmieci czy obchody świąt majowych.

Może miasto ma już po prostu dosyć opinii swoich pracodawców czyli NAS.
Program Majówki Konstytucyjnej
Kramnice to nasz wielki sukces
Każdy sobie śmieci skrobie
Rzeczywiście ostatnio coraz więcej miejskich artykułów, publikowanych na stronach portalu e-Sochaczew, na wzór strony miejskiej jest chroniona przed polemiką i krytyką. Możliwość ich bieżącego komentowania została przez autorów wyłączona. Tak przynajmniej pisze pod artykułami. Jeżeli prawdą jest, że wszystkie informacje z miejskich instytucji muszą przechodzić przez ośrodek decyzyjny mieszczący się w ratuszu, to jawi nam się "kuchnia miejskiej propagandy". Chichot historii?

(2013/05/03 09:32)
Komentarze zapewne zostaną odblokowane na dzień przed zdjęciem artykułów z e-sochaczew :)


(2013/05/03 10:14)

i moze administratorzy strony wzieliby pod uwage zlikwidowanie opcji blokowania komentarzy?

jesli ktoś ma odwage tu(s-sochaczew) publikowac posty to niech też ma odwage przyjmować pochwałe bądź krytyke?

 

novjan

(2013/05/03 18:31)

gaj
Też mi się wydaje że nie powinno być możliwości blokowania komentarzy. Jeśli ktoś się ich boi, niech nie publikuje swoich artykułów  na portalu społecznościowym. Taka praktyka robi z tego portalu biuletyn informacyjny a nie miejsce do dyskusji.

(2013/05/04 12:19)
Kiedy jakiś czas temu na portalu e-Sochaczew.pl miasto po raz pierwszy zablokowało możliwość komentowania artykułu, zareagowałem krytyką. Rzecznik burmistrza p. Robert Małolepszy oburzył się, dementując celowe działanie ratusza. Wówczas rzeczywiście okazało się, że było to wynikiem usterek technicznych na portalu. Rzecznik tłumaczył, że miejski portal ze względów formalnych jest zamknięty dla komentarzy, ale na e-Sochaczew te same artykuły mogą być komentowane do woli. Widzę, że zmienił zdanie? Tym razem usterki są wykluczone, a blokowanie miejskich artykułów trwa już od jakiegoś czasu. To w przypadku władzy samorządowej bardzo zły objaw, świadczący o lekceważeniu wyborców. Rozumiem, że komentarze mogą być czasami bardzo przykre, ale dyskurs jest elementem społeczeństwa obywatelskiego. Czy w tym kontekście mówienie o budżecie obywatelskim nie jest dysonansem? 

(2013/05/04 16:12)

podpisuje się pod wnioskami GRZECHA, JERZYKA 2205,NOVJANA,GAJA

POZDRAWIAM WSZYSTKICH IREKIS

(2013/05/04 16:57)
Na szczęście urn nam osiecki nie zablokuje , a i głosować będziemy nie mając za sobą oka władzy . 

(2013/05/05 21:33)
Wolność słowa i krytyka językiem nienawiści to dwie różne sprawy.  Pamiętają zapewne wszyscy wyroki dla ś.P. Andrzeja Leppera który to mówiąc prawdę powoływał się na wolność słowa, niestety  tzw. III RP bardziej przypomina  były system totalitarny niż liberalną Demokrację.błeeee :(

(2013/05/07 15:06)